Garmin Fenix 3

Odpovědět
ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Garmin Fenix 3 byly oznámeny 5.ledna 2015 na CES v Las Vegas. Jedná se zejména o GPS sporttester, mimo jiné je ale integrována podpora notifikací z iOS a Androidu (hovory, zprávy, emaily).

Obrázek Obrázek Obrázek

Garmin fénix® 3 jsou nekompromisní GPS sportovní hodinky určené pro náročné sportovce a outdorové dobrodruhy. Fénix 3 jsou vybaveny pokročilými senzory, vysocecitlivým GPS/GLONASS přijímačem s novou ocelovou EXO™ anténou umístěnou kolem barevného Chroma displeje. Nechybí zde ani multi-sportovní tréninkové funkce, dynamika běhu, vyhodnocení plaveckých tréninků, výpočet VO2 max, navigační funkce, kompas, barometr nebo monitor denní aktivity. V režimu Smart hodinek Fénix 3 vydrží až 6 týdnů na jedno nabití akumulátoru.

Opravdu chytré hodinky bez kompromisů s hrudním pásem HR RUN
* GPS/GLONASS, výškoměr, barometr, kompas, teploměr
* Bluetooth® (SMS,hovory, emaily..) - nově funguje společně s ANT+
* Barevný Chroma displej
* Multisportovní hodinky (lyže, běh, plavání, kolo, navigace)
* Regenerační asistent
* Výpočet VO2 max
* WiFi pro připojení hodinek k internetu (aktualizace, odesílání dat)
* Podpora Connect IQ
* Odolné provedení
* Balení obsahuje snímač tepu HR Run Premium

Info výrobce: http://www.garmin.cz/produkty/0/fenix/g ... ormer.html http://fenix3.garmin.com/cs-CZ


Zobrazit video na http://youtu.be/_tmCM95LqUg
Kód do fóra: [youtube]_tmCM95LqUg[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov


Zobrazit video na http://youtu.be/K3YYRSCQmbg
Kód do fóra: [youtube]K3YYRSCQmbg[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

První hands-on recenze: http://www.dcrainmaker.com/2015/01/garm ... tlook.html


Zobrazit video na http://youtu.be/gBy2X7sk2Ao
Kód do fóra: [youtube]gBy2X7sk2Ao[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov


Zobrazit video na http://youtu.be/O9nSZR_UyVo
Kód do fóra: [youtube]O9nSZR_UyVo[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov


Zobrazit video na http://youtu.be/txdhXf1Fqd8
Kód do fóra: [youtube]txdhXf1Fqd8[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov


Zobrazit video na http://youtu.be/-ZCmN6sr4H4
Kód do fóra: [youtube]-ZCmN6sr4H4[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Mám od podzimu Garmin Fenix 2, tak asi hned nepoběžím pro trojky, ale jsou fakt krásný...

Jen pár poznámek:
- v provedení se safírovým sklíčkem (Fenix3 Sapphire) a kovovým řemínkem budou dodávány bez hrudního pásu, přitom ale budou dražší než zbylé dvě verze (Silver a Grey)
- těch šest dní v režimu "Smart Watch" je předpokládám bez těch notifikací z iOS. Nějak se mi nezdá, že by zvládaly šest dní ve spojení s iPhonem
- vedle modelu Fenix 3 Garmin uvedl na trh ještě dva modely - FR920XT a EPIX, funkčně velmi podobné, jen z trochu jiným zaměřením

Tak šťastnou ruku při výběru, fakt to není lehký ;-)

Obrázek
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od mrzic »

Je pravdou, že majitelé Fenix 2 můžou získat Fenix 3 výměnou za částečný doplatek?
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

parmin píše: - v provedení se safírovým sklíčkem (Fenix3 Sapphire) a kovovým řemínkem budou dodávány bez hrudního pásu, přitom ale budou dražší než zbylé dvě


Všechna provedení - silver, gray i sapphire - budou v prodeji ve variantách bez i s hrudním pasem. Varianta s hrudním pasem v balení je označovaná jako "Performer", viz http://www.garmin.cz/vyhledavani/?q=fenix3.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Tak to se moc omlouvám za dezinformaci. Vycházel jsem z článku na dcrainmaker.com

Obrázek

EDIT:

mrzic píše:Je pravdou, že majitelé Fenix 2 můžou získat Fenix 3 výměnou za částečný doplatek?


Nemůžu žádnou takovou info najít. Kde jsi to slyšel/četl/viděl?
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Na zaklade zkusenosti s Fenix 1/2 doporucuju nebyt early buyer a pockat na realne zkusenosti z praxe.
Horka zkusenost s F1 me vehnala do naruce Suunto a byt se mi F3 opravdu hodne libi, asi budu tentokrat opatrnejsi.
Pro me osobne je velke zklamani, ze uz nemaji funkci mapovych podkladu jako mely F1/2. Pritom tam by se dal barevny displej tak krasne vyuzit :(
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Naprosto souhlasim. Take radim pockat aspon 3 mesice. I kdyz u Fenix2 nepomohlo ani to.

K vydrzi, verim ze vydrzi dlouho vcetne iOS notifikaci. Suunto Ambit3 mi vydrzi s notifikacemi a sportovnimi aktivitami kazdy den skoro dva tydny. Zalezi jak to maji udelane. Naopak Fenix2 vydrzel jeden den. F3 je na zaklade FR920xt a ten vydrz dlouho.

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Problém je v tom, že notifikace jsou na Ambit3 v podstatě k ničemu. F3 by v tomhle měl být podstatně dál ...
Osobně věřím, že výdrž na F3 problém nebude ...
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Dovolím si připojit moji zkušenost s F2 - za cca 5 měsíců mně jednou zamrzly, jinak fungují výborně a podle očekávání. Na netu koluje docela dost negativních ohlasů na značku Garmin obecně, tak si dovolím připojit jeden komentář, který myslím si celkem hezky vystihuje situaci:

"Next, you get to the high-end watches. This is where things get complex. For example, if I straight up compare the Fenix2 to the Ambit2, I see more comments/complaints on the Fenix2. Yet, that's because if I look at sales, it outsells the Ambit2 4:1. Meanwhile, if I look at the Polar V800, it tends to receive a more diverse group of complaints than the Fenix2 (which are largely centered on activity recording failures, and/or GPS tracking). So for the V800 it's mostly been compatibility/feature issues, and then recently battery/charger issues. Again, one has to look at sales numbers. The Fenix2 outsells the V800 about 8:1.

Finally, I have to look at unique comments/complaints. By 'unique' I mean, 'unique individuals'. In some cases, such as here, we have people that are repeatedly commenting - sometimes on the same issue. So it's challenging for most people to separate that out. Heck, there's even people that comment under different names trying to make it look like there's multiple people (seriously, I'm in IT, it's easy to spot). I clean up those though. Interestingly, I rarely see that on the V800/Ambit reviews, but do see it here. No idea why.

Which, doesn't mean folks aren't seeing issues. Obviously, some people are in certain cases. The question is more of 'How many?'. Is it 1%? 2%? 5%? I don't know. I will continue to note that if you are seeing issues, but don't open up a support case, it's sorta like continually complaining about the election results but not voting. This site's comments section isn't a good avenue to the product group for enabling them to understanding where issues still lie. Just my two cents..."
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Vyse uvedene rozhodne nevylucuji, nicmene moje zkusenost s F1 byla tristni.
SW vady se postupne diky upgradu fw darilo vychytavat, nejvetsi problem ale pro me byl gps fix a celkova stabilita a odezva.
Po teto zkusenosti jsem presel na Ambit2 a nasledne upgradoval na Ambit3. Upgrade na Ambit3 byl uplne zbytecny, tohle se Suuntu moc nepovedlo, nicmene bez ohledu na tuto skutecnost, je stabilita, odezva a spolehlivost Suunta nekde uplne jinde. Takova je proste osobni zkusenost.
Na druhou stranu to klidne muze byt dano tim, ze Garmin toho proste "umi" vic a tak je tezsi to odladit nez u Suunto, kde jsou ty moznosti relativne omezene.
To ale neznamena, ze se na F3 netesim. Spise naopak, v tomhle ohledu Garmin opravdu mile prekvapil. Jak vyctem funkci, tak povedenym designem.
Jen nebudu objednavat hned a pockam si az na prvni prakticke zkusenost :)
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Opet souhlasim. Ja mel s F2 podobne problemy a pak mne trapila presnost GPS. Ambit je na tom 10x lepe (papirova presnost F2 je 10m, Ambit3 1m). Vyzkouseno a je to proste tak (beh stejne trasy ve stejnou dobu, obe zarizeni na jedne ruce). F3 na tom ale ma byt lepe.

K notifikacim, podle ohlasu zatim na F3 moc dobre nechodi. Proste neprijdou. To A3 funguji lepe a treba prichozi hovor je docela pouzitelny. Jinak souhlas ze se na A3 s notifikacemi moc pracovat neda.

Je docela zajimave ze vlastnici F3 zatim skoro vubec nehodnoti co to umi z pohledu sportovani. Vsichni resi blbosti jako notifikace, watchface apod. Misto toho aby vyrazili ven a neco delali. Vzdyt prece F3 je hlavne outdoor tool, ktery ma pomahat pri treninku a ne okolo nej skakat na gauci. :)

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Je možné, že přesnost GPS nebyla optimální při uvedení F2, ale nyní je již OK? Aktuálně mám verzi FW 4.30 a na nepřesnosti by mě vůbec nenapadlo si stěžovat.

Přidávám záznam ze soboty. Téměř 90 km v módu "Navigate". Záznam trasy prakticky sedí s cestami na mapovém podkladu (a je jedno, zda Google, Bing nebo OpenStreet). Během dne jsem několikrát přepínal mezi obrazovkami a odezva (vykreslení mapy) do několika vteřin. Přepínaní mezi nemapovými obrazovkami (čas, km, HR, nadmořská výška, rychlost atd. je okamžité). Na startu pravda chvíli trvalo načtení trasy ("Importing Track"), ale ne víc než cca 30 vteřin, což je u 90 km trasy podle mě v pohodě.

http://connect.garmin.com/activity/691817835

Jinak souhlas s tím co píšeš - lidi řeší fakt už spíš detaily, ale podstata je jinde - vzít si ten sporttester a jít ven ;-)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Moc pekna trasa: Elevation Gain: 1,674 m, TE: 5.0 :) Gratuluji.

S F2 je/byl problem s presnosti GPS pri pomalejsich aktivitach jako je chuze, beh. Pro bezky, kolo, lyze, inline v pohode.

F3 ma ale novejsi Mediatek cip nez F2 a podle reakci z Garmin fora je to ok. Sice to porad neni SirfstarV jako ma Ambit3 ale zmena je to velika.

K mapam, F3 uz neni uplne outdoor sportester jako F2. Neumi mapy v zadne forme. Zde je potreba priplatit za Garmin Epix, ten zas ale nevypada tak dobre.

Me osobne se F3 libi moc, ale vzhledem k tomu ze jsem nedavno presel na Ambit3 tak by mne doma asi zabili. A fakt je ten ze jsou to porad jen sportestery pro zprijemneni sportovani. Neni to prece duvod proc se hybat.

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Díky.

Mám ještě pár praktických poznámek / postřehů.

1/ Některé pokročilé funkce
Sporttester je nabitý funkcemi, ale některé z nich mi po čase začaly připadat trochu zbytečné. Například výše zmíněný Trainig Effect (TE): Funkce vyhodnocuje srdeční tep pro měření intenzity zátěže a ukazuje, zda si udržujete Vaši kondici nebo ji zlepšujete. Stupnice 1 - 5, 1 = menší, 2 = udržovací, 3 = zlepšující, 4 = velmi zlepšující, 5 = přesahující. Po pár měsících používání se z toho stane prakticky nezajímavé číslo. Při běžném běhání ukazuje cca 2,8 - 3, intenzivnější tréninky cca 3,5 a závody tak 4,5 - 5. Zkrátka už tak nějak vím, co mi to ukáže... Podobně je to třeba s funkcí vertikální oscilace při běhu nebo dobou kontaktu se zemí při běhu. A nebo "Recovery Advisor" - při nenáročné aktivitě ukazuje cca 1 den, při náročnější cca 2 dny. Zkrátka poměrně snadno předvídatelné hodnoty.

2/ Mapy
S ohledem na velikost displeje určitě nelze nad mapou v hodinkách nic plánovat, to je asi zřejmý. Účelem má asi být do hodinek nahrát trasu a pak se nechat navigovat. U F2 lze nahrát mapu, ale nejsem 100% přesvědčenej, jestli je to k užitku. Bez mapy se na displeje zobrazuje jen jedna křivka (trasa) a Vaše poloha v podobě šipky. Je tedy hned patrné, zda jste na trase, případně že se blíží nějaká odbočka, trasa zahýbá atd. Lze nastavit upozornění, pokud se od trasy odchýlíte. Pokud nahraju mapový podklad, zobrazují se další čáry znázorňující cesty atd. a někdy je to spíš matoucí co je cesta a co trasa. Takže si s tím zatím spíš hraju, kdyby tam ty mapy nebyly, tak bych to bral jako hotovou věc a nijak by mě to neomezovalo

3/ Fenix versus Forerunner
Někde jsem četl, že v Garminu měly dva týmy, které spolu paradoxně příliš nespolupracovaly. Jeden si vyvíjel Fenixe, druhý Forerunnery. Teď to ale vypadá, že do F3 dali soft z Forerunneru 920XT a Fenix tak vlastně jakoby končí, tyto dva modely se ponejvíce liší pouzdrem.

4/ Garmin versus Suunto
Asi hodně individuální volba. Měl jsem (vlastně ještě mám) Suunta X3, doma máme ještě další Suunta, jen si teď nevybavuji model.. Nejsou špatný, ale nikdy mi moc nepřirostlo k srdci ovládání hodinek, a hrudní pás vydržel cca půl roku, pak odešel... Garmin Forerunner 305 se mnou přežil prakticky všechno, na connectu mám historii za několik roků. Takže mě si Garmin tak nějak získal a nemám důvod koukat po jiný značce, jsem jejich ;-)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

ad 1 - s TE souhlas. Zacinajicim to ale pomuze. Prijde mi ze Ambit3 maji mnohem optimistictejsi vypocet Recovery nez F2.

ad 2 - ano do F2 jde nahrat mapu, do F3 ne. Osobne si mi prislo ze v F2 byly mapy nepouzitelne kvuli velikosti volne kapacity, lcd, nizkemu rozliseni, absenci barev.

ad 3 - ano je to tak

ad 4 - je mi to jasne, jak se clovek jednou zapoji do nejakeho ekosystemu, tezko se mu odchazi (jako u Apple). Jedine snad aktivity rovnou syncovat jeste na strava.com apod. Resil jsem ten samy problem Garmin -> Suunto. Jinak mi prijde ze Garmin Connect poskytuje vice dat a je vice vychytany, na druhou stranu Suunto Movescount je je vice motivacni.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Vyšla podrobná (hodně podrobná!!!) recenze od DR Rainmaker: http://www.dcrainmaker.com/2015/03/garm ... eview.html
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Buďme rádi že se u nás F3 ještě neprodává. Opět to podle Garmin fora vypadá že vydali "alfa" verzi a teď to ladí na lidech. Např. "Fenix 3 GPS accurracy" thread má už 18 stran, není to sice tak tragické jako u F2, ale problémy s přesností se začínají objevovat.

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Doteď jsem F2 spíš chválil, ale o víkendu mě hodně zklamaly. Prakticky na nejdůležitějším závodě za poslední rok (švédský dálkový běh na lyžích Vasaloppet) ztratily asi 9 km před cílem GPS :-(

https://connect.garmin.com/activity/716228281

Kdybych měl teď vybírat sporttester, asi bych sáhl po 920XT...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Teda to fakt naštve! V jakém to bylo terénu? Hustý les, úpatí hory, nebo otevřená krajina? U tak starého zařízení, jako je Fenix2, bych čekal, že už bude firmware vyladěný. Na začátku jsem měl se svým stávajícím FR220 také problémy s vypadávajícím signálem, ale po několika updatech se to spravilo a teď nemám žádný problém.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Přesně tyhle situace byly důvodem, proč jsem nakonec skončil u Suunto. Papírově toho sice neumí tolik, ale co dělat mají, to dělají spolehlivě.
Jsem vážně zvědavý na F3, pže některé z prvních ohlasů nejsou úplně příznivé.
Tak snad je to jen chyba nastavení nebo tak něco ...
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Kde presne signal vypadl nevim, nemusel jsem si toho vsimnout hned... Ale trasa zavodu vedla po dost siroke ceste, kolem stromy, ale zadny husty les. Jedna fotka takoveho typickeho useku:
Obrázek

Navic - jeli jsme tam pred zavodem projet si trat a signal mne nevypadl...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

musashi píše:Přesně tyhle situace byly důvodem, proč jsem nakonec skončil u Suunto. Papírově toho sice neumí tolik, ale co dělat mají, to dělají spolehlivě.
Jsem vážně zvědavý na F3, pže některé z prvních ohlasů nejsou úplně příznivé.
Tak snad je to jen chyba nastavení nebo tak něco ...


Naprosto stejný průběh u mne. Ambit2S -> Fenix2 -> Ambit3 Peak a spokojenost. Ztratil jsem důvěru v Garmin. Za ty peníze nechci být pokusný králík a třeba čekat na GPS lock v zimě několik minut.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Kdo nesleduje fórum na Garminu: Spousta uživatelů si stěžuje, že Fenix 3 od firmwaru 2.50 nefunguje, nechytá signál, restartuje se apod. Garmin proto všechny novější firmwary až do verze 2.90 stáhnul a nově nabízí jen firmware 2.30, který postrádá některé zásadní funkce. Navíc podpora Garminu přohlašuje, že Fenix 3 zatím neměl být uveden na trh, že lokální distributoři začali zařízení rozesílat zákazníkům dřív, oficiální uvedení na trh prý mělo být až 29.3., v době, kdy bude finální (a snad funkční?) firmware.

Stojím tedy před rozhodnutím, jestli jít do Fenixu 3 a doufat, že se s novými firmwary chyby odstraní, nebo zda jít do Suunto Ambit 3.

Za nevýhody Ambitu považuji hlavně chybějící vibrace, údajně sedí méně pohodlně na ruce kvůli GPS přijímači v části pásku, také zamrzí ne úplně dotažený monitor denní aktivity. Za výhody zase podporu bluetoothových HR monitorů (mám Polar H7, který je mi MNOHEM pohodlnější než pás od Garminu, který jsem dostal k FR220) a samozřejmě spolehlivost a přesnost. Tak teď babo raď...
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Pokud nutne nebazirujes na BT senzorech, do Ambit 3 bych zatim nesel.
Proti Ambit 2 neprinasi nic zasadniho navic. Podpora notifikaci je tam jen vicemene jen papirova, realne nic neprinasi. Stejne tak monitoring denni aktivity. On to vlastne ani monitor denni aktivity neni, je tam jen kvuli tomu, aby podle zjistene aktivity upravoval pripadny recovery time. Zadny jiny vystup z nej nedostanes.
Pro sebe za jediny prakticky prinos povazuju moznost prenosu aktivit do movescount pres telefon, bez toho, ze bych hodinky musel pripojovat k pocitaci. Nic jineho.
Pokud to nehori, pockal bych ...
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

ls8: take bych nevedel zda pockat ci ne. Ja mam A3 takze uz neresim. Akorat s tim cekanim na finalni F3 fw to muze byt osidne. Garmin treba F2 neporesil jeste do dnes.

A3 ma activity monitor dost slaby, ale ma se to zmenit v dalsim fw update. No des, posledni dobou vsichni zacnou prodavat, pak teprve pridavaji nekdy i zakladni funkce a ladi na lidech. Za ty prachy je clovek betatester.

U A3 je vyhoda ze to co deklaruji funguje hned out-of-the-box.

K prodejum F3, Garmin F3 uvedl uz v lednu a jeste ted se neprodavaji. A myslim ze Garmin v tom ma pekny chaos a nemuze trvdit ze to nekdo prodaval drive nez mel. Neverim ze prvni varka F3 nesla pres Garmin, to neni realne. Proste potrebovali beta-testery.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Máš někde info, co přesně má přinést nový fw pro ambit3 ohledně monitoru denní aktivity?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Take by me zajimalo, pokud vim, nikde to oficialne nezaznelo, jsou to jen spekulace, ci spise zbozna prani ... :)
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Zaznelo na DCR a i na Suunto strankach. Novy A3 fw zcela urcite vibrace neprida (hardware) a u aktivity monitoru prida jen Sleep rezim. Ale it tak je to posun. Treba workout planner jsem necekal.

A3 fw 1.5 http://www.suunto.com/Support/Products/Suunto-Ambit3-Peak-Software-Update-15-March-2015/
A3 fw 2.0 http://www.suunto.com/Support/Products/Suunto-Ambit3-Peak-Software-Update-20-spring-2015/

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Diky za informaci, tohle mi uteklo a nikde jsem to nezaregistroval.
Kazdopadne, activity monitor se urcite nebude moci pomerovat s tim v F3 a stejne tak BT notifikace asi nikdy nedosahnou urovne, kterou disponuje F3.
Tyhle veci podle me Suunto necha az pro A4.
Tak ci onak, za me jsou A3 porad lepsi volba. Radeji specializovany nastroj, ktery ty veci, co ma, dela poradne, nez vseumel, na ktery se neda spolehnout :)

Kazdopadne, March 2015 temer za nami a kde nic, tu ni ... :(
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Jsem na tom stejne. F3 se mi libi moc a kdybych uz nemel A3 tak bych na nej asi pockal. Jinak mas pravdu A3 notifikace jsou mizerne. Suunto tvrdi ze to je 'by design' protoze pry jen chteji upozornit ze neco prislo. Precist si je mas az na mobilu. Kazdopadne je to jen software a kdyby chteli tak to umi take.

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Smutny je, ze v tech informacich o budoucich updatech neni o zmene v notifikacich ani zminka. Takze to nejspis opravdu zustane 'by design', coz to cini vicemene nepouzitelnym :(
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Me by bohate stacilo kdybych na iPhone mel vsechny notifikace jako ted a na A3 jen notifikaci kdyz mi nekdo vola. Jenze to ale nejde takto nastavit. Proste se vse zrcadli z iPhone.

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

MiGR píše:Zaznelo na DCR a i na Suunto strankach. Novy A3 fw zcela urcite vibrace neprida (hardware) a u aktivity monitoru prida jen Sleep rezim. Ale it tak je to posun. Treba workout planner jsem necekal.

A3 fw 1.5 http://www.suunto.com/Support/Products/Suunto-Ambit3-Peak-Software-Update-15-March-2015/
A3 fw 2.0 http://www.suunto.com/Support/Products/Suunto-Ambit3-Peak-Software-Update-20-spring-2015/


Tak ten 1.5 dneska pristal ... :)
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Tak dneska přiletěl Fénix :)
Model Silver Performer (s HRM-RUN monitorem tepu), sériové číslo 4650055xx, tedy novější šarže, první série měly S/N začínající 463. Nainstalovaný software z výroby byl:

Software: 2.60
Display: 2.10
GPS Version: 2.70
BLE/ANT: 2.70
WiFi: 2.00

Provedl jsem aktualizaci na Software 3.10 a GPS 2.80, ostatní součásti zůstaly.

První běh s nastavením GPS/1s, GLONASS ON, PowerSave Normal. GPS signál během pár vteřin, ale pace ještě asi dvě minuty lítal nahoru dolů, počkal jsem celkem asi 4-5 minut na stabilní lock, než jsem spustil měření a vyrazil na trasu, kterou mám naběhanou a z FR220 vím přesně, ve kterých místech mi pípaly celé kilometry. Hned od začátku bylo jasné, že problém s "podměřováním" se projevuje. Na každém kilometru s železnou pravidelností přicházelo pípnutí o nějakých 20 metrů později, na 13km to tedy bude dělat asi 250m.

Cesta na obrátku podle Google Maps 6.5km, Fenix3 ukazoval 6.32km.

Cesta zpět 90% po stejné trase, jen posledních 200m obíhám blok z druhé strany. Do značky 10km běžím v tempu cca 4:35/km, pak zvolňuji a v posledních 3km přidávám tři intervalové sprinty na test max HR - ukazuje se, že monitor měří podle očekávání velmi přesně, dosažená maximální tepovka odpovídá mým dřívějším měřením.
Cesta zpět podle Google Maps 6.7km, celkem by měl tedy Fenix3 ukazovat 13.2km, ukazuje ale 12.86km, rozdíl 340m (-2.58%), cca 25m na km. Není to úplně katarstrofa, ale jistě by to mohlo být lepší. Zdá se, že Fenix3 používá docela silný vyhlazovací algoritmus, který má eliminovat náhodné výkyvy měření polohy, ale výsledkem je jev popisovaný jako "corner-cutting", tedy zkracování trasy hlavně v prudkých zatáčkách. Tohle musí opravit update firmwaru, FR220 byl na začátku taky tragický, časem se ale s aktualizacemi všechno opravilo a dnes je FR220 často citovaný jako reference pro porovnávání s novými modely GPS měřičů. Pro srovnání tatáž trasa před třemi týdny s FR220, změřeno 13.1km.

Ostatní věci budu řešit postupně. Notifikace zatím fungují v pohodě, narozdíl od Suunta notifikace neposílá obslužná aplikace v iPhonu ale spárování je přímo na úrovni iOS, aplikace Garmin Connect nemusí být vůbec spuštěná. Chybí mi ale ikonka trvale signalizující nepřečtenou notifikaci (jako na Ambitech), zprávy po 30 vteřinách zmizí z displeje. Co mě dostalo bylo když jsem se vracel z běhu, stál jsem před domem, telefon ležel doma v pátém patře na stole, hodinky se chytly a nahlásily nové emaily!

Alti-Baro vypadá OK, autokalibrace nastavena na continuous.

Obrázek Obrázek

Obrázek

Update: monitoring spánku funguje automaticky, večer jsem nic nezapínal, jen jsem si nechal hodinky na ruce, ráno mám na webu na minutu přesné časy usnutí i probuzení.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Jj, Garmin nedavno udelal detekci spanku automatickou pro vsechny sve trackery. Vse resi na strane svych serveru a analyzy dat.

Uvidime zda presnost GPS doresi. Ten jev co pises mel a ma i F2. Blbe je ze Smart recording pekne vyhlazuje a pak nekdy dochazi ke cuttingu, 1sec recording zase zaznamena uplne vse a pak GPS pozice lita klidne 20m-100m se a tam. Docela mne desi tech nekolik sahodlouhych GPS threadu na Garmin foru.

Jinak F3 ja krasny kus hardware, jeste jsem ho nevidel na zivo a doufam ze neuvidim protoze bych asi neodolal. :-)

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Trochu OT: ve středu byl v SJK Lukáš Bauer. Netušítě, co měl na ruce za hodinky? Mně se to jeví jako F3 se žlutým řemínkem, jestli to není blbost...

Jinak díky za postřehy z reálného používání ;-)

Obrázek
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Mozne to je. Rada Fenix pouziva standardni reminky takze si tam mohl dat treba zluty. Take ale mohl mit http://www.suunto.com/Products/Watches/Suunto-Essential/Suunto-Essential-Stone/ se zlutym reminkem. Nebo http://www.suunto.com/Products/sports-watches/Suunto-Ambit3-Run/Suunto-Ambit3-Run-Lime/ :) Tezko rict. Navic co jsem koukal tak bezkarske zavody posledni dobou sponzoroval Polar, takze treba i tak.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Dneska 25km běh podél Vltavy (21.1km v tempu 4:30, zbytek výklus kolem 5:30-5:45). GPS záznam po 1s, ale vypnul jsem GLONASS. Trasa mnohem lepší, téměř dokonalá. Nutno ale poznamenat, že tahle cesta je pro GPS velmi snadná, volné nebe, žádné prudké zatáčky. Obrátka v polovině byla ještě naprosto přesná 12.50km, cestu zpátky F3 změřil na 12.45km, celkem tedy zanedbatelný rozdíl 50m. Baterka 100%->87%, tedy spotřeba 13%.

https://connect.garmin.com/modern/activity/744012516

Update 15.4.
Včera večer, pěkné počasí, běh k Žižkovi na Vítkov. Cesta tam dost špatně zaznamenaná, druhá půlka už je mnohem lepší. Tempo ukazuje až po 15vteřinách běhu, evidentně se průměruje hodnota za 15vteřin, aby se vyhladily výkyvy měření. Výpadky měřeného tempa v časech 1:20 a 24:00 jsou nesmysly, v čase 24:00 jsem sice zvolnil, ale rozhodně ně tak, jak ukazuje graf (z 4:00 na 5:00, rozhodně ne na 9:00). Ukazuje se, že F3 má velké problémy při změně směru nebo rychlosti, na fóru Garminu se hodně diskutuje o tom, že si F3 hodně pomáhá vestavěnými senzory (hlavně akcelerometr, možná i kompas) při predikci pohybu běžce, možná je na vině i příliš citlivá GPS anténa, která chytá nežádoucí odrazy signálu. Snad to opraví software, zatím je to ale opravdu hodně špatné.

https://connect.garmin.com/modern/activity/746514156
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Ta trasa vypada velmi strasidelne, ale jsou tam zase stromy. Podobne jako nektere moje s F2. Ach jo, Garmin co presel ze Sirf na Mediatek chipset tak neumi udelat poradne GPS zarizeni. Treba to ale firmware poresi.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Já jsem přesvědčený, že to je otázka firmwaru. Na zaznamenaných trasách je jasné, že ty GPS hodnoty jsou uměle průměrované přes několik po sobě jdoucích hodnot, například v tomhle místě je vidět, že je tam jedno ustřelené měření směrem na sever (ta špička) a hodnoty před a po jsou s touto hodnotou průměrované. Při 1s odběrech je to nějakých 20 hodnot, není možné, aby postupně ubíhaly na server a pak se zase takhle pravidelným tempem vracely zpátky. To je prostě dopočítané.

Obrázek

Z toho také vyplývá to narovnávání trasy a tudíž změřené nižší vzdálenosti. Dneska mi to zase na trase, která podle Google Maps má 12.7km, změřilo 12.3km. Ukázka narovnané trasy:

Obrázek
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět