Ovládanie hlasitosti ATV4

Odpovědět
miro1309
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: ned led 25, 2009 5:10 pm

Ovládanie hlasitosti ATV4

Příspěvek od miro1309 »

Ahojte,
mám problém s ovládaním hlasitosti na tv4.
Je pripojená cez HDMI do LCD monitoru so vstavanými reproduktormi. Z monitoru mám cez 3.5 jack výstup pripojenú zostavu.
Problém je v tom, že ovládaním hlasitosti na ovládači od ATV sa nič nedeje. Hlasitosť musím ovládať až cez repo. Vadí mi to, stráca to na komforte.
Viete poradiť, ako by som to spojazdnil? Nevidím žiaden problém, aby samotná ATV nemohla stíšiť alebo naopak zvýšiť aspoň nejakú základnú systémovú hlasitosť.
Rovnako pokiaľ streamujem z macu (iTunes -ATV), tak na macu v iTunes je jazdec s hlasitosťou zobrazený ako zámok, nemožno ju upravovať. Hlasitosť sa mení len ak zmením hlasitosť macu samotného.
Jediný stream, kde som schopný bezdrôtovo meniť hlasitosť je stream z iPhone do ATV, kde počas prehrávania nie je žiaden problém.
Prečo ATV ovládač nespolupracuje? Nechce sa mi veriť, že by tvOS nemal nejakú systémovú hlasitosť.
(Samozrejme prešiel som asi všetky zahraničné fóra, kde sú také problémy ako mám ja, ale bez odpovedí - alebo odpovede, vypni-zapni)...

Ďakujem za akúkoľvek pomoc.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ovládanie hlasitosti ATV4

Příspěvek od rony »

musis mat nastavene riadenie hlasitosti resp. zariadeni cez HDMI konektor. To zariadenie ale _MUSI_ tento protokol vediet. Ak pises, ze je to LCD monitor, tak sa ti to asi nepodari.

Vacsina novsich TV(!!!) to zvlada.

ak ale tvoj LCD ma vystup cez JACK, tak ten signal do externych aktivnych repro nemoze prejst, lebo tu logiku riadenia musia mat asi tie externe repro...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Ovládanie hlasitosti ATV4

Příspěvek od sharkee »

Podle men to nepůjde, neboť to ovládá právě onen protokol HDMI, tzn musí být připojeno přes HDMI na zařízení ovládající onen zvuk a umějící protokol HDMI 1.3 a vyšší (pokud se nepletu). Zároveň musí byt vybráno, co má být ovladačem ovládáno v nastavení, jak píše rony.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

miro1309
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: ned led 25, 2009 5:10 pm

Re: Ovládanie hlasitosti ATV4

Příspěvek od miro1309 »

Vďaka za ozrejmenie, už je mi jasné, že s tým nepohnem. Myslel som si, že je chyba už aj v kábli, hľadal som prečo to nie je kompatibilné.
Existuje nejaký rozumný dôvod, prečo nie je možné cez ovládač slobodne ovládať aspoň nejaké základné systémové zvuky?

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Ovládanie hlasitosti ATV4

Příspěvek od sharkee »

Nepodpora technologie
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ovládanie hlasitosti ATV4

Příspěvek od rony »

Ved som ti to vysvetlil: to koncove zariadenie proste nerozumie tym signalom, na ovladanie hlasitosti, ktore posiela AppleTV.
Na tuto komunikaciu je standard, ktory vyrobca zariadenia s HDMI konektorom musi do zariadenia ZABUDOVAT.

Kedze si do monitora cez jack pripojil externe repro, tak k nim uz teda zarucene cez jack ziadne taketo signaly neprelezu.

Co mas na mysli tymi "zakladnymi zvukmi", bud to hlasitost vie ovladat alebo nevie. Tam sa to nedeli na tieto zvuky ano tieto nie.

Predpokladam, ze nerozumes presne tomu, ze zvukovy zaznam nema volbu hlasitosti, ta sa riesi na zariadeni, ktore zvuk dostava k spracovaniu. Holt si zvolil externe repracky a pocitacovy monitor, tak tie repracky maju zosilovac, ktory zvuk zosiluje a riadi puhym otocnym ovladacom.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

miro1309
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: ned led 25, 2009 5:10 pm

Re: Ovládanie hlasitosti ATV4

Příspěvek od miro1309 »

Zaujíma ma to hlavne preto, že pripojená PS4 do toho istého monitoru dokáže zosilovať alebo stíšiť zvuk. Predovšetkým ide o Spotify, keď ho pustím na PS4, môžem cez ovládač manipulovať s hlasitosťou. V základe nechám repro zostavu takmer na najvyššej hlasitosti a neskôr ju regulujem len cez systém PS4 (stíšenie). Pokiaľ zapnem Apple Music cez ATV, hlasitosť sa nedá ovládať (tu strácam point). Zdá sa mi preto, že je to skôr vecou softwéru, ktorý môže vysielať už zoslabený zvuk priamo do monitora alebo zosielný, vo svojom vlastnom rozmedzí.
Apple tv zvuk posiela, a práve ten musí byť možné minimálne zoslabiť. Nežiadam, aby kontrolovala hlasitosť repra, ale aby už zvuk, ktorý poskytuje na zosilenie bol slabší (rozdiel zvuku MAC - cez tlačidlá na klávesnici, vs. iTunes - softwérový jazdec).
Uvedomujem si, že s tým nepohnem. No problém sa mi zdá byť softwérovo riešiteľný, zrejme by na to bolo treba ochotu zo strany apple.
Celú zostavu mám k obrazu svojmu, nerád by som niečo menil. Každopádne, ďakujem za reakcie.

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: Ovládanie hlasitosti ATV4

Příspěvek od DD_ »

No cela vec je tak, ze pres HDMI netece hlasitost zvuku, pouze signal, ktery rika pridej nebo uber hlasitost, s kterym si musi rozumet zesilovac, ktery je na druhe strane toho HDMI protokolu pripojen.
Pres jack dal, tyhle signaly nijak dostat nepotrebuje, protoze v LCD monitoru je ocividne zesilovac (vzhledem k tomu ze ma vlastni repraky), a dalsi zesilovac maji pak ony repraky.
Bohuzel to LCDcko si proste s tim HDMIckem nerozumi. Ja to mam v praci stejne, pokud pripojim pres HDMI monitor, ktery ma repraky, tak z macbooku nemuzu ovladat hlasitost, musim ji ovladat primo na LCD.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ovládanie hlasitosti ATV4

Příspěvek od rony »

Chces to strucne: aTV4 neovlada hlasitost, jej ovladacie tlacitka len posielaju signaly na dane zariadenie -> bud TELEVIZOR alebo RECEIVER. Tak alebo onak, tieto zariadenia _MUSIA_ chapat tymto signalom.

aTV zvuk zoberie a posle HDMI kablom. Nic viac -> takto to vacsinou chceme nakolko ak by to _ROBILA_ tak by ten zvuk uz bol spracovany zosilovacom a bolo by blbe ho znovu posielat do dalsieho :-) neviem to laicky inak vysvetlit :)

realne teda nechces menit spracovanie zvuku, takze musis robit to, co robit a na co si uz prisiel.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět