nastavení emailu (email.cz) na iPhone 3GS

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
saadet
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: čtv črc 15, 2010 11:39 am

nastavení emailu (email.cz) na iPhone 3GS

Příspěvek od saadet »

Ahojte všem, jsem na fóru nová a iphone mám chvilku, ale měla jsem s ním několik trablů při nastavení a s jedním z nich se chci poděli, vzhledem k tomu,že sama jsem měla s nastavením emailu (na seznamu) problém a prolezla jsem toho skutečně hodně, než se mi vše podařilo :)

Takže níže je popis jak si bez problémů nastavit email na iphonu, který máte na seznamu - napíšu to polopatě, tak snad to pochopíte :D

1) otevřete ikonku Mail
2) kliknout na ostatní (dole)
3)do pole Jméno: vaše jméno
4) do pole Adresa : váš email (celý, vč. domény)
5) do pole Heslo: vaše heslo :)
6) do pole popis: poište si název této schránky dle libosti např: Email na seznamu, soukromý email atd.
7) nahoře klikněte na POP
8)v polích jméno, adresa a popis budou již údaje, které jste vyplnili dříve
9) do pole hostitel zadejte pop3.seznam.cz
10) do pole uživatel vaši celou email adresu
11) heslo :)
12) server odchozí pošty zadejte dle vašeho operátora!! - v mém případě Vodafonu - smtp.vodafonemail.cz
13) dejte vytvořit, či uložit, nepamatuji si přesně (píši sem vše popaměti)
14) vyskočí hláška o SSL, dejte ANO!

Pošta, pokud jste vše správně zadali, by se Vám měla automaticky stáhnout bez problémů. Emaily mi zůstali i na serveru! Mám os4 a automaticky jsem měla v Nastavení - Mail,Kontakty,Kalendáře - váš vytvořený účet - ostatní přednastaveno, aby se zprávy ze serveru nemazaly nikdy!!

Největší problém byl s odesíláním pošty! Ten jsem vyřešila následovně - pokud jste jako server odchozí pošty uvedli tak jak jsem popsala výše a jste připojeni k netu přes wifi tak se Vám email neodešle!! Musíte být buď z dosahu wifi,popřípadě ji vypnout a následně se Vám email odešle skrze mobilní data! Hurá :D

Vesměs jsem tedy vše vyřešila, jediné, co jsem doposavaď nezvládla je odeslání pošty přes wifi, skrze jiný odchozí server, btw smtp.seznam.cz přes wifi prostě nepošle :(

Pokud by tedy někdo věděl i radu na toto, velmi ji uvítám :)

Ještě jednou zdůrazňuji, že nejsem žádný expert, můj popis je čistě na základě mojí zkušenosti, tak snad někomu pomůže! :D

Pekne,to tu chybelo.Tema presunuta do spravne sekce.jackie

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: nastavení emailu (email.cz) na iPhone 3GS

Příspěvek od Beavers »

Podívej se na tohle viewtopic.php?f=13&t=17523&p Řeší to veškeré problémy s E-maily v iPhone.

PeterKiss

Re: nastavení emailu (email.cz) na iPhone 3GS

Příspěvek od PeterKiss »

Iba dodam že ak už máte v iPhone synchronizovani mail od Google [Gmail].

Namiesto 1 kroku (kliknut na mail) musíte ísť do nastaveni a nájsť položku mail,kontakty,kalendare pretože ak už máte v schranke aktívny email acc dá sa pridávať len cez nastavenia.

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

nastavení emailu (email.cz) na iPhone 3GS

Příspěvek od havran66 »

saadet píše:
Vesměs jsem tedy vše vyřešila, jediné, co jsem doposavaď nezvládla je odeslání pošty přes wifi, skrze jiný odchozí server, btw smtp.seznam.cz přes wifi prostě nepošle :(

Pokud by tedy někdo věděl i radu na toto, velmi ji uvítám :)


Pro odesílání zpráv přes wifi si přidej ještě smtp server poskytovatele. Já to mám například smtp.chello.cz. Mezi těmito servery si pak můžeš libovolně přepínat. Nejde to ale u veřejných sítí, kde neznáš poskytovatele.

saadet
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: čtv črc 15, 2010 11:39 am

Re: nastavení emailu (email.cz) na iPhone 3GS

Příspěvek od saadet »

to snoopy: díky za opravu/úpravu :D

Odpovědět