Garmin Fenix 3

Odpovědět
jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Garmin Fenix 3

Příspěvek od jeenik »

Na Fenixy mam spadeno, ale drobet me odrazuji obsahla diskuzni fora, kde se rozebiraji problemy s presnosti GPS a vydrzi. Je to opravdu tak zavazny problem? V diskuzich vetsinou prispivaji ti co maji problemy, existuje nekdo kdo zadny problem s poslednim firmware nema?
Pak resim problem zda safirove sklo ci ne, vyplati se? Folie na displej existuje, co takhle tvrzene sklo - tempered glass, ktere uz se na mobilech osvedcuje? Existuje neco takoveho? Pokud ano, tak safir neresim...

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Safír smysl nemá. Daleko náchylnější na poškrábání je totiž luneta a podle dostupných informací se nedá měnit samostatně, ale jen se sklem. Stejně to má u řady Ambit i Suunto.
Takže se safírem Ti sice sklo vydrží déle, ale luneta úplně stejně a při její výměně to budeš mít akorát dražší.
Jinak problémy s GPS jsou a není to fáma. Z hlediska přesnosti byl Garmin u Fenixů vždy pozadu a to už od prvního modelu, kde se to ani přes četné updaty fw stejně uspokojivě vyřešit nepovedlo. Údajně je to dáno použitým čipem, který je prostě horší než jinde používaný Sirf. Já na Fenix 3 přešel z Ambit 3 Peak Sapphire a ten rozdíl tam prostě je a není nevýznamný.
Na druhou stranu, pokud slevíš z nároku na GPS, má Fenix proti konkurenci rozhodně co nabídnout. Z mého osobního pohledu mi ale Ambit v globálu přišel jako lepší produkt.
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od jeenik »

A vydrz je ok? Jak je inzerovana? Od Garmina mam Oregon outdoorovou rucni navigaci a nikdy jsem problem s nepresnosti nepozoroval. A neni to tim Glonassem? Rusakum nic neverim a navigacni udaje dvakrat :-)

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Jadro »

Vcera jsem na zavodech mluvil s kamosem, co ma verzi Sapphire a je s nimi maximalne spokojeny. Co se tyka presnosti, rikal, ze to nijak nestuduje, ale ze ma okruh 10 km a vsechna zarizeni mu jej ukazuji stejne, vcetne Fenix3.
A mimochodem jakou volite frekvenci zapisu dat? Ja kdyz na sve Sigme na kolo zvolim treba kazdych 5 sec, tak je presnost mensi nez kdyz mam nastaveno po 1 sec.

Petr27
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: sob črc 18, 2015 8:37 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Petr27 »

Tak i klasické Fenix 3 mají tvrdší sklo. Už se mi párkrát podařilo sklíčkem ťuknout o nějaký předmět a zatím bez škrábance :D tak jak psal kolega, nemá smysl je kupovat jenom kvůli sklíčku, Sapphire má smysl kupovat jenom kvůli vzhledu, že vypadají luxusněji do společnosti a jsou o polovičku těžší, pokud si nepřehodíte na gumový pásek. Mě osobně by to nebavilo furt přehazovat při aktivitě. Pokud si vyladíte přesnost kroku při běhu a nahrajete si ho do hodinek ručně, tak může GPS létat po trase, jak chce, ale vzdálenost bude správná, aspoň u mě teda je :beer: výdrž je taky v pohodě, akorát nedávno se mi stalo, že jsem měl 26% a přes noc se mi vypnuly, že se vybily. Asi jsem musel mít něco zapnuté, protože nevím, jak je to možné. Já mám zápis na 1s. Glonass vůbec nepoužívat :crazy:

Edit: Máte někdo zkušenosti s BaseCamp? Jak tam dostanu mapy, abych mohl plánovat a pak je dostat do hodinek? Neměl by být k hodinkám dodáván nějaký klíč na české mapy?

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od jeenik »

Co zkusit toto: http://mapygarmin.wz.cz/instalace_map.php je to zcela legální, z opesourcových map. Možná by to stačilo?

Petr27
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: sob črc 18, 2015 8:37 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Petr27 »

Super, už je tam, díky za radu. Teď už jenom zkusit něco naplánovat a dostat to do hodinek :crazy:

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Jadro: mám nastaveno na "Every Second", případně na "Smart" (jak u které aktivity)

Petr27: Fenix 3 podle mě mapy nepodporují; Fenix 2 ano
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Petr27
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: sob črc 18, 2015 8:37 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Petr27 »

Tak asi to jde nebo nevím, jestli myslíme to samé. Já jsem se to právě dočetl v té recenzi výše, že to borec používá. Tak jsem si přes ten BaseCamp naklikal okruh, co běhám a nahrál do hodinek a jde normálně po této trase navigovat :) a to je to, co jsem chtěl. Ještě teda musím zkusit, jak to funguje v akci 8)

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Garmin Fenix 3

Příspěvek od jeenik »

On nemyslí mapu do hodinek, ale mapu do basecampu... V basecampu si vytvoří trasu a tu pak dá do hodinek. A jde o to, že Garmin asi k hodinkám (do basecampu) žádnou mapu nedává

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Omlouvám se, já to špatně pochopil...

K tvorbě a nahrávání tras - do BaseCampu lze (jak již bylo uvedeno) nahrávat i free verze map různých zemí a myslím, že jsou dostačující. Kvalit map Topo Czech ale asi nedosahují...

Obecně k trasám: základem je vytvořit si nebo někde stáhnout již vytvořený gpx soubor

Tvorba vlastního:
- v basecampu
- online např na cykloatlas.cz nebo mapy.cz
- vytvoření trasy z nějaké předchozí aktivity

Zdroje pro stažení:
- garmin connect, strava, endomondo, bikemap.net ......
- prakticky každá turisticky zajímavá oblast má své stránky, kde lze dohledat např. doporučené trasy na kolo, pěší turistiku, prakticky každý závod dnes na svých stránkách nabízí odkaz na stažení trasy atd.

Poté stačí soubor nahrát do basecampu, ideálně trasu nějak inteligentně pojmenovat o odeslat do hodinek.

Už jsem to tu psal - na Fenix 2 mám problém s delšími trasami. Plus mínus do 100 km je to pohoda, cca 100 - 200 km se ještě dá, ale hodinky už jsou trochu zpomalený, trasa se při spuštění aktivity "Navigate" dlouho nahrává atd., cca nad 200 km už je to s odezvou dost špatný a cca nad 300 km už to prakticky nefunguje vůbec. Docela by mě zajímalo, jak je to u Fenix trojek s trasami delšími než 200 km.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Petr27
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: sob črc 18, 2015 8:37 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Petr27 »

Ty mapy Topo Czech jdou nějak zadáčo dostat do BaseCampu? Ty jsou jenom placené, že?

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Mapy Topo Czech jsou placené, případně se dodávají jakou součást navigací (Edge, Oregon, Dakota... )
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od jeenik »

Kdo chce ozkoušet nový beta firmware:
http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=9504

Petr27
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: sob črc 18, 2015 8:37 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Petr27 »

Tak to nevypadá vůbec špatně, snad se to zlepší :) počkám, až to vyjde normálně 8)

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od jeenik »

Doporučuji betatestování sledovat zde :-) https://www.facebook.com/groups/GarminF ... 542395366/

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od jeenik »

nějak to tu utichlo, zdá se, že vše všem funguje OK? Btw je nový firmware - již oficiální 4.6.

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Mne teda nefunguje. Ale uz jsem se tak nejak smiril s tim, ze asi zadny jiny reseni nez prodej neni ... a prodavat se mi nechce, pze nevim, co jineho bych misto nich poridil.
Takze asi nezbyde nez ty mouchy (primarne nepresnou GPS pri nizsich rychlostech) akceptovat a naucit se s tim zit.
Za sebe asi cekam na to, jak dopadnou Suunto Traverse, ktere maji ted na podzim predstavit a pak bych pripadne preskocil ...
Jinak novy FW ma mit jako hlavni zmenu moznost vycitat vzdalenost a tempo z foot podu. Soude podle beta FW to funguje tak, jak ma ...
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

Chápu, že na hodinkách toho s designem asi moc vymyslet nejde (kulatá placka s displejem a tlačítky), ale ta podobnost mezi Fenix 3 a Traverse je docela veliká...

Obrázek
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Co se designu týče, je to fakt. Ale podívej se na Suunto Core Brushed Steel, ten byl na trhu dávno před F3. Tady asi nejde nikoho obviňovat, že někdo od někoho opisuje.

Asi je to opravdu tak, že diskuze poněkud utichá (i když nové vlákno "GPS Accuracy" už má zase 66 stránek), ale jen proto, že ti nejvíc nespokojení už dávno F3 opustili ve prospěch jiných modelů nebo značek, a těm ostatním to buď nevadí, nebo pro jejich potřeby je přesnost dostatečná. V diskuzi na Garminu jsem zaregistroval i uživatele, kteří si koupili tento podle výrobce nejlepší (a také jeden z nejdražších, ne-li vůbec nejdražší) GPS sporttester na světě a měří si jím pársetmetrové procházky s pejskem v parku. Na takové použití je asi přesnost OK :)
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Jinak mne po updatu na fw 4.6 po pripojeni k pocitaci (MBPR) a naslednem odpojeni Fenix zamrza. A to tak, ze funguje jen hard reset se smazanim vsech dat.
Zopakovano trikrat a pokazde jsem dopadl stejne.
Ted zkousim pripojit k PC, tak uvidim ... docela vopruz, musim rict :(
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

No proste Garmin. Mozna kdyby se hodinky nepripojovaly jako USB disk tak by nektere problemy zmizely.

K footpodu, docela by mne zajimalo zda uz poresili "vlastnost" Fw ze kdyz mam aktivitu s footpodem a ten u sebe nemam tak se mi v podstate nic nezaznamena, ani trasa. To bylo u F2 dost stupidni.

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

ls8 píše:Co se designu týče, je to fakt. Ale podívej se na Suunto Core Brushed Steel, ten byl na trhu dávno před F3. Tady asi nejde nikoho obviňovat, že někdo od někoho opisuje.

Asi je to opravdu tak, že diskuze poněkud utichá (i když nové vlákno "GPS Accuracy" už má zase 66 stránek), ale jen proto, že ti nejvíc nespokojení už dávno F3 opustili ve prospěch jiných modelů nebo značek, a těm ostatním to buď nevadí, nebo pro jejich potřeby je přesnost dostatečná. V diskuzi na Garminu jsem zaregistroval i uživatele, kteří si koupili tento podle výrobce nejlepší (a také jeden z nejdražších, ne-li vůbec nejdražší) GPS sporttester na světě a měří si jím pársetmetrové procházky s pejskem v parku. Na takové použití je asi přesnost OK :)

Přiznám se, že konkurenci Garminu sleduju "jen jedním okem" a ty Suunta Core Brushed Steel jsem vůbec neznal. Ale musím Ti dát za pravdu, ten design mi prostě připadá podezřele podobnej...

Diskusi kolem přesnosti F3 sleduju, ačkoliv je sám nemám. Nicméně dneska už se dají sehnat pod 400 Eur, tak to člověka láká...

Jeden dotaz - netušíte, kdy bude nějaký nástupce F3? Tedy něco jako F4? Klidně i nějaké spekulace, odhady... Přišlo mi, že F2 a F3 byly hodně rychle po sobě, ale o nástupci F3 jsem zatím nic nenašel.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Myslim ze to nikdo nevi. Jedine Garmin. Na jednu stranu bych byl rad kdyby prisel F4 s opravenou GPS jeste letos. Na druhou stranu by mi pak vadilo ze za dalsi rok bude F5. Proste jak to byva u mobilu. Fakt je ten ze mne nikdo nenuti kazdy rok kupovat updatovany model.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Tipuju, že vydání FR225 byl první pokus zjistit, co udělá implementace optického tepového senzoru na středním modelu, a teď se chystá totéž ve vyšších modelech, možná FR625 a FR925xt. Až potom bych čekal totéž u Fénixů. Papírově mají Fénixy snad všechny funkce, které si člověk dokáže představit, jen s výjimkou optického měření tepu. Přišlo by mi logické, kdyby následovník (Fenix4?) přidával právě optický senzor a hlavně doladěnou přesnost, stabilitu a spolehlivost. Něco jako "S"-kové modely u iPhonu...
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Podle me bude Garmin cekat, co predvede Suunto a teprve nasledne bude reagovat.
Jinak souhlas s tim, ze v dalsi verzi se da asi ocekavat opticky HR, ktery pro me osobne ale nema zadny zasadni prinos.
Osobne bych primarne uvital (konecne) vyladeni GPS trasovani a stability sw.
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

Jeden z prvních testů s novým firmwarem z Garmin fóra: https://connect.garmin.com/modern/activity/887580455

V grafu tempa (pace) to vypadá, že tomu uživateli občas úplně vypadával signál?

Zdroj: https://forums.garmin.com/showthread.ph ... post718234
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

To je klidne mozne, s (ne)citlivosti GPS ve Fenixu by me to v takovehle mestske zastavbe vubec neprekvapilo.
Jinak GC trasy hodne zjednoduse (asi kvuli narokum na vykreslovani v browseru), takze pro kontrolu (ne)presnosti trasy je lepsi si to vysypat do gpx a mrknout na to treba v BaseCamp nebo na mygpsfiles.com ...
Z pohledu GPS se ale podle changelogu v nove verzi FW nic nemenilo, takze je to podle me stejna tragedie jako predtim ...
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od jeenik »

Já bych to nebral tak tragicky, běhával jsem s iPhonem a když to srovnám, tak se nepřesnost trasy moc neliší...

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Porovnáváš jabka a hrušky. iPhone používá AGPS a to býva mnohem přesnější když má mobilní signál. Zjednodušeně řečeno. Je nepochybné že konkurence se SirfStar čipem a nebo starší Garminy jsou přesnější. To je jádro pudla.

Kaunaz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 252
Registrován: pát bře 07, 2008 3:49 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Kaunaz »

A-GPS nemá nic společného s přesností, jen se rychleji chytá na satelity než klasická GPS.
https://en.wikipedia.org/wiki/Assisted_GPS

A co se týká přesnosti Fenixu 3, tak já s ní problém moc nemám.
Je řekl bych stejná jako u mých dřívějších hodinek jak od Garminu, tak třeba od Nike.
Při včerejším výklusu mi to ustřelilo prakticky jen na Chodově při probíhání tunelu pod OC Chodov.
Dokonce i v lese kde nebylo skoro vidět na oblohu se to drželo dobře.
https://connect.garmin.com/modern/activity/888361092

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Tvuj konkretni pripad vypada naprosto v pohode, takovahle presnost by mi bohate stacila, vice ani neocekavam. Jake seriove cislo mas?
Kazdopadne podle me je to dano tim, ze si bezel svizne a od urcite rychlosti nahoru se Fenix chova akceptovatelne. Problem ma predevsim u nizkych rychlosti, treba pod 4km/h ... takze turistika, trekking apod. jsou s tim dost problem.
Co to pak dela muzes videt treba tady ...
https://connect.garmin.com/modern/activity/881288388 (je to videt v polovine trasy, kdy jsem cestu na vrchol vzdal a otocil se zpet).
Nicmene i v Tvem pripade jsou veci, ktere nehrajou a jsou dany nepresnou gps ... byt je to za me rozhodne uctyhodny vykon (muzu si o takove forme jen nechat zdat! ;) ) tak nejvyssi tempo 0:54km/min bude spis nejaky nonsense, ne? :)
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

Kaunaz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 252
Registrován: pát bře 07, 2008 3:49 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od Kaunaz »

To nejvyšší tempo je chyba, stalo se to zase v podchodu pod tramvajovou tratí v Braníku.
Jak jsem vyběhnul ven, tak se hodinky zase hned chytily.
Ale koukal jsem teď na jeden starší pěší výlet a tam to při chůzi zaznamenávalo fakt špatně, při běhu mi to ale naštěstí funguje dobře.
Sériové číslo mám 463021824.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od jeenik »

To MiGR:
Nechci porovnávt chipy :-), jen jsem chtěl říci, že u iPhone jsem přesnost neřešil, na běh mi to stačí. Na turistiku mám Oregona.

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Z meho pohledu je problem v tom, ze po problemech, ktere tu byly s radou Fenix/Fenix 2 clovek ocekaval, ze se poucili a opravdu posunuli vpred.
Hodinky prezentuji jako univerzalni nastroj jak pro sport, tak pro turistiku. No a zrovna u turistiky, kde se clovek pohybuje pri nizsich rychlostech, dost zasadne selhavaji. A ani v obecne rovine se o nejaky zasadni posun vpred nejedna (mluvim ciste o GPS, v ostatnich vecech jde samozrejme o znacny pokrok). Je opravdu na povazenou, ze nejnovejsi a defacto nejvyssi model podava z hlediska presnosti zaznamu horsi vysledky nez rada starsich a nizsich modelu.
A to uz vubec nemluvim o jejich vyvoji, ktery pri uvolnovani updatu fw seka jednu botu za druhou ...
Zkratka za me je to tak, ze pokud se to s nejakym updatem fw nejak zasadne nezmeni (o cemz dost silne pochybuju, podle me je problem na hw urovni, tj. v pouzitem cipu), tak jak vyjde Suunto Traverse, udelam Garminu (opet) papa a na dalsi podobne pokusy uz si asi necham v budoucnu zajit chut.
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Špatně jsem to napsal. iPhone má mnohem více technologii jak určit polohu. A to hlavně mobilní síť, okolní wifi sítě a to vše včetne GPS kombinuje do co nejpřesnějšího výsledku. Dále pak je vetšinou ve mnohem stabilnější pozici. Tedy ne na zápěstí.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od ls8 »

jeenik píše:Já bych to nebral tak tragicky, běhával jsem s iPhonem a když to srovnám, tak se nepřesnost trasy moc neliší...


Manželka běhá (nerada, ne moc často a pomalu ;)) s iPhonem5 ve flipbeltu, a proti mým záznamům ať dřív z Garminů (FR220, F3) nebo teď ze Suunto A3Peak má záznam trasy vždy o poznání horší. Záznam "plave" sem-tam okolo skutečně proběhnuté trasy, občas ustřelí i stovky metrů mimo, výsledkem je téměř vždy o něco delší vzdálenost, než je skutečnost. Je fakt, že se obvykle jedná o rozdíl do 500m na 10km, a to prostě většina lidí neřeší.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od musashi »

Tak A3 je diky SirfV cipu proste nekde uplne jinde ...
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od MiGR »

Ono pokud clovek neni profi sportovec a hybe se pro radost tak je ta presnost dostacujici. Akorat to za ty penize zamrzi a treba i nastve. Dulezity je ten pohyb samotny a sporttester ma k tomu pomoci, pripadne i pomoci se zlepsenim (s F3 bez footpodu asi tezko).

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvek od parmin »

O Fenix dvojce se říká, že je horší než Fenix 3...

V sobotu jsem běžel Jizerskou padesátku (letní verze po trase legendárního běhu na lyžích), Fenix 2 mi naměřil 48,4 km. Díval jsem se na Stravu, kde je přes Flybys možný porovnat se s ostatními. Prošel jsem cca deset záznamů, vzdálenosti se pohybují od 47,3 do 47,8, nejčastější hodnoty jsou cca 47,6. Takže moje dvojka naměřila o cca 800 metrů více, vyjádřeno v % o 1,7%. Je to hodně? Pro mě ani ne. Je mi to jedno, není to pro mě chyba, která by mě trápila. Prostě ta GPS občas ustřelí, ze záznamu trasy je vidět, že ustřelila na 29,2 km, tam je úplně mimo cestu, jinak plus mínus podél cest. Jestli je Fenix 3 stejný nebo lepší, tak pro mě dobrá volba.

https://www.strava.com/activities/385416634
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Odpovědět