Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
macuser

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od macuser »

Vyřešil někdo vzájemnou synchronizaci jedné skupiny kontaktů v Address Booku s Googlem a iPhonem?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

Milhaus65 píše:Na co to má vliv?


Na to, ako rychlo pride push notifikacia (to pipnutie)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

ghost82dog

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od ghost82dog »

Nechci zakládat nové téma, proto píši tady. Vytvořil jsem účet u Exchange, dal synchronizovat poštu a kontakty. Když se však podívám do kontaktů v iPhone, dám - Skupiny a Exchange Contacts, složka je prázdná.

Myslel jsem, že mi to zesynchronizuje kontakty ze sim. Ale asi né.

Když teď účet u Exchange zruším, smaže mi to kontakty z iPhone a zůstanou tam jen kontakty ze složky Moje Pc - Vše (z mého PC).

Jde odstranit účet, aby kontakty v tel. zůstaly, pokud ho totiž smažu, původní kontakty zmizí.

otajs

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od otajs »

Nikdy predtim jsem nic nesynchronizoval a proto mam jeden blby dotaz. Musím mít povolene google apps abych mohl pouzivat tuto cestu?
viz:http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=138740&topic=14252
nebo stačí pouze nastavit a tot je vse ?

Dekuji

georgesoft
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 159
Registrován: čtv srp 12, 2010 10:47 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od georgesoft »

HELP pliizzz!
Mam spoustu udalosti v iphone kalendáři, ale ted bych chtěl používat google kalendář a tím aby se mi vsechno již existující převedlo do google kalendáře.

Nevím jak donutit iphone, aby obsah kalendáře z iphone (interni kalendar) presunul do kalendáře google. Poradite?

Kdyz dam m.google.cz/sync - mam tam jen ceske svatky, nic vic....

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

1. moznost

syncnut s nejakym programom na pocitaci, z toho programu export (ics a pod.), potom import do Google Calendar. Pozor na zduplikovanie udalosti, takze ASI sa pokusit kalendar v iphone vymazat az potom zapnut sync udalosti s gcal.

toto ak to inak nejde. podla mna by sync iphone vs google calendar mal byt obojsmerny ale nazivo som neskumal pretoze v iphone chcem mat len par udalosti dozadu a dopredu, co mi sync s gcal aj takto robi
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

McDog

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od McDog »

Ahoj rony
Nevies preco mi nechce preniest z iPhonu cisla na google account?Na starom iPhone to islo ok,ale na manzelkynom ani za svet...kontakty z gmailu na iP idu super,ale naopak to nechce ist
Dakujem

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

nepouzivam
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

McDog

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od McDog »

Teraz co?:)
iPhone ci exchange?:)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

kontakty vzduchom.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Raksak

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Raksak »

tento návod ide spraviť ak nemá človek JB že?

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od jackherrer »

tento postup je limitovan pouze iOS verzi 2+ od ktere je moznost exchange uctu.
JB na toto vubec nema vliv. sam toto reseni pouzivam dodnes i pres moznost icloudu.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

Raksak

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Raksak »

Zle som sformuloval vetu, chcel som sa spytať či to ide spraviť ak mam na iDevice JB. člítal že sa to nedá( resp. dá ale nejakým zložitým spôsobom.) tuna na fore. A to nemá žaiden vplyv tak je to skvele, iba musim zistit prečo mi to nejde.

Edit: som zúfalý, nastavil som si sync na iPade a ide bez skvele. Nastavil som si sync na iPhone( presne tak isto ako na iPade) a nechce mi to zosynchronizovať. Účet exchange mam( taky isty ako na ipade) na googly som nastavil sync aj s ipadom aj s iphonom( zobrazuje mi to že je spravený a aj kedy bol posledny sync) kalendary mam tiež všetko spravene,neviem si rady, čo tam ešte treba nastaviť, som s toho zúfalí. Budem vdačný ak by mi niekto poradil a pomohol mi vyriešiť môj problém :(
Naposledy upravil(a) Raksak dne stř bře 21, 2012 1:57 pm, celkem upraveno 1 x.

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od jackherrer »

JB na to nema vliv = ide to spravit ak mas na iDevice JB. posli mi tema kde se pise ze to diky JB nejde (resp. jde ale slozite).

1) jednoduse mas kontakty v iphonu a chces je mit na googlu, zapnes itunes das synchornizovat kontakty do Google contacts, lognes se na svuj google ucet a podivas se jestli vsechny kontakty mas jak v iphonu tak na googlu.

2) potom nastavis emailovy ucet presne podle navodu ktery sem poslal rony.. ted jestli sis predtim zkontroloval ze mas kontakty na googlu das delete from iphone tim smazes kontakty v iphonu a zacnou se stahovat kontakty z google uctu.

prvni bod se dela jen jednou abys dostal vsechny kontakty najednou z iphonu do googlu a druhy bod budes delat kdykoli kdy do prazneho iphonu budes chtit nahrat jiz ulozene kontakty z google serveru(uctu).
pri pridani kontaktu v iphonu se ti zacne tocit kolecko jakoze se iphone pripojuje na internet > to se pripojuje na google a zapisuje ti novy kontakt na server, jedna vec na co si davat pozor je mit v iphonu v nastaveni nastaveno vychozi ucet > exchange.
jak sem psal toto reseni pouzivam na iphonu od verze FW 2+ a bezproblemu.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

Raksak

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Raksak »

Zaujímal by som sa skór o syncovanie kalendáru. Kontakty mam v itunes a nevidim dôvod prečo by tam nemohli zostať. Len ten kalendár ma hnevá. A neviem si s tým rady už sa s tym prapim treti deň a stale nič, s iPadom žiaden problem ale s iphonom...

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od jackherrer »

kontakty rozhodne v itunes nemas, pokud nemyslis backup.
kalendare se s googlem syncuji uplne stejne ale misto slova kontakty pouzij kalendare.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

Raksak

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Raksak »

Skúsil som spraviť všetko ešte. Zrušiť a zasa registrovať na exchanges. A stala sa mi taká vec že s iPhone-u udalosti v google calendary nevidim ale udalosti ktore su na google calendary tak tie vidim aj v iphone. Mam taky pocit že tam stači zaškrtnúť nejakú úplnú banalitu a pôjde to, ale neviem príšt na to akú. Takže s iPhone-u do google-u mi to nejde, ale s google calendaru do iPhone-u ide( viem si v iPhone kalendary zaškrtnúť presne že ktore s googlových kalendárov chcem aby mi ukazovalo v iphone ale na opak nie) viete mi poradiť?

Re4DeR
Host
Host
Příspěvky: 33
Registrován: úte črc 12, 2011 12:00 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Re4DeR »

Já si jen dovolím dodat že tady si muzete nastavit jake kalendare se maji synchronizovat.

http://www.google.com/calendar/iphoneselect

Byp
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: čtv zář 20, 2012 10:23 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Byp »

Synchronizace fungovala bezvadně včetně více kalendářu a barev ale zhruba před 14 dny to přestalo fungovat. Zkoušel jsem nastavovat a odstranovat nastaveni v google na kalenadeře co se maji sychronizovat ale nepohlo to. Nenašel někdo nejaké řešení jak to nastavit? Nechci další aplikaci:/

EDIT: Tak ted jsem se dozvedel že po aktualizaci na verzi 6 to už zase funguje:)

Jorgas

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Jorgas »

Konci podpora Exchange protokolu pro neplacene ucty, zda se:

http://support.google.com/a/bin/answer. ... er=2716936

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od S474N »

Problem je, ze to nekonci jenom novym loginum, ale i stavajicim pro nove zarizeni, coz me teda pekne krka.
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

no do... to je zle, dost zle.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od S474N »

Uz jsem sepsal nove navody, jak to poresit, jakmile to nejaky moderator schvali, tak se to tady objevi.
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od seamaster »

Toto goole posral, fungovalo to spolahlivo, mne to este funguje, ale uz som pripraveny prejst na calDav a cardDav :-) aj ked imap vie synchronizovat kalendar, tak bude stacit asi len cardDav :-(




Taky tady http://spravodaj.madaj.net/

Jorgas

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Jorgas »

Myslis?

google urcite prijde s vlastnim protokolem, proc by mel platit a podporovat konkurenci, rekl si...
A na co to tak nutne potrebujete? Vzdyt to vymlat baterky, ne? Uz jsem vyrostl z toho nechat se vyrusovat mailama.

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od seamaster »

Podla skusenosti uzivatelov imap vybija baterku skor ako push, ale jasne, aktualizacia kazdych 15 minut staci, ale aj tak, som zvyknuty na push ;-)

Uvidime, ci pridu s niecim novym, osobne si to nemyslim, na ich aplikacii push funguje a asi chcu, aby vsetci pouzivali ich aplikaciu, ale pokial clovek kombinuje gmail a ine ucty a chce to mat na jednom mieste ako ja, je gmail aplikacia nepouzitelna.

Pockame si, co nam prinesie google.


Taky tady http://spravodaj.madaj.net/

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

Pokial to tak bude, jednoducho opustim Google sluzby aj tak uz ma Apple solidny mail, kalendar aj kontakty priamo v iCloud.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od seamaster »

Ja to vidim tak, ze iCloud mi neponukne to, co google, napriklad vlastne domeny na google apps a hlavne platforma nie je univerzalna, to znamena, ze niekedy v buducnosti sa rozhodnem prejst z iOS na nieco ine a nebude to take jednoduche, ako v pripade googlu.

Manzelka prechadzala z BB na Android, zadala meno a heslo a mala vsetko v novom telefone ;-)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od rony »

Prehanas, vsetko nie, len konkretne tieto veci: mailove konto, kontakty z Google Contacts, kalendare z Google Calendar.

Pre mna je VSETKO naozaj vsetko :-) vratane prkotiny ako vlozeneho hesla freewifiny z Bruselu, ktoru som pouzil raz pred dvomi rokmi :)

Isteze nejake tie domeny... no tie si prinajhorsom nastavim na redirect. Podobne som pred rokmi redirectoval kompletne vsetko do gmailu. Nebude problem to zmenit.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jorgas

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od Jorgas »

seamaster píše:Ja to vidim tak, ze iCloud mi neponukne to, co google, napriklad vlastne domeny na google apps a hlavne platforma nie je univerzalna, to znamena, ze niekedy v buducnosti sa rozhodnem prejst z iOS ....


Me teda na vlastni domene exchange potokol pres gmail nefungoval, jak jsi to nastavil???!!! Anebo jen teoretizujes?

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od HOFA »

Prosím o pomoc se synchronizací.
Když dám událost do kalendáře v telefonu tak se mi okamžitě objeví i v kalendáři i na pc google.
Ale když přidám nový kontakt do tel.seznamu v telefonu,tak na gmailu v kontaktech se nepřidá.
co dělám špatně ?
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: Synchronizácia Google Calendar, Contacts PRIAMO s iPhone

Příspěvek od seamaster »

Jorgas píše:
seamaster píše:Ja to vidim tak, ze iCloud mi neponukne to, co google, napriklad vlastne domeny na google apps a hlavne platforma nie je univerzalna, to znamena, ze niekedy v buducnosti sa rozhodnem prejst z iOS ....


Me teda na vlastni domene exchange potokol pres gmail nefungoval, jak jsi to nastavil???!!! Anebo jen teoretizujes?


Musis si zriadit na googli ucet so svojou domenou, overit domenu podla navodu a to tak, ze v nastaveni domeny u registratora vytvoris zaznam, google si to overi, ze si majitel domeny a uz ti jic nebrani pouzivat google, musis si najskor vytvorit mx zaznamy na domene, ktore vlastne presmeruju postu na gmail a mozes vytvarat uzivatelov.

Jedna dolezita vec, musis mat pristup k nastaveniu domeny u registratora, pretoze potrebujes vytvorit mx zaznamy, ked mas pristup, ozvi sa a ja ti poslem nastavenia mx.

Teraz timto pojde uz len cez imap a cardDav, nie exchange, ale pojde to.


Taky tady http://spravodaj.madaj.net/

Odpovědět