aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televízory.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televízory.

Příspěvek od rony »

Po vyhodení optického výstupu je mierne komplikovanejšie začleniť aTV4 napríklad miesto predošlej aTV3 do AV zostáv. Vyžaduje si to iné káblovanie, často majú mnohé komponenty konečnú - sú nevhodné a pod.

Základný problém je ako najlepšie (nie komplikovane) preniesť priestorový zvuk z aTV4 do reprobedien. Typické zapojenie je aTV4 zvuk do receiveru a video do TV. Avšak u aTV4 možno musíte zvuk preniesť do TV a až z nej do receiveru. Všetky spôsoby sú kompllikované, vyžadujú aj praktické skúsenosti, nakoľko z tabuľkových parametrov často nič nevyčítate a ťažko sa vyhľadáva riešenie.

Po internete sa priestorový zvuk snažia prenášať rôznymi kvázi riešeniami.

V tomto vlákne by ste mohli odporúčať alebo popisovať svoje riešenia, ktoré ste vyskúšali. Poradiť vhodné modely receiverov, televízorov a podobne.

Veľa lacnejších a starších receiverov síce napríklad má HDMI vstupy a výstup avšak to neznamená, že vie oddeliť zvuk a takéto konektory sú v skutočnosti len rozbočovač, ktorý vlastne nie je schopný poslať zvuk do repra. Také receivery paradoxne prenesú zvuk a video do TV a potom ten zvuk musíte znovu vrátiť naspať do receivera.

To sú káble naviac.

Takže poďme si radiť také riešenia, ktoré neznamenajú pavučinu káblov a skutočne fungujú :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od DD_ »

No ja zatim pouzivam receiver Yamaha RX-V463
Ma 2 HDMI vstupy a jeden vystup. To muze byt pro nekoho omezujici, dneska uz pres HDMI se v podstate pripojuje vse. Dalsi omezeni, ktere tento receiver ma, je ze neumi pres HDMI poslat do televize konfiguracni rozhrani, tudiz konfigurovat ho je treba pres composit video kabel. Ale na to zakladni, jako poslat zvuk do repraku a obraz do TV v pohode postacuje.

Aktualne pokud bych kupoval novej receiver tak bych sel do tohoto: Yamaha HTR-4068
Je to nastupce vyse popsaneho receiveru, ale ma spoustu up-to-date funkci navic. Ma 7 HDMI vstupu, coz uz musi stacit asi kazdemu (stale ma i opticky a coaxialni vstup, pripadne analogove vstupy pro pripojeni starsich zarizeni). Ma ethernetove i wifi rozhrani, a je schopen napriklad prehravat primo hudbu ze Spotify, tudiz nepotrebujete zapinat nejake dalsi zarizeni. Podporuje AirPlay, DLNA a i 4k video. Existuje iOS aplikace, kterou se da ovladat.
Akorat je stale 5.1 - coz muze pro nekoho byt v dnesni dobe malo, ja mam na tuto konfiguraci doma rozmistene reprobedny, takze mi to staci.

Tudiz zapojeni je pak jeden HDMI kabel aTV -> receiver a dalsi HDMI kabel receiver -> TV
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od sharkee »

Mně funguje následující zapojení s plným převodem zvuku DD, DTS:

aTV4 > HDMI > receiver > HDMI > TV

Používám Infuse Pro, většinou si poradí, jsou však soubory, které nezvládne. Nemám problém ani se setkáním obrazu. Vyzkoušeno s mkv, avi, mp4 soubory. Vše funguje i pro filmy z iTunes.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od rony »

DD dakujem, presne toto sa sem hodi ;-) presny model, dobry tip. nie je ani sialene drahy. Moj ma dva opticke vstupy, co ho este nezabija :) ale co by som vazne hodne chcel, keby si receiver zobrazoval info ako OSD na TV. taku hlasitost len odhadujem (mam receiver za mliecnym sklom)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od sharkee »

Jinak ten můj Receiver je ten výše uvedený, Yamaha HTR4068.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

Tak u ATV4 lze (zjednodušeně) použít jen jedno jediné možné zapojení. Přes HDMI ji připojit na receiver s dekodéry zvuku a ten poté připojit k TV.

Pokud neuvěřím výše uvedenému, tak lze upřesnit, že existují ještě dvě možná připojení. Ty jsou ale spíše o hledání/zkoušení a nemusí vždy fungovat.
a) ATV4 je napojena přes HDMI do TV. Daná TV je malý zázrak a umí přes optiku poslat do připojeného receiveru neupravený signál, který obdržela na HDMI vstupu (drtivá většina TV pošle v optice jen stereo).
b) za ATV4 zapojit krabičku "HDMI 2 TOSLINK extractor" a doufat, že nebude ATV4 zblbnutá komunikací s touto krabičkou a bude zobrazovat tak, jak majitel chce. Z oné krabičky se vyvede HDMI do TV a optika do receiveru. Výhoda i nevýhoda je, že zvuk je i v tom výstupním HDMI (výhoda = ne vždy je nutné zapínat receiver. Nevýhoda = při zvuku přes receiver je nutné dát na TV MUTE).

Nově kupované receivery mají tolik funkcí, že se budoucí majitel nemusí o nic bát a v klidu koupit dle své peněženky. Ti méně štastní, se staršími nadupanými modely bez HDMI (či se zlobivým HDMI jako mám já) budou možná zkoušet variantu č. "b".

Do jisté doby jsem měl rád receivery Onkyo. Bohužel v historii použila u několika modelů nekvalitní kondenzátory, které spolu se stupidním designem, způsobovaly pozáruční závady (na jejich obranu se hodí říci, že se k tomu postavili čelem a tyto závady opravovali zdarma i po záruční době). U novějších modelů (např. můj) už použilo lepší součástky, ale díky stále hloupému konstrukčnímu řešení máme problémy jiné (a dávat 4k za nový HDMI boad se mi nechce). Takže takové malé varování.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od rony »

Petrt, prave o to mi tu ide: odporucit KONKRETNE modely pre zostavy s ATV4 a varovat pred nevhodnymi konkretnymi rieseniami.
Tiez som volakedy ten receiver co mam kupoval lebo, vsak ma HDMI konektory, to bude na vecne veky a veru prd. Je to len rozbocovac. Zaroven sa bojim toho, co pises, ze moja Bravia ma sice opticky vystup ale ak len na stereo, tak som asi skoncil s uvahami zahodit Popcorn Hour :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

Proto jsem psal "s dekodéry". I dnes není problém zakoupit stereo receiver (spíš bych to nazval "zesilovačem"), ale předpokládám, že zájemci o prostorový zvuk budou hledat minimálně 5.1 podporu. Doporučovat konkrétní modely je nad rámec tohoto fóra, každý má jiné požadavky a věřím, že zájemce o multizone řešení buď bude vědět co chce a nebo se obrátí na k tomu specializované weby/fóra. Všechno ostatní je "na takové to domací řvaní" zbytečné - i ten nejlevnější model (cca 8k) má dekodéry, dost HDMI vstupů a i minimálně dva audio digi vstupy. Navíc díky standardům HDMI 2.x se nemusí kupující bát, že by něco nejelo.

Já už MMC odpojil a jedu pouze na ATV. Drobné trhání videa manželka nevidí a já filmy tak často nesleduji (a trhání vidím). Pokud mi bude můj AVR zlobit, zkusím koupit tu krabičku viz bod "b"; stojí cca 400Kč.

Abych byl opět trochu konkrétnější - TV Panasonic umí na optice jen stereo ;-).

Jaký máš model AVR?
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od rony »

nemam ho poruke, Sony str-dh500 https://esupport.sony.com/US/p/model-ho ... l=STRDH500 ak si dobre spominam. Kupovany cca 5 rokov dozadu. Tie tipy na modely by som naopak uvital, kedze vazne v obchodoch si clovek toto ani nedokaze spomenut priamo sa pytat. a otazky sugestivne typu a pojde mi to s appletv4 by som ani nekladol :)))
Zaujimave, ze ked dojde rec na receivery, vsetci su ticho a okolkuju :-) ja s kludom poviem, ze ten moj bola idiotska investicia, sice som pekne pokryl terajsie potreby a neni problem ale rozhodne to nebola kupa do pritomnosti a buducnosti. :)

Takze pre tych, co by riesili: STR DH500 - ma iba rozbocovac HDMi a nevie si vziat zvuk z HDMI vstupu. Ma vsak DVA opticke vstupy avsak ako pisu ostatni, zasa zalezi, ze ked tu optiku vynesiete z TV, tak dostanete aj tak iba stereo.
Tento receiver je teda do zostavy s aTV4 nevhodny!
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

Rony: kde jsi přišel na to, že tvůj AVR neumí vzít z HDMI zvuk? Prošel jsem si manuál a nenašel jsem žádnou zmíňku, že by to neuměl. Dokonce má DTS dekodér. Jediný "podraz", který je v manuálu uveden je, že při propojení přes HDMI (externí zařízení HDMI IN, TV HDMI OUT) jde zvuk prioritně do TV. Abys ho přepnul na výstup 5.1 beden AVRky, musíš dát na TV MUTE (str. 9, 15 a 18 manuálu).

Pokud máš chuť to řešit, zkus se více rozepsat o tvém zapojení.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od DD_ »

Co se OSD tyce, tak ty Yamahy ho nemaji, posilaji tam akorat setup screen, jinak do obrazu nic nepridavaji.
Kazdopadne zrovna hlasitost mne nejak nezajima. Ruzne zdroje maji ruznou hlasitost, takze si ji musim nastavit tak abych to dobre slysel a ne tak, ze na receiveru je cislo -40dB.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od rony »

Petrt: lebo nie som prvy, co to skusal :-) a po internete uz su odpovede na to a nansiel som ine ako odpovede, ze tento receiver to proste nevie a je iba hdmi rozbocovac. ja som zasa nenasiel sposob ako si ten zvuk preberie receiver.

ten zvuk prave pre to by som este chcel pred prepnutim overit aka hlasitost je na receiveri aby ma netrafil slak :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

OT: Se divím, že to zákazníci Sony neomlátili o hlavu. Na první pohled není v manuálu žádný problém vidět ;-). Nyní už chápu tvou snahu získat zkušenosti s konkrétními modely.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od rony »

Ja doslova neviem najst nejake naozaj dobre a ZROZUMITELNE weby s odporucaniami receiverov. Ked som to kupoval, slo mi o to, ze som mal Sony telku a siel som po optickom vstupe, takze hore dole mi bolo jedno, co to nevie, cena bola pre mna prijatelne nizka - vseho vsudy som chcel jedno jedine zariadenie (Popcorn hour).

V case kupy som naivne predpokladal, ze ak teda nikto moc nechce zdielat skusenosti, tak BUD sa hanbi lebo si zle vybral alebo proste nikto o tom moc nevie alebo proste receiver ako receiver, kupis a o 30 rokov vyhodis lebo sa pokazi :))))

Vo vsetkych smeroch som bol naivny :))))

Naucilo ma to prosit o konkretne skusenosti a nepytat sa audiofilov po forach, lebo tam sa vlastne nikdy nic nedozviem (skusal som), bud su to blaboly teoretikov, co maju doma pocitacove repracky Genius a snivaju o Harman Kardon alebo radia vyslovene mimo misu :) ak by som sa audiofilov pytal priamo na schopnost prace s aTV4, tak sa len dozviem, ze aTV suckss :))))

no a objektivne nam Apple s aTV4 naozaj skomplikoval zivot :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od DD_ »

No ono problem veskere dnesni techniky je, ze hrozne rychle starne.
Ja jsem koupil Bravii, Yamahu a vse mi funguje do ted, ale spoustu veci musim resit tezkopadneji, nez by slo resit s novejsimi vyrobky - nove modely TV maji uz prehravace Youtube, DLNA prehravac a tak, takze bych nepotreboval dalsi krabicku u toho (Popcorn Hour uz jsem davno nahradil Xtreamerem s XMBC). Nove receivery umi rovnou prehravat ze spotify, umi airplay, takze opet o krabicku mene. Ale zase ty veci co jsem si tehdy koupil tak porad funguji naprosto bezproblemu, takze mam takovej psychickej blok je proste jen tak vymenit.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Jazi
Host
Host
Příspěvky: 22
Registrován: úte led 21, 2014 12:37 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Jazi »

Mam receiver Marantz SR7010 a jede vše bez problému na HDMI, zapojeno aTV4 HDMI do receiveru a z něj do TV Samsung, player používám Infuse Pro a jede zvuk i DTS HD Master. Marantz má ARC (Audio Return Channel) a i průchozí HDMI takže nemusí být zapnutý receiver

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

Tak ony ty "smart" TV jsou spíše neskutečně hloupé. Ovládání je pomalé, těžkopádné a na Hour, ATV či WD se ani trochu nechytají.

Servisák mi říkal, že ač mě zlobí HDMI, tak jinak je můj receiver ještě ze "staré" doby (=kvalitní) a nejvíc problémů právě vzniklo přidáním novinky (HDMI) do staré a vyzkoušené techniky.
Ano, dnešní AVR mají tuny funkcí, ale díky tlaku na cenu se bojím, že spolu s cenou šla dolů i kvalita.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

chripkoj
Host
Host
Příspěvky: 45
Registrován: ned kvě 03, 2009 11:41 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od chripkoj »

Mám síce ATV3 no mám to zapojené: HDMI-TV- z TV tonsilk do receiver. Jednoduché a funguje.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od rony »

Jazl: diky moc za poznamku, ze hdmi je priechodzie aj bez jeho zapnutia! to je funkcia, ktoru chcem :)

blba otazka: je dodavany aj s reprami? (skor ma to prekvapuje ak ano)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od sharkee »

Jen je potřeba funkci zapnout. Tedy alespoň na te me Yamaze ano.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od DD_ »

Jj, ta yamaha to taky umi skrz i ve standby rezimu a ACR ma tez.
Jako sety s reprakama ruzne sezenes.
Napr: http://www.hifi24.cz/magnat-monitor-sup ... 2-sw-202a-černá-yamaha-htr-4068
Ale vetsinou jsou to zakladni sety beden, jde o to jak moc audiofilni clovek je :).
Samo receivery jako je vyse zmineny Marantz za desitky tisic se s reprakama vazne nedodavaj :).
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

Změřte si, jaká je spotřeba AVR s aktivním "průchozím HDMI". U mého Onkya je to takový nárůst, že to mám raději vypnuté ;-)

Škoda, že má TV neumí ARC, mohl jsem zkusit posílat zvuk z ATV zpět do AVR :-)

Jazi: pěkná hračka. Tři HDMI OUT může být super (dva bych využil). Jen ta cena :-D
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od sharkee »

10x větší spotřeba. Popsáno v manuálu
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Kokoska
Host
Host
Příspěvky: 44
Registrován: sob zář 06, 2008 7:52 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Kokoska »

Já mám aTV4 připojenu pomocí HDMI k receiveru Onkyo TX-SR607 B.
Z něj vedu HDMI do tv PANASONIC.
Něco přehrávám pomocí Infuse a něco hraju přes KODI.
Všechny zvuky jedou v pohodě.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od sharkee »

spotřeba porovonání - tady sice BR přehrávače, ale poměr bude podobný


Obrázek
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

Gratulace. U mého Onkya (i u generaci novějšího) je rozdíl mezi HDMI control ON/OFF kolem 30-35W. A to už je na roční spotřebě poznat.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od DD_ »

Tak jsem pres vikend premigroval na Yamahu HTR-4068. Pro rony mam dobrou zpravu, ma to OSD kde ukazuje hlasitost a podobne veci na TV.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Clon »

A co teda? ATV4 + Infuse = všechny prostorové zvuky makají? Nenapínej nás :D
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od sharkee »

Ano
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od DD_ »

Tak to je samozrejmost, ze tyto veci funguji bez problemu.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Vico
Host
Host
Příspěvky: 55
Registrován: sob srp 09, 2008 2:33 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Vico »

Mate nekdo zkusenost s tim audio extractorem? Mam objednanou aptv4 a chtel bych pak 5.1 zvuk hodit do samsung domaciho kina.

Neco jako tohle
iP-> iP4 -> iP5 -> iP6 -> iP6s+

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od rony »

a si si isty, ze von ide priestorovy zvuk?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

Rony: dle popisu to tak být má. Taky jsem se na něco takového díval.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od rony »

no ja kukam tem popis a vsade je output analog cize stereo. na co je to potom dobre?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Vico
Host
Host
Příspěvky: 55
Registrován: sob srp 09, 2008 2:33 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Vico »

No co jsem koukal tak stereo leze pres analog a AC3 a DTS 5.1CH to pousti pres optiku. (Ma to dokonce i prepinac). Nepodporuje to ale "HD audio" (tru HD, DD+..).

Jaky formaty teda lezou z apple tv?
iP-> iP4 -> iP5 -> iP6 -> iP6s+

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od rony »

ja som si nevsimol, ze to ma este aj opticky vystup. myslel som, ze len hdmi prechod a dva cinche.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od Petrt »

Vico: pokud nastavíš AppleTV na "průchod zvuku přes HDMI", tak z ATV leze to, co je vložené do videa.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od HOFA »

Já jsem právě začal zvažovat vyměnit můj stařičký analogový reciver Technicz za něco nového od Yamahy ale vůbec nevím jak vybírat.
Chtěl bych reciver propojit s pc a televizí Samsung a snad i s domácím kinem,mám táž apple tv 3,nebo 2,ani nevím.
No řeknu vám,že bych nejraději zůstal u starého ale nemůžu dostat do reprosoustav u recivru zvuk když tam přenáším filmy z pc.
A vůbec vše je nějak komplikované spustit spoustu přepínání a zapínání.
Nějako jednoduchou radu bych přivítal.
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od rony »

Ja som si to prepinanie naklikal do Logitech Harmone One. Akonahle mas dve-tri-styri AV zariadenia, je takyto univerzaln nevyhnutnost ale musi vediet AKTIVITY, tj. nieze postupne prepinas ovladanie jednotlivych zariadeni ale tak povediac logicky zdruzis ovladanie toho, co chces robit - takze ked prepnem FILM, prepne sa na Popcorn, telka prepne na patricny vstup, zapne receiver. Na tlacitkach hlasitost ovlada na receiveri ale ine tlacitka ovladaju Popcorn. Naopak ak prepnem TV, tak tlacitka hlasitosti ovladaju TV.

Toto bola rada trosku mimo tip na nejaku techniku ako su receivery :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: aTV4 a jej začlenenie do AV zostavy - receivery, televíz

Příspěvek od HOFA »

Tak nakonec jsem se rozhodl pro tento receiver
https://www.mall.cz/av-prijimace-zesilo ... v579-titan

Jen bych se ještě zeptal,existuje možnost připojit k tomuto zesilovači nějaké bezdrátová reproduktoty která by byly umístěny ve vedlejší místnosti ?
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

Odpovědět