Smazani jailbreak a nasledna obnova iOS

Diskuze o možnostech jailbreaku, novinky, dění, problémy.
Odpovědět
honyslunce
Host
Host
Příspěvky: 92
Registrován: ned bře 30, 2014 10:10 am

Smazani jailbreak a nasledna obnova iOS

Příspěvek od honyslunce »

Ahoj kluci, pomuze někdo?

Mam Iphone SE s iOS 10.2.1 a udelal jsem JB saigon B3. Vse mi fungovalo,tak jak jsem chtěl. Ale nejaky tweak mi porad menil nastaveni tapety plochy, ze jsou ikony jako by v pohybu (dynamicke tapety)

Tak jsem udelal obnovu iOS ze zalohy a od te doby mam problém. Asi jsem mel prvni udelat unjailbreak, nebo jak se tomu rika a pak az obnovu.

Musel jsem resit v cydii problem s dpkg locked a pozůstatkem starych tweaku. To se mi podarilo vyresit a mam opet funkcni cydii,ze nevyhazuje zadny error. Ale uz mi nejde v cydii nainstalovat sve zakoupene tweaky. Tam mam napsane toto: the requsted modifications cannot be appleid due to required dependencies or conflicts that cannot be automatically found or fixed. A u tweaku nemam moznost install.

Zkousel jsem i cydia erase ale ta mi zase porad haze chybu: http-osx.cpp:131
Nevim si uz rady. Uz tri dny hledam nejakou radu na netu-googlu-youtube ale jsem uz v koncích. Nasel by se prosim někdo,kdo by mi pomohl poradit jak smazat jailbreak? At si muzu udelat novou obnovu? Na vyssi verzi iOS přes iTunes nechci. Zalohu mam udelanou před provedenym jailbreakem. Ale uz jsem tak zmateny,ze uz si nejsem jisty.

Predpokladam, když mam zalohu před jailbreakem,udelam jailbreak,pak obnovu tou zalohou,ze cydii i tak bude porad v iphone. Moc diky Honza.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Smazani jailbreak a nasledna obnova iOS

Příspěvek od Tony1 »

Dle mě je problém v techto bodech
- na to aby jsi vše odstranil je třeba udělat obnovu z DFU a zde se nevyvaruješ aktualizaci iOS.
- pokud děláš jen obnovu dat z menu iP Smazat data a nastavení tak tento bod vše nevymaže a zústane ti tam i pozůstatek j prvního JB který vyhazuje chyby po následné instalaci nového JB.
- další problém je obnova ze zálohy a pokud jde o uloženou zálohu v PC tak tímto bodem do obdnoveného iP nahraješ zase všechny problémy protože zaloha uložená v PC nemá žádný filtr či opravu která ji kontroluje a vyhodnocuje chyby nebo je opravuje. Jiná situace je u obnovy ze zálohy z iCloudu tam se ti zálohují jen data a ty by následně neměly přeinstalovaný systém nijak poškodit.
Myslím že ti nezbívá než DFU a aktualizace na nový iOS a následný JB pokud je což si myslím že není.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

honyslunce
Host
Host
Příspěvky: 92
Registrován: ned bře 30, 2014 10:10 am

Re: Smazani jailbreak a nasledna obnova iOS

Příspěvek od honyslunce »

Diky za reakci.

- do toho se poustet nechci. Zbavil jsem se ios 11 vymenou iphonu,at mam zpet ios 10. 11ka je katastrofa,teda pro me.
- to jsem udelal,a presne to tak dopadlo. Ale opetovnym provedenim jb se podarilo vse rozbehat. Akorat ta cydia eraser,co jsem chtel zkusit na smazani jb, tak stale vyhazuje tu chybu.
- obnovu z iCloude jsem nezkousel, ikdyz ji mam jeste o den driv, nez zaloha v pc v den pred upravou na jb. Zkusim jeste nekde pohledat nejaky fix na tu chybu cydia eraser.
Nechce se mi vse nastavovat opet znova :-D

honyslunce
Host
Host
Příspěvky: 92
Registrován: ned bře 30, 2014 10:10 am

Re: Smazani jailbreak a nasledna obnova iOS

Příspěvek od honyslunce »

Tak mi to nedalo a porad jsem hledal a hledal,az jsem jednu radu nasel. Nevim,zda tady muzu dat odkaz. Tak pokud někdo zkousi smazat jailbreak pomoci tweaku Cydia Eraser a ta mu haze chybu s názvem "Chyba cpp: 131" tak jako me viz. muj první prispevek, tak pomocí Správce souborů Filza přejděte na / etc /. Zde naleznete soubor hosts a přejmenujete jej na "hosts.old". Pak jsme opet dal vse smazat v Cydia Eraser a Jailbreak byl smazan.

Iphone jinak zuzstal ve stavu, v jakem byl před Jailbreakem. Takze to smazalo jen JB, a všechno nastaveni,aplikace,fokty,sms zustala. Ja pak udelal smazani všech dat, a iphone je opet cisty. Tak třeba to nekomu pomuze.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Smazani jailbreak a nasledna obnova iOS

Příspěvek od mike-biker »

Bál bych se jen toho, že stejně mohl autor JB telefon nějak "ochočit".
Jediný bezpečný způsob je obnova pomocí DFU.
Ale pokud je to telefon, kde uživatel příliš nehledí na soukromí a nepoužívá žádné bankovnictví, údaje ke kartám a účtům, pak je to naprosto v pořádku. :)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

ABAB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1586
Registrován: ned dub 10, 2011 9:00 pm

Re: Smazani jailbreak a nasledna obnova iOS

Příspěvek od ABAB »

Tak to je divné. Já dělal smazání JB přes Cydia Eraser a mě to v iPad vymazalo úplně všechno. Mám tam iOS 9.3.3.To jen pro info.
AppleTV 2nd geniOS 5.0.1AppleTV4tvOS 10.2.2Obrázek
iPhone 11 Pro black 64GBiOS 13.1.3
iPad AIR 2 64GB Wi-Fi+4GiPadOS 13.1.3
Je Vaše zařízení jailbreaknutelné?
Co to s námi vlastně hraje Apple za hry?
Obrázek

Odpovědět