Apple TV 4

Odpovědět
pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od pistak »

Clon: no určite si kábel kúp, ja som našiel na alze za cca 2eura, ale zajtra to tu napíšem ako to funguje. teraz mám všetko vyladené, už ostáva len napojiť tie moje 3D slúchadla na expres a dúfať že to bude fungovať ako chcem.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

Al3xander píše:Můj názor a zkušenost je taková: co stojí na místě a jde propojit kabelem, propoj kabelem.

Ty jsi necetl predchozi diskusi?
Otazka znela - jak dostat 5.1 zvuk z ATV do domaciho kina bez receiveru.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Al3xander
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 12, 2015 7:30 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Al3xander »

Clon:
odpovídal jsme na něco co bylo hned nade mnou, tedy jsem nepoužil citaci, jak praví dobrý fórový mrav, jenomže než došlo ke schválení posunula se odpověď do míst kde už nedávala úplně smysl.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Clon píše:Ty jsi necetl predchozi diskusi?
Otazka znela - jak dostat 5.1 zvuk z ATV do domaciho kina bez receiveru.

Ještě lepší by byla tato formulace ;-):
Otazka znela - jak dostat 5.1 zvuk z ATV do domaciho kina/receiveru bez HDMI.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

No, to by sice mozna byla, ale ja ten receiver jaksi nevlastnim :-(
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od rony »

Tak mozno je dobre, netrapit ludi otazkami, ktore su vymyslene situacie a kombinacie. :-) Nemoze si to overit ani ten, co sa uprimne snazi pomoct ani ty, lebo vsetko co radi, nemozes odskusat a potvrdit, ci sa da alebo neda ;-)

a ked uz myslis, ze treba preberat hypoteticke veci, tak upozorni dopredu, nie, ze to z teba vyjde az po niekolkonasobnej konfrontacii ;-))
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

rony: Zrejme mluvis na mne. Ale o tom, co mam, jsem psal 29.11. v 18:29
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Al3xander
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 12, 2015 7:30 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Al3xander »

Clon:
Napsat: mám domácí kino je dost vágní, je tam decoder (jakej)? zesilovač? (asi ano když k tomu máš připojený repro - teda pokud nejsou aktivní) atd.
Chce to detaily.

Jinak obecně: ATV je pouze přehrávač, není to ani dekodér ani zesilovač. Tedy pokud chceš zvuk v některém z prostorových formátu (nejčastěji DD/DTS), musíš poslat zvuk do krabice - nejčastěji AVR - která umí zvuk dekódovat, zesílit a poslat ho do reproduktorů.

Řešíme jak to udělat v konkrétních případech. Promiň pokud to co píšu je pro tebe naprostá samozřejmost, nevím jak moc v tom jsi/nejsi kovaný.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od rony »

Clon píše:rony: Zrejme mluvis na mne. Ale o tom, co mam, jsem psal 29.11. v 18:29


domace kino s jednym HDMI, co je v skutocnosti VYSTUP do TV. Cize nemas nic, k comu by si pripojil ATV aby bol priestorovy zvuk. Domace kino je len krabica sama pre seba. Potrebujes v nej mat NEJAKE VSTUPY. To si nenapisal aj tak. A koniec koncov nemas ani ATV :) a nepises, ci si este nieco skusal do kina posielat cez jeho VSTUPY (ake ma VSTUPY?). Asi by sa hodili informacie tohto typu :) trebars obrazok steny s konektormi :)

ale u domaceho kina som skor skeptik, to nie je AV receiver, pravdepodobne vsetky domace kina nemaju nejake vazne mienene moznosti vstupov okrem blbin typu stereo cinch a pod.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

Mam obavy, ze s posledni vetou ronyho nejspis bude treba souhlasit. Az dojdu domu, zjistim presny typ a dam sem odkaz nebo obrazek vstupů (zezadu). Kino ma "z kulturnejsich vstupu" asi jen opticky vstup. To jsem zkousel a jde mi do nej zvuk z tv. Zepredu ma jeste vstup na sluchatka/externi prehravac - tam mam pripojeny Airport Express a zvuk do beden taky jde. Zbytek az vecer :-( Snad posledni co me jeste napada je, ze moje tv ma sice HDMI ARC, ale to bude asi kulčo platne, kdyz to kino je celkem k .... Nicemu.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Jen předběžně: pokud má tvé domácí kino optický vstup a pokud platí Pistakova informace, že ATV umí poslat neupravený zvuk přes Airplay do Expressu, tak propoj Express a domácí kino optickým kabelem a máš vyhráno.

PS: "vstup na sluchátka/externí přehrávač" ? To je kombinovaný jack nebo jak? Sluchátka jsou totiž VÝSTUP a externí přehrávač bývá spíše VSTUP.

PPS: lépe se toto řeší s hračkama v ruce než teoreticky. Na štědrý večer se tu s tebou nikdo bavit nebude. Jestli už ATV máš, zapoj ji, nakonfiguruj a připrav si vše na finální rozbalení pod stromečkem. Obávám se totiž, že 25.12. si už nikde žádný kabel nekoupíš :-).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

Se stromeckem bych souhlasil - az na to, ze ATV dostanu od zeny = ja o ni vubec nemam tuseni :-) A ani nevim, kde ji ma :-) A prave proto ty kabely resim ted. Neni nad to dostat darek a cekat par dni, nez se se mnou nekdo bude bavit a nez neco dokazu koupit.
Ano - ten vystup na sluchatka je zaroven vstup pro externi prehravac (taky jsem na to koukal). Doplnim info az dorazim domu.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od rony »

skor by som tipoval ze aj ten "vstup" optiky bude v skutocnosti "vystup" :) bodaj by to bol opticky vstup :) potom aj tak potrebujes nejake zariadenie, ktore ma opticky vystup a prijima zvuk z ATV. Vychadza teda, ze:

1. domace kino je ti nanic (lebo bud ma tvoja TV opticky vystup a zaroven ju vies nastavit, aby siel zvuk z nej bezozmeny a nezrezala ho na stereo)
2. potrebujes akukolvek inu krabicu, co ti prijme z hdmi zvuk a nejako ho dopravi do krabice, ktora ma k sebe napojene repraky
3. vyhodis domace kino, kupis vhodny receiver

Ja osobne som volakedy kupoval domace kino lebo sa mi to zdalo ako super kompaktne riesenie, ked som zistil, ze na tu vec nenapojim pomaly nic, tak sla prec.

Pravda je, ze Apple nam odstranenim optickeho vystupu urobil zo zivota peklo lebo rozdelovat zvuk z HDMI je tazsie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

Takze kluci: TV mam Sony KDL-55W756C a domaci kino je HT554. Navod je spolecny pro dovětky PH,TH, a TM. Takze nevim v cem se jednotlive verze lisi, ale vytahovat se mi jej od tech X kabelu nechce (treba to nebude potreba).
Tady treba jeden odkaz https://www.alza.cz/domaci-kino-lg-ht554ph-d126516.htm
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Takze zvuk přivést přes Optický kabel z toho Airportu a do TV poslat obraz přes HDMI nebo SCART
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Případně zkusit propojit TV a domácí kino optickým kabelem. Třeba bude mít štěstí a TV nebude zvuk z HDMI převádět do sterea a pustí do výstupu původní signál.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od rony »

patrat po funkcii passthru v nastaveni tv. ja mam tiez Braviu ale este sa mi to nechce riesit nakolko opticky kabel mam myslim s Popcorn hour a receiver ma iba jeden :)

ale tvoje domace kino ma predsa hdmi vstup. bohvie aku verziu ale povedzme ze ma passthruema ide nastavit ze si z hdmi vezme zvuk a obraz posunie na vystup.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

HDMI vstup??? Ja tam vidim v manualu vystup - "propojte HDMI vystup ke konektoru HDMI vstup na tv"
A k cemu by tato funkcionalita mohla byt dobra, kdyz "dira" je jen jedna? Kdyz tam strcim ATV, tak nema obraz kam posouvat (do tv - neni kabel).
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od rony »

ja som pozeral na Alza popis. je tam HDMI vstup a HDMI vystup. Vidim zle alebo ma Alza zly popis, ja neviem. Dal si link na Alzu.

Konektory:
Analogový: Aux, Scart
Digitální
Kompozitní
Komponentní
HDMI výstup
HDMI vstup
1080i, 720P (převzorkování)
1080p
Portable In: 3,5 mm
USB port
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

Tak se omlouvam ze alza keca. Ale kdyz je tam jedna dira, i kdyby dokazala fungovat obema smery, tak je mi to asi houby platne. Na tehle strance to info taky neni lepsi http://www.lg.com/tn_en/home-cinemas/lg ... ter-system Tady se da ale stahnout manual v cz stejny jako mam ja papirovy
http://www.lg.com/cz/podpora-vyrobek/lg-HT554TH
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od rony »

to je uplne zbytocne, je tam jedno HDMI, cesta zarubana, proste vyskrtni to domace kino. Riesime hypoteticky problem, aTV nemas, asi ani mat nebudes. Tvoja vybava domaceho kina je v suvislosti s aTV mimo. Tvoja telka este maybe. Ak ta trapi len to, ci mas techniku na prevadzku aTV, tak mas. Je nou ten TV :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

OK - domaci kino je na prd. Zbyva snad posledni sance - pistakova varianta s optickym vstupem. A pistak stale mlci :-( - rikal ze dnes poda hlaseni :-)
A nesýčkuj "..... A asi mat ani nebudes" - kdyz je nekde v chalupe :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od rony »

Pozri ja mam aTV4 len na TV, cize vyuzivam zvuk Sony Bravia. Nateraz VIAC neriesim, az do casu, ked sa mi bude chciet pozriet do menu tej telky (naposledy sa to stalo po kupe). Kedze to aTV mam na experimenty viac nepotrebujem. Ty nems ani to aTV, takze nezhrnaj gate po kolena, ked si este na Sahare a Nil je tisic kilometrov daleko. Ked ju teda uz nemas ale to som nikde jasne nepostrehol, zasa necitam tak pozorne forum, aby som mal databazu presnych faktov kazdeho co sem chodi.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od pistak »

Clon ATV este nemá ale donesie mu ju Ježiško, len on o tom akože este nevie :) A chápem ze si vopred zisťuje možnosti ako to poriešiť ved cez sviatky nebude kupovať dodatočne káble a tak podobne.
Hlásenie som mal podať ale kábel mi este neprišiel tak zajtra uz hlásenie podám. A som si istý ze to cez expres bude fungovať aj tebe. ATV nápojíš na TV cez hdmi a vlastne neviem co mas ďalej ale ak domáce kino ma opticky vstup tak by to teoreticky mohlo nejak fungovať. Ale kábel by som si urcite uz kúpil vopred. Teda opticky kábel a to ten s predĺženou koncovkou, aby pasoval do expresu. Mna stal ani nie 3€.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od rony »

tak na tu chvilu potrebuje hlavne hdmi kabel.

kde si kupil toslink za 3 dolare?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od pistak »

No tak predpokladám ze hdmi kábel doma ma :)
https://www.alza.sk/prepojovaci-opticky ... d94920.htm

Su aj drahšie ale kedže ani neviem ci to pôjde tak mi stačí táto lacná verzia.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

Ano, pistak predpoklada Velmi spravne. HDMI i opticky uz doma mam. Tak uvidime, co z toho vlastne ve finale vyleze.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od pistak »

Moje zapojenie ATV:
ATV cez hdmi do TV. AirPort expres je cez optiku napojený na 3D slúchadla ktoré podporujú DDS/DTS sound. To vsetko je spojené na domácej sieti cez Ethernet kábel.

Výsledok je taký že ak na ATV pustím film a audiovystup ATV je nastavený na ATV (to znamená ze budú hrať reproduktory na TV) tak sa film pusti do pár sekúnd a hraje mi pekne stereo z TV.
Ale ak ATV audiovystup nastavím na AirPort expres kde su cez optiku napojene slúchadla ktoré podporujú DDS/DTS tak zvuky TV okamžite stíchnu (co je asi logické). Ale ak následne idem pustiť film cez infuse tak film sa vo väčšine prípadov ani nespustí, a ked sa spusti tak nesedí zvuková stopa, a ak sedí zvuková stopa tak slúchadla ukazujú ze to hraje obyčajným zvukom teda žiadne DDS/DTS a infuse piše ze dolby digital nemusí byt cez AirPlay kompatibilné a ukazuje ze dolby digital je cez AirPlay vypnuté.
Skúšal som aj plex a tam sa mi ani nepodarilo spustiť žiaden film.
Následne som použil iPhone 6s+ a cez AirPlay pustil na ATV nejaký film a šlo to, no slúchadla ukazovali ze žiadne dolby digital to nie je, a nakoniec ani to nefungovalo poriadne ako malo.
Teda záver je asi taký ze expres pôjde z domu odkiaľ prišla a ATV budem este testovať a ked ma nasere tak poletí aj ona. Myslel som ze to bude ozaj aspon nejak fungovať ale ono to nefunguje ani na 10% a teda nechápem zmysel AirPort expresu ked pustá oneskorený zvuk a aj to dost pochybujem ze je ten zvuk dolby digital...

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Z tvého postu, kde jsi psal o zkoušení T2 jsem vyvodil, že ti vše fungovalo. Teď jsi otočil o 180st.
Takže na Express mohu zapomenout a musím nechat opravit receiver :-(.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od pistak »

Vsetko funguje do momentu ked chcem zapojiť do AirPort expresu opticky kábel a následne pľuvať dolby digital. Potom zblbne aj samotna ATV. Mne by pomohlo kupit novú poriadnu telku ktorá z ATV prijme pôvodný zvuk z .mkv cez hdmi a potom ho vypustí cez optiku do mojich slúchadiel alebo keby ze mam nejake poriadne repraky tak tam. Receiver som pozeral ale to je pre mna momentálne poriadne zbytocne.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Tak mě funguje vše jak jsem očekával. Zapojeno takto aTV>Hdmi >receiver>hdmi >TV
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

Hm, takze same spatne zpravy pistak. Tak ja muzu doufat tak akorat na zazrak (coz se vetsinou nedeje), ze by to snad jeste mohla zachranit moje tv, nebo ze dopadnu stejne jako ty.
Zaverem - stereo nebo receiver.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Já taky kupoval nový AVR aby vše fungoval dle představ. Po těch letech to změnu už stejně chtělo.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Clon »

A jaky jsi nakonec vybral, pokud to neni tajne. Ptal jsem se te uz jednou :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od pistak »

Tak som to skúšal este raz ci som nespravil chybu a proste nie, nejde to. Ale neviem ci nemôže byt chyba v aplikáciách pre ATV pretože ak mam zvuk presmerovaní cez AirPort expres a pustím film cez infuse ci plex tak sa ani nenacita alebo ak náhodou áno tak nesedí zvuková stopa alebo proste nehráme DDS/DTS.
Ked ale pustím ukážku filmu cez movies iTunes v ATV tak sa film pusti normalne aj sedí zvuková stopa ale tiez mi to príde ze je to len stereo a aj slúchadla ukazujú ze je to obyčajný zvuk (samozrejme ukážky v iTunes ATV môžu byt len stereo, to neviem ci tam vôbec nejaká digitálna zvuková stopa je)

No v konečnom dôsledku to proste nefunguje a AirPort expres ako opticky audio výstup je pre ATV nepoužiteľný.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Clon píše:A jaky jsi nakonec vybral, pokud to neni tajne. Ptal jsem se te uz jednou :-)


To jsem asi přehlédl, sorry. Vzal jsem Yamahu HTR-4068.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od pistak »

Hmm mam chrobáka v hlave... Mam "doma" domáce kino Thompson ale konkrétne neviem model, no viem ze je tam 5reproduktorov a jeden subwofer a k domácemu kinu boli pripojené káblom ktorý sa len pichol do toho DVD prehrávača. Nie su tam žiadne koncovky len holý kábel. Dali by sa čisto tie reproduktory spojiť nejak s receiverom bez nutnosti samotného DVD prehrávača? Vedel by si napríklad tento Yamaha HTR-4068 poradiť so samotnými reproduktormi?
Potom by som pouvažoval nad kupou niečoho takého ak by mi to vyriešili slúchadla a aj samotné repraky ktoré uz dlhšie nepoužívam.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Asi ano, ale je to jako dat motor z Porsche do Trabanta
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od pistak »

A co bude v tomto prípade Porsche? Predpokladám ze receiver. Len kam to tam zastrcim? Lebo tie káble su hole a zrejme to bude chcieť nejake koncovky. Predpokladám ze káble sa dajú dokúpiť. Repraky nie su extra náročne ale viem ze hrali brutálne v byte a pamätám si ze mi aj polička spadla ked som to vypeckoval :)
Len nechcem ten DVD prehrávač co bol s tým domácim kinom lebo DVD aj tak nemam a je to zasa zbytočný spotrebič. Potom bude aj  TV ozvučená buď z repro a vlastne cela TV pôjde z poriadnych repro a aj slúchadla mi pôjdu tak ako maju.
Naposledy upravil(a) pistak dne úte pro 08, 2015 9:23 pm, celkem upraveno 1 x.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Přesně tak. Kabel strčíš bez koncovek pod šroub a dotáhneš. Koncovek netřeba.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Odpovědět