Aplikace počasí - vysvětlení

Odpovědět
Kokotii
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 22, 2016 9:46 am

Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od Kokotii »

Zdarvím, mám dotaz ohledně komplikace aplikace počasí na Apple Watch. Při nastavení počasí jako komplikace (té největší) na modulárním ciferníku, ukazují Apple Watch kromě místa, aktuální teploty a oblačnosti i jakousi Max a Min teplotu, která však není shodná (někdy se liší dost výrazně) s maximální a minimální teplotou pro aktuální den a lokaci, at už teplotu zkontrolujete na iPhonu nebo Apple Watch. Neví tedy někdo co znázornují tyto dvě položky označené Max: a Min: . Děkuji
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od rony »

mne sa to zhoduje s cislami, ktore su pri spiusteni pocasia v iphone vedla nazvu dna vpravo. Moze vsak byt, pokial mas nastavene pocasie podla Location, ze to v iPhone moze byt ine a v AW ine (AW si potom nenacitava predpoved vzdy ale zostava mu predosly stav - tj. iphone uz ma novsie data? resp. u Complications pozorujem, ze rozhodne nenacitavaju vzdy vsetko hned).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Kokotii
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 22, 2016 9:46 am

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od Kokotii »

Mě se to shoduje prvních cca 10 minut z hodiny, napr. do 17:10 hodnoty sedí, pak se zmeni viz. foto nahoře. Při cestování v čase pomoci digitální korunky se při změně na další hodinu zobrazí opět správně údaje o maximální a minimální teplotě ten den. Domnívám se ze zobrazené hodnoty jsou maximální a minimální teploty v té konkrétní hodině. Kdyby to bylo tím ze ma iPhone novější data, tak by se data aktualizovala spuštěním aplikace počasí na Apple Watch, což se neděje. Je to proste jiný údaj než maximální a minimální teplota ten den, mě jen zajímá jaký. Přítelkyni se to zobrazuje stejně, i na mých prvních Apple Watch to bylo stejné takže to určitě není nějaká chyba a myslím si, ze po detailnějším pozorování to odhalí i ostatní uživatelé. Každopádně děkuji za reakci a ochotu..

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od rony »

Rozumiem, ja som si to nevsimol, takze je mi jasne, ze moje vysvetlenie nemusi zodpovedat pozornovaniam.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Kokotii
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 22, 2016 9:46 am

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od Kokotii »

Například dnes je rozdíl opravdu načný.
Obrázek

Obrázek

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od pegas »

Kdyby jsi na to neupozornil, ani bych si toho nevšiml, protože počasí sleduji pouze v detailním zobrazení. Myslím, ale aniž bych to nějak studoval, že teploty max. a min. jsou nějaká předpověď pro celý den. Pokud to chceš bádat dál, porovnej si to s údaji z Weather Channel, který poskytuje data.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od sharkee »

mně to ukazuje stejně
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Kokotii
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 22, 2016 9:46 am

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od Kokotii »

Děkuji za reakci, předpokládal bych že třeba pro dnešní den (poslední 2 screeny) by měla být maximlání teplota 4 a minimální 0, jak je zobrazeno ve spuštěné aplikaci počasí na AW a zároven na iPhonu. Pro dnešní den jsem nikde nenašel maximální teploty 13 stupnů (pro tuto lokalitu), ani ted, po kontrole Weather Channel.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od pegas »

Našel jsem ti tuto diskuzi http://forums.macrumors.com/threads/wro ... e.1880297/ Snad ti to trochu objasní. Já už to dál řešit nebudu :-)

proste_ja
Host
Host
Příspěvky: 93
Registrován: pon dub 18, 2016 2:05 pm

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od proste_ja »

Zdravím, měl bych menší prosbu.... nevím teda zda mohu pokračovat v tomto vlákně s mým dotazem, ale zkusím to :D
Když nastavím na hodinkách modulární ciferník, tak se mi zobrazuje aktuální teplota. Nevím odkud se ty data berou, ale někdy je to vcelku přesné a někdy je tam třeba i 4 stupně rozdíl oproti skutečné teplotě venku. Chápu že to asi bere z nejbližší meterologické stanice, či to něják dopočítává mezí nejbližšíma stanicema. Nicméně v našem městě provozuje městský úřad veřejný Ethernetový teploměr a vlhkoměr TH2E. A nyní má otázka - DÁ SE NĚJÁK TATO AKTUÁLNÍ TEPLOTA NACPAT DO HODINEK? Případně jak? :%)

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od mrzic »

Je to uvedené přímo v aplikaci. Zdrojem dat je The Weather Channel a tomu odpovídá i předpověď lokálního počasí.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od rony »

da a neda.

ked si to naprogramujes tak pomocou aply typu Numerics vies ako komplikaciu sobrazovat aky udaj chces - prave numerics je na to sikovna pomocka.

ale ak nedokazes z toho teplomeru nacitat tu hodnotu, ak nevies skriptovat, ak na to nemas webovy server atd atd, tak sa to neda :)

nemaju Netatmo nahodou appku pre Watch?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

proste_ja
Host
Host
Příspěvky: 93
Registrován: pon dub 18, 2016 2:05 pm

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od proste_ja »

rony díky za vysvětlení. :wink: Programovat bohužel neumím a s apkou Numerics pracovat neumím. Sem jen "hloupý" uživatel. :(
Jinak v App Storu Netatmo je a něco tam je i pro Watch, ale vzhledem k tomu, že je to zpoplatněné, tak se mi to kupovat a zkoušet zda to funguje nechce. Tak se asi smířím s tím, že to nejde, no. :(

EDIT: Teď jsem koukal na Netatmo wathermap, že nedaleko mého domu má někdo tuto meteostanici a teplota, vlhkost i tlak se i bez registrace na mapě zobrazuje. Dají se něják tyto data využít a zobrazovat na hodinkách? Nebo bych musel mít svůj účet a případně i povolení od stanice, ze které chci zobrazovat data. :D

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od rony »

Kup si stanicu netarmo a mozes si uzivat data z nej.

Ak chces odpisat, ze okrem toho ze neprogramujes nechces netatmo kupovat, tak zostan pri tom, co vies sam :) bude ti to musiet stacit :)

O netatmo je tu vlakno, vpravo hore je vyhladavacie okienko dohladaj si o tejto stanici.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

proste_ja
Host
Host
Příspěvky: 93
Registrován: pon dub 18, 2016 2:05 pm

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od proste_ja »

No jen kvuli tomu, abych měl aktuální přesnou teplotu kupovat Netatmo nebudu. :D Doma mám slušnou meteostanici se srážkoměrem i větroměrem a ta mi stačí. Šlo mi jen o zpřesnění aktuální teploty na hodinkách. Pokud to jde jen přes programování, které neumím, tak se holt smířím s tím, že nebudu mít přesnou teplotu.
Případně pokud by se tu našel někdo, kdo by mi to za úplatu naprogramoval, bylo by to fajn. :Bravo:

Jinak vlákno o Netatmo si přečtu, díky za tip. :good:

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od mrzic »

Osobně používám aplikaci WeatherPro, která má i aplikaci na watche. Ta, podle mé zkušenosti, má přesnější předpověď, než všechny ostatní aplikace, které mají zdroj Weather Channel apod.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

proste_ja
Host
Host
Příspěvky: 93
Registrován: pon dub 18, 2016 2:05 pm

Re: Aplikace počasí - vysvětlení

Příspěvek od proste_ja »

mrzic: Díky, stáhnu a vyzkouším :good:

Odpovědět