ATV a UPC

Odpovědět
cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

ATV a UPC

Příspěvek od cleo.25.gr »

Zdravím.
Rozmýšľam nad kupou atv a tak by ma zaujimalo či sa vôbec niečo take dá.
Mám doma zavedené UPC a chcel by som sa opýtať či je možné pripojiť setup box k atv a tak si poslať obraz do tv ale aj iPhonu či macku. Je mi jasne že vo všetkých zariadeniach by išiel ten istý program.
TV je napojená aj na internet.
Ďakujem za odpovede.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od cuting »

ATV kabelem připojuješ k televizi, ne k setup boxu. S UPC má společný jen internet, ne programy. ATV se připojuje do domácí sítě přes WIFI , stejně, jako do stejné wifi připojuješ počítač a nebo iPhone. Díky tomu pak můžeš na velké TV pouštět vše, co tě napadne z iPhonu a nebo z počítače.
 Apple hračky 

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od cleo.25.gr »

Tak to je škoda. Takze atv má iba hdmi out?

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od Anndy »

Ako pisal cuting - len upresnim. ATV sluzi na to, aby si z iPhone/iPad/PC posielal obraz do TV a nie naopak, resp. maximalne obraz priamo z ATV len do TV (nikam inam). Prave preto sa pripaja ATV k TV (ktory potom sluzi len ako "hlupy" monitor). Opacne to s ATV nejde.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od Clon »

A takové ty mraky kanálů, co mohou sledovat Emeričani přes ATV - to se tam distribuuje jak? Třeba kabelovkou do baráku, po wifi do ATV a odtud do telky? Alespoň tak jsem to pochopil při čtení nějakých článků.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Ej.Kej.Ej.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát črc 12, 2013 4:17 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od Ej.Kej.Ej. »

Ako tak čítam príspevok od Anndyho, tak ATV dokáže dokopy veľké H :bad: , ale ten hlúpy je aj tak monitor (TV) a nie jabko. Také príspevky ma stále tan náramne pobavia :ROFL:

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od Anndy »

Chlapci neviem co riesite. To co chce tazatel v prvom prispvku nejde.
Vseobecne ATV pri spojeni s iZariadeniami dokaze prehravat bezdrotovo (*wifi nutna) obsah z tych zariadeni na monitore pripojenom cez hdmi kabel k tomu ATV - obvykle je to samotny televizor, ktory aj napriek tomu, ze moze byt smart bude degradovany na "hlupy"= obycajny monitor. Cize smer prehravania je len jeden. K tomuto patri aj moznost prehravania filmov/serialov/fotiek/hudby/cize obsahu vasej iTunes kniznice. K tomu je ale zase nutny pocitac, ktory tuto kniznicu spristupni tomu ATV (cize stale rovnaky smer toku dat). Este je tu moznost mirroringu obsahu displaya iZariadenia cez ATV na pripojeny Monitor (nie opacne).
Samozreme samotne ATV moze byt (a obvykle aj je) pripojene aj k internetu. Obsahuje vlastny OS, ktory umoznuje prehravat aj obsah priamo z internetu, ale len priamo na tom "hlupom" monitore, nie na iZariadeniach. V niektorych krajinach - USA napr.- obsahuje OS dalsi SW (aplikacie to nazvyme) od spolocnosti, ktore distribuuju takymto sposobom aj filmy/serialy/etc... - cize je mozne potom priamo cez ATV pozerat dany obsah (stale vsak len na tom televizore, nie iZariadeni). U nas je to tak max. youtube, apple keynotes, wallstreet journal a par dalsich sportovych blbin.

Este som zabudol. Je moznost priamo z internetu pozerat filmy (len na televizore), konkretne bud zakupit alebo prenajat/pozicat si filmy z iTunes od Applu (k tomuto nie je potrebne dopredu mat film iTunes kniznici na PC).

Snad je to uz jasne :D

___________
* v zasade v praxi najlepsie je mat pripojenu ATV kablom k wifi routeru, cim sa zabezpeci rychle a stabilne pripojenie na Internet, a pomerne nespolahliva wifi komunikacia sa obmedzi len na mobilne zariadenia - mobil/tablet, notebook
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od cuting »

Clon píše:A takové ty mraky kanálů, co mohou sledovat Emeričani přes ATV - to se tam distribuuje jak? Třeba kabelovkou do baráku, po wifi do ATV a odtud do telky? Alespoň tak jsem to pochopil při čtení nějakých článků.


Emeričani mají mraky televizních kanálů na webu, nejenom na kabelu. Proto přes ATV koukají na spoustu filmů a stanic, mají je v US na ATV přednastavené v menu .
V našich končinách je nabídka takových stanic hodne omezená. A také proč by nebyla ? Je snad málo stanic na UPC ? ATV je skvělá na pouštění obsahu z počítače a bebo z iPhonu, je v něm přímé YouTube, Vimeo, iTunes a spousta dalšího. Je to málo?
 Apple hračky 

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od Clon »

No já se ptal hlavně proto, abych se dověděl, jak to vlastně funguje a co se dá od ATV čekat.
Takže chápu-li to správně (principielně), kdyby bylo UPC přednastavené v ATV, teoreticky by to teda jelo taky, jo? UPC nemám a taky nevím jak to funguje. Akorát předpokládám, že to je taky jede po netu.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od Anndy »

Keby sa Apple a UPC dohodli je to možné. Akurát skôr by to bolo ako online požičovňa, nie živé vysielanie i keď principiálne je to jedno - proste ľubovoľný stream.
UPC je poskytovateľ pripojenia na net a káblovej televízie.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od cuting »

Clon píše:.......teoreticky by to teda jelo taky, jo? UPC nemám a taky nevím jak to funguje. Akorát předpokládám, že to je taky jede po netu.


Ano, tak to je. Musel by mít ale smlouvu s Apple. Jinak UPC je kabelový operátor, který do bytu tahá televizní programy a internet. Tedy jede ne po netu, ale po drátě. Tento signál pak můžeš roztáhnout po bytě wifi modemem, svým a nebo jejich, kam chceš, i do ATV.
Jinak UPC již vyslílá i na internetu, sám , jmenuje se to Horizon GO a pokud jsi zákazník UPC a náš předplacené služby, tak můžeš chytat své předplacené programy z balíčku kdekoliv, kde je wifi a nebo alespoň 3G. V rámci česka, venku to nefunguje.
Ale to už jsem OT , o Horizon GO je tady jiné extra vlákno.
 Apple hračky 

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od cleo.25.gr »

Mne išlo hlavne o to ci možem pozerať UPC tv cez atv v Iphone respektíve v macku. A to kolu tomu že UPC je pripojený k tv v obývačke ale ja si chcem pozrieť napr. History v kuchyni.
Ale to sa bohužiaľ nedá zatiaľ.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od cuting »

UPC ti dá na požádání rozdvojku kabelu a druhý set top nebo kartu do televize.
Mám to tak doma. Jeden v obýváku , v kuchyni pak v druhé telce kartu. S tím nemá ATV nic společného.
 Apple hračky 

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: ATV a UPC

Příspěvek od korwin »

Prez ATv ti nepojede zadna běžná TV, protoze nema anténu vstup. Jedou po netu pouze kanály, ktere Apple zařadil, a to jsou většinou z USA, ktere jsou převážně placené.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od Anndy »

On ale mozno nema druhy TV a len obcas chcel pozerat na tablete tv v inej miestnosti. Aspon tak som to pochopil. Kazdopadne to tak nefunguje. ATV je len jednym smerom.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od cuting »

Funguje, ale ne přes ATV . K tomu je ideální aplikace Horizon Go . Tu si nainstaluješ do iPadu , spáruješ se svým účtem u UPC a máš v ní všechny programy, které jsi si předplatil ve svém balíčku. Můžeš ji mít až na 5 zařízeních - tablet, telefon, počítač.
Je tady o ní samostatné vlákno, ale dám ti sem odkaz :
https://www.horizon.tv/cs_cz/about/learn-more.html

Pak nepotřebuješ mít další TV ani Setup Box a dokonce ani ATV a můžeš se dívat kdekoliv, kde je dostupný WIFI a nebo 3G, na každém zařízení na něco jiného
 Apple hračky 

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od Anndy »

Na sk ale horizon nie je. Ak teda tazateľ býva v sr.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od Clon »

MOŽNÁ by stálo za úvahu přemýšlet trošku jinou cestou. Já to mám doma jinak, ale neumím to aplikovat coby radu na UPC. Já mám satelit, přijímač VU+DUO2. Ten umí streamovat do sítě všechny přijímané programy, takže si je pustím na všem. A protože je VU+ dvoutunerový, můžu sledovat na iPadu něco jiného než na televizi zrovna jede. A přes VPN dokonce "odkudkoliv". Akorát jak říkám, neumím to poradit s UPC. Ale jistě budou existovat i jiné zařízení co umí streamovat do sítě.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od cleo.25.gr »

Takze Anndy to pochopil. Ja mám napojenú telku v obývačke a aj v detskej ale v kuchyni mame notebook. A tam som si chcel príležitostne pozrieť nejaký kanál z UPC. Na notebooku mám aj telku od Orange čo som dostal k paušálu za pár drobných, ale tam nemám napr. History, CI a podobne programy ktoré rad pozerám. A popravde ťahať káble cez cely byt alebo odlistovavat plavajucu podlahu + prechodové listy sa mi už nechce vôbec.
Ináč ten nápad s tým satelitom je super len problém je že mám byt tak debilne že mi tam cloní ďalšia časť vežiaku na príjem ci už skylink alebo tomu podobne.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od Clon »

Stineni satelita se da vyresit treba tak, ze ho namontujes k sousedovi výš. Ale to jsem nemel na mysli, aby jsi prekopal cely svuj televizni prijem. Ja radil aby jsi zkusil hledat neco, co umi streamovat do site privedeny signal.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od cleo.25.gr »

@ Clon aj ja som mal na mysli že dám satelit cez suseda ale tam kde by mi to šlo tak tam by som potreboval mraky kablu a povolenie od správcu a to by som nedostal ale to je OT.
Niečo na stream programov som hľadal ale nenašiel. Tak buď neviem hľadať alebo hľadám zle. Ale každopádne sa budem pokúšať hľadať ďalej.
Je škoda že sa to nedá cez atv lebo by to poriesilo viac veci naraz. Stačilo by aby tam bolo aj HDMI in a nie iba out

klivo
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 40
Registrován: stř úno 17, 2010 11:45 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od klivo »

Clon píše:MOŽNÁ by stálo za úvahu přemýšlet trošku jinou cestou. Já to mám doma jinak, ale neumím to aplikovat coby radu na UPC. Já mám satelit, přijímač VU+DUO2.


preco zrovna takyto korejsky sunt ? SD programy jeden velky grc !!

Ten umí streamovat do sítě všechny přijímané programy, takže si je pustím na všem.


to vie kazdy jeden linux box

A protože je VU+ dvoutunerový, můžu sledovat na iPadu něco jiného než na televizi zrovna jede.


bezna funkcia, dokonca ak pouzivas nejaky dobry streamer tak mozes streamovat a prekonvertovat trebars do mpeg4 cely jeden mux.. trebars aj 12 kanalov na tom istom transpordery

A přes VPN dokonce "odkudkoliv".


ano s vpn odkialkovel, netreba vsak zabudat na obmedzenie vpn - to jest maximalne 10Mb/s

Akorát jak říkám, neumím to poradit s UPC. Ale jistě budou existovat i jiné zařízení co umí streamovat do sítě.


UPC-cko paruje box s kartou, takze v tom korejskom zazraku ti to len tak nepojde - maximalne v Ci module, ale tam len 1-2 programy v tom samom case .

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od Clon »

klivo: Moc děkujeme za tvou reakci přestože mi úplně uniká její smysl.
Místo aby jsi poradil tazateli nějaké řešení, dal jsi se do rozpitvávání mé hračky. Co k tomu říct?
- preco zrovna takyto korejsky sunt ? SD programy jeden velky grc !! --- pokud to považuješ za šunt - tvoje věc. Já jsem spokojený. A jestli to je za 15 nebo 17 tisíc šunt (už si nepamatuji cenu), pak nevím co ty hračky za 2500. A SD programy? to už vůbec netuším o čem je řeč, chytám HD programy. A mimochodem jsi mohl označit tvé doporučení co je NEŠUNT.
- to vie kazdy jeden linux box --- škoda že jsi nějaký neporadil tazateli
Ke zbytku nemám co dodat. Nevím jestli jsi mě chtěl "přiučit" nebo něco úplně jiného.
Když jsem VU+ vybíral, byl mi doporučen na jistém fóru jako jeden ze tří NEJ (neboj, ne největší šunt). Řekl bych dokonce, že můj šunt je pro mě větším přínosem než AppleTV - u které stále sonduju, co by mi mohla přinést. Když říkáš šunt, tak šunt. Mohl bych říct třeba že tvoje 4S je už taky šunt, ale proč bych to dělal?

Ještě jednou - NĚCO kloudného poraď tazateli, když se v tom tak vyznáš - UDĚLÁŠ LÍP. :beer: :friends:
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od cuting »

Řečeno krátce a slušně - ATV neumí vysílat žádný přijímaný signál z jiného zdroje. Umí zobrazovat pouze kanály , které má v sobě integrované a nebo které jsou primárně s ATV spárované. ATV není žádný setupbox. Na to , co potřebuješ musíš najít něco jiného, co to umí a nebo se domluvit s UPC na duální lince a druhé kartě a nebo druhém setupboxu. Více k tomu není co dodat.
 Apple hračky 

klivo
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 40
Registrován: stř úno 17, 2010 11:45 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od klivo »

@ clon

sorry, ale denne opravujem zo 5 podobnych sikmookych šuntov - vzdy je tam vadny zdroj a len preto ze niekto setril na kvalite - miesto 105 °C kondenzatorov tam dal 85 a tak zamerne vyrobil tvz " kurvitko" to jest ak ti vydrzi este rok po zarucnej dobe mozes si gratulovat

co sa tyka doporucenia, dam krk na to ze si si ho nasiel na heureke a recenzie cital na ab-fore. obe stranky su AB COM pozitiv - to znamena umelo nahravaju dovozcovi tychto suntov, pretoze v prvom pripade abkom je dlhorocny zakaznik heureky a staci navstivit ich stranku a hned kazdy vuo + ma o bod viacej na heureke (prostrednictvom stupidneho js scriptu). co sa tzka abfora tak tam je prevadzka tohto fora sponzorovana vyssie spominanou firmou

a teraz ku znackam:

1, jednoznacne vedie nemecka znacka Dreambox, ci uz najnovsia 7080, alebo 820, pripadne starsie 8000 alebo 800SE - to je ale nieco ako BMW v autach
2, na druhe miesto sa dostal tiez nemec - Coolstream s neutrinom .
3, tretie miesto sh4 platforma, to jest s procakom STi 7111 - golden medie amika
4, klony dreamboxov

dlho dlho nic
plot
more
zase plot

a potom az Marusys so suntami VU+ Uno, trulo, duo, zero a bohvie co este

a za nimi absolutny odpad - klony VU+ ktore su na nerozoznanie od originalov

ale k teme..
to co pozaduje uzivatel nie je naozaj mozne, ale je mozne tvz zdielanie, to jest, fyzicky nemusi vlastnit karu ale len linku na vzialeny server a prostrednictvom internetu sa pripaja na vzialeny server. neprenasa sa ziadna obrazova a zvukova zlozka ale len data z karty coz je cca 16 bajt kazdych 8-10 sekund. ako vybavenie postacuje hocijaky DVB-C setobox najlepsie s linuxom a ethernetom - cena okolo 80€. k tomu treba pripocitat platbu vzdialenemu serveru co je zhruba 1/3 skutocneho ofic predplatneho, cize cca 5-8 € za full ponuku

snad som na nic nezabudol ..

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od cuting »

No, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě... Schválně jsem se podíval do účtů : za duální linku UPC neplatím nic a za druhou kartu do druhé televize platím 70,- měsíčně.
 Apple hračky 

klivo
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 40
Registrován: stř úno 17, 2010 11:45 pm

Re: ATV a UPC

Příspěvek od klivo »

ale urcite nie za full ale basic ponuku a taky tak musis priratat medacny prenajom CI modulu a aktivacny/parovaci poplatok. vychadzam z cien slovenskeho UPC : http://www.upc.sk/televizia/upc-digital-exclusive/ a tiez tu: http://www.upc.sk/televizia/prijimacie-zariadenia/cam/
mozno u vas v cz je situacia ina

Odpovědět