Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Považujete jakékoliv tzv. chytré hodinky za smysluplné ?

Ano, chytré hodinky jsou skvělý nápad.
15
48%
Ne, je to nesmysl a zbytečnost.
16
52%
 
Celkem hlasů: 31

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od cuting »

Považujete jakékoliv tzv. chytré hodinky za smysluplné ? Vyjádřete zde kromě hlasování i odůvodnění vaší volby. Já osobně nevidím v tzv. chytrých hodinkách smysl žádný, ani ten nejmenší. A to včetně Apple hodinek. Ke sledování zdravotní, fyzické a jiné aktivity stejně a nebo lépe poslouží slušný náramek, s daleko delší výdrží, kterých je dnes už na trhu x. Notifikace ? Budiž, ale opět - k čemu, když většina lidí má telefon na dosah ruky ? Ano, tuto mánii rozpoutal Apple, když před časem jen nahlas pouvažoval, že možná a někdy. Ihned se toho chytili Samsung a další, aby byli "rychlejší". Výsledek ? Zatím podobný propadák, jako brýle od Googlu. A všichni čekají, jak se projeví Apple. Osobně neznám ve svém okolí nikoho, kdo by o nich uvažoval, a to z jediného důvodu - museli by nejdříve sami v sobě hledat doslova násilím právě ten smysl a důvod, proč by je měli kupovat, proč by je měli chtít a k čemu jim vlastně budou dobré. A to většina lidí v mém okolí fandí Applu stejně, jako já.
Věřím, že se zpočátku budou po této masivní mediální masáži prodávat slušně, lidé kupují ze zvědavosti často daleko větší nesmysly a mnozí , když už nic jiného, tak budou chtít být "IN".
Ale osobně se domnívám, že to velmi brzy odezní a bude to zejména pro Apple "náraz do zdi". Ale určitě bych to Applu nepřál a budu se rád mýlit.
 Apple hračky 

lukasnemeckay
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 288
Registrován: ned čer 16, 2013 9:31 am

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od lukasnemeckay »

myslim ze to bude presne naopak...Zo zaciatku ich bude malokto kupovat ale casom zlacnejsu,naberu nove funkcie lepsiu vydrz a potom ked ich budes raz mat aj ty na ruke tak nepovies ani slovo :)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od cuting »

:) No, tak jestli jsem o něčem skutečně přesvědčený, tak o tom, že tento výrobek, jedno, jestli je od Apple a nebo od někoho jiného, půjde mimo můj obzor. Je to vlastně i první výrobek Apple, o kterém vůbec neuvažuji, i když jej vnímám. Jsem asi "konzerva", ale HLEDAT sám v sobě ten důvod, proč si je koupit, proč po nich toužit, proč je musím mít, to opravdu nechci, protože mne ničím nezaujali. Ani účelově a ani designově. Navíc, obvykle hodinky nenosím žádné, ale když už, tak je považuji za určitý šperk, jako doplněk k obleku apod., a proto si do společnosti a nebo na důležité jednání vezmu na ruku své oblíbené švýcary. Ale i když mám technické hračky, zejména ty od Apple, opravdu rád, tak tento výrobek na mé ruce opravdu mít nemusím a nemám potřebu sám v sobě hledat důvod je mít. Ale jinak samozřejmě respektuji, že jiní lidé to mají jinak a každému přeji spokojenost. :)
 Apple hračky 

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od rony »

odpoviem takto: neviem na anketu odpovedat. chyba mi tam moznost, ze ja sice este nerozumiem ale mozno je tu ina cielovka.

neviem. viem, ze -hodinky- su tie veci, ktore maju dnes auru sperku.
to, co sa povazuje za fit naramky a smart hodinky ale tuto auru nemaju.

prve take mozno budu Apple Watch (ziadny plast, doraz aj na dizajn).

ano, chyba im hodnota akou je hodnota sperku - hodinky mas desatrocia, to sa zda, neplati u elektroniky, s tym treba nejako diskutovat? vsetku eletroniku kupujeme doslova kratkodobo. vynimkou su napr. televizory, vsak aj preto je tento segment v prdeli :)

nedokazem odsudzovat nejaky smer za blbost.

to robili ludia ked z povrchneho dojmu hodnotili buducnost iphonu.

prve roky doslova otravovali svojimi nazprmi na nezmyselnost iphonov, ipadov. a... ludia ich kupovali, pouzivali. tak dnes ma aspon tito ludia neotravuju s tym, ze to su prepadaky.

no a tvrdil som aj ja, ze ipad mini je nezmysel. ze to nedava zmysel mat nieco mensie ako ipad. a ludia to kupuju, maju to radi. a ja stale nie. stale to nedokazem prijat za uzitocne.

rovnako ludia tvrdili, ze vecsi smartphone je blbost. ze trend velkych mobilov nedava z,ysel. a ludia to kupuju, radi pouzivaju, dokonca v azii nic ine nema ani sancu.

Apple mal casto nos na vytvorenie si noveho trhu, najdemiu novej cielovej skupiny klientov. Casto tak novej, ze existujuci sli mimo.

Ved to urobil s iphonom, kolko jeho klientov malo mac a kolko mu vdaka iphonom pribudlo?

Ja som teraz presvedceny, ze smarthodinky su skor gadget, celkom dobre vidim, ze sa Apple snazi najst osobnejsie zaroadenie, tie Health funkcie maju vazne potencial s celkom dobre praktickym vyuzitim.

Vsimnite si taktiku Tesla, nevyraba neforemne skarede prdautocko ale voz, ktory ma vyspekulovany dizajn, nie je zrovna pre masovu cielovku ale tym si vyrobil auru. len blb v tom nevidi kam smeruje - ked prelomi hranicu, prida par modelov pre bezne vyuzitie.

Takze co ak je to len to, ze smarthodinky hladaju novu cielovku. Ved sperkarske hodinky nie su nijako masova vec, takze nazor tejto mensiny ludi je - nezaujimavy a nijako nepredpoveda trendy a uspech vyrobku, ktory je mimo nich.

aby bolo jasno:

smarthodinky nemaju problem v baterkovej vydrzi, to je naozaj fuk, ci je to 18 hodin, den, dva ci tri. nadavali by sme vzdy.
pritom moje mechanicke automaty nevydrzia dlshie ako 36 hodin, takze si majotelia musia kupovat windery. takze naco riesit vydrz? problem je v tom ako najst model obchadzajuci moralne zastaravanie?

bud vyrobim lacne plastove smejdy a neriesim alebo hladam cestu ako mat dizajnovy vyrobok v prijatelnej cene (co je Apple Watch urcite) takze vycitat mu, ze je to zamerane tymto smerom? ved presne o to ide :))) alebo tretia moznost urobim precizny drahy vyrobok, ktory bude mat nesierne uzku klientelu (edition) a malokto pochopi ich zmysel a dovod kupovat. ale to plati aj na toe svajciarske hodinky.

riesit zasa smart funkcie obecne? to som pisal vyssiie, su kvanta ludi, co nevidia zmysel, tak ako ho nevideli u iphonu, mevidom ja u ipadu mini a tak nejako sa im aj tak dari. mne sa osvedcilo iba to, ze skusim, vyskusam - to bol iphone. alebo intuitivne viem, ze presne to chcem - to bol ipad. alebo kompletne ignorujem - ipad mini :)

u mna je to pripad jedna.

skusil som uz Withings. niet nad to, lebo konecne si uvedomujem plusy minusy. a viem, ze mi vyhovuje mat viac hodin a striedat ich. to je moment, ktory ziadne smarthodinky zatial neriesia, pocitaju s tym, ze ich budes mat 24/7. z toho vyplyva, ze naozaj hladaju novych klientov.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od cuting »

V mnohém nejsme v rozporu, zejména v tom "hledání cílové skupiny" . Ale srovnání se směrem iPhonu a iPadu trochu kulhá. U obou, a zejména u iPhonu, šlo o nový směr, nové pojetí něčeho, co tady už v nějaké zažité formě bylo. A právě ta nová forma a zejména směr a užívání přitáhli nové zákazníky a vznikl dnešní fenomén, který doslova všichni kopírují, jako o závod. Včetně systému, obchodu s app a iCloudu. Zkrátka všeho. iPad - jedno jaký, byl pak dalším krokem ve stejném gardu . Jinak mne osobně neoslovil nikdy, nemám jej, i když v rodině máme 4. Jsem jediný z rodiny, kdo po něm nikdy netoužil....
Ale u hodinek mám velké pochybnosti. Celý tento segment už jede, všichni mají stažený rektál, co Apple a proto se předhánějí předem, aby byli "lepší, než Apple".
Přitom trh na právě tento typ výrobku až tak velký není a nebude. Komu jde o měření aktivit, poslouží mu chytrý náramek, kdo chce čas, existují miliony skutečných hodinek, mnohé i s notifikacemi, takže zbývá už jen trh pro všelijaké "další využití". Ano, marketing a efekt "must have" je velmi silný,stejně, jako pocit "být IN" . Ale být IN s výrobkem, který bude technologicky i morálně zastaralý za nejdéle dva roky ? Tomu nepomůže ani zlato... To je právě to, co mne ponechává skeptickým. Proč hledat sám v sobě důvod a potřebu k nákupu něčeho, co mi nepřinese vůbec nic, i kdyby to bylo přecpané funkcemi a třeba i tím vodotryskem?
Ale snad ten "náraz do zdi" , který osobně tak trochu očekávám, nebude pro Apple tak moc citelný a vyprodá těchto hodinek alespoň za tolik, kolik do nich zatím investoval. A věřte, že bych se rád mýlil, i proto, že pár akcií Apple také vlastním....Je to velký risk a nemyslím si, že by třeba Jobs zrovna toto odkýval. Spíš v tom vidím maximální snahu Tima Cooka "zapsat se do dějin" podobně, jako Jobs.
 Apple hračky 

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od rony »

v com kulha? nevidim velky rozdiel, len v tom, ze _DNES_ uz iPhone vsetci nejakym sposobom adoptovali, aj jeho odporcovia vnimaju jeho existenciu, poznam ludi, ktori sa tvaria, ze ho nenavidia ale pritom ich biznisom je robit pren veci.

Dnes je len situacia presne ako pri uvedeni iPhone - stovky reakcii mudrlantov, ktori mali kategoricke predpovede :-) kolki este dlhy cas z fotiek vestili ze telefon bez 3x3 klaves nema zmysel. Kde su dnes?

Preto som _SKEPTICKY_ voci akymkolvek nazorom ludi, ktori tu vec proste nikdy nemali. Som skepticky aj voci mojmu vlastnemu pocitu dovtedy, kym nevymenim pocity z "fotiek" za pocity z vlastnej skusenosti.

V nicom nekulha. JE to identicka situacia. Moze mat _ROZNE_ vysledky ale sme vo vychodiskovom stave.

Nie som ochotny spekulovat aky trh taketo hodinky maju. Ja som sa sekol v tom, ze predsa nikto nemoze chciet iPad mini, ked ma moznost mat nieco s vacsou obrazovkou. Bol som dokonca presvedceny, ze padla vo forme iPhone 6+ nemaju realne klientov a maju.

Nemam silu argumentovat, ze marketing vyrobkov je fuj len preto, ze posobi na "must have". Vobec mi totiz nevadi. Pohana nas totiz v skutocnosti dopredu. Vylepsuje. Ak mam za sebou miliony klientov, ktori si nieco taketo kupili, mam zdroje to dostat do stavu, ked to budu chciet dalsi a to aj bez toho odsudzovacneho "je to iba must have, nevedia co chcu, chcu len otrcat ruku s hodinami". Co su presne reci trtkov o iPhonoch pred par rokmi. Presne taketo kecy som pocuval od blbcov, ktori trvali na tom, ze Nokia N95 je naskvelejsi telefon sveta. A potom o kazdom smejde, ktory prisiel a zmizol do zabudnutia :-)

-JA- si uvedomujem, ze su tu vyrobky, ktorym nie som cielovka. Nehladam argumenty pre nikoho, aby si to kupil alebo to ocenil ako uzitocnu vec alebo akykolvek iny dovod.

Snazim sa naznacit, ze akekolvek hodnotenie alebo riesenie bez realnych skusenosti nema cenu. A aj tak nema, pretoze je dolezite len to, ci si to vybuduje cielovu klientelu. A ak ano, potom sa cely system proste nakopne a niekam povedie a casom zasiahne dalsich. Naviac to konecne tym motajucim sa v oblasti smarthodiniek (mam na mysli vyrobcov) konecne zorientuje v tom, co vlastne ludia chcu.

a ja s despektom hladim na vsetky tie nezmysly, co doteraz vymysleli;

napriklad okruhke smartwatche. Niekto nakukal celemu segmentu, ze ludia maju radi hodinky lebo su okruhle. Ze to su jedine prave hodinky. Totalna blbost. To sa potom zobrali azijske kopirky, ze aha, nemozu byt hranate, spravime okruhle displeje. A vyrobili co? Plastove bastardy s kruhovym... fejkom cifernika hodiniek.

ale pocit bezcennosti tych hodiniek nadalej zostal, napriek tomu ako velmi su vzruseni androidovi fandovia, podla mna to nevedia uchopit ani ich vyrobcovia.

Mal som na rukach prakticky vsetky smartwatche od Samsungu, Viem pocitat v bodoch co sa mi pacilo ale este viac viem pocitat preco to nie je pre mna no a viem vypocitat zopar bodov, kde si objektivne myslim, ze idu nespravne.

Ale z fotiek by som to nikdy nedokazal povedat.

znova zopakjem, hodnotit Apple Watch z pohladu, ze existuje nejaka zlata EDITION je blbost, snad vieme kazdy, co chceme. Zlate Apple Watch na rovinu maju jasnu cielovku a ta rozhodne nebude medzi nami. Uz vyssie pisem, ze zakladny problem je moralna zastaranost, no majitelia zlatych Watch toto neriesia, tak ako napriklad neriesia, ze o dva roky ich novucke Ferrari La Ferrari nebude tak putat pozornost.

Apple ma rad menej uspesnych vyrobkov. Pekny priklad je Apple TV. Stale nevedia dotiahnut ho do masovosti a vedia, ze to potrebuje vyjednat si akceptaciu dalsich firiem a kopec inych faktorov, ktore nesuvisia so samotnym Apple TV. No ked sa im to podari, tak az vtedy z toho urobia nieco, co ludia budu chciet a masovo.

Ja si z naznakov ake napr. mali okolo zdravotnych funkcii viem predstavit nieco uzitocne. A to mi fit naramky nikdy neumoznia - ja som totiz daleko od toho, aby som na ruke mal nejaky _NARAMOK_. Ako sa niekde pise, jediny akceptovatelny sperk muza su hodinky :-) takze ziadne nausnice, ziadne naramky :-)))

Ja nie som obdivovatel Tima Cooka. Skor mi je neprijemny, zda sa mi ulisny, vtieravy a zjavne sa snazi navonok posobit pre svet ako pionier. Takze zenie Apple do cinnosti, ktore nesuvisia s biznisom Apple. Nechcem sa tomu podrobne venovat, no myslim si, ze mali by sledovat svoj biznis a neriesit za ucasti medii veci, ktore su skor spolocenske, politicke alebo ktovieake. Nie som si isty tym, ze Apple Watch su dietkom Tima Cooka. Podla mna od neho ziadny napad hodiniek neprisiel.

Zopakujem len toto: pocul som uz kopec kategorickych reci o tom ako iPhone nema buducnost, ze je to slepa cesta a pod. ti ludia sa mylili. Pretoze robili sudy o veci, ktoru nemohli poznat, nepoznali alebo do sudov vnasali svoje subjektivne pohlady. Takze aj keby sa mi nakoniec smarthodinky ako segment nezapacili, este to vobec neznamena, ze sa nerozbehne ich fenomen. Alebo, ze naozaj neskrachuju.

ps: samsung sa v jedno mmodeli hodiniek snazil o ich samostatnost (aby neboli zavisle na smartphone). Podla mna sa im to nepodarilo a urobili hlupost. Apple Watch su uzko viazane na iPhone. Podla mna vsak budu mat cenu len pristroje, ktore nebudu musiet byt az tak uzko viazane a budu v istej miere samostatne ale nie tak, ze do nich vrazia SIMkartu, to vobec nemam na mysli.

Takze v com sa to lisi?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od cuting »

V tom, že iPhone byl ve své době skutečná revoluce, která změnila totálně pohled na mobily, jako takové, zatímco hodinky jsou daleko více vysloveně osobní věc. Pro mnohé jsou právě jakýmsi šperkem, u kterého na rozdíl od telefonu lidé neoceňují jeho funkce , ale určitý styl a hodnotu, nejenom v materiálech. Proto jsem vůči tzv. chytrým hodinkám včetně těch od Apple tak skeptický. Prostě tomuto boomu nevěřím, nechci a určitě nebudu jeho součástí pro absenci jejich smyslu a užitku a budu tento boom sledovat i s trochou nervozity... :) Ale uvidíme, moc rád se budu mýlit :)
 Apple hračky 

Zemlicka
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 490
Registrován: úte dub 07, 2009 4:48 am

Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Zemlicka »

ja by som si ich aj kupil.Mam rad fitness naramky a meranie vsetkeho mozneho + hodinky, notifikacie? skvele.

Potencial apple watch bude jasnejsi az ked sa do toho pusti par sikovnych vyvojarov appiek :-)
To si pani mozno budete klepat na celo ahaaaa...

Osobne este vyckavam a cakam co z toho bude, ale recenzie ake prakticke vyuzitia...predsa len nie som tak bohaty aby som si len tak kulil takto drahe hodinky a nevedel co presne dokazu..
ano vacsinu veci co ponukaju by vyuzil ale cakam od nich ovela viac.

a to ze nie su samosratne ale potrebuju iphone vnimam ako plus.



jedna vec mi na nich hrozne vadi... a to vodotesnost a vydr v tom zmysle ze si chcem meriat aj spanok.. ale ako ked ich vecer musim dat na nabijacku?
iPhone 5S
iPad Air
Hackintosh Mavericks (docasne)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od mirmo80 »

Uprimne, vobec nerozumiem tejto teme. Ved ak zaujem o smart hodinky mam, je tu prislusnych tem na diskusiu dost. Ak zaujem nemam, tak ho predsa vyjadrujem aj tym, ze sa do diskusii zapajam len minimalne. Na co zakladat temu na to, ze ma smart hodinky nezaujimaju?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od cuting »

Toto vlákno není o technologii, funkcích a všelijakých fičurách chytrých hodinek. Je o hledání samotného smyslu tohoto výrobku. To, že je můj osobní a subjektivní názor na chytré hodinky negativní neznamená, že je pravdivý. Každý se na to může samozřejmě dívat jinak, někdo ten smysl již vidí, oslovili jej a těší se na ně . A možná některým pomůže tato diskuse v hledání onoho smyslu , proč si je koupit a nebo naopak nekoupit. O ničem jiném, než o výměně názorů toto vlákno není.
 Apple hračky 

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od rony »

mirmo: zmysel sa prave hlada v tomto vlakne :) lebo tu temu otvoril zakladatel vlakna :)

zatial jediny zmysel sa najde ak sa fanuskovia sperkarskych hodin trochu preberu a prestanu to vnimat ako sperk. smarthodinky hladaju cielovku u ludi, ktori nie su klientami sperkarskych firiem.

ano, existuju naznaky prieniku, ked cast vyrobcov sperkarskych hodin koketuju s tymito technologiami ale tam to budu mat tazsie. museli by totiz vyrobit nieco dlhodobo hodnotne. no a to neurobia s napevno vmontovanou technologiou.

z toho vyplyva, ze v segmente, ktory nema prienik so sperkarskym charakterom hodin nema zmysel to porovnavat so sviarciarskymi vyrobkami. zjavne smarthodinky sa snazia ist na ludi, co hodinky nenosia.

ja si myslim, ze Apple ma velku sancu tuto skupinu najst a ziskat si jej ochotu kupit si to.

preto by som radsej cakal a nepovazoval by som moje vyhrady za objektivne, pretoze mozno vychadzam z mojho subjektivneho pohladu - ten totiz moze platit (ze smarthodinky nechapem a pre mna su nepotrebne) a zaroven budu uspesne (lebo ich adoptuju ini ako ja).

moj priklad s ipad mini takto funguje.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Anndy »

Podľa mňa majú smart hodinky význam. Akurát sú dnes nedokonalé. Ten význam ale záleží od človeka, ako všetko nakoniec. Mne sa páči možnosť merať rôzne zakladne veci pri rekreačnom športovaní. Je to proste väčšia zábava. Áno, náramok to splní, ale je ten design a nosiť to cely děn nie.
Kdežto pekné hodinky si viem predstaviť nosiť. Mám ale výhodu, že netrpím úchylkou na drahé ručne vyrábané automatické, stačí mi lowcost za pár desiatok/stoviek EUR. (Mám pár kusov najmä kvôli tomu ako sa hodia k oblečeniu).

Čo mi dnes na sw (smartwatch) vadí je ich prehnaná závislosť na mobile. Ja by som prijal určitú nezávislosť. Napr pri športovaní - mal by som hodinky a ony by zbierali všetky dáta a nemusel by som mať mobil so sebou. Aktuálne by som si mohol zobraziť iba najpodstatnejšie detaily - rýchlosť/tep/čas.. ostatné zložité veci by som si vedel zobraziť po neskoršom spárovaní s mobilom. Stačilo by aj zobrazenie na mobile, či kombinácia. Tiež vidím zmysel v kontrolovaní fyziologických dát a v možnosti upozornenia na potenciálne zhoršenie/príznaky zdravotného stavu. Toto sa mi na  watch páci, že idú týmto smerom.

Na druhú stranu silné prepojenie s mobilom, najmä u  môže byt výhodou. Všetko obstaráva mobil a jeho soft, čiže teoreticky hodinky môžem meniť s oveľa nižšou frekvenciou a stále budú výkonnostne stačiť. Možno to takto aj  smeruje, alebo je to len z núdze cnosť. Neviem.

Čo sa týka designu. Mne sa fakt páčia viac kruhové. Najmä kvôli tomu, že ten tvar sa viac hodí na mužskú ruku. Viem, že je nepraktický na zobrazovanie info, ale to by mi nevadilo. A niektoré kúsky od konkurencie vyzerajú pekne. Aspoň na obrázkoch. Na druhú stranu Apple watch sa mi páčia v zmysle prevedenia, precíznosti. Zase ale súdim len podľa obrázkov. Tiež sa mi hodia pre ženskú ruku a vyzerajú aj ako šperk. Či hodný obstarávacej ceny neviem, ale ako šperk či módny doplnok na ženskej ruke vyzerajú skvelo. Plus vyžadujem od nich, kedže sú to hodinky, aby ukazovali čas stále.

Notifikácie a spol. Toto vyzerá neužitočne, ale bude to užitočné. Nie nevyhnutne, nie pre každého avšak veľké mobily nebude treba vždy vyťahovať - zase výhoda pre ženy - majú ich v kabelkách. Ale aj u chlapov - v bunde, či inde ak majú mobil, je ľahšie si pozrieť na ruku. Sám som sa presvedčil o tom aké je to skvelé, pri OSX a jeho handoff a continuity funkciách. Mobil leží vedľa na stole a ja možem reagovať pohodlnejšie cez MAC ako sa babrať s mobilom.

Ak to mám uzavrieť - pre mňa ideálne smartwatch by vyzerali ako klasické hodinky (ideálne s mechanickými ručičkami), ktorých krycie sklíčko by bol vlastne priehľadný display ktorý v prípade nutnosti bude ukazovať "smart" info. Kľudne display môže zakryť mechaniku hodín v takomto prípade. Tak isto by mali mat sebestačnosť v zbere dát od mobilu, ako som písal vyššie. Na toto ale nie je technológia zatiaľ, predpokladám.

Ešte dodám, že sa treba začať pozerať na smartwatch tak ako na smartmobily vs. mobily voľakedy. Ako píše Rony. Primárnou funkciou nebude už iba zobrazovanie času (telefonovať).
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od rony »

resp. taka absurdna otazka, naozaj na smartphone drvivu cast ich aktivnej prace telefonujete? :-)

da sa to previest na otazku, ktora sa niekedy v buducnosti polozi (vlastne aj teraz plati): naozaj tie hodinky mate na ruke kvoli presnemu casu? :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Metalgirl »

Andy píše:Napr pri športovaní - mal by som hodinky a ony by zbierali všetky dáta a nemusel by som mať mobil so sebou. Aktuálne by som si mohol zobraziť iba najpodstatnejšie detaily - rýchlosť/tep/čas..


Tak na toto jsou mnohem vhodnější sporttestery s hrudními pásy, které navíc měří spálené kalorie velmi přesně. Na takovou věc se žádné smartwatch sporttesterům zatím nevyrovnají. A navíc měření tepu ze zápěstí dnes není bohužel moc přesné, přesnější hodnoty získáš z hrudního pásu.

Andy píše:Tiež vidím zmysel v kontrolovaní fyziologických dať a v možnosti upozornenia na potenciálne zhoršenie/príznaky zdravotného stavu. Toto sa mi na  watch páci, že idú týmto smerom.


Co se týče monitorování zdravotního stavu, tak určitě smartwatch nebudou chodící laboratoří na rozbory. To se nikdy nestane a nepomůžou určit, jestli máš nějaký zdravotní problém nebo ne. To by musely umět dělat aspoň rozbor krve.

Jediný smysl bych viděla v notifikacích, že opravdu člověk nemusí vytahovat mobil z kapsy. Ale za prvé nelíbí se mi způsob ovládání, točit kolečkem jak vůl, než přečteš celou SMS a nedokážu si představit, jak ťapu na hodinky a odpovídám na danou SMS, za druhé na volání to nebude vhodné, od toho jsou lepší hands free. I kdyby z toho šlo uskutečňovat hovory a mělo to mikrofon a reproduktor v sobě, chodit s hodinkami v úrovni u hlavy nebude nic skvělého. Takže ve výsledku stejně ten člověk bude muset mobil vytáhnout z kapsy, kabelky atd., aby mohl reagovat a tím pádem i ty notifikace postrádají větší smysl. Max. na co by se to mohlo hodit je: zjistit, co za email mi došlo, kdo mi píše SMS a típnout pomocí nich hovor a to je hodně málo.

Další věc je výdrž. Zajímavé, že sporttestery vydrží na jedno nabití neskutečně dlouho (sama svoje Polary nabíjím 1x za 14 dní a to mám ještě 50% baterie), ale smartwatchky od Applu ani ne jeden den. Až někdy do toho integrují solární nabíjení, tak potom to bude o něčem jiném.

Takže abych to shrnula, mě tyto všelijaké smarwatchky neoslovily. Věřím, že další určitě ano. Na sport i monitorování denní aktivity je určitě vhodnější nějaký sporttester s hrudním pásem, kde dochází i k přesnějšímu výpočtu spálených kalorií (třeba takový Polar, který se tímto zabývá už pěknou řádku let). Ne nadarmo je profesionální sportovci užívají. Na notifikace mě to nijak neuchvátilo. Na zdravotní stav o ničem, není to chodící laboratoř.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od rony »

pred rokmi som pocuval: ako sa na tom pise sms, ked to nema fyzicku klavesnicu? :))

dnes sa niektori skor pytaju, co je to sms :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Metalgirl »

rony, to je jedno jestli sms nebo cokoliv na tom psát. :) Prostě ty hodinky momentálně nabízí toho tak málo, ale časem se situace může změnit a věřím, že si je lidé oblíbí a budou je kupovat, já však mezi ně zatím patřit nebudu. Nevím, co bude za pět let v tomto segmentu, jeslti ještě bude.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Anndy »

Tak s tým zdravotným stavom som to myslel do budúcna. Keď budú lepšie technológie.
Šport (rekreačný !). To som zase bral z takého uhla, že ak mi dnes stačí na zbieranie dát ip, rád by som ho nechal pri aktivite doma a mal iba malé hodinky. Náramky sú škaredé a naťahovať sa s hrudnými pásmi je to posledné, čo by som chcel. (Nepotrebujem to na vedecké účely. Skôr porovnanie a tam nejaká odchýlka v presnosti nevadí vôbec).

Zabudol som zmieniť - mali by byť vodotesné aspoň na plávanie.

Sms. Prečo nie? Veď diktovať SMS/viber/mail/... je dnes už ľahšie ako to písať. Ja to s ip vďaka jeho veľkosti už tak praktizujem (keď mám iba jednu ruku voľnú). S hodinkami to bude ľahšie.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Metalgirl »

Vidíš, diktování mě nenapadlo.
Rekreační sport jak rekreační sport, ale když třeba potřebuješ shodit váhu, tak ta přesnost tam je na místě.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Anndy »

Podľa mňa stačí presnosť s odchýlkou, ktorá vychádza z merania na zápästí. Pásmo na chudnutie je pomerne široké. Osobne som dal 10kg dolu behom/plávaním a to iba za pomoci odhadu (t.j. rád ako bez údaju tepovej frekvencie odhadnúť pásmo, kde sa spaľuje). Čiže aj nepresné meranie môže byt dostačujúce pre väčšinu ľudí ktorí nemajú ambície športovcov.
Hlavné je aj tak vytrvalosť, a neprejedať sa :-), ale to sme už odbočili mimo.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Watch nebyly nikdy zmýšleny pro psaní, na krátkou odpověď je tam Siri.

Potenciál u hodinek je, jen zatím není moc vidět. Věřím, že za 5 let, až si tuto diskuzi bude někdo číst, asi se pěkně zasměje. Je pravda, že při uvedení iPhonu jsem pocítil wow efekt a věděl jsem, že ho chci. Podobně jsem chtěl i iPad, ačkoli už nyní žádný nevlastním. Watch zatím nechci a není to ani tím, že bych je nedokázal využít (ono na spoustu způsobů využití člověk spíše přijde, až když zařízení používá).

Nekoupím si je, protože jsou na mě moc tlusté. Jo, prostě jsou tlusté. Nejsem žádný odborník na hodinky, mám akorát nějaké kovové ručičkové Casia za 1700 Kč, ale jsou krásně tenké, takže mi ani pod svetrem nedělají bouli. Watch si koupím až za dvě tři generace, pokud budou tenčí.

Pokud se na Watch dívám jako na první generaci nového produktu, umí toho tak akorát – ani málo, ani moc. Apple šel vždy cestou inkrementálního vývoje a nové funkcionality přidává postupně. Dočkáme se nových senzorů, větší nezávislosti na iPhonu a snad lepší výdrže při zátěži. Chce to ale svůj čas.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

Arcane
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 586
Registrován: pát kvě 14, 2010 6:42 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Arcane »

Já osobně jsem odpověděl že podle mě smysl nemají. Jsem z toho celý taková rozpačitý. Jak už bylo řečeno, tak iPhone ač byla novinka a revoluce, tak zrevolucionalizovala něco co jsme tu už měli, mobily.

Mě osobně tyto wearables připadají, že pro mě nemají nic nového. iPad dokáže svým způsobem nahradit notebook, případně telfon pokud chci něco k větší konzumaci obsahu, ale hodinky nic nenahrazují. Hodinky jako tkaové nenosím. Zajímají mě čistě jako fitness náramek, ale od toho tu jsou daleko lepší a promakanější náramky, které dokonce mají synchronizaci s iPhonem. Případně s jakýmkoliv jiným mobilem, kdybych náhodou potřeboval.
Nutkání číst maily na ulici nemám, do hodinek mluvit nechci, už tak mi přidje zvláštní mluvit do sluchátek abych se zeptal kolik je hodin a nedejbože diktoval soukromou zprávu. A jinak zajíavé notifikace mi nechodí, že bych je poteřboval kontrolovat o sekundu rychleji než šáhnutím do kapsy :)

Na to jak sleduji technologie a jsem z novinek nadšen, tak mi tyto produktu jako watch, google glass apod. přijdou zatím zbytečné. Nebo třeba předbíhají dobu, kdo ví. Možná že kdyby fungovaly i bez mobilu a dokázaly ho nahradit, tak by se na to dalo podívat jinak, ale v současném stavu v tom osobně nevidím žádné využití :)

btw. jediná věc kterou absolutně nechápu je navigace v tom jejich menu :D Já at na to koukám jak koukám, tak vidim prostě výpliv 6é ikonek do jednoho velkého kolečka a uspořádání žádné, žádné stránky a tak.

a osobně se mi nelíbí hranatý design a jejich tloušťka. Osobně se mi více líbí kulaté hodinky, myslím že ty co ptředvedla Motorolla mě zaujaly daleko více.

lukasnemeckay
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 288
Registrován: ned čer 16, 2013 9:31 am

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od lukasnemeckay »

chytre hodinky su len na zaciatku hovorim vam ze ked to bude bezna vec tak potom stichnete a aj vy najdete pre ne vyuzitie.Chce to len čas ked sa to nejak poprepaja s HomeKit aj to by bolo zaujimave :)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Metalgirl »

Však určitě, časem může být vše jinak a hodinky se toho můžou do budoucna naučit víc. To jsem ale už psala :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od cuting »

Domnívám se, že to, co a jak budou umět, není až tolik podstatné. Částečně to napsal správně Rony v poznámce o zacílení na zákazníky, kteří hodinky nemají žádné . Ale kdo hodinky skutečně nosí a používá denně bude muset sám sobě hledat odůvodnění, proč a k čemu, když telefon mám v kapse o půl metru dál :) Možná, když ty hodinky nebudou na telefonu nijak závislé a budou nějak fungovat nezávisle. Ale ani to není myslím pro mnohé důvod k tomu, aby si je koupil. Jak jsem již psal výš, sledování všelijakých aktivit zvládne stejně a nebo lépe slušný náramek, notifikace jsou o ničem, když během pár vteřin mohu vzít do ruky telefon atd. A když nemáte telefon po ruce ? Neznám v dnešní době mnoho lidí, kteří by dokázali být bez telefonu třeba i jen pár minut. Vlastně neznám žádného. :)
Takže i když se opravdu snažím, tak ten smysl - proč a k čemu vlastně , stále nevidím žádný, ani nyní a ani do budoucna. :) Vlastně ano, jeden tam je - efekt "must have" , který , alespoň zpočátku, určitě přinese prospěch výrobcům , včetně Apple. Jen se obávám, že nebude dosahovat ani zdaleka očekávané úrovně.
 Apple hračky 

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Metalgirl »

OT: Pcheeee naposled jsem byla bez telefonu půl dne. Zapomněla jsem ho doma a už mi nestál za tu námahu se pro něj vrátit. :D
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od cuting »

:D To jsi mi připomenula, jak doslova šílela má mladší dcera, když nechala v pátek svůj iPhone ve škole v lavici a byla bez telefonu celý víkend. To bych nepřál zažít nikomu. :D
Ale přiznám se, že i mě se stalo, že jsem zapomenul telefon v práci a večer jsem si pro něj autem těch 15 km zajel. A celou cestu jsem si sám sobě hezky od srdce a nahlas nadával.
Ale ani to by mne nepřesvědčilo pořídit si nějaké chytré hodinky, i kdyby byly na telefonu úplně nezávislé .
 Apple hračky 

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Lipon »

pokud už budu chtít být bez telefonu, budu chtít být i bez chytrých hodinek a užít si klid

smýšlím o tom podobně jako cuting - na věci, které jsou v hodinkách a které bych využil mi vystačí stávající (a budoucí) mobil, hodinky mám jako časo+datomíru a "šperk" - dostal jsem se postupem času až k čistě mechanickým Hamiltonům a představa, že bych je měl nahradit "digitálkama" je fakt eklhaft

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od rony »

Ja som napisal, ze Apple pravdepodobne vcelku dobre triafa cielovky. Tu je to skupina ludi, ktori _nie_su_ majitelmi ziadnych hodin klasickej konstrukcie a uz rozhodne nie su majitelmi _zbierok_ _hodin_. Len laicky si myslim, nemam fakticke cisla, ze takych ludi je vacsina. Skoro by som povedal, ze malokto ma hodinky, aspon nie take, ktore stoja niekolko tisic eur. Takze ked to otocim, masa ludi existuje. Staci ju len presvedcit. Ked presvedcia dost ludi, platforma sa rozvinie.

Podla mna doterajsie smartwatch ztazka niekoho presvedcili. Samsung placa do vody ale nic nedosiahne, nevie to. Ostatni vyrobcovia skor pocuvaju geekovske kecy a unika im podstata - vid. moja narazka na to, ze urobili kruhove smartwatche ale v skutocnosti vyrobili fejkove hodinky s fejkovym cifernikom. Teza, ze skutocne hodinky su kruhove je mylna - poznam viac hodiniek, ktore su nesmierne pritazlive a nie su zrovna kruhove. Teza, ze musia byt lahke a tenke je tiez mylna - mozu byt ale _nemusia_. Ja mam hodinky, ktore vazia 250 gramov a povazujem to za to, co som hladal :-)

Ta moznost autonomnej funkcie som myslel aj tak, ze v ramci dna by som vydrzal s nimi byt aj mimo dosah bluetooth a to dajme tomu aj nepretrzite niekolko hodin a dostal by som take funkcie, ktore davaju nejaky zmysel. Napr. ze si zmeriam cidlami tep, ze mi zmeria kroky, ze zistim svoju polohu pripadne idealne by bolo naparovat sa na iny mobil, vyuzit jeho spojenie na internet a pod.

Pre tu uzku cielovku zberatelov hodin sperkov by stacilo riesenie, ze Apple alebo iny vyrobca bude robit len vnutro - strojcek. Ten bude mat pevne rozmery, takze ostatni vyrobcovia by mohli trebars robit telo hodin a vsadzat to do nich. ale toto apple neurobi, jeho DNA je poskytnut ucelenu sluzbu.

Ked tak sledujem starsie sci-fi serialy, vsimate si ako technologie obiehaju tieto predstavy o malych nositelnych zariadeniach, ktore vo filmoch boli naznacene a pred rokmi sa zdali neuveritelne. Pritom uz pomalicky vazne mame tak male zariadenia, ze pomaly si svoje pocitacove zariadenie nosime so sebou a pomaly ho bude stacit len prepojit cojaviem s vacsim zobrazovacom, klavesnicou, myskou alebo pouzivat ako ovladac.

uvedomili ste si, ze Apple Watch na ruke mozu byt slusny ovladac inych zariadeni - hybanim rukou sa da snimat pohyb a ten prenasat do dalsieho zariadenia....

nehovoriac o moznostiach prihlasovania sa - daleko lepsie ako keby som to robil mobilom lebo hodinky mam urcite pri sebe :) a vsetko s cielom, aby si tie hodinky mal neustale pri sebe, cize aby si sa stal oddanym pouzivatelom :) robil by som to takto, ak by som chcel, aby moja platforma uspela a dostala moznost rozvijat sa.

Ad zbierka sperkov: pre mna dalsi kusok ;-) pokusim sa to nejako zaclenit. Proste uvidim.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Julek »

já v nich smysl vidím, jen bych si nic nemechanického na ruku nikdy nedal :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od cuting »

Už někdo objevil ten smysl těchto hodinek ? ( i tzv. chytrých hodinek, jako takových, bez ohledu na jejich značku a výrobce) . Já jen, že co jsem zatím četl, tak i když se jich prodávají tuny a určitě se budou ještě prodávat alespoň zpočátku dobře i dál, tak ani v Apple dodnes nemají o jejich smyslu jasno. Když tedy pominu "smysl" ve snaze získat zpět alespoň vložené investice, o což se Tim Cook zoufale snaží , někdy až úsměvně. :)
 Apple hračky 

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od rony »

ak pockas, kym si ich kupim?

alebo chces vediet, co si myslim o samsung? viem zatial kus od kusu, ktore som mal.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Anndy »

Daj o samsungu :-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od rony »

pacili sa mi ich prve s fotakom. tie posledne obrovske so simkartou uplne zle, fit naramok rozporuplne plastove trosku vrzgave, dvojka gear neviem ci dobry smer. a vsetky prilis vela plastu. a blbuy napad s nabijanim. vydrz niektore pri velkom setreni asi aj 5 dni. velmi zly pocit ten efekt rozsvietenia nastavenim ruky, vzdy citelne neskoro uvidim ako to zvladnu Apple.

Geary velky experiment a podla mna zmatene hladanie. No a okruhle su podla mna cargo efekt, vyzeraju rovnako zle ako hranate teda mam na mysli selijake tie LG a spol. Proste je mi fuk ci su okruhle ak maju coernu plochu miesto cofernika, takze radsej uvitam solidne telo.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Clon »

rony píše:........ vsetku eletroniku kupujeme doslova kratkodobo. vynimkou su napr. televizory, vsak aj preto je tento segment v prdeli......

Jo jo, presne tak - KRATKODOBO.
Je mi jasne, ze "jak komu", ale ME to proste nevychazi ........ Kupovat kazde dva roky mycku, susicku, pracku, lednicku ............. protoze ty zabudovane "kurvitka" jako jedine funguji opravdu spolehlive a chvili po zaruce to opravdu kixne.

Jestli to nahodou nebude treba necim takovym, jako je zrovna tohle:


Od 2015 je uzákoněna minimální hodinová mzda.

Německo: 8,50 EU,
Lucembursko: 8,69 EU,
Francie: 8,03 EU,
Nizozemsko: 7,96 EU,
Irsko: 7,65 EU,
Belgie: 7,48 EU,
Británie: 7,36 EU,
Řecko: 3,86 EU,
Španělsko: 3,78 EU,
Malta: 3,35 EU,
Slovinsko: 3,03 EU,
Portugalsko: 2,62 EU,

Česko: 1,58 EU ..............

Pohledem této optiky - reálné skutečné minimální hodinové mzdy je v této zemi 80% žebráků, což je zřejmě světové unikum a je třeba dodat, že ceny za služby a zboží jsou stejné a mnohdy u nás i vyšší než v těchto zemích !!!!

A ktery ze to stát je na pokraji bankrotu???
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od cuting »

Nemotej sem prosím politiku a nějaké "průměrné a minimální mzdy". Každý má možnost mít několikanásobek takové mzdy, ve světě i tady. Je to jen na schopnostech každého jedince a na jeho ochotě udělat SÁM něco pro to, aby měl dostatek peněz. To sem opravdu nepatří.
 Apple hračky 

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od rony »

Clon toto je uz debata mimo ramec - no odpoviem ti takto, _MY_ to presne takto chceme. Nie zakerni vyrobcovia s kurvitkami. To je len taka bajka na zjednodusenie. Ale iste, zabudol som na dlhodobejsie spotrebice - pracka, chladnicka a pod. Ja som ale narazal na elektroniku v zmysle cierna technika, ale _hlavne_ vsetko spojene s pocitacmi v akomkolvek tvare. no uz pomalicky jemne zacina byt to, ze tradicne pocitace uz ludom stacia aj dlhsie ako 2 roky.

A dalej temu spiknuti neznamych hajzlov voci nevinnym ludom koncim lebo je to cele stale dokolecka ako u blbych na dvorku, len take pivne lamentecie bez piva na stole.

BACK TO MEANING OF WATCH.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Harmonie
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: pon dub 06, 2015 10:29 am

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Harmonie »

Myslíte, že je možná renesance hodinek v masovém měřítku? Mobilní zařízení nám sundala hodinky z ruky, a moc nevěřím, že "chytré" hodinky, které budou muset být neustále na nabíječce, něco změní, zvláště nepřináší-li oproti telefonu žádný bonus.

Existuje nějaká funkce - byť třeba doposud nerealizovaná -, která by vás donutila znovu hodinky na ruku nasadit? (Dotaz patří těm, kteří hodinky nosit z jakého důvodu přestali.)

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Anndy »

OT: Tak bacha na kurvítka - Francúzi to chcú zakázať. Ako reálne, to však neviem. Tak isto chcú zakázať príliš chudé modelky.
Týmto samozrejme nechcem povedať, že na kurvítka verím.
Rony ma pravdu. Chceme to my. Lebo všade je tlak na pokles cien - a výrobcovia hľadajú úsporné riešenia.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Laja22
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: ned srp 15, 2010 5:56 pm

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od Laja22 »

Dle me pouze IMAGE... na sport pouzivam MIO ALPHA, ano meri tep na zapesti, hrudni pas je presnejsi, nicmene po roce pouzivani musim rict, ze jsem velmi spokojen... nabijim dle pouzivani cca 1x za 14dni...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Smysl tzv. chytrých hodinek ?

Příspěvek od rony »

Ano, aj CHYTRE hodinky, musia prevziat zmysel sperkarskym hodinkam. Musia mat IMAGE, AURU, PRIBEH. Nie pre image ale SAMOTNE musia mat image.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět