Apple TV 4

Odpovědět
parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od parmin »

Nevíte někdo, v čem se liší ovladač k TV 2015 x 2017?
Aktuálně se prodávají Apple TV 2015 s původním i novým ovladačem, cenový rozdíl je cca 200 - 300 CZK. Ten nový ovladač má kolem tlačítka menu bílý kroužek. Nevíte, liší se nějak funkce těch ovladačů?
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od pistak »

neviem, mal som oba, oba som používal a oba fungovali úplne rovnako. čiže podľa mňa tam rozdiel nebude.

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od SilverSurfer »

Ahoj, ako je to s prehravanim videi z iphonu cez airplay na atv? Mam ju pripojenu cez kabel, a s iPhonom som hned pri APcku, no napriek tomu videa z galerie strasne sekaju a neda sa to pozerat. Celkovo pozorujem aj scrollovanie v appkach alebo "slidovanie" medzi fotkami je trhane. Nemal som zatial vela skusenosti s AirPlayom, tak neviem ake je to plynule, a teda, ci hladat niekde chybu alebo je to normalne. Dakujem.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Anndy »

Tazko povedat po pravde. Ja mam ATV4 (aj 3) pripojenu vzdy kablom k wifi routeru (mimochodom Airport Extreme). Videa, ci fotky streamovane z iP alebo iPadu isli krasne plynulo. Ked som si vsak napr pustil nejaku hru z tych zariadeni - tak predsa len bolo citit urcite trhanie. Rovnako ked som cez airplay si pustil nieco z macbooku, ci uz film, alebo len zrkadlil obraz. Avsak, ked z ipadu, iphone pustim na ATV filmy (napr. z HBOgo apky, alebo horizongo, youtube, primaplay, alebo len z obycajneho safari cez airplay cez ATV na televizor) tak vzdy je vsetko plynule.
Ked to pustim z macbooku AIR cez safari - tak to seka.
Dodnes som neprisiel na to preco.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Jirka_S »

Zrcadlení iPhonu pomocí Airplay jde na ATV i bez použití domácí WiFi sítě, to jen tak na okraj.

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od SilverSurfer »

Tak zistil som, ze z ipadu ide vsetko hladko bez trhania. iPhone X vsak robi problemy. Nejake tipy ako to skusit fixnut? Do restoru sa mi velmi nechce.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od mirmo80 »

Dnes som zakupil aj ja a som nadseny. Najma oproti 3 gen. je to fakt rozdiel.
Moj momentalny dotaz je, ako vo filme prepnem audio stopu? Zatial som skusil ako prehravac len vlc. Skusil som v nastaveniach atv menit jazyk audia no nepomohlo. Vie toto nejaky prehravac? Je mi jedno ci je free alebo plateny. Nech vie pristupovat na moj wd mycloud, nech vie menit audio stopu a nech pehra DD a DTS zvuk.
Dik
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od SilverSurfer »

Neviem ako inde, ale vo VLC mi to prislo divne ako to funguje, a trochu mi to trvalo na to prist. Pustis film, das pauzu, a swipnes na dialkaci smerom zhora dole. Vysunie sa v hornej casti menu, a tam si to uz vies nastavit.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od mirmo80 »

No super silver. Toto by ma nenapadlo. Tak vyriesene
Dik
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od SilverSurfer »

Ja som tak bojoval s titulkami, hlavne to menu sa mi raz podarilo zobrazit, a potom uz ani za nic. Tak tie pohyby s dialkacom boli vtedy dost komicke :D Az potom som zistil, ze film musi byt pauznuty. Nie je vobec za co ;)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od mirmo80 »

Bol si ako spiderman hej? “Leť pavučina, leť” :ROFL:

Edit: čo tvOS12? Čítal som, že niekomu blbne airplay a že ani 12.0.1 nepomohlo. V mojej atv je zatiaľ verzia 11. Môžem aktualizovať, alebo počkať?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

My si oblíbili Infuse, vypadá dobře, snadno se ovládá a mezi iOS zařízeníma synchronizuje nastavení, historii apod.

S posledním tvOS nemáme problém, problém obecně je od nějaké v11 s dekódováním DTS zvuku. Apple pozměnil API a nejen Infuse má problém. Při nastavení “průchozího zvuku” (tj. audio dekóduje receiver) jde u DTS filmů jen pískání. Při úpravě nastavení v appleTV a v Infuse dojde k dekódování zvuku sw cestou (DTS->AC3 5.1), chybička je, že při pauznutí/posunutí videa někdy receiver nedetekuje zvuk a video jede bez zvuku. Je nutno film kousek vrátit a zvuk se zase chytne. Dělá to jen občas, ale řešení zatím není.

Na webu Infuse (jeho fóru) je na to téma a autoři i vysvětlují situaci a doporučují tento problém reportovat Applu. Co vím, tak zatím hledají nějaký workaround.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Apple TV 4

Příspěvek od mirmo80 »

Ano, infuse tiez evidujem. Aj tu na fore je dost chvaleny. Mozno casom presedlam.
Ale, prosim, ma niekto skusenost s tymto https://www.alza.sk/premiumcord-hdmi-4k ... 242239.htm? Moj avr nema hdmi vstup a tak potrebujem optiku z atv vytiahnut takymto sposobom. Bude to ok? Nestrati sa niekde nejaka kvalita?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Osobně nemám, svého času jsem to chtěl kupovat. Na Aliexpressu je toho plno za ceny kolem 15 USD včetně kompletního popisu (podpora více kanálového audia...)
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od mirmo80 »

Petrt, prosím ťa a čo titulky v infuse? Práve to skúšam, a vlc moje titulky neakceptuje. Aj keď srt súbor má rovnaký názov ako video. Chce ich len stiahnuť a aj to stiahne nejaké blbé.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Já mám ve složce s videem současně i srt titulky. Infuse je načte podle předvoleného nastavení (např. u mě upřednostní EN audio a CZ srt). Případně si můžeš během přehrávání titulky/audio měnit dle svého (druhý příklad - cz audio stopa a forced titulky). V minulosti jsem zkoušel snad všechny přehrávače a Infuse je podle mého top. Dokonce jsem si ho předplatil ;-).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od mirmo80 »

A to prednastavenie urobis, prosim ta, kde? V infuse alebo niekde v nastaveniach atv?
A ten srt subor ma rovnaky nazov, ako dane video, ano?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Petrt »

Přímo v Infuse. Ano, titulky mají stejné jméno jako video.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od mirmo80 »

Prosim vas, pouzivate niekto atv ze neustale bezi? Tj. nikdy ju neuspite? Pocuvam cez nu radio cez zosik a neviem najst sposob ako to rano zapnut bez tv. Nikedy sa mi podari tak ze radio apku spustim dalsim klikom na ovladac (ostane ako posledna beziaca apka pri uspani atv) ale niekedy nie. Niekedy sa mi podari spustit radio z mobilu, ale niekedy nie. Potom musim zapinat aj tv aby som videl kam klikat.
Bude to velky problem ked atv bude bezat nepretrzite? Zvladne to?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od SilverSurfer »

Je to v podstate rovnake zariadenia ako aj tvoj telefon alebo PC. Nemyslim si, ze by mu nejak mala prevadzka 24/7 uskodit.

hoji
Host
Host
Příspěvky: 65
Registrován: stř říj 23, 2013 6:52 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od hoji »

Ahoj,
planuju si poridit namisto soucasne ATV2 novou ATV4.
V soucasnosti pouzivam ATV2 s jailbreak + KODI , do Airport Extreme mam napojeny sitovy disk a deti koukaj na pohadky.
Je mozne pres nejakou aplikaci poustet videa ze sitoveho disku i na ATV4?
Z toho co jsem procital moc moudry nejsem. Diky za odpoved.
Iphone 6s 64GB White + Iphone 5s 32GB Grey
Macbook Pro 2012 13"
ATV 2 + XBMC
Airport Extreme 5th
Iphone 5 16BG WHITE

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od mirmo80 »

Tohto sa vôbec nemusíš báť. Nedávno som to riešil a Infuse je na to úplne skvelý. Síce niečo stojí, ale oplatí sa. Ak si nepotrpíš na 5.1 zvuk :) tak free to s prehľadom zvláda aj VLC Player. V Appstore je kopec playerov ktoré to zvládnu. Stačí si len vybrať.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Existuje možnost, jak mít jen jednu AppleTv na více TV v domě? Nechci to řešit duplikací zařízení. Jde mi především o Mirroring.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od mirmo80 »

Káblovo asi cez nejaký HDMI splitter. Ale to bude asi problém, ak je druhý TV v inej izbe alebo dokonca na inom poschodí.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

Ano, jde o jiné poschodí.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od rony »

zvuk som s ATV4 riesil nasledovne: hdmi do TV, ta ma opticky vystup a ten do receiveru. Tym padom si mozem vybrat, bud zvuk len TV alebo zapnem k tomu receiver. Prepinanie mam cez Harmony One (vsetko sa poprepina tak, ako prave potrebujem jednou akciou).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od mirmo80 »

Takto som to chcel aj ja, ale zistil som, ze z mojej TV nevytiahnem DTS zvuk. Max DD. Preto som to vyriesil rozdelenim signalu este pred TV.
https://www.alza.sk/premiumcord-hdmi-4k ... 242239.htm
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od Jirka_S »

mirmo80 píše:Takto som to chcel aj ja, ale zistil som, ze z mojej TV nevytiahnem DTS zvuk. Max DD. Preto som to vyriesil rozdelenim signalu este pred TV.
https://www.alza.sk/premiumcord-hdmi-4k ... 242239.htm

A funguje vám to? Já měl kdysi něco podobného od jiného výrobce, ale audio mi vynechávalo, šlo to záhy pryč z domu.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od mirmo80 »

Ano, ziaden problem. Nic neseka, nic sa neprerusuje.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od jennydrums »

Po updatu na tvOS 12.2.1 se mi v aplikaci hudba v horním menu-liště namísto "knihovna" "pro vás" atd. atd. zobrazují položky ve formátu: **ATV.Music.Title.Library** atd.
Tu a tam se stalo, že se položky nezobrazovaly korektně, ale restart vždy pomohl. V tomto případě však ne.

Máte někdo obdobnou zkušenost, případně nějaké řešení?

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od mirmo80 »

Chcel by som sa, prosím, opýtať. Ak pozerám nejaké video cez safari v iPhone/iPade a kliknem na zdieľať cez aTV, tak aTV sa pripojí na ten web kde som cez safari a prehráva to odtiaľ alebo to stále ide z iPhone/iPadu?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od rony »

ano tak nejako, pritom vsak musis mat ale tu webku otvorenu aj nadalej v iphone. to uz ale iste vies...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od mirmo80 »

Ano to sedi. Mozem zo safari odist, robit nieco ine, otvorit dalsie taby... Kym dana stranka bezi, bezi aj video v aTV.
Teraz ma ale zaujima jedna vec. Ked som cez mobil pripojeny cez vpn, ide cez vpn aj zdielany obsah v aTV alebo sa aTV uz pripaja samostatne bez vpn?
Skusil som teraz aTV uplne odpojit od siete a uz si so zdielanim neporadi. Jedine co funguje je zrkadlenie obrazovky.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

tdavid
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 09, 2019 6:36 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od tdavid »

Dobrý den. Jsem nově majitelem aTv 4k. Dle uzivatelske prirucky na strankach apple.com bych mel po otevreni aplikace apple tv na apple tv mit nahore na vyber z nabidek Prehrat, filmy, porady, sport, deti, knihovna. Nicmene u sebe vidim pouze Prehrat, filmy a knihovna. Nevite prosim, v cem je problem? Dekuji.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

A je aTV aktualizovaná na poslední verzi a jste přihlášen pod svám Apple ID?
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

tdavid
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 09, 2019 6:36 pm

Re: Apple TV 4

Příspěvek od tdavid »

Ano, SW je aktualni a prihlasen jsem.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple TV 4

Příspěvek od sharkee »

pak je to českou lokací, já tam také nic jiného nemám, ostatmí budou dostupné zřejmě jen pro US/UK
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Odpovědět