TV jako samostatný monitor?

Odpovědět
nesicka
Host
Host
Příspěvky: 61
Registrován: pon bře 03, 2008 7:46 pm

TV jako samostatný monitor?

Příspěvek od nesicka »

Zdravím,
nevím jestli se vyjádřím zcela přesně, ale měla bych dotaz. Vlastním MacBook Air, který mam pomocí HDMI kabelu připojený k TV... TV používám jako samostatný monitor (na macbooku pracuji a v tv mám natažené druhé internetové okno třeba s filmem, seriálem, youtube...). Nejde mi tedy o klasický zrcadlení... Jenže kabel je poměrně nepraktický, takže koukám po bezdrátové alternativě... je APPLE TV vhodná pro moje účely? Nebo jiný návrh? Díky za jakoukoliv reakci...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TV jako samostatný monitor?

Příspěvek od rony »

v principe ano ale priprav sa na to,ze ten obraz bude s oneskorenim a nebude taky svizny ako kablom.

appletv vsak ma aj toe kvality pre ktore vlastne vyuzivat tu tv a nepotrebuje aby obraz pripravoval pocitac ale sama o sebe je “pocitacom” (nie klasickym ale ma svoj system).

takze ano ak pozeras na tv filmy tak naco do toho tahat kabel z pocitaca ale filmy vie premietat aj appletv.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

teekex
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: sob pro 26, 2015 5:13 am

Re: TV jako samostatný monitor?

Příspěvek od teekex »

podobnym zpusobem vyuzivam Google Chromecast. Pouzivame iPad jako ovladac TV (O2TV Go) a pres Chromecast to poustime na TV. Zvazoval jsem Apple TV, ale chtel jsem mit neco minimlisteckeho bez klasicke krabicky a Chromecast zatim funguje bez problemu. Kdyby Apple prisel s nejakym HDMI donglem tak by to bylo jeste lepsi, podpora Chromecastu u iOS aplikaci neni velka.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TV jako samostatný monitor?

Příspěvek od mirmo80 »

iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TV jako samostatný monitor?

Příspěvek od rony »

ano, chromecast je fajn, ak ti staci to, ze tablet vysiela obraz. AppleTV je hlavne samostatna vec + obsluha mobilnych zariadeni. Mne vyhovuje ak mozem pri spustenom videu volne pouzivat tablet :-)

mirmo - asi ano ale ona chce bez toho kabla.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

teekex
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: sob pro 26, 2015 5:13 am

Re: TV jako samostatný monitor?

Příspěvek od teekex »

2rony:
nechci byt prilis OT, ale iPad pouze iniciuje cinnost, veskery prenos dat atd. potom realizuje primo Chromecast, pokud tedy neprehravam napriklad film ulozeny v iPadu, tak muzu na iPadu normalne sjizdet web, nebo jej vypnout a film dale bezi - nefunguje to tak, ze streamuju obrazovku z iPadu do Chromecastu. ATV je zde zejmena pro jine vyuziti a kdyby ve storu pro ATV byla aplikace pro O2TV tak bych mel jasno :-)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TV jako samostatný monitor?

Příspěvek od rony »

Teekex: mam to koniec koncov odskusane. Jasne, stream si taha ATV avsak casto sa mi stava, ze:

1.: ipad sleepne a video sa prerusi
2.: vzdy sa stane, ze ked ukoncim (kill) aplikaciu video skonci
3.: stlacim Home a video skonci

Je to preto, ze mozes z iPadu video posuvat, takze riadenie videa stale zostava aj na iPade.

Robim to hodne casto, takze to nie je len teoria :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět