Garmin Fenix 3

Odpovědět
MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Jak dopadl servis? Zajimave ze Garmin.cz F3 ted neprodava a ani nevypada ze je mozne udelat predobjednavku "Toto zboží není možné zakoupit.".

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

O víkendu jsem udělal další pokus s F2 v módu "Navigate". Trasa cca 240 km. Ve sporttesteru jsem ji neměl celou, chybělo mi cca prvních cca 10 km.

Po zapnutí a vyjetí absolutní zamrznutí všeho - na displeji se vůbec nenačítaly kilometry ani čas, tlačítka "up" a "down" nereagovala. Jen když jsem zastavil ("Auto Pause"), tak se hodinky vzpamatovaly, ukázaly ujetou vzdálenost, čas a šlo se podívat i na mapu. Jakmile jsem se znovu rozjel, tak displej opět zamrznul.

Po těch cca 10 km, kdy už jsem se dostal na trasu, tak se situace mírně zlepšila - už ukazoval alespoň km, čas, HR atd, ale navigování k ničemu...

Tak mě napadlo vypnout všechno, co by mohlo hodinky zbytečně zatěžovat. Vypnul jsem upozorňování na "Off Course" (sjetí z trasy), ale hlavně jsem přenastavil záznam trasy - "Data Recording" - z "Every Second" na "Smart". Pak už nebyl problém, všechno začalo fungovat tak, jak má.

Záznam trasy celkem v pohodě, i ostré změny směru bych řekl OK:

https://www.strava.com/activities/305757489

Takže závěr: F2 si nechávám, byť k dokonalosti má tedy ještě docela dost daleko. Nicméně jak to tady tak čtu, tak přechod na F3, to by bylo z bláta do louže ;-)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

MyKE
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 12, 2015 1:50 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MyKE »

Pro mě je režim GPS UltraTrac nepoužitelnej pro "rychlejší" chůzi. Viz obrázek a rohy okolo hráze: http://1drv.ms/1Ptb8ll
Na vyšťavení baterie dostanu za 5-7 dní při průměrném používání. Hodinky jsou super až na 2 nedokonalosti:

- GPS Corner cut - snad opraví v novém update, údajně se o problému ví, DCRainmaker potvrdil, že lidé z Garminu pracují na firmware fixu (před 2 dny vyšel minor update, opravoval něco s timestamp navigation/map, označení verze 3.20 zůstalo, nebyla opravena korekce GPS, v podstatě žádné navýšení verze v system info jakéhokoliv modulu)
- Výškoměr - někdy přes večer při spánku nesmyslně stoupne/klesne výška klidně o 10-50 metrů (je to údajně také známý problém)


MiGR, je to možná nedostatkem zboží. Viz zpráva, kterou jsem obdržel 8.4.2015, když jsem se ptal na stav předobjednávky:

Dobrý den,
děkujeme za objednávku. Vámi objednaný přístroj v současné chvíli není skladem. Bohužel, z dodávek, které máme od výrobce přislíbeny bychom měli do konce měsíce dubna 2015 uspokojit všechny předobjednávky na tento produkt z měsíce ledna, února a března. Dubnové předobjednávky by měly být plněny začátkem měsíce května 2015. Bohužel, i tento termín se může změnit.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

MiGR píše:Jak dopadl servis? Zajimave ze Garmin.cz F3 ted neprodava a ani nevypada ze je mozne udelat predobjednavku "Toto zboží není možné zakoupit.".


Zatím nijak, poslal jsem jim to a čekám na výsledek.
F3 Silver (s i bez HRM) vidím jako "skladem": http://www.garmin.cz/produkty/0/fenix/g ... ormer.html
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Jo uz to vidim. Ja tam sel pres to horni menu a to nic poradne neukaze.

Skoda ze to uz nas neni jako v USA. Tam lze zakoupene zbozi bez problemu vracet a nebo dostat novy kus vymenou. U nas jen pres normalni reklamaci. V tomto pripade mam obavu co servis vymysli.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Tak asi vyřešeno. Není to bug, ale feature.

https://www.facebook.com/pages/Garmin-CZ/123570047673573 píše:Garmin CZ: Zhorseni presnosti GPS signalu ve zhorsenych observacnich podminkach neni chyba, ale vlastnost. Da se to jen za urcitych okolnosti zlepsit, ne eliminovat. GPS neni presne merici zarizeni, neda se predpokladat, ze trasu, ktera bude mit presne 10km zmeri GPS vzdy s přesností na XY metrů.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Aha tak stejnou vec mi tvrdili u F2. Nic jineho jim nezbyva kdyz pouzivaji GPS chip (Mediatek) ktery ma horsi presnost. Nezkusil jsi jim neco rici ohledne A3 (SirfStarV), ten meri pomerne dobre.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Zkusil, dokonce jsem jim poslal srovnání s Ambit3 ze stejného běhu (rozdíl skoro 1km na 16km). Už jsou do dva týdny, co jsem poslal hodinky na reklamaci, zatím nic.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Nic s tim neudelaji. Uplne stejna situace jako s F2. Po pul roce vsichni vychladnou a pak prijde F4 a zacne vse nanovo.

Vypada to na tu skvelou Exo antenu ktera jde nejspise kazdou chvili do zkratu + Mediatek MT3333 chip s presnosti 3m a spatny firmware. Naopak SirfStarV v A3 ma presnost 1m.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Jeden ze známých běžců, který používá F3, je Radek Brunner. Koukal jsem na jeho záznamy, a například v tomto závodě na 72km mu hodinky naměřily 67.2km.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

To je fakt moc. 135 stran GPS accuracy vlakna na Garmin foru mluvi za vse.

Ps: novy fw 3.3. Nic ale neresi.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

To: support@garmin.cz
Subject: Re: Garmin Fenix 3 - reklamace

Vážený pane Pečenko, Technická podpora Garmin;

na základě vašeho níže citovaného doporučení jsem 12.5. předal zařízení Fenix3 (S/N 465005574) prodejci, u něhož jsem hodinky zakoupil (eshop pulsmetry.cz, email v kopii). Dnes, tedy po čtyřech týdnech, mi z obchodu telefonovali s informací, že reklamace je od výrobce vyřízena a “opravené hodinky” jsou mi zasílány zpět. Dle reklamačního protokolu, který mi do telefonu přečetli, byla oprava provedena “přehráním SW verze 3.30”. Ano, v průběhu reklamačního řízení sice vyšla verze 3.30 softwaru hodinek, tato ale opravuje pouze chybu nastavení časových pásem (http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=7623), nijak se netýká závad, které jsem popisoval a které jsem reklamoval. Mohu poprosit o informace, jakým způsobem podle vás instalace této verze softwaru odstranila mnou reklamované vady? Jakým způsobem bylo provedeno testování, aby bylo ověřeno, že reklamované vady byly skutečně odstraněny? Byl v hodinkách ponechán záznam GPS aktivity po instalaci nového softwaru, který dokazuje, že reklamované vady byly odstraněny?

Protože problémy s přesností GPS u modelu Fenix3 emailem potvrdila zákaznická podpora Garmin International Customer Care - Outdoor Team, v diskuzi na webu Garminu, tak i na facebookovém profilu českého Garminu, ale dosud žádné softwarové ani jiné řešení vydáno nebylo, domnívám se, že “vyřešení” reklamace instalací softwaru, který řeší zcela jiný problém, je ze strany Garminu jen způsob, jak se vyhnout překročení zákonem stanovené třicetidenní lhůty pro vyřízení reklamace, což kupujícího opravňuje k odstoupení od kupní smlouvy a vrácení kupní částky. Dovoluji si informovat, že takto “vyřešenou” reklamaci nepovažuji za skutečně vyřešenou. Po celou dobu trvání reklamace mne nikdo nekontaktoval s doplňujícími dotazy, kontakty na mne uvedeny byly.

Předem děkuji za odpovědi na výše uvedené dotazy, případně prosím o předání příslušnému technikovi.

S pozdravem
[podpis]
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Zrovna jsem mel nutkani se zeptat jak jsi daleko. Toto vypada jako standardni oddalovaci technika kdy se porad dokola prehrava fw. U mobilu to servisy take rady delaji. Jsem zvedav na odpoved. Opet jim to posles zpet, mesic to budou "zkoumat = bude to lezet u nich v supliku a cekat na novy fw". Do mesice vyjde fw ktery nic neresi ten tam nahraji atd. A pak jeste do tretice a vrati penize. Smutne je ze celkem 3 mesice nebudes moc F3 pouzivat a to se za ty prachy vyplati. Se divim ze to Garminu stoji za to takto si nicit jmeno. Kdyby ti radeji poslali novy kus.

PS: GPS thread uz ma cca 167 stran. To ale jiste vis.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Včerejší běhání s "opravenými" Fenix3. Ambit3 změřil 24.90km, Fenix3 23.77km (údaje přímo z displejů hodinek).

http://www.mygpsfiles.com/app/#GuvR06fX

Samozřejmě se nic nezměnilo, ta trasa není vysloveně mimo, ale plave to sem tam a pak je to softwarově vyhlazené. Ambity v jednom kolečku taky pěkně zabloudily, jinak je trasa až obdivuhodně konzistentní, dělal jsem schválně kolečka po stejných cestách dokola. Na mygpsfiles jsou vzdálenosti jiné, než ukazovaly přímo hodinky. Nadmořskou výšku ukazuje Ambit3 dobře (start je 295m), Fenix3 cca 50m mimo.

Asi si nechám oboje, Garminy na nošení jako smartwatch, a Suunta na běhání :)

O víkendu oboje vytáhnu na Žalý.

P.S. Radek Brunner na MS ve čtyřiadvacetihodinovce v Itálii. Na ruce Fenix3 Siver na žlutém pásku.
Obrázek
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

I přes všechno, co tady píšeš, tak kdybych neměl F2, o F3 bych určitě uvažoval. Ty nepřesnosti GPS bych při svém způsobu používání dokázal oželet a jinak se mi F3 moc líbí ;-)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

pckiller
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 132
Registrován: stř čer 03, 2009 6:51 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od pckiller »

Úplný súhlas, za mňa maximálna spokojnosť, kedže ja gps nevyužívam takmer vôbec. Mám ich /verzia sapphire s kovovým remienkom/ čosi viac ako dva mesiace, a to čo som od nich očakával, tak to robia "dobre" /notifikácie, párovanie, kalendár, počasie, ovládanie ipodu/ a ešte sú aj pekné. A kedže ako som spomínal, ja gps nepoužívam takmer vôbec, tak mi batéria vydrží skoro 2 týždne.
iPad 4 3G 16 GB White FW 10.3.3 Telekom SK
iPhone XS Max 64 GB Silver FW 13.3 JB Orange SK
iPhone 6S plus 128 GB Space gray FW 12.4 JB Orange SK
ATV 2 FW 5.0 (5.1.1) JB
MacBook Pro 15" Unibody Mid 2012

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Tak poslední srovnání a už na to kašlu. Výběh na Žalý (1022m n.m.) dnes dopoledne, údaje z hodinek:

Suunto Ambit3 19.81km, tempo 5:28/km, převýšení 576m
Garmin Fenix3 19.12km, tempo 5:41/km, převýšení 553m

http://www.mygpsfiles.com/app/#Ie1om6LP

Update: Garmin (opět) ujišťuje, že pracuje na novém firmwaru pro vzlepšení měření vzdálenosti: https://forums.garmin.com/showthread.ph ... e-recorded
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Nově se mi na Garmin Connectu zobrazilo políčko "Activity Tarcking Accurancy". Tak jsem na něj kliknul a je tam následující vysvětlení:

"Garmin activity trackers are intended to be tools to provide you with information to encourage an active and healthy lifestyle. Garmin activity trackers rely on sensors that track your movement. The data and information provided by these devices is intended to be a close estimation of your activity, but may not be completely accurate, including step, sleep, distance and calorie data. Garmin activity trackers are not medical devices, and the data provided by them is not intended to be utilized for medical purposes and is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease. Garmin recommends that you consult your doctor before engaging in any exercise routine."

Takže problém s přesností měřičů není chyba, ale vlastnost...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Dobrý den,

ani po devíti dnech od zaslání dotazu k nevyřešené reklamaci jsem dosud od nikoho z Garminu nedostal žádnou odpověď. Chápu to tedy tak, že se tím ze strany Garmin CZ nikdo nechce, nebo neumí zabývat.

Po doručení reklamovaných hodinek zpět a prvních dvou zkušebních bězích (25km a 20km) se potvrdil můj předpoklad, na chování hodinek se naprosto nic nezměnilo a stále vykazují stejné chování (popisované drtivou většinou uživatelů nejen v diskuzi na serveru Garminu). Protože opravdu nemám sílu se dále dohadovat a posílat si hodinky za 14000Kč na vlastní náklady sem tam poštou a nemít možnost je rozumně používat, nehodlám to s Garminem dál řešit a i s předpokladem finanční ztráty jsem je vystavil na Aukro.

Dosud jsem byl velkým přiznivcem značky Garmin, a mnoha svým přátelům, kteří si pro svoje sportovní aktivity vybírali nový sporttester, jsem také výrobky Garmin doporučil. Po této nepříjemné a poměrně drahé zkušenosti však s takovým doporučením budu váhat, a budu doporučovat volbu jiných modelů, u nichž výrobce snad nebude mít snahu maskovat a ignorovat zjevné vady, a případné problémy bude otevřeně rešit.

S přáním hezkého dne,
[podpis]
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Tak kdo první vyběhne a vzkouší?

Today we released both a software update for the and and GPS chipset firmware update for the fenix 3. Please review the following changes to both software and firmware below.

fenix 3 SW Update
Changes from version 3.40 to version 3.60:
Improved GPS tracking performance (Requires GPS Software 2.90. Note: after applying GPS software updates, for best results please allow the device to track GPS signals continuously for 10 to 15 minutes. This one-time process will allow the device to re-accumulate satellite information lost in the update process).
Improved GPS distance accumulation (requires GPS Software 2.90).
Added support for Connect IQ SDK 1.1.3.
Fixed potential issues with 'Resume Later' app option.


GPS Chipset Update
Changes made from version 2.80 to 2.90:
Improve positioning performance and distance accrual in some circumstances.


Just to reiterate a point mentioned in the changelog, after applying GPS software updates, for best results please allow the device to track GPS signals continuously for 10 to 15 minutes. With our extensive internal testing, this is absolutely necessary for best results.

To perform this, please do the following:

1. Take your device outside with a clear view of the sky
2. Go into an activity
3. Once you obtain the green ring indicating a GPS fix, start the activity and let it run for 15 minutes

After you have completed the 15 minutes in the activity with constant satellite signal, that activity can be safely deleted. Your device should now be ready to use.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Cesta z práce. Vypadá to, že jen vypnuli to vyhlazování.
http://www.mygpsfiles.com/app/#Se1nB1Gk

Odpolední běh. Prošmejdil jsem všechny cestičky a lesíky v okolí, co znám. Garmin docílil přesně opačného extrému, vyhlazování vypnuli úplně, trasa má jitter jako blázen, tím narůstá nasbíraná vzdálenost, ale zase už moc. U rybníka (tam se opravdu běží v takovém tunelu z křoví) to uletělo úplně. Takže pápá Fénixe, zítra končí aukce na Aukru, už teď je mi líto toho chudáka, co je dostane.
http://www.mygpsfiles.com/app/#St0qLdYQ
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

No to je slabota. Skoda, snad F4 bude lepsi.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Většina lidí hlásí to samé. To, že v podstatě jen vypnuli vyhlazování, jen naplno odhalilo, jak špatný ten GPS čip je.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Asi to tak bude. Jen mi neni jasne ze stejne problemy nehlasi majitele 920xt. Chip je stejny ale neni tam ta skvela Exo antena.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Vypadá to, že se i ambasador Garminu Lukáš Bauer vrátil od F3 zpět k FR620, viz všechny poslední fotky na jeho FB: https://www.facebook.com/lukas.bauer.942/photos
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Také jsem tu fotku zaznamenal, ale mě když jsem viděl ten obrázek napadlo, že má různé modely a jen je střídá.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Smarton
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: ned črc 05, 2015 5:46 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Smarton »

Ahojte, spozoroval som taky problem. Ked idem na bike, alebo dlhsiu turistiku, zastanem niekde na kofcu, resp. niekolko minutovu prestavku a dam pauzu aktivity, tak po obnoveni garminy akoby nenasli GPS signal, cas zacne pocitat, ale rychlost a prejdene km uz nie. Mate s tym niekto skusenost?

Dakujem...

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Ano, to je známá chyba v posledním firmwaru, viz https://forums.garmin.com/showthread.ph ... sume-later
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Smarton
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: ned črc 05, 2015 5:46 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Smarton »

Hmmm dost neprijemny problem pri hodinkach za 450e :/ Horsie je ze som sa nedocitak k rozumnemu rieseniu :/

Ako obchadzate tento problem? teda ak ho este niekto ma? Nechce sa mi ukladat aktivitu a pustat novu :/

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Barberry.pha »

To Smarton: řěšení je zatím jednoduché, než budeš pokračovat po pauze, tak zadej Označit bod, jde do nastavit i jako HotKeys, zapne se GPS a až se zaměří, potvrdíš Start a můžeš pokračovat.

To ls8: nemáš pořád zapnutý ten Glonass, to co jsem tady četl, tak tohle dělá lidem co mají zapnutý Glonass a GPS najednou. Osobně mi F3 pouze jednou takhle ustřelily, ale bylo při zapnutém tréninku, který v hodinkách zůstal po posledním upgradu fw GPS a po znovu nahrání toho tréninku už to bylo bez problému. Jinak mi ukazují naprosto v pohodě.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Smarton
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: ned črc 05, 2015 5:46 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Smarton »

Aktualizacia 3.8 je von, mala by riesit problem ktory som spominal par prispevkov vyssie.

Petr27
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: sob črc 18, 2015 8:37 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Petr27 »

Chtěl jsem se zeptat na barometr, kolik Vám ukazuje? Já mám hodnoty 1012,8 - 1020 za 24 hodiny a přijde mi to moc. Meteor stanice ukazuje skoro furt 991 a maximálně bývá 1000. Je to tak to možné? A pak ještě, jak je to upozornění na bouřku, jakou máte nastavenou hodnotu tlaku vzduchu? Je tam možnost 2mb/3h až 6mb/3h. Na bouřku mě to vůbec neupozornilo a že včera teda byla pěkná :-)

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Mně Fenix 2 za posledních 48 hodin 970 - 1022, aktuálně 1022.

Jinak jsem narazil na moc pěknou odnož Fenix 3, model Garmin D2 Bravo. Mělo by jít o letecké hodinky, nějak moc jsem funkce nezkoumal, ale design se mi líbí:

Obrázek

O víkendu jsem s Fenix 2 absolvoval můj první (Jizerský) ultratrail - 68 km / +2.650 m a Garmin mně byl skvělým pomocníkem a průvodcem. Měl jsem nahranou trasu - nikde jsem nebloudil a celou cestu jsem měl jistotu, že jsem na trase. Kdykoliv jsem věděl na jakém jsem km a kolik do cíle, kontroloval jsem si tepovku, tempo... Zkrátka mi fakt pomohly...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Vysel novy fw 4.0, ktery krome dalsich veci udajne vyrazne zlepsuje praci s notifikacemi.
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

pckiller
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 132
Registrován: stř čer 03, 2009 6:51 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od pckiller »

jj, je to super, konečne ide zodvihnúť, ale hlave ide zrušiť prichádzajúci hovor priamo z hodiniek.
iPad 4 3G 16 GB White FW 10.3.3 Telekom SK
iPhone XS Max 64 GB Silver FW 13.3 JB Orange SK
iPhone 6S plus 128 GB Space gray FW 12.4 JB Orange SK
ATV 2 FW 5.0 (5.1.1) JB
MacBook Pro 15" Unibody Mid 2012

alum
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 24, 2015 4:05 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od alum »

Ahojte,

uvažoval jsem o Garmin Fénix 3, ale po přečteni tohoto fóra a dalších jsem začal vážně pochybovat.

Co požaduji od sporttesteru v této cenové relaci?

    Výdrž alespoň deset hodin s GPS
    Přesnost GPS
    Přesnost barometru
    Smart funkce
    Vzhled

Jak to vypadá, Fénix 3 má velký problém s přesností GPS a barometru. Chci se zeptat, zda i s aktuálním firmware stále má problém s ořezáváním zatáček, případně velkým jitterem.
A zda se dá nějak manuálně kalibrovat prý velmi nepřesný barometr. Hodně běhám v kopcích a určitě nechci, aby mi hodinky ukazovaly nastoupané metry s přesností +- 100metrů.

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Bojim se, ze se konkretni odpovedi nedockas.
Rekl bych, ze existuji v zasade dve skupiny uzivatelu. Jedna je jednoznacne nespokojena a kdyz maji moznost, tak F3 vraci (viz forum garminu), ta druha zadne problemy neregistruje. Coz ovsem neznamena, ze neexistuji.
Jen proste maji jine pozadavky ci naroky. Alespon tak to vnimam ja.
Jsem v podobne situaci jako Ty. Rad bych nejaky schopny sporttester, ktery mohu vyuzivat pro kazdodenni noseni a tim padem bych rad vyuzival i smart funkce. Momentalne mam Ambit 3 Peak Sapphire, kde jsem spokojeny s vetsinou sportovnich funkci, ale chybi mi vibrace a z pohledu smart funkci toho hodinky prilis nenabizeji.
Naproti tomu F3 ma smart funkce (hlavne ted po updatu) vcelku obstojne, ale pokulhava v tech sportovnich funkcich (hlavne zminovana presnost gps a barometru).
Rekl bych, ze momentalne zadny obstojny produkt, ktery by splnoval oba pozadavky, neexistuje ...
Snad to srovna ocekavany Ambit 4, ktery ma vyjit ted nekdy na podzim ...
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

alum
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 24, 2015 4:05 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od alum »

Uz jsem se rozhodl. Nekoupim si Fenix 3, ale Polar V800. Ty maji extremne presne GPS i barometr, obstojnou vydrz na baterku (13-50hod), nove i smart funkce (od poslednich updatu).

Sice nevypadaji tak skvele jako Fenix 3, ale zase stoji jen 8 200,-Kc a hlavne, podle testu http://fellrnr.com/wiki/GPS_Accuracy vychazeji jako jednoznacne nejpresnejsi hodinky na trhu. A mne jde predevsim o presnost. K cemu mi je hezky vzhled, kdyz mi bude merit trasu a rychlost nepresne, takove hodinky muzu rovnou zahodit.

Presnost je jeden z duvodu (krome vahy a odolnosti v mrazech), proc nechci nosit iPhone na rameni.

Petr27
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: sob črc 18, 2015 8:37 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Petr27 »

alum:

Jak píše kolega, je to od toho, co od hodinek očekáváš. Taky jsem přemýšlel, že je vrátím, ale nakonec jsem se rozmyslel :) jsou fakt hezké (dají se nosit ke všemu), notifikace jsou super (možnost přidávání aplikací, takže chodí i zprávy z Viberu), bazény to měří na 100%. Navigace podle GPS nebude nikdy přesná, jak se psalo už několikrát. Pokud je vypnutý Glonass, zapnutá GPS na sekundové aktualizace a pokud si člověk změří délku kroku při chůzi a při běhu a zadá si to do hodinek ručně, tak jsou výsledky super :wink: výdrž taky super, používám v práci notifikace, hodinky se mi odpojí několikrát denně, že se moc vzdálím, takže vibrace a pípnutí, mám zapnuté sledování aktivity + nějakých 7 aktivit za týden s hrudním pásem cca 3 hodiny a hodinky nabíjím dnes po 8 dnech a to měly ještě 15%, takže bych je mohl nabít, až zítra :) pokud se nastaví výškoměr podle GPS, tak to taky ukazuje v pohodě. Takže za mě zatím v pohodě, protože teprve testuji, mám jich 14 dnů 8)

Edit: A ještě se mi líbí, že u běhání jdou nastavit upozornění tónem a vibrací na každou ptákovinu :D u mě dosažení každého kilometru s časem a upozornění na každých 5 minut

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od iTukan »

Jelikož zvažuji koupi těchto hodinek, tak drobný dotaz... Jak je to s aktuální kompatibilitou hodinek a SW s iOS 9 beta? Např. SW pro Cogito 2 není zatím s iOS9 kompatibilní. Nerad bych čekal než opraví SW pro betu nebo na ostrou verzi iOS, jelikož nemohu udělat downgrade.
Díky za odpověď.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Odpovědět