Zmena loga operátora na iOS 4

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Zamčeno
Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Zmena loga operátora na iOS 4

Příspěvek od rony »

Autor: fateman

Fateman bol za tento návod odmenený aplikáciou TAPLIST.



Poziadavky: plny pristup k suborovemu systemu iPhone, cize jailbreak. Schopnost pracovat s WinSCP ci inymi programami na pristup k suborom. Vsetko, co menite, si VOPRED zalohujte.

Pretoze na iP4 je novy Retina displej, zmenilo sa rozlisenie loga operatora na 72x20 pixelov
Daju sa tam vlozit aj vacsie vid obr. dole. Zmenilo sa oznacenie logo suborov na nasledovne:

Default_CARRIER_XXX@2x.png
FSO_CARRIER_XXX@2x.png

kde XXX je povodny nazov operatora.

Takze jedine co staci urobit je v /private/var/mobile/Library/Carrier Bundles/XXX.bundle pomocou WinSCP, iFile alebo ineho programu zmenit nazvy tychto dvoch suborov, tak ze na koniec kazdeho pripisete @2x

priklad:
Default_CARRIER_Orange.png - zmenit na - Default_CARRIER_Orange@2x.png
FSO_CARRIER_Orange.png - zmenit na - FSO_CARRIER_Orange@2x.png


Potom uz len respring alebo reboot a malo by to fungovat.

Funguje to aj so starymi rozmermi loga, len je to na novom iPhone malicke, takze sa oplati vyrobit nove loga.

Ja som pouzil logo o rozmeroch 100x34 pixelov a vyzera to nejak takto:

Obrázek

Ak by ste cheli niekto prave toto Orange logo tak tu ho mate:

Obrázek

Max, rozlisenie co som tam narval bolo 180x40 ale vyzera to ohyzdne odhliadnuc od kvality loga (len na test velkosti pouzite):
Obrázek

snad to niekomu pomoze:)

Diskusia k téme.
.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zmena loga operátora na iOS 4

Příspěvek od rony »

Zoznam operatorov (tucne vyznaceni su ti, kde uz mame zmenu carrier loga odskusanu a obrazky si mozete aj stiahnut):

Orange SK
t-mobile SK
O2 SK
vodafone CZ
t-mobile CZ
O2 CZ

Orange Slovakia, ronyho verzia "oranzovy" stvorec

Obrázek

Pretoze som chcel usetrit miesto a nejako nepotrebujem vidiet napis Orange na mobile, tak som si uz davnejsie vyrobil carrier logo tohto operatora, ktore je maly stvorec.

Download: zip archiv so 4 obrazkami

Rozbalte, potom to len nakopirujte do zlozky, subory s logami som PRESNE pomenoval, aby to fungovalo na iPhone 4 so SIM kartou Orange SK!

/private/var/mobile/Library/Carrier Bundles/Orange_sk.bundle
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zmena loga operátora na iOS 4

Příspěvek od rony »

Funguje aj pre firmware 4.3.2
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Zamčeno