Dotazy nováčka - reset, installer, heslo, odblokování

Archiv neaktuálních/nepravdivých/starých/OT zpráv
Odpovědět
addali

Dotazy nováčka - reset, installer, heslo, odblokování

Příspěvek od addali »

//spachal: puvodni nazev 'Dotazy nováčka'

Dobrý den. Včera jsem se stal novým majitelem Iphonu a rád bych se zeptal na několik věcí týkajících se tohoto telefonu. Spoustu odpovědí na otázky, které jsem potřeboval zodpovědět jsem našel na tomto fóru. Píši sem tedy jen ty, u kterých si nejsem z diskusí jistý.

Můj Iphone jsem zakoupil s fw. 1.1.1. Přístroj obsahuje installer.

Takže k dotazům:

1) V případě že se něco stane s telefonem a dám v nastavení telefonu RESET ALL SETTINGS, telefon se vyčistí, ale nezablokuje se pro českou SIM? V telefonu zůstane Installer? Chápu to dobře?

2) Installer není Applovská aplikace. Jakým způsobem byla do Iphoneu nahrána? Ptám se proto, kdyby jsem Installer z Installeru odinstaloval, jak ho dostanu zpět?

3) V Iphoneu mám nastaveno heslo. Kdybych se náhodou v Itunes překlepl a byl tak nepozorný, že bych dal RESTORE, nebo UPDATE na 1.1.2, zeptá se mě Iphone před samotnou akcí na heslo?

4) V případě, že bych v Itunes klikl na UPDATE a nechal updateovat telefon na verzi 1.1.2, logicky se telefon zablokuje a bude fungovat pouze jako Ipod Touch. Odblokace fw se bude provádět stejně jako u přístroje zakoupeného s 1.1.2, nebo je to komplikovanější?

Díky za odpovědi a omlouvám se za případné založení duplicitního témata, ale po celodením brouzdání po iphone.cz si nejsem s odpověďmi na tyto otázky jistý.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Ahoj vítám tě na fóru a gratujuji k telefonu :)

1)RESET ALL - ti neporadím, nikdy jsem to nedělal tak nevím co ti v telefonu zůstane a co ne. Ale vím že by ti neměl zablokovat českou SIM to by jsi musel udělat restore, nebo update v iTunes.

2)Instaler je aplikace třetích stran, k čemu slouží asi víš, pokud ji odinstaluješ dá se do odblokovaného telefonu dostat pomocí dalších programů nebo stáhnout z www. Moje rada - neodinstalovávej jí, bude se ti hodit při hledání užitečného software.

3)Pokud použiješ funkci restore viz. výše tak se ti iPhone dostane do zablokovaného stavu, budeš muset downgradovat a atd atd. Tel budeš mít po restore zablokovaný a nepoužitelný pro českou síť.

4)Pokud uděláš update nahraje se ti z Applu aktuální verze FW a budeš muset projít vším tím odblokováním.


Má rada - pokud budeš zkoušet nějaké programy nebo cokoli čím si nebudeš 100% jistý, poptej se tu ať se vyhneš Restore a Resetům, iPhone je velmi stabilní zařízení. Nebudeš to potřebovat.






Úklid v sekci, přesun do archivu. Julek

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Odpovědět