Čeština od MacWell

Archiv neaktuálních/nepravdivých/starých/OT zpráv
Martas06

Čeština od MacWell

Příspěvek od Martas06 »

Ma nekdo zkusenosti s touto loklazaci?
Uvazuji o tom ze si ji koupim,jen nevim zda chodi na FW 1.1.2 :wink:

http://www.palmpc.cz/cz-lokalizace-pro-apple-iphone/

Predpokladam ze je to ta od MacWell http://www.macwell.cz/home.html

EDIT:
Jedna cestina se tu na foru stale vyviji mam ji v iPhone nainstalovanou a preklad je v FW 1.1.2 tak 95-procent

Nevite nekdo co je tohle: http://blog.glassicstyle.com/2007/10/17 ... 2-release/

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Pokud tuto cestinu nekdo mate a pouzivate,dejte prosim vedet jaka je...nechci kupovat zajice v pytli.Vi se ze je pocesteni na 99-procent,nektere veci autori prelozit z duvodu aut. prav nemohli,o co se jedna?

r.a.c.e.k
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 326
Registrován: stř pro 05, 2007 10:44 am

Příspěvek od r.a.c.e.k »

Mel jsem na chvili cestinu stazenou tady z boardu, ale po restoru uz si ji davat nebudu. Ne ze by nebyla kvalitni, ale tak nejak ji nepotrebuju. Jediny co me chybi je ceska klavesnice a to jen proto, ze mam v telefonu slovniky a je rozdil hledat napr slovo ves (vesnice) nebo veš (detska) :)

r.a.c.e.k
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 326
Registrován: stř pro 05, 2007 10:44 am

Příspěvek od r.a.c.e.k »

Aplikace se jmenuje weDict a pracuje se slovniky pro StarDict http://stardict.sourceforge.net/

Slovniky jsou ke stazeni zde:
http://cz.cihar.com/software/slovnik/

Doporucuju tenhle: http://dl.cihar.com/slovnik/stardict-en ... ags.tar.gz
je bez diakritiky.

co, kam a jak nahrat je na tomhle screenu.

http://img144.imageshack.us/my.php?image=wedictqh4.jpg

Tomáš

Příspěvek od Tomáš »

Já jsem češtinu od Macwell měl a budu jí mít zase ale musím tam zavolat abych si jí stáhnul. Proces je takový, že za tech 700 máte koupenou češtinu pro všechny verze a upgrade, takže do verze 1.1.1. mi jí tam nahrály sami a do verze 1.1.2 si ji stáhnu z jejich serveru kam mi daj přístup a hodí mi link, samo se to stahne a nainstaluje. Čeština funguje skvěle, mohu jen doporučit.

r.a.c.e.k
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 326
Registrován: stř pro 05, 2007 10:44 am

re

Příspěvek od r.a.c.e.k »

diky za tip, ale weDict mi nenajede, bilej screen a pak zpet na home ;/


Nejlepsi je naistalovat nejakej slovnik z Installeru, napr anglicko-francouzskej(neni moc velkej). Tim si otestujes jestli a jak weDict funguje no a pak si u jen podle toho strucnyho navodu a screenu nainstalujes libovolnej slovnik.

r.a.c.e.k
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 326
Registrován: stř pro 05, 2007 10:44 am

Re:

Příspěvek od r.a.c.e.k »

dik, tak jsem to rozjel - nepada to zpet na home
ale nenachazi to zadne slovo (samoze dle navodu jsem tam nahral slovniky)

mas nainstalovanej weDict od Ste nebo loren?


Mam od Laoren verze 0.6, rozbalil jsi ty sloniky podle screenu? Taky musis vybrat slovniky ktere se pouziji, to udelas klepnutim na "i" vpravo nahore a vybranim slovniku ktere chces.

papaya

slovniky

Příspěvek od papaya »

:?: Opravdu nechápu, proč se tenhle topic jmenuje Čeština od MacWell, když se tady probírají slovníky...? :?:

Martas06

Re: slovniky

Příspěvek od Martas06 »

papaya píše::?: Opravdu nechápu, proč se tenhle topic jmenuje Čeština od MacWell, když se tady probírají slovníky...? :?:

Ti vyse jedou "mirne OT"...procto netusim,na slovniky je samostatne tema ne?

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Příspěvek od JoU »

A ja zase nechapu proc tady vsichni cituji predchozi prispevky :-)

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Ja nechapu spoustu veci,ale jeste nikdo poradne neodpovedel na tema: JAK JE CESTINA OD MacWell a vyplati se ji za tech 800kc koupit :?: :?:

papaya

to Martas

Příspěvek od papaya »

Mam nápad Martas:

1. kup češtinu od MacWell
2. Pořádně ji otestuj
3. Napiš nám všem jaká je
4. Pak nám ji můžeš všem "tajně" poslat

...legrace, samo. Kdybych byl v ČR, asi bych si ji od nich dávno koupil. Ale zkoušel jsem jim (MacWellu) psát emaily, jak je to s nákupem on-line a ani mi neodpověděli. Pokud potom takhle fungují i jejich aktualizace, pak nevim, nevim... Ale asi bych to stejně zkusil, když už jsem vysolil £400 za hračku, tak myslím, že 800,- za češtinu už mne nepoloží...

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

No asi to prubnu,zkusim tam mezi svatkama zavolat a dohodout se.

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Zitra si ji jedu do MacWell koupit a nechat nahrat,dam vedet jaka je :wink:
S clovekem od nich jsem mluvil a podel vseho je na FW 1.1.1 prelozeno 99.9procenta systemu,vcetne kalenare,dnu mesicu ikon.Jedine co chybi je v menu CARRIER a cska T9,tu ale nepouzivam takze je mi to jedno.

Reyn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: čtv lis 29, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Reyn »

ty jo, prodavat par prelozenych pismenek za litr, to je byznys
radsi bych si koupil ucebnici anglictiny :wink:

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Ale me vubec nejde o to ze bych EN nerozumel...s tim nemam problem asle kdyz uz tak at to je komplet ne a Hezky Česky :wink: :wink:

JoU
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 268
Registrován: sob lis 17, 2007 2:18 pm

Příspěvek od JoU »

Uz se na tu cestinu tesime :-D

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

No oni ji nahravaji do iPhone primo na miste,takze nehrozi ze bych ji nekam uploadnul

jakubroz

i

Příspěvek od jakubroz »

proc? Ty soubory co ti tam nahrajou v iphonu mit budes, tak je jemom uploadnes nekam na web ne? Zkus od nich zjistit jestli ta cestina jde i na touche. Dik

Martas06

Re: i

Příspěvek od Martas06 »

jakubroz píše:proc? Ty soubory co ti tam nahrajou v iphonu mit budes, tak je jemom uploadnes nekam na web ne? Zkus od nich zjistit jestli ta cestina jde i na touche. Dik

Tecxh souboru tam je/bude strasne moc...dovdes si prestavit ze bych to pres iBrickr tahal ven?
Navic kdyz uz si ji za 800kc koupim asi ji nebudu davat na web ne?
Myslim ze ta cena neni tak strasna vzhledem k tomu ze je prelozene prakticky vse (Carrie a chybejici T9 mi nevadi) a autori s tim stravili nemalo casu.

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

Martas06 píše:S tim CARRIER bych se klidne smiril,co mi ale vadi jsou u 1.1.1 anglicke popisky Photo a Camera :cry:
Take jsem si vsiml ze ve Zpravach je v seznamu,kdy jsou jednotlive sms zobrazeny v radcich pod sebou,je nahore tlacitko v levem rohu neprelozene...zobrazi se "Localized string not found"

EDIT:Pouziva zde nekdo cestinu od MacWell? mohl by ji nekam uploadnout?


Martas06 píše:Navic kdyz uz si ji za 800kc koupim asi ji nebudu davat na web ne?



nj, kdyby si ji koupil někdo jiný a hodil na web, tak je to ok, co? :wink:
(mně osobně je to u pr...., všechny moje dosavadní telefony a MDA mám v angličtině, byt´ třeba obsahují češtinu přímo v základu)
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Myslis ze by to nekdo jiny udelal?(Ptal jsem se a nikdo se neozval...proto si ji legalne koupim) Zatim jsem si nevsiml,kdyz uz za ni vysolim skoro 1k tak ji nebudu sirit dal...co z toho?
Navic nevim proc bych mel autory podrazet tim ze ji z iP vytahnu a pak pustim do sveta...to uz by si ji u nich nikdo nekoupil a a navic si s ni dali celkem dost prace.
Naposledy upravil(a) Martas06 dne pát pro 28, 2007 1:04 pm, celkem upraveno 1 x.

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

někdo jiný určitě :wink: to je princip warezu. Někdo to koupí, aby to posléze mohl poskytnout ostatním


(ted´ mě napadla třeba ta videa umístěna přímo na tomto foru- http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?t= ... light=ibug ,taky je někdo musel koupit, a poté je poskytl ostatním)

Edit: Podrážet,nepodrážet..to už si musí každý vyřešit se svým svědomím :roll: jde o to, že ti to "podrážení" dřív asi nevadilo, když ses na foru ptal, zda by ji její některý vlastník nahrál na web.
Naposledy upravil(a) Chrono Leggionaire dne pát pro 28, 2007 12:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

To jsou ale videa volne siritelna z YouTube...navic nevalne kvality.

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

špatný odkaz, zde:
http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?t= ... g&start=15

myslím, že dál to nemá cenu řešit :wink:
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Hlavně myslím že nemá cenu o podobných věcech na tomto fóru diskutovat. Nebo vám ty příspěvky o ničem budu mazat.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Trochu to vratim zpet "na koleje"
Ted vyrazim do MACWELLu nechat si u nich nahrat cestinu do FW 1.1.1.
Je fakt ze vyplaznu 800 ale zase veskere dostupne updaty (treba i pro FW 1.1.2 na ktere pracuji) budu mit zdarma a to za to stoji ne?

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

to je hezke, jak najednou vsichni dostali svedomi. Nikoho, by ani nenapadlo sirit tady nejaky warez(najednou) a ze to tak nebylo kdyz si vsichni postahovali moji cestinu. Uz to nemyslim ani nijak zle, jen se proste musim smat, kdyz si to tady tak procitam.

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

tak jsem se vratil z macwellu a cestinu nemam! Udelal jsem na 1.1.1 jenze mam mizerny Wi-Fi signal,iphone jsem neaktivoval.byl jsem s nima dohodnuty ze se o to postaraji,downgraduji BB,restoruji a aktivuji v cene.Na miste bylo vse jinak...technik pry fw 1.1.1 nema (Tomu rikam servis Staznei a rstore 1.1.1 zabere 10minut) a unlock/aktivaci si musim udelat sam,oni ze pouzivaji jine nastroje.(Asi komernci..pry jsou bezpecnejsi nez anySIM apod.)Chtel jsem tedy cestinu vypalit na CD jenze nema installer a jde nahrat jen u nich.Kaslu na to, mam to k nim celkem daleko a znovu tam nepojedu.Nahraji 1.1.2 k ni cestinu odsud a bude pokoj...skoda
Naposledy upravil(a) Martas06 dne pát pro 28, 2007 6:20 pm, celkem upraveno 2 x.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

4 lukee_cz

Nevím zda původní čeština byla tvoje dílo, ale jeden z uživatelů jí nabídl ke stažení, při instalaci není ani slovo o autorském právu. Nebo o tom že je tvá, navíc anonymní nick na fóru je nic. Pokud se cítíš poškozený proč jsi CZ poskytl někomu třetímu a neudělal z toho komerční projekt, založil firmu nebo popřípadě neprodal svůj překlad nějakému distributorovi.
CZ navíc byla dost nedokonalá, spousty lidí se zapojilo do oprav a dál bez nároku na odměnu za odvedenou práci jí šířilo dál.
Pokud jsem to celé správně pochopil je to tvá chyba, že jsi se pod CZ nepodepsal a nabídl ke stažení a teď tě štve že současná CZ je x lepší než ta údajně tvá a to že se ti tu neklaníme ? V diskuzi o údajně tvé CZ jsme psali že děkujeme všem kteří CZ dali dohromady a prováděli opravy nebo vylepšení a to včetně mě.
Pokud si myslíš, že je to jinak neváhal bych a místo pročítaní a smíchu nad touto diskuzí podej žalobu za porušení autorského práva.
Jinak nechápu co tvůj příspěvek v diskuzi o komerční češtině firmy MACWELL vlastně znamená.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Taky netusim proc to pise sem a halvcne kdyz uz tvdi ze ta puvodni verze je jeho,proc se taky nezapojiol do oprav a vylepsovani jako to udelali ostatni?
Abych to ale neodvadel,pristup Macwell se mi ani trochu nelibi,nejdriv mi po telefon uslibi ze vse pujde(viz. muj predch .prispevek) a na miste je vse jinak...navic kdybych si nechal iPhone odblokovat a aktivovat jejich metodou(mozna ze neco nazpusob komercniho SIM Free) stalo by me to 1200kc + 800 za cestinu...fakt dobry.Nastorje jako jailbreak,anySIM ci BB Downgrader oni nepouzivaji prototze muzou iPhone znicit.Udajne swe setkali s pripady kdy po downgrade basebandu a aplikaci anySIm vypadaval signal apod....no ja uz falshoval Xkrat a delal vsemozne veci s iPhone ale nikdy jsem nemel jediny problem.

Co me ale stve je ze mi cestinu ani nejsou schopni prodat...vydavaji ji za komercni produkt ale nahrani je mozne jen u nich a veci jako installer+CD jim nic nerikaji.

Jak jsem psal,nainstaloval jsem oktoprep,updatuji na FW 1.1.2,udelam jailbreak a unlock pomoci anySIM 1.2.1 a nahraji cestinu zde z fora...snad se bude casem dal zdokonalovat(zatim to tak nevypada)

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

Cestina se distribuovala pouze uzivatelum kteri meli telefony od Jarka. Nekdo ji pak proste hodil sem. Nepredpokladal jsem, ze se takhle zverejni. Obdivuji programatory a lidi tady na foru, ze tomu bez odmeny obetuji volny cas, to ja bych, uprime, asi neudelal.
Ted uz aspon vim, ze nove verze nahravat jen do novych(jako Macwell a nikomu jinak nedavat). Na druhou stranu(ted si budu asi protirecit) je pravda, ze i kdyz se zverejni, tak to pro mne nejspis nic neznamena, jelikoz ti kdo si ji stahnou zdarma, by si ji stejen nekoupili. ale takhle by se dalo polemizovat donekonecna:-)))

Muj prispevek tady byl jen takovy vykrik do tmy. Spis jen rypnuti. Proste kdyz se do neceho(nekoho) muzu navezt, tak to udelam. Takovy uz bohuzel jsem :-)

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

Martas: Prodat ti ji nechteji, protoze tak alespon castecne snizi moznost zneuziti pro nahrani dalsim lidem:-) Za jak dlouho po prodani CD si myslis, ze by se to objevilo na netu a proc to doted neni ? :-)

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Jasne ale hele reknu to takhle,kdyz budes v cestine pokracovat a udelas ji do te podoby jak MacWell klidne ti ji zaplatim.Jen by bylo dobre k ni nechat ten installer...abych nekam kvuli lokalizaci jezdil o to fakt nestojim.

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

Bohuzel na to nemam tolik casu co Macwell(a mozna i chuti). Na 1.1.2 sem zatim nezkoumal dny v tydnu treba, ale plocha, menu(vcetne carrie - to sem tu i napsal jak, ale pro 1.1.1 to asi nefunguje) a vlastne vsechno ostatni prelozene je. Distribuci takhle ale delat urcite nebudu, jelikoz pak je jedno, jestli je to zpoplatneno nebo zdarma(alespon po prvnim tydnu urcite) :-)))

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

No ja mam FW 1.1.2 (Updatovany podel tohoto navodu z tohoto webu z 1.1.1)
Co me na stavajici verzi stve jsou prave neprelozene dny v tydnu a mesice.....jisty sikula(na jmeni si ted nevzpomenu) to v framework/System zmenil na ceske jenze jen jsem to nahral zpatky...iPhone uz nenabehl a byl potrenba restore.
Druha chybka jsou neprelozene Photos a Camera......skoda ze uz se tomu nevenujes,zaplatil bych to!!!!!

Popripade kdyby jsi jsi byl tak hodny a napsal sem kde se ma co editovat,kdyz uz je ta cestina venku ale neupiram ze je to tve dilo a ostatni jsou ti jiste stejne jako ja vdecni

lukee_cz
Host
Host
Příspěvky: 53
Registrován: pát pro 07, 2007 9:19 am

Příspěvek od lukee_cz »

tak ono uz je to stejne jedno.

\Applications\MobileSlideShow.app\english.lproj\UIRoleDisplayNames.strings
<dict>
<key>Camera</key>
<string>Fotoaparát</string>
<key>Photos</key>
<string>Galerie</string>
</dict>

kdyz jsou ty vanoce:-)

doufam, ze je to ten dobry soubor. Na 1.1.2 ok, ale nevim, jestli i na 1.1.1, kdyz tam nefungoval ani ten carrier, ktery je prelozitelny v 1.1.2

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Distribuce je presne ten problem. Kdybych si tam zajel a dali by mi tam cestinu, myslim ze bych ji z velke casti dokazal vydolovat a dat sem. Ale to je klasicke piratstvi. Radeji budu pracovat po chvilkach na te nasi spolecne.
Podle me by mel udelat MacWell par zakladnich kroku

1) cenu snizit tak na 600,- s DPH
2) vytvorit samostatny installer pro snadnejsi dostupnost. Treba i s tim, ze lze installer spustit po zadani registrace overene na webovych strankach MacWell. Dle logiky, ze spousta lidi nepujde hledat zapadly obchod nekde v Praze. Tedy ted prodaji napriklad 1000 lokalizaci, zabezpecene a maji jistotu ze to jen tak nekdo nezkopiruje. Ale kdyz to zlevni a dokazi prodavat on-line - prodaji napriklad 2500 lokalizaci a diky stale novejsim a novejsim updatum si mohou i zajistit omezene kopirovani. Proste na tom by jedine vydelali.

Takze pockame jeste chvili nez se objevi iPhone v Ceske republice v lokalizaci primo od Applu (coz bude tak do pul roku a pak si muze MacWell cestinu prodavat jak bude chtit) a vytahneme cestinu z nejakeho regulerne ceskeho iPhona. Notabane by mohla byti soucasti FW pro stredni a zapadni Evropu.

Fakt je nechapu. Meli by se snazit toho prodat co mozna nejvice a svoji politikou se jen pripravuji o zisk. Nu, kazdy sveho stesti pruvodci. :)

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

lukee_cz píše:tak ono uz je to stejne jedno.

\Applications\MobileSlideShow.app\english.lproj\UIRoleDisplayNames.strings
<dict>
<key>Camera</key>
<string>Fotoaparát</string>
<key>Photos</key>
<string>Galerie</string>
</dict>

kdyz jsou ty vanoce:-)

doufam, ze je to ten dobry soubor. Na 1.1.2 ok, ale nevim, jestli i na 1.1.1, kdyz tam nefungoval ani ten carrier, ktery je prelozitelny v 1.1.2


Parada jses zlatej!! diky tve pomoci bude ta "nase" cestina dokonala a MacWell at si ji strci za klobouk.Pocam az setoho nekdo z tech dvou ujme...nejak si s tim nevim rady ALE DIKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Snazim se jeste prijit na to proc iPhone odmita vzit upravene sys soubory s ceskymio nazvy dnu a mesicu....vzdycky se potom kousne a pomuze jen restore
Naposledy upravil(a) Martas06 dne pát pro 28, 2007 6:55 pm, celkem upraveno 1 x.

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

TO Moren
No taky macwell tak trochu nechapu...ja u nich byl chtel jsem to zaplatit ale s timhle pristupem at jdou do P....e.
Jiank cena je s dani 833 ale nabidli mi ze to bude s fakturou...nebo bez faktury za 700kc a to uz se da,jen fakt nevim jestli je pro ne taskovej problem udelat installer,ach jo!

Zamčeno