Obnova SMS iOS 5

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
miro1309
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: ned led 25, 2009 5:10 pm

Obnova SMS iOS 5

Příspěvek od miro1309 »

Pri prechode na iOS 5 sa zmenil obsah zložky SMS v iPhone. Ak chceme obnoviť predtým zálohované sms.db, už nestačí len prekopírovať daný súbor.
Je potrebný nejaký browser (Total Commander, s rozšírením T-Pot) v PC a v iPhone browser adresárovej štruktúry, iFile. Postup:
1. cez T-Pot v Total Commander sa dostaneme do private/var/mobile/library/SMS a celý obsah zložky zmažeme, ale samotnú zložku SMS ponecháme,
2. nakopírujeme pomocou T-Pot do zložky SMS súbor sms.db, korý sme mali zálohovaný.
Tu práca s PC skončila a ďalej pokračujeme už len v iPhone.
3. Cez iFile ideme do zložky SMS, - private/var/mobile/library/SMS a tu vidíme naše nakopírované sms.db, kde klikneme na modrú šípku na konci riadka a z ponúkaných možností vyberieme kategóriu -oprávnenia-- vlastník-- a zmeníme ich na "mobile", pretože "root" právo je v tomto prípade nefunkčné, (na screenoch mám síce v zložke aj iné súbory, ale to len preto, že už som iPhone respringol, vaša zložka bude prázdna):
Obrázek
Obrázek
Obrázek
-potvrdíme a ukončíme,
4. teraz spravíme respring alebo restart iPhone a keď spustíme sms aplikáciu, všetky smsky sú späť.

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Obnova SMS iOS 5

Příspěvek od jackherrer »

kdyz date pri kopirovani v PC prepsat tak se uz pak prava nastavovat nemusi, hlasam to tu minimalne jednou mesicne, asi budu muset zvysit frekvenci.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

miro1309
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: ned led 25, 2009 5:10 pm

Re: Obnova SMS iOS 5

Příspěvek od miro1309 »

V návode je písané, obsah zložky zmažeme a nakokpírujeme tam sms.db, nie prepíšeme, preto treba nastaviť práva, keď som niečo v tej zložke nechal, tak mi to sms nezobrazilo.

conectmetal

Re: Obnova SMS iOS 5

Příspěvek od conectmetal »

Mal som ten istý problém. Robil som to cez WinSCP prekopíroval som db súbor.
A cez WinSCP sa mi nedali zmeniť prístupové práva s root na mobile.
Použil som iFile podla tvojho návodu a oaláá :)
miro1309: ďakujem plne funkčné.

Odpovědět