Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Odpovědět
pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Třeba tam jednou podpora bude. Aplikace s podporu AW stále přibývají a pokud dle zvěstí budou AW v budoucnosti nezávislé na iPhonu, tak se to celé ještě urychlí.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

HOFA píše:Poradte mě jakožto uplnému čerstvému majiteli Apple watch 2,jaké aplikace bych si měl do hodinek naaplikovat,dle vašich zkušeností.


pridam k predoslym odpovediam, ze casto ani nepotrebujem appku mat v iphone a AW, v AW mi najcastejsie STACI notifikacia z danej aplikacie a ta funguje aj bez doinstalovania. Tento smer vyuzitia AW mi pride najpraktickejsi.

Aplikacie, ktore uz chcem mat v AW su napriklad: pocasie, mail, messages (aj tie z FB), 1password. Obvykle je to vtedy, ked maju nieco fakt uzitocne. Napriklad vsak 1Password rutinne nevyuzivam, mam to tam pre nejaky exoticky pripad, ze mi pride jedina moznost mrknut si heslo alebo pin len v AW. U messagingu je to zasa schopnost posielat kratke reply.

Mam dokonca Philips Hue a ich AW appku nepouzivam - cisto prakticky dovod - kym sa spusti, kym to namatlam, tak zavolam na Siri a vymatlem to po anglicky, ze chcem zhasnut :)

Na toto prides asi sam, obecnejsi trend je NENACPAT si hodinky vsetkym pre strycka Prihodu. Naopak. Skor menej. Aj vsetkych pipani, notifikacii atd. uplne drasticky co najmenej. Vsetko _NEDOLEZITE_ sa mi dostane v iPhone. To je ten princip predlzenej ruky.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Rony hovori dobre. Casom pri notifikaciach som dospel k tomu, ze iphone ma nema vyrusovat. Preto je uplne ticho. (o.k. vibrovat mu obcas dovolim, to ked mam hodinky dole z ruky, alebo pri zvoneni). Dolezite veci vibruju na hodinkach (bez zvukov) a iP je uplne v klude. Vlastne ani AW ani iP mi nevydavaju ziadne zvuky. Ale iba naozaj dolezite (pre mna) - hovory, sms, kalendar, ulohy. Ostatne ma na hodinkach neotravuje a v mobile sa iba zbiera v notifikacnom centre. Ak mam chut a cas - tak si ho pozriem a reagujem.

Co sa tyka apiek - mam ich viac, ale v podstate su nevyuzite - iba obcas z nudze. Dovodm je ich dlha odozva, to je obvykle rychlejsie najst mobil a vyriesit to cez neho (mam AW 1gen. stale), alebo to vobec nerobit (niekedy najlepsie riesenie :D). Pouzivam na AW najcastejsie vstavanu apku na sport, runkeeper na behanie, a jednu apku ako nakupny zoznam, plus casovac a stopky. Mam tam aj kalkulacku (kvoli rychlsoti nepouzitelne, tak ako 99% vsetkych), aj par inych - viber, twitter, sme, msecure (obdoba 1password) .. ale to skor iba na test a kvoli rychlosti nepouzitelne.

Kalendar/udalosti, pocasie, casovac mam ako komplikacie. Malokedy na to klikam - pouzivam to len ako informaciu pri pozreti sa na hodiny. Najma kalendar je spica, lebo viem kedy mam najblizsie stretnutie/udalost. A tym padom nezabudam.

Ako vidis, je to cisto subjektivne a relativne "intimne" - to ako si to kazdy nastavi.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od HOFA »

Ještě bych měl dotaz a nevím zda to má souvislost právě s těmi nově používanými apple watch,když si ted dám do kalendáře a nebo do připomínek událost tak se v daném určeném čase zobrazí i zvukově na hodinkách ,ale na telefonu vůbec nic.
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Pozri si v apke Watch na telefóne, ako máš nastavenú notifikáciu kalendára na hodinách.
A nezabúdaj na filozofiu Apple. Že upozornenie (okrem zvoniaceho hovoru) je iba na tom zariadení, ktoré je aktívne. Ak mobil leží na stole - pipnu hodinky, ak sú na ruke. Ale mobil už ostane ticho.
Podobne ak ho máš v ruke - tak pípne mobil a hodinky sú ticho.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od HOFA »

Díky za vysvětlení,takže je to v pořádku když iphone mlčí ,když mám hodinky na ruce.
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Ano, tak je to spravne :). Rusit Ta ma iba jedno zariadenie, to co prave pouzivas. Ale samozrejme ta informacia dorazi na vsetky zariadenia (pc, tablet, hodinky, mobil) a je tam, oznam o prideni (pipnutie) je vsak len na aktivnom.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

a presne toto sa mi paci :-)

vacsina ostatnych moznosti ako by to este mohlo byt, by mi TA ISTA INFO pipla VSADE, co je PEKLO :)

Preto mame radi Apple Watch :) Nie preto, ze by sme do nich neustale nieco matlali prstom. Preto je to prvotne vyhlasenie - mam ich uz tri dni ale neviem ich vyuzivat. To je predcasne. Cca po mesiaci clovek aj sam na sebe aj prikladmi inych - za tie roky sme sem dali zopar odkazov na clanky ludi, co to dali dokopy a popisali ako to funguje.

AW nie su zmenseny iPhone, nie je to vec na matlanie. Takze v skutocnosti najcastejsie robim priblizne nieco take ako s obycajnymi hodinkami (s datumovkou) - mrknem obcas na ne - lebo prave zavrneli alebo pipli. V ten moment ta info sa mi na nich zobrazuje a ja viem, ze je to len to, co som dovolil, aby ma upozornovalo...

Andy spomina kalendar - presne preto si davam tu pracu a rucne si dolezite PRACOVNE veci pracne preposielam aj k sebe, lebo niet prijemnejsieho organizatora ako iOS kalendar, iPhone a hlavne AW. Keby vo firmach prestalo ludom sibat a dovolili priamu synchronizaciu kalendarovych informacii (udalost, miesto, cas), tak by bolo sveta zit.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Apple Watch Series 3
- představení https://www.apple.com/cz/apple-watch-series-3/
- ceny https://www.apple.com/cz/shop/buy-watch/apple-watch
Verze LTE s eSIM se zatím v ČR nenabízí, neboť není podpora operátorů

Skyro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 162
Registrován: čtv zář 02, 2010 9:43 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od Skyro »

Ahojte, kedy sa da ocakavat ze ceny S1 a S2 spadnu kvoli S3?
iPhone 6 Gold 16 GB
MacBook Pro 13'' 2015
Magic Mouse 2

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Nevím proč, ale na AS nevidím už AW Series 2. Ale Series 1 tam jsou, to je divný, přece neukončí prodej novějšího modelu a nebudou pokračovat v prodeji staršího.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od sharkee »

ceny uz spadli, lze jiz objednat jen AW1, cena AW2 tak bude mezi (doprodej)
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

libor.1
Host
Host
Příspěvky: 36
Registrován: ned říj 25, 2015 4:25 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od libor.1 »

Dnes mě upadly Apple Watch série 1 na zem mají praskne sklo jaká by byla cena opravy a má to cenu

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

kup si nove
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jazi
Host
Host
Příspěvky: 22
Registrován: úte led 21, 2014 12:37 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od Jazi »

Zdravím zvažuji koupi Apple Watch Series 3 nevím jestli vzít klasiku nebo NIKE a potom jaká barva je lepší stříbrná nebo černa prosím majitelé watch o radu.

Děkuji

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

klasika su hlinikove, nike su hlinikove.

ocelove sa u nas nepredavaju.

ak farba, to je tazka rada. mne sa viac pacia strieborne ocelove. viac sadnu k beznemu vyuzitiu. ale ja by som na bezne nosenie nikdy nekupil hlinikove. tmave ocelove sa mi vobec nepacia.

ak by som vyberal hlinikove tak Nike lebo maju naviac par cifernikov.

ak by u nas boli aj ocelove a tym padom aj Hermes, tak kupujem Hermes (lebo viac cifernikov).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

xemix
Host
Host
Příspěvky: 39
Registrován: pon říj 26, 2015 9:02 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od xemix »

Dobrý den, chtěl bych se poradit, jestli se vyplatí přejít z AW Sport (series 0) na AW series 3? Mám možnost své series 0 prodat za 5000 Kč a koupit si series 3, ale stále váhám. Celkem mi vadí, že series 2 měly keramický spodek a series 3 mají kompozitní... Tak Vás prosím o radu, jestli se mi to vyplatí, zda mám do toho jít?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

to asi zalezi na tebe, lebo hlavny bod je investicia tvojich penazi.

fakty asi ovladas, ide ti asi o sport verzie, zjavne nemas zaujem o ocelove ci keramicke. preto rozdiely netreba siahodlho opisovat.

poviem ti moj pohlad:

mam ocelove series0. kedze series 3 u nas nie su ocelove, tak ich uplne vynechavam lebo nemam zaujem o hlinikove telo.

zaroven som zmiereny s tym, ze series0 su vyrazne pomalsie avsak predpokladam, ze do cias navratu ocelovych AW na nas trh mi v pohode vydrzia a tym padom som spokojny.

ty si vo vyhode, hlinikove alternativy tu su a zvazuj prinosy. vymenis ich za prevedenie, ktore sa ti paci viac ako tie, co mas? (znepacila sa ti farba terajsich?) chces prejst trebars na Nike verziu? intenzivnejsie pouzivas appky a chces aby sa spustali rychlejsie? chces mat v nich gps? chces vodeodolnost? chces plavat?

ak hovoris ano, tak posledna otazka; chces do toho vrazit tie peniaze?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

AW3 voči aw0 sa oplatia iba kvôli rýchlosti a vodotesnosti. Iné výhody nemajú.

Ja by som rýchlosť prijal - záleží od použitia.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

rallydavid
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1094
Registrován: úte čer 15, 2010 10:35 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rallydavid »

Andy:
AW3 voči aw0 sa oplatia iba kvôli rýchlosti a vodotesnosti. Iné výhody nemajú....

Nesouhlasím. AW0 nemají GPS a mají horší displej (nižší jas). To jsou dva poměrně důležité rozdíly.

xemix:
Za 5tis AW0 určitě prodej, protože tolik tato generace hodnotu určitě nemá ( btw za 5tis? :shock: :o ). Jsou výkonově poddimenzované a já bych je nekoupil ani za 4tis...
iP 3G 8 GB-Dead
iP 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GBiOS 7.1.1JB
iPh 5S (2x) 16 GB Black
iP 6S 64 GB-Sold
iPad Mini Retina16 GBiOS 12.5
iP 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GBiOS 13.x
Apple Watch Series 5 W OS 7.x
iPhone X 64 GB iOS 14.x

trminek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 02, 2010 10:14 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od trminek »

Srovnávat nultou serii s třetí je jako srovnávat octavii první generace s tou nejnovější. Ano vzhled je stejný, ale všechno ostatní je jako zcela jiné hodinky. Kdo ten rozdíl neměl pár dní na ruce, nemůže soudit. Rychlost je zcela někde jinde, mají více operační paměti, tedy aplikace daleko lépe běží na pozadí - neukončují se.
Pokud můžeš prodat staré za 5 tis., nerozmýšlej se ani minutu a kup nové.
Uvidíš že i výdrž baterie bude prakticky dvojnásobná.

xemix
Host
Host
Příspěvky: 39
Registrován: pon říj 26, 2015 9:02 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od xemix »

Dobrá, tak tedy do toho půjdu. Počkám si až bude v iStores Black Friday a uvidím jestli náhodou nebude sleva i na hodinky (ikdyž tomu moc šancí nedávám), každopádně je koupím na firmu bez DPH. Viděl jsem, že to dost lidí řešilo, že series 3 nemají keramický spodek jako series 2. V čem je to vlastně lepší? Já v tom jestli mám na ruce plast nebo keramiku nevidím nějaký závažný rozdíl..

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

keramika neoskrabes atd vsak vieme ;)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bikerboy600
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: čtv zář 15, 2016 2:52 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od bikerboy600 »

Zdravím, chystám se koupit svoje první Watch nejpozději po Novém roce, chtěl jsem se zeptat jak na nich funguje Whatsapp? V App store se nepíše, že by byla aplikace přímo pro ně. Je možné na nich zprávy alespoň číst? Díky.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od Tony1 »

Používal jsem jen u 1.generace ano je možno číst i odepisovat samozřejmě diktováním, ale samotnou aplikaci do hodinek nahrát nejde protože není pro Watch a proto nelze procházet předchozí komunikaci.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

Whatsapp: notifikacia s textom spravy pride. na dosle notifikacie mozes napisat/nadiktovat reply.

obecne plati, ze VSETKY notifikacie ake zvlada iPhone sa ti zobrazia na Apple Watch. Takze _NEmusis_ mat ziadne aplikacie v AW len preto, aby ti na ne chodili notifikacie. Dokonca vies filtrovat. Notifikacie niektorych app mozu chodit len na obrazovku iPhone a na AW ich mozes zablokovat (nech neotravuju).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

petrko
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 25, 2017 1:03 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od petrko »

Zdravím, přemýšlím, že bych si koupil Appel Watch, ale pořád se tak nějak nemůžu rozhodnout... Vyplatí se to? Myslím po stránce funkcí. Jakou funkcionalitu využíváte nejčastěji? Díky.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

vyplati.

na poslednu otazku na co ti odpoveda cele toto vlakno, takze ako prve si ho prejdi, zaberie ti to menej vasu ako by sme zacali pisat to iste znova ;)

kup si och, chces ich, tak kupuj.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Vitezslav2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 528
Registrován: pát pro 12, 2008 7:22 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od Vitezslav2 »

Ahoj ,existuje nějaká apka, která ukazuje tep za den ve formě grafu (křivky)?Děkuji
iPhone XS Max 256GB
iPad 2019 32GB WIFI
Apple Watch Series 5 Nike+ 44mm

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

v podstate uz ta vstavana predsa.

a app cardiogram urcite

ale hlavne appka v telefone urcite a pekne...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Vitezslav2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 528
Registrován: pát pro 12, 2008 7:22 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od Vitezslav2 »

No já v té vestavěné přímo křivku nenašel. V aplikaci Zdraví je to jen jakousi čárkovanou formou.
iPhone XS Max 256GB
iPad 2019 32GB WIFI
Apple Watch Series 5 Nike+ 44mm

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

chces krivku z diskretnych hodnot, ok... aj to, co vidis je graf.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Este by ma zaujimalo ako spolahlivo funguje meranie tepu. Nijako specialne to nepotrebujem, len ma to zaujima z dovodu nosenia hodiniek. Ja napr. nosim hodinky jemne povolene, tj. nemam remienok tak, ze mi uplne obopina ruku. Vraj by to tak aj malo byt, ze pod remienok sa vojde jeden prst. Nevadi vtedy snimaniu to, ze senzory nie su uplne “pricapene” k pokozke ruky?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

To s tym prstom plati skor na klasicke hodinky.

NA to meranie musis pozerat v dvoch rovinach:

1. cisto presne - pulz sa ma merat v pokoji (sediac). to z medicinskych dovodov (to ale nikdy nedosahujeme)
2. pri AW je vyhoda skor v tom, ze meriame prakticky kazdych par minut, vyhoda je v sustavnom merani a tym padom mame prehlad o celodennom pulze - z medicinskeho pohladu teda mozem zachytit trend resp. porovnanim s vysledkami z minula odhalit zmeny...

Takze presnost - urcite pri tych meraniach naskacu aj nezmyselne body. To by nemalo vadit, berieme do uvahy vsetky merania a odchylky zanedbavame.

Z toho vsetkeho vyplyvat strucne: robis to dobre, netrap sa ;-) raz za cas sa posad, uvolni sa, zmeraj si pulz a ak v pokoji nemas extremne hodnoty, tak si v pohode ;-)

Podla niektorych zdrojov je meranie pulzu v AW dostatocne a problemy maju skor ludia s tetovanim.

Teraz k volnym zapinaniam hodin: moj pohlad je, ze ak mi hodinky na ruke lietaju hore dole, je vacsia sanca, ze ich obucham a zaroven, nie je to naramok ale hodinky, mali by na ruke drzat aj pri pohybe :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Takze v preklade by sa dalo povedat “funguje to ako ma, ber to s rezervou”.

Ano viem, prst pod remienok plati skor pre klasicke hodinky. Len ja aj AW chcem tak brat. Az v druhom rade to bude smart zariadenie.

Tak uvidime ked budu na ruke. Este mala chvilka prejde kym si ich kupime.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

Aha ete nemas...

tak pre istotu, ak bude silikonovy pasik tak rozhodne ho na prilis volo nedavaj, neviem to inak opisat ale nemal by po ruke eha ako obruky na uke zeny.

musia dzat na jednom mieste.

v pripade link braele je ista volnost nutna ale tiez na ruke nebehaju horedole.

u kozenych remienkov je to skoro az neslusne ak ti hodinky skoro az “visia” a chrbte ruky.

ked ich budes mat uz na to prides... ziadna veda to nie je :)

nech sa paci: http://www.pravygentleman.cz/nosite-hodinky-spravne/
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Nie, este nemame. Su v plane, tak citam studujem co ma zaujima.
Tato kombinacia sa mi velmi paci https://www.istores.sk/www.istores.sk/n ... 65213.html
A potom este nejaky kovovy.

OT: podla clanku, co si postol, som takmer az barbar :-D
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

mas to tazke a lahke zaroven.

na trhu su len hlinikove ale zaroven su lacne.

ak sa situacia nezmeni v dalsom modeli, tak znovu budem kupovat mimo SK ocelove. A v tom pripade zrejme Hermes a k nim ak pojde moj terajsi link bracelet.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od mirmo80 »

Jasne ze to budem riesit najma potom, ale ked si to uz spomenul, teda vsetky “kovove” remienky napr. v istores su hlinikove?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple Watch - dostupnost, reakce, zkušenosti

Příspěvek od rony »

nie su

a aspon moj pocit, ze link bracelet nepasuje k hlinikovym.

milanese by som snad skusil ale tiez je lesklejsi.

asi zalezi ci chces tmave AW, k nim sa kovovy asi ani nehodi. takze asi chces silver, tie by mohli byt univerzalnejsie
no zacal by som so silikonom alebo nylonom.

koniec koncov na ebay su velmi velmi velmi slusne milanese za par eur.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět