SpringBoard

Archiv neaktuálních/nepravdivých/starých/OT zpráv
Odpovědět
Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

SpringBoard

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

prosím někoho, zda by mohl hodit původní soubor SprinBoard ze /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/ třeba na edisk.
jen jsem si chtěl zkusit hodit svůj obrázek místo loga operátora podle tohoto návodu http://iphone.cz/?text=226-navod-jak-zm ... -operatora
a po opatchovani a restartu zůstane telefon viset na úvodní obrazovce (s jabkem uprostřed),tak bych ho chtěl SpringBoard zkusit přehrát zpět. Vlastní soubor jsem zálohoval,ale nějak jej nemůžu najít. Thx.


Případně kdyby nějkdo mohl reupnout tohle, nemám zatím oprávnění stahovat tam.

http://modmyifone.com/forums/downloads. ... ile&id=131
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Příspěvek od j.v. »

iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

děkuji, ale bohužel stav zůstává stále stejný. Myslíte, že všechny Springboardy jsou identické pro 1.0.2, 1.1.1 i 1.1.2? Možná ten co je na tom webu není pro 1.1.1 určen, protože jinak nechápu, proč mi to nejde :(

do Resore se mi teda nechce :roll:
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

do iBricku se dostanu, ale nevím, co tam mám dál nahrát, podle mě, ten jediný soubor, kvůli kterému to vzniklo, jsem už nahradil..takže už fakt nevím.. asi mi nic jiného, než Restore nezbývá,že? :? Mám z toho trochu obavy, protože telefon jsem sehnal už odblokovaný a nevím, co od toho můžu čekat.
Naposledy upravil(a) Chrono Leggionaire dne čtv pro 06, 2007 3:13 pm, celkem upraveno 2 x.
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Po pár restore zjistíte, že pokaždé se vyplatí dráždit iPhone holím prstem ( holou rukou ) 8)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

Takže jdu to Restornout..hlásí mi to, že bude současně update..tohle asi neovlivním,že?

tajže pořád s tím bojuju..našel jsem na netu návod, jak vrátit 1.1.2 na 1.1.1,, viz.: http://hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=15272 (pokud by bylo něco takového uceleného v češtině, tak bych byl rád)

potřeboval bych poradit s tím bodem číslo 3 , to moc nechápu..díky

Edit://

už jsem z toho na provaz stáhl jsem si firmware 1.1.1 a postupuju dle tohoto návodu a nic - http://hackint0sh.org/forum/showthread.php?t=18353 , dostanu se k bodu osm, ale v settings bohužel zjistím, že jsem pořád s 1.1.2
Naposledy upravil(a) Chrono Leggionaire dne stř pro 12, 2007 12:12 am, celkem upraveno 2 x.
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

Takže ještě jeden dotaz, snad už mě máte plné zuby, bohužel se absolutně nemám kde jinde obrátit :? podařilo se mi nakonec nahrát zpět tu 1.1.1 (3A109a) a chtěl jsem ji odblokovat dle tohoto návodu:

Kód: Vybrat vše

http://www.petrmara.com/blogger/2007/11/jak-hacknout-iphone-111-bez-pouit-potae.html
všechno šlo OK, ale až když jsem byl skoro u konce, tak jsem si všiml, že aplikace anySIM je určena pro odblokování "Modemu firmware" 04.01.13_G a já měl po tom nahození 1.1.1- 04.02.13_G, takže logicky mně SIM nefunguje a objevuje se hláška:
Incorrect SIM
This iphone must be used with an approved SIM

(zkoušel jsem pomocí aplikace BB Downgrader ten Modem upravit a opravdu se to povedlo-nyní mám 03.14.08_G, bohužel se nic nevyřešilo).

Tak se ptám, lze nějak docílit hodnoty Modemu 04.01.13_G? Případně není nějaká alternativa k anySIM, která by řešila přímo ten novější modem firmware? Nebo nějaký jiný návrh? Díky moc
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

spachal
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 465
Registrován: pát lis 02, 2007 4:24 pm

Příspěvek od spachal »

Bod III neznamena nic jineho nez to, ze mas nejdrive uvest iPhone do dfu modu (to asi vis jak), pak spusit iTunes, ty nahlasi ze vidi telefon v restore modu a co s tim maji udelat :). Pak staci jen drzet SHIFT a kliknout na tlacitko Restore. Otevre se dialog s vyberem souboru, ze ktereho se ma restore provest.
Pokud bys Shift nedrzel, iTunes i stahnou restore soubor z netu a to v posledni verzi 1.1.2, coz ve vetsine pripadu neni opravu moc zadouci ;)) ..
neposkytuji podporu pro iPhone, od toho je zde forum ..

spachal
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 465
Registrován: pát lis 02, 2007 4:24 pm

Příspěvek od spachal »

Obecne, nejdrive restore na 1.1.1 (pozor, jsou dve verze, 'nova' nejde jailbreaknout pres jailbreakme.com), nasledne aktivace a jalbreak, pak pres installer BB Downgrader (odstraneni neodblokovatelneho bootloaderu), pak zase kolecko restore na 1.1.1 & jaibreak & installer, nainstalovani AnySim a unlock :).
Trochu komplikovanejsi, ale funguje.
neposkytuji podporu pro iPhone, od toho je zde forum ..

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

ano, na podruhé už jsem to tak udělal a instaloval verzi 1.1.1 z hackintosh..dnešní celý den jsem strávil jen u PC a snažil jsem se s tím něco udělat :oops: no nic..aspoň už příště budu vědět :?




takže v podstatě když vezmu v potaz ten tvůj návod, tak až po ten BB Downgrader to mám nainstalované, tak to zase propojím s iTunes a znovu nainstaluju tu 1.1.1 z hackintoshe,ok? a pojedu dle toho návodu, od Petra Máry..

no hlavně že to zase bude ok..měl jsem strach, že budu mít čas Touch..
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

spachal
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 465
Registrován: pát lis 02, 2007 4:24 pm

Příspěvek od spachal »

>Chrono Leggionaire: nepatri to sem do tematu, presun dotaz do spravne sekce, poslu alespon EN navod.

>kriznik: to ze Springboard je u hodne lidi zcela na <|> je uz vseobecne znama vec, nic noveho pod sluncem ;))..
neposkytuji podporu pro iPhone, od toho je zde forum ..

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

tak dobrý a stručný návod je na http://iphone.unlock.no/, tudíž tam, kde mě to odkázalo, když jsem se včera díval na info o tom BB Downgraderu:


How do i downgrade a 1.1.2 phone.

At the moment this is NOT possible if your phone already had 1.1.2 when you bought it. If you accidentally upgraded your phone to 1.1.2 and want to go back to 1.0.2 or 1.1.1, read on.

You will need to downgrade both the main firmware and the baseband firmware:
Downgrade the main firmware:
Connect the phone to the computer and launch iTunes.
Restore your phone like explained in details here.
You will get an error when restore is complete, just ignore it and run AppTapInstaller.exe (to Mac users: Not tested by me, but iNdependence should do the same. Please give me feedback on that: unlock æ unlock.no).
AppTapInstaller.exe will fail, but your phone will get to the Activation Screen now!
When on the activation screen, just follow my tutorial to jailbreak and bypass activation

Now your phone main firmware is ok, but you should also downgrade your baseband firmware.
Downgrade the baseband firmware:

Make sure Modem version is 04.02.13_G in Settings → General → About.
Set Settings → General → Auto Lock → Never
Start Installer and install BSD SubSystem found in System Category.
Go to Sources and tap edit and add http://i.unlock.no/
Now install "BB Downgrader (1.1.2)" found in Unlocking Tools category. This will take around 5 minutes.
When done, restore your phone to get 1.1.1 firmware reinstalled.
When phone have been restored, you can Activate and unlock as normal.


Jinak přesunout to nemůžu, to musí někdo s pravomocemi, jedna sekce navíc- třeba zaměřená na různé problémy a dotazy by se hodila..každopádně za všechno moc děkuji spachale
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

Využiji mého stávajícího tématu. Na iphone.cz je psán návod, jak nahradit logo operátora libovolným obrázkem. Je tam patch, kterým se nahradí stávající soubor SpringBoard. Bohužel jen pro firmware 1.02 a 1.1.1 , po dnešním update na 1.1.2 jsem chtěl stejně jak se starším firmware změnit logo a jelikož jsem neměl nic jiného po ruce, tak jsem to opatchoval tou 1.1.1. No dopadlo to samozřejmě špatně, telefon nešel téměř hodinu vůbec zapnout..hh..horké chvilky..takže nevíte jestli patch SpringBoard existuje i pro verzi 1.1.2?
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Ja to chtel podle navodu take udelat ale neni co prepsat...v adresari SpringBoard.app vubec neni a po restartu se mi nazev operatora zmenil na AT&T. :shock:

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Take jsem jako "Chrono Leggionaire" prepsal puvodni Springboard tim upravenym a iPhone po restartu zustal viset na obrazovce s nakousnutym "jablickem"...puvodni soubor nemam(zalohu jsem ja vul neudelal) takze prave provadim RESTORE a pote UNLOCK....drzte mi palce at se povede :(
Zajimavy je ze jsem iPhone v restore modu pripojil k iBricker a on sam RESTORE nabidnul,prave soubor z applu ve verzi 1.0.2 stahuje do sveho adresare,zajinave je ze hlasil ze po stazeni mam soubor prejmenovat aby mel priponu ipsw pricemz stahovany je oznacen jako iPod Software Update File)

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

no já zálohu měl, kdyby jsi četl celé toto téma, tak mi ji jeden ochotný kolega poslal..ale stejně by ti asi nepomohla,já jsem se do telefonu ve stejné situaci taky dostal přes iBrickr a přepsal jsem to zase originálním souborem, bohužel telefon stejmě nenaběhl..pokud jsi patchoval tím patchem pro 1.0.2. tak je divné, že to nešlo. Snad už máš iPhone v pořádku
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Takze pkracuj kde jsem prestal.Mas pravdu ta zaloha by stejne nebylůa nic platna,protoze jakmile jednou iPhone uvedes do Recovery Modu uz z nej "nevylezes".

iBrickr mi tedy stahnul prislusny FW a pajk odkazal abycvh provedl recovery prers iTunes,prvni problem...pouzival jsem verzi 7.4 a ta pri pokusu o recovery hlasila nedostatek pameti.updatoval jsem tedy na verzi 7.5 (odinstaloval puvodni a dal novou+restart PC)¨
Pak zvolil proslisny FW,iPhone mel v RECOVERY MODE (Cerna obrazovka s zlutym trojuhelnikem ktery ma uprostred vykricnik) a spustil proceduru.iTunes chvili extrahoval FW a pak zahlasil neznamou chybu...kouknul jsem na hodinky a vida 3:55 rano,moc pekny.
Pripojil jsem tedy iPhone pres iBricker ktery ohlasil ze je RecMode aktivni + par informaci ze kdyz je pozadi cervene(na ktere se displej prepnul) je vse o.k a navedl me do filesystemu,v domeni ze se pokusim sdoubory sam opravit,coz ale nepomohlo.Pri tehle cervene obrazovce se ale zase odmitnul pripojit iTunes,tak jsem nechal foun na kabeluz a pokusil se jej vypnout a znovu zpet do RecMode,udelal jsem to dvakrat az se stalo neco divneho...obrazovka zcernala,trojuhelnik zmizel a pak se displej rozzaril naplno bilou barvou.

Nikomu bych nepral to co jsem v te chvili prozival navic ve ctvrt na pet rano ja,myslel jsem ze iPhone nadobro odesel do "kremikoveho nebe"
v iBrickeru v podrobnostech pri recovery pisi par slov(tohle tam nastresti nebylo) jako kdyz se zobrazi tohle,zkuste tohle a kdzy je obrazovka takova iPhone uz nelze ozivit!!! BRRRR.

Nakonec ale vse dobre dopadlo,iPhone se s iTunes korektne spojil ja zvolil patricny soubor a recovery byl za 5minut (USB ma iPhone fakt rychle) hotovy.zaopnul jsem jej a hned vyskocila hlaska Activate iPhone connect to iTunes.
Podle navodu jsem se o ni bezuspesne pokousel pomoci PACAY__by_brasuco_ ktery se s founem spojil ale porad hlasil ze mu chybeji nejake soubory(nejspis z FW ktery je extrahovany)
NAkonec jsem to v pul pate rano vzdal a sel konecne spat,s tim ze budu v 6 vstavat jsem se smiril...hlavne ze je iP v poradku.

Ted tu aktivaci zkusim znova, iNdependence je bohuzel pouze pro MAC OS ale iBricker aktivaci zvlada take a navic je to jednoduche a neni treba slozitych navodu!! stahuje si FW znovu z internetu,pak jej nejspis rozbali(me to nejde je to format od apple) vytahne potrebne soubory a ty upravi....jdu to zkusit a ozvu se.

flatliners
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 377
Registrován: úte lis 27, 2007 9:25 pm

Příspěvek od flatliners »

jak vidim každej iphone se chová při upgradu jinak,je to holt telefon s vlastní duší 8)










4.4.08 Úklid v sekci, přesun do archivu. Julek

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

flatliners píše:jak vidim každej iphone se chová při upgradu jinak,je to holt telefon s vlastní duší 8)

No vis ja to nepricitam iPhonu ale bordelu v ovladacich jednotlivych verzi itunes (priserny ale bohuzel nutny program)
U iPhonu me celkem mrzi ze neexistuje nic jako obdoba HR z WinMobile....proste udelas "Tvrej reset" a zarizeni je jaky by sjelo z linky...iPhone musis pripojit pree iTunes a dat restore,pricemz onen restore ti samozrejme nacpe onenm zatim neprolomeny FW 1.1.2
Je na to figl stisknout SHIFT pak kliknout na RESTORE a muzes si vybrat soubor co mas na disku,nastesti.

Ted zrovna pracuji na te zpropadene aktivaci podle puvodniho navodu http://iphone.czweb.org/page3.html AppTapp totiz musi FW nejdriv stahnout z netu a pak upravene/extzrahovane soubory z nej nakopiruje do iP...iBricker to dela stejne,proc je to takhle slozity netusim ale hlavne kdyz to aktivaci prolomi.U FW 1.1.1 je aktivace daleko jednodusssi viz. zde: http://www.petrmara.com/blogger/2007/11 ... potae.html
Chystal jsem se na FW 1.1.1 potazmo 1.1.2 az nekdo prolomi SW unlock upgradovat ale myslim ze po vcerejsku a dnesku si dam chvili oddech....tam je aktivace hracka zato unlock je zase slozitejsi a je snad potreba i Wi-Fi.

Prosim adminy o prominuti ze to pisi sem,nechci zbytecne zakladat tema a zude je alespon videt co se muze stat kdyz se prepise SpringBoard.(vim ale jiste ze verzi jsem pro svuj FW stahnul celou a spravnou)

Nevim jak vy ale po tehle zkusenosti se jiz NIKDY nebudu pomoci iBrickeru vrtat v filesystemu iPhone(soubory maji s timto softem odemknutou ochranu a jdou libovolne mazat a nahrazovat) natoz pak prepisovat SpringBoard ktery je jak je videt dost dulezita cast celeho OS....to vsechno jen kvuli tomu abych mel misto ET O2-CZ...jsem proste V

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

Aktivace se zatim ne a ne povest...jeste zkusim tohle a wiNstaller nejdriv ale nainstaluji NET Framework 2.0 jinsk se GUI nespusti.

Odpovědět