Watch z Alzy - zaruka, nektere appky primarne nemecky, proc?

Odpovědět
BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Watch z Alzy - zaruka, nektere appky primarne nemecky, proc?

Příspěvek od BiGFiSh »

Ahoj,

1.vcera jsem koupil AW z Alzy a obcas na me jdou s Nemcinou :
napr. po instalaci appky Bestfriends, nejen, ze nefunguje appka vubec, nenaloaduje se, ale jazyk appky mam nemecky.
Stejne tak napriklad itranslate puvodni jazyk je nemcina.

Je to tim, ze CZ prisla do iW pozdeji a tim padem se tam nastavuje u neceho "nejblizsi jazyk - lokalitou", kdyz to neumi CZ?

Jinak funguji v poho, vse cesky, diktovani atd.. ale to co jeste "nefunguje" nebo "funguje napul" je vetsinou nemecky..

2.v pripade reklamace a reseni potizi resim u jakehokoli iServisu v CR? Alza pise na webu, ze je vhodne kontaktovat specializovane pracoviste pro rychlejsi vyrizeni..
Jedine co nevim, zda to znamena v pripade poruchy odnest hodinky do iOpravny, pak s potvrzenim, ze je to spatne do Alzy a nebo to rovnou resi primo iOpravna ?

Diky :)
Naposledy upravil(a) BiGFiSh dne sob bře 26, 2016 9:41 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Watch z Alzy - nekde mam primarne nemcinu, proc?

Příspěvek od rony »

mam len jednu blbu otazku, ved na http://www.apple.cz sa uz u vas daju kupit, preco si na to preboha potreboval Alzu?

Nemcina -> preluskaj si Settings v iPhone, naozaj prebehni vsetko, je tam niekde volba jazykov a v akoom poradi sa preferuju. To ma znacny vplyv na to, aky jazyk si appka vyberie v pripade, ze nevie cesky. Prosim, prebehni si to Settings v iPhone :-)

potom domaca uloha c.2, to iste v appke Watch na iphone, celu si ju prebehni, ziskas prehlad o moznostiach.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Re: Watch z Alzy - nekde mam primarne nemcinu, proc?

Příspěvek od BiGFiSh »

No.. jel jsem do alzy pro neco k pc a kdyz uz jsem tam byl tak jsem se rozhodl ze si iWatch koupim, bylo to spontanni :) neplanoval jsem to..

U telefonu problem byva, proto iPhony i iPady jedine pres Apple.cz nebo Apple.de.

Jde mi o to, jeslti treba nejsou omezeni reklamace jako treba u telefonu, ktere jsou koupeny od Operatoru..


Jazyky : preferovane poradi jazyku mam samozrejme CJ a pak AJ.. Projety to mam. Spis me zajima, zdali to neni bug nebo jde pouze o omezeny support, nekterych funkci/appek.

Edit
Hmm zkousel jsem napr.: bestfriends, currency(jeffrey) a obe appky v ip Ak ale v hodinkach Nj :D

Muze to byt tim, ze muj iP je z drazdan(ale vse mam nastaveno Cze)?
Treba to rozpoznava nejaky seriovy cisla dle kterych to rozhoduji hodinky v sobe. Nijak se mi to nepodarilo zmenit, ani nastavenim ani reset.
V hodinach snad problem nebude..?

trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: Watch z Alzy - nekde mam primarne nemcinu, proc?

Příspěvek od trminek »

Alza je normální oficiální Apple prodejce. Vše co u nich koupíš má v prvním roce mezinárodní záruku a můžeš to reklamovat u jakéhokoli autorizovaného servisu jako je například iopravna. Pokud tam uznají že je to na výměnu, přímo oni Ti dají vyměněný kus. S Alzou bys to řešil jen v případě několikáté reklamace a vracení peněz. Je tedy prakticky jedno jestli to koupíš přímo u Apple nebo v Alze.

BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Re: Watch z Alzy - nekde mam primarne nemcinu, proc?

Příspěvek od BiGFiSh »

To je informace, kterou jsem potreboval :-) dekuji.

Nektere appky nemecky : nevim moc z jakeho duvodu, ale asi pred pul hodinou mi vsechna nemcina z hodinek zmizela a nahradila ji Cj pripadne Aj jako sekundarni jazyk - dle nastaveni meho iP.. tak asi nejaka chyba.. netusim, ale jede to v pohode uz..

Odpovědět