Ako si vyrobiť vlastnú komplikáciu do Apple Watch

Odpovědět
Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Ako si vyrobiť vlastnú komplikáciu do Apple Watch

Příspěvek od rony »

Potrebujete aplikáciu Numerics

https://itunes.apple.com/sk/app/numeric ... 19874?mt=8

Prípadne Glimpse ak chcete výhradne Google Analytics (resp. hodnotu vrátenu z vášho skriptu na vašom hostingu)

https://itunes.apple.com/sk/app/glimpse ... 91474?mt=8

Glimpse je jednoduhchý a pochopíte ho dneď.

Poďme si však vyrobiť zobrazenie nejakého textu alebo čísla na obrazovke vašich hodiniek.

Numerics je komplexnejšia vec. Neslúži len pre AW ale môžete si vytvárať Dashboardy so zobrazením panelov s rôznymi číslami.

Chceme napríklad zobrazovať aký mám zostatok mojej splátky hypotekárneho úveru.

Najprv použijeme Google Sheets (docs.google.com), vytvorte si tabuľku

V jednej bunke skompletujte obsah, ktorý chcete zobrazovať v Numerics.

V mojom prípade som spravil niečo takéto

=INT(LOOKUP(TODAY();A1:A27;B1:B27)) & " € (" & LOOKUP(TODAY();A1:A27;C1:C27) & "x)"

V skutočnosti mám tabuľku splátok hypotekárneho úveru - v riadkoch sú dátumy mesiacov, vypočítané výšky zostatkov a ešte som si vypočítal koľko zostáva splátok.

V Numerics pridám box typu Google Sheet, vyberiem voľbu LAbel from spreadsheet data, pomenujem to Hypotéka, vyberiem tabuľku a nakoniec v Spreadsheetdata polohujem bunku, kde mám výsledok.

Zafajknem Show on Today screen aby som to mohol mať aj v notifikačnom paneli iPhonu ale aj Shor on Apple Watch.

Potom spustím Numerics v AW a vyberiem si zobrazenú hodnotu zostatku hypotéky. Následne si v niektorých ciferníkoch dokážem vybrať NUmerics komplikáciu.


Tipy: môžete použiť IF od IFTTT na ukladanie počasia do Google Sheet - následne si takto dokážete uložené dáta o počasí automaticky tabuľkou prekladať do slovenčiny resp. si pripraviť svojské znenie informácie :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

joki
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 11, 2010 8:38 am

Re: Ako si vyrobiť vlastnú komplikáciu do Apple Watch

Příspěvek od joki »

neviete niekto o nejakej free app ktora mi na hodinkach zobrazi obsah bunky z google sheets, vlastne chcem nieco ako numerics ale free
dik

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako si vyrobiť vlastnú komplikáciu do Apple Watch

Příspěvek od rony »

sprav si slript, hod na hosting a pouzi glimpse.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět