Apple TV 4

Odpovědět
Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Díky za tip na ten HDMI extractor. Mému receiveru zlobí HDMI IN a tak je nepoužívám, no s ATV4 bych musel začít. Uvažoval jsem i o HDMI splitteru, ale pasivní fungují jak kdy.

Má televize má sice optical out, ale při přivedení zvuku přes HDMI z něj TV udělá stereo. Na novějších televizích (HDMI 1.4 a výše) by mohla fungovat funce HDMI ARC.

RONY: ATV4 nemá v nastavení možnost konfigurovat HDMI výstup?? Nastavení audia "pass through" je snad samozřejmost. O vše ostatní se pak stará receiver.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od rony »

premyslaj nad tym, ci v sucte investicii nebude lepsie predat receiver a kupit novy. ja som pred rokmi tiez kupoval a niektore funkcie som nepoznal a nevedel som, ze su do buducna dolezite :)) okolo receiverov je hodne malo ludi schopnych poradit.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Tak můj receiver může mít s tou vadou cenu tak 3-4k maximálně. Novej stojí 16k. Pravda, novej už umí nativně AirPlay.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

A jak pomůže nový receiver vyřešit přenos zvuku z TV? Nějak se v těch myšlenkách ztrácím. Moje TV umí jen HDMI 1.3, ale má optický výstup, takže propojit s receiveru to půjde. Jen budu muset přehazovat kabel mezi DVD a TV asi. Nebo vás napadá jiné zapojení?
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Přenášet zvuk z TV má IMHO smysl pouze v případě, kdy chceš ze satelitního tuneru (obsaženého v TV) dostat do receiveru AC3 zvuk. Jiný smysl mě u HDMI 1.3 nenapadá. U "většiny" TV totiž bude na výstupu z TV pouze stereo. I když - pokud jsi ty nebo tvé děti v tom správném věku, možná budeš chtít pouštět MTV, Óčko či jiné "hudební stanice" do pořádných beden. Pak ti stereo výstup z TV stačí.

Smysl nového receiveru s dostatkem HDMI vstupů je ten, že DVD, ATV, konzoli, STB, BR přehrávač připojíš na HDMI vstupy receiveru a ten propojíš jedním HDMI s TV. Receiver pustí do TV pouze obraz (ignorujme případy, kdy chceš i do TV pouštět zvuk) a o zvukovou složku z DVD, ATV ... se postará sám. Podmínkou je, aby vstupní zařízení (DVD, ATV ...) do svých HDMI výstupů posílalo zvuk bez úprav (např. že z 5.1 udělá stereo). U normálního přehrávače si to v nastavení vybereš. Zkoušel jsem najít nějaké video ukazující možnosti nastavení HDMI u ATV, ale bez úspěchu.

PS: střední třída aktuálních modelů receiverů umí Airplay, tj. pro přehrávání např. audia z iOS zařízení nemusíš zapínat ATV.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od rony »

sharkee: vid. Petrtova odpoved. Mas teda aj cestu atv4 -> receiver -> tv.

Ako som napisal vyssie, budem rad ak ktokolvek napise cokolvek pouzitelne v zmysle optimalneho prepojenia atv4 k receiveru so zachovanim kvality zvuku. Ja som vyssie len spomenul, ze situaciu hodne meni to, aku vybavu mate. Kazdy ma inu TV iny receiver, vazne to nejde riesit lahkou radou na internetovom fore.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Díky, to dává smysl. Jenže mám i starý DVD rekordér co HDMI ještě nemá, ale má optiku, takže asi hledat AVR co umí navíc ještě optiku, kromě mnoha HDMI, než upgrajduju i DVD. Nebo se pletu?
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Záleží kolik peněz do toho chceš investovat. Běžně mají receivery 2 optické a jeden coax vstupy.

rony: zvukově nejlepší možné zapojení je: ATV->receiver->TV. Audio výstup v HDMI ATV nastaven na "pass through" (volně přeloženo: se zvukem nic nedělej a pošli ho do HDMI tak, jak je ve filmu uložen). Receiver se o vše postará (dekódování DD, DTS či jiných formátů).

Pokud ti ale stačí stereo zvuk jdoucí z pidi repro televize, receiver vůbec nepotřebuješ a HDMI pichni rovnou do TV.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od rony »

Petrt: ja mam teraz po starom, atv3 sla do TV a pouzivala zvuk v TV. Zmenou na atv4 aj u mna vystala otazka, ci chcem nejako riesit lepsi zvuk ale to len v pripade, ze by som sa vzdal Popcorn Hour. To este nehori ;-) cize ja iba pocuvam ake su nevyhnutne predpoklady pre riesenie zvuku do receiverov. Zatial nemam naladu skumat ake moznosti ma moja TV a receiver, ak by som zacal, zistim, ze musim investovat, a to sa mi nechce :)))

ps: zmenil som ti uzivatelsku skupinu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Koukal jsem, že do 10.000 je slušný výběr. Asi o tom budu uvažovat.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

rony: ano, bohužel, vše je o penězích. Bohužel, receiverem to jen začíná - k němu potřebuješ totiž i nějaké to repro ;-). Já jsem před 5 lety vzal "starter pack", tj. receiver včetně repro v jedné sadě (Onkyo). Pro někoho, kdo se v tom nevyzná (viz já) a nechce laborovat s nějakou hi-fi kvalitou repro, to byla IMHO dobrá volba. Při zpětném pohledu je zvuk ve filmech super a nic "hutnějšího" bych si do paneláku stejně nemohl dovolit. A proti "domácím kinům" za 7k od Panasonicu apod. to hraje skvěle.

Díky za změnu skupiny. Teď ještě změnit vzhled fóra zpět na ten původní, starej a pěkněj ;-).

sharkee: za 12k je IMHO dobré Onkyo (set) ;-).
edit: zdravím Onkyáře ;-). Nástupce svého modelu mám vyhlídnuto TX-NR545.
Naposledy upravil(a) Petrt dne ned lis 29, 2015 5:37 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Bedny mám dobré od Jama, takže set nechci. Jen to 13 let staré Onkyo budu muset měnit a asi hned i ten DVD přehrávač, neboť začínají být problémy u některých, i nových, médií.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

Petrt: to tvoje vyhlidnute Onkyo je tedy masina!!! :-)
Jsem to zrovna doma nadhodil ..... a ..... Kdepak :-(
5.1 ani vic nepotrebujem :-(
Hlavne ze mam 5.1 domaci kino, kabely ve zdi, repraky na zdi, vsechno super ...... akorat to domaci kino ma akorat jedno HDMI :-(
Takze z ATV4 mi poleze jen stereo :-( (kdyz rikate, ze po optice z televize uz leze jen stereo).
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Však kabely měnit nemusíš ;-). Já taky víc než 5.1 nepotřebuji, ale nižší modely neumí Airplay.
A to, že to mám vyhlídnuté neznamená, že mi to doma projde ;-). Na druhou stranu, stereo je dobré na hudbu, ale ne na StarWars :-D.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

(dovolím si subjektivní komentáře, pro někoho jistě nepodstatné, pro jiného třeba ano)

Yamaha: nemá RJ45 ani Wifi, takže AirPlay půjde jen přes BT (pro mě pak postrádá smysl). Spíše bych se díval po HTR-4068.
Harman: neumí Airplay, DO vypadá jak od číňana :-)
Pioneer: neumí Airplay
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Ta 379 má AirPlay přímo v popisu
Nevím jak to bude s AirPlay, ale s tímto bych zůstal u Onkya http://www.hifimarket.cz/onkyo-txsr343-p5843
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Ta 379 nemá síťové připojení (dle specifikace), takže pouze přes BT. A BT je dobré na vše možné, jen ne na přenos hudby ve vysoké kvalitě.
SR343 nemá síťové funkce ani BT. První Onkyo je až ta 545 za cca 14.5k.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Teď je otázkou, jestli je ta LAN POTŘEBA, KDYŽ TA BUDE V AppleTV
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Tak u Yamahy, viz můj link, tě vyjdou LAN funkce na 1000Kč (příplatek proti 379). Jestli je budeš potřebovat záleží na tobě. Já si někdy pouštím z telefonu do receiveru hudbu a nemusel bych pak zapínat ATV (a ani TV, abych viděl co dělám).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od pistak »

Dnes som sa bol na apple TV4 pozrieť v alze v ba, majú ju tam vystavenú a ten jej ovládač je teda malinký... ja som si myslel že je väčši. Ale krásne to vyzerá celé. Už si ju kua kua idem rovno objednať :D verím že "infuse" bude čoskoro vonku... Nahradí môj mrznúci mede8er ktorý som ani dlho nemal, no neosvedčil sa mi tak ako som očakával.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

A ja dostanu ATV az na Jeziska :-(
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Na Mikuláše
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Infuse pre aTV4

Příspěvek od Clon »

pistak píše:Tak to je super tak idem objednávať  tv .Aplikaciu vraj mam automaticky zdarma aj na  tv kedže ju už mam na iPhone. Len musim vyriešiť ten zvuk lebo z telky mi to ide tiez iba stereo.

Tak ty jsi nam vcera teda kecal! :D
17:32 jsi psal, ze ji jdes objednat.
21:46 pises, ze ji jdes objednavat
A uz jsi teda dosel ? :D
Nebo to ides do Blavy objednavat? :D Tam by sis ji mohl zrovna koupit, ne?
Ja predpokladam, ze ta moje uz je doma. Ve skrini. A bude tam jeste taaaaaaak dlouho :cry:
A se zvukem to mas stejny jako ja: bud se spokojis se stereem, nebo budes muset investovat (opět) :D
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Infuse pre aTV4

Příspěvek od pistak »

Tak uz ju mam práve v taške a cakam na električku ktorá ma vezme domov :D objednal som ju dnes v noci v alze a teraz som si ju vyzdvihol. Som z BA takze to mam blízko. Kúpil som aj AirPort expres a som zvedavy ako to bude fungovať ked optiku nápojim práve takto. Urcite to tu napíšem i ked ma mrzí ze zbytocne o jedno zariadenie naviac. Ale ak to nebude ono tak to pôjdem vrátiť. Možem dva mesiace testovať.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Infuse pre aTV4

Příspěvek od Clon »

A jakou cestu optiky mas tedy namyslenou? Nejak mi to nedochazi :-(
ATV4 nema optiku a Express zase nema HDMI. Porad to musis pres neco prehnat (a to ja nemam :cry: )
Nejak nam to Apple neulehcuje :(
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Infuse pre aTV4

Příspěvek od pistak »

 airport expres ma optiku a tak vypnem wifi na  AirPort extreme a zapnem len na AirPort expres a malo by to nejako ist... Takto to chápem ale prídem na to az večer. Uz mam zapojení ATV a je to bomba.. Infuse som stiahol a za 10min nastavil vsetko. ATV som nastavovať cez iPhone, samo mi to ponúklo ze mam zapnúť Bluetooth a priložiť iPhone k ATV. Nastavilo mi iCloud účet. Video z NAS ťahá v pohode i ked sa mi zdalo jemne trhanie ale to este budem testovať. Ja mam dost na nic obrazovku tak tu pravú kvalitu obrazu si nemôžem vychutnať. Ale zatiaľ mi to musí stačiť. Zvuk samozrejme stereo a ked som dal v nastavení ze prehrať dolby/DTS cez hdmi tak mi to začalo praskať ako besne. Inak vzal som 32gb verziu ATV a ta mi urcite postačí.
Pri vypnutí ATV sa automaticky výplatu aj telka :)
Ale toto je téma o Infuse a trosku som to zmiešal, no na záver dodám ze infuse je proste skvelý program pre ATV a tým pádom môj pôvodný MMC mede8er ide z domu. Večer zapojím AirPort expres a skúsim to s tým zvukom. ATV sa v nastaveniach pýta ze kde ma prehrávať zvuk tak to nasmerujem na AirPort expres a uvidíme co to správy.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Infuse pre aTV4

Příspěvek od Clon »

Popravde netusim, jestli optika na Express je "obousmerna. Ale i kdyby - repro mas jako zapojene kam??? (Respektive JAK?) A uplne mi unika souvislost s Extreme. Stale tomu jaksi nerozumim (asi mam dlouhe vedeni).

Mimochodem - dotaz do pléna: vy co mate Express pripojeny optikou - JAK vlastne vypada opticky konec, ktery se da zapojit do Expressu? Zatim tam mam jen obycejny stereo audio kabel. Klasicky opticky kabel se tam asi nacvaknout neda, kdyz je takovy "skoro čtveratý". A protoze vyrobcu je tolik, doporucili byste někoho konkretne?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Infuse pre aTV4

Příspěvek od pistak »

No AirPort extreme je môj hlavný router ale ten nemá ten opticky výstup? Tak musim mat aj AirPort expres ktorý ho dúfam ze ma..:) este som to ani neskúšal ale ak to nepojde tak expres vrátim.
Ja chcem na optiku napojiť Sony slúchadla ktoré podporujú DDS/DTS 5.1 tak ak si chcem vychutnať film tak si to púšťam cez slúchadla. Inak mam len obyčajne reproduktor z tv.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Infuse pre aTV4

Příspěvek od Clon »

pistak: ja to stale nechapu. Z ATV mas vystup HDMI = musis jej zapojit bud do telky, nebo do nejakeho recieveru s vice HDMI vstupy. Reciever by mel opticky vystup, zvuk by jsi poslal pres nej do .... Treba domaciho kina s 5.1 repro. Ani netusim, jestli jdou k recieveru zapojit bedny primo.
Takze mi stale unika, jak chces zvuk z ATV pres HDMI dostat do Expressu. Pokud to prezenes pres telku, zase z toho bude jen stereo.
Pokud zapojis na optiku Expressu sluchátka - JAK do toho Expressu dostanes ten zvuk?
Me napada jedine AirPlay. A tedy otazka - jde to vubec pres airplay poslat do expressu? Bude to 5.1 ? Optikou uz by to slo pak poslat treba do toho kina (v mem pripade).
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Infuse pre aTV4

Příspěvek od Petrt »

Clon: optika Expressu je jednosměrná. Audio výstup z Expressu je kombinovaný "analog/digitál", tj. má podobu 3,5mm JACKu. Pro optický kabel je nutná redukce, která se nasadí na optický kabel (takový trn).

Receiver obsahuje zesilovače, tj. reproduktory na něj napojíš přímo. Proč z receiveru posílat zvuk do domácího kina? Receiver má ve své podstatě být středobodem audio-video zařízení. Vše by mělo směřovat do něj - obraz propustí dál do TV a o zvuk se postará on.

Pistak chce zkusit fintu. ATV napojí přes HDMI do televize a v ATV (či Infuse?) nastaví výstup zvuku přes Airplay do Expressu. Z něj už zvuk dostane optickou cestou do sluchátek. Sluchátka jsou stejně stereo, tak do nich rovnou mohu pouštět zvuk z optiky TV. Co znamená "sluchátka co umí DTS"? To mají v sobě dekodér? To u Infuse nepotřebuješ, Infuse jej dekódovat umí.

Jestli projde přes Airplay i DTS/AC3 netuším.

smoldik: film ti Infuse taky nestáhne, tj. ručně si stáhnout titulky už snad nebude takovej problém ;-).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od pistak »

Clon chápeš to dobre, jedine co ti nesedí je to ze nevieš ze v nastavení novej ATV je možnosť si vybrať kam pošle zvuk. Teda predpokladám ze ked nápojim ATV cez HDMI na svoju TV tak mi pôjde obraz aj zvuk z z TV ale len stereo. Ked ale zapojím do siete aj AirPort expres ktorý ma opticky výstup a následne tam zapojím slúchadla tak mi v nastavení ATV nájde AirPort expres a tam nasmerujem zvuk. Jedine co som teda nevedel ze to chce redukciu a to je teda zasa dalsi nákup...
Petrt, tie slúchadla vedia nieco ako priestorový zvuk a je tam obrovský rozdiel oproti stereu ktoré ide z TV a preto to musim riešiť takto ako píšem.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Tak už je doma. Infuse jsem tam viděl ihned. Ovladač je opravdu hodně malý.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Pistak: hoď prosím typ sluchátek. Díky. Jinak ta redukce stojí pár korun.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Manek49
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 575
Registrován: čtv lis 14, 2013 6:23 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Manek49 »

Pořád ale nevim, jak chceš ten zvuk z aTV do toho airportu dostat, přes WiFi?

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Airplay = přes wifi.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

Ja jsem se dival po nejakych optickych kabelech a nasel jsem i takove, ktere tu redukci maji "v baleni".
S tim Airplay to jsem tedy zvedav, jestli z toho leze stereo nebo 5.1. Jak to budete nekdo zkouset, dejte vedet.
Petrt: a existuje na optiku neco jako slucovac - ze bych spojil 2 opt vystupy (z telky a z Expressu) do jednoho a toto pustil do toho domaciho kina? Tedy za predpokladu, ze by z airplay lezlo vic nez stereo. Asi by se to nedalo pustit soucasne, ale to zas neni zahodno. Kdyz tak prosim o nejaky odkaz.
rony: jestli ty prispevky z vedlejsiho vlakna dokazes smazat - dokazes je i presunout sem?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Tak po propojeni aTV>hdmi>TV>optika>receiver mi leze 5.1DD u filmu z iTunes. U Infuse zatím ne. Za chvíli dorazí nový AVR, tak zkusím zapojení přes HDMI.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od pistak »

Sony mdr ds6500 to su tie slúchadla, a zvuk Sa v nastaveniach ATV vyberie a bude sa púšťať cez wifi v sieti.
A toto je teda ten opticky kábel co mi bude pasovať do AirPort expres?
https://www.alza.sk/prepojovaci-opticky ... 102350.htm
Redukciu som nenašiel, som v praci tak moc nemam času..:/

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Tak jsem to posoudil špatně. V tom zapojení mi DD nefunguje, jen analog. Rano otestuji pres HDMI na novém AVR.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Odpovědět