Ako pracovat s iTunes - hudba, videa, fotky

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
zaso

Ako pracovat s iTunes - hudba, videa, fotky

Příspěvek od zaso »

Tu je návod na iTunes, kedze sa mnozia pripady, kde uzivatel nevie nahrat fotky, hudbu, video...a naopak ked vie, tak ich nevie zmazat.

Je dolezite najprv nastavit, aby sa vam iPhone nesynchronizoval hned, ako ho pripojite na notebook,pc. To spravite tak, ze po pripojeni iPhonu nan kliknete a v prvej zlozke, si vyberiete vsetko podla toho, ako vam vyhovuje.

NAHRATIE hudobnych suborov :
Po naistalovani iTunes, vam program automaticky spusti scan pc a hlada veskeru hudbu, co najde, hodi do iTunes a je to vsetko neprehladne.
Z niektorych spravi albumy uz s obrazkom ine zase pomiesa. Ak chcete mat napr vytvoreny album zo soundtrackov staci spravit nasledovne. Pesnicky si oznacte, kliknite na ne pravym a zvolite Get Info. V nasledovnej tabulke vypisete polozky Artist,Album artist, Album. Artist a Album si vypisete podla autora hudby, do Album artist napisete Various Artist (je to dolezite!!) a ked chcete mozete si zvolit aj obrazok albumu tzv Artwork.
Albumy mame vytvorene uz ich staci len nahrat do iPhonu. Pripojime telefon k pc, zobrazi sa v iTunes klikneme nan a vyberieme zlozku music, tam si vyberieme playlist popripade co vsetko sa ma nahrat a potvrdime tlacitkom sync. Ak chceme napriklad hudbu zmazat, spravime to iste len zlozky ktore nechceme, naopak odfajkneme, cize ostane prazdne policko, dame apply a je to!

NAHRATIE video suborov :
Do iPhonu nemozno nahrat video subor hociakeho formatu. Preto treba napr film, pred nahratim do telefonu prekonvertovat. Ja osobne pouzivam MP4 format.
Pouzijeme XviD4PSP 5.0, program je free a na nete ho zohnati nie je problem. Nastavime ho nasledovne:

vsetko sa nachadza na lavej strane :
1)nastavit format na MP4 iPhone or Touch
2)Video encoding na x264 HQ ultra
3)Audio na AAC-LC ABR 129k
Ostatne veci sa nechavaju tak.

Potom uz len v open otvorit film (titulky alebo dabing) k titulkovanemu zvolit titulky cez subtitles dat encode a je to.

Dalej otvorite iTunes a v zlozke File zvolite Add file to library, alebo ak mate filmy v jednej zlozke zvolite Add folder to library a vyberieme filmy, ktore su uz prekonvertovane napr v programe co som pisal vyssie. Filmy sa pridaju do iTunes do zlozky Movies. Nasledne ich nahrame do iPhone sposobom rovnakym ako hudbu, lenze klikneme na zlozku movie a nie music. Zmazanie prebieha rovnakym sposobom.

Aplikacie a iPhone

Na iTunes store je mnozstvo aplikacii, ktore mozu spestrit iPhone. iTunes store sa nachadza v iTunes, staci iTunes otvorit a na lavej strane kliknut na iTunes store. Pred stahovanim sa treba vsak registrovat.
Navod je tu:
http://iphonemania.mobilmania.cz/Navod+ ... ebni+karty
Aplikacie ktore stiahnete sa ulozia do zlozky Applications. Nahratie je rovnakym sposobom ako hudba, ci video len zase vyberieme v iPhone zlozku Applications. Mazanie je taktiez totozne.

Obrazky

Obrazky si treba ulozit do jednej zozky v pc. Po propojeni iPhone a naslednom kliknuti nan, vyberieme zlozku picture a v nej si vyberieme zlozku, do ktorej sme si ulozili obrazky. Dame sync a obrazky su v iPhone. Mazanie je trosku problematickejsie, nakolko som na lepsi sposob neprisiel. Obrazky treba zmazat v zlozke kde sa nachadazaju a potom opat zosynchronizovat.

Navody budem priebezne editovat, pripadne napiste, co by ste chceli.

Este jeden zaujimavy link :
http://iphonemania.mobilmania.cz/Navod% ... pro+iPhone

EDIT: Ak uz mate vsetko v iTunes nastavene podla vasho gusta, odporucam znovu zapnut automaticku synchronizaciu. Po pripojeni telefonu sa vsetky zmeny, co ste spravili v iTunes prejavia aj v iPhone. Je to rychle, lahke, napomocne.

Upraveny nazov temy dufam ze teraz je viac vystiznejsi. dodo
Naposledy upravil(a) zaso dne úte čer 30, 2009 9:55 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iTunes

Příspěvek od rony »

Ja riesim hudbu do iPhone z iTunes tak, ze som si vytvoril playlist s nazvom iPhone, do neho prenesiem z Music pesnicky alebo cele albumy. Synchronizujem iba tento playlist, pripadne este niektore automaticky generovane playlisty typu "25 najoblubenejsich" a "25 najhranejsich".

Obrazky riesim tak, ze nastavim konkretnu zlozku v PC, ktorej obsah sa ma prenasat do iPhone - ked v tejto zlozke urobim dalsie zlozky, tak presne takto sa to objavi aj v iPhone, takze niektore fotky, ktore v iPhone chcem mam pekne rozdelene a ked do tejto zlozky v PC nieco prekopirujem, tak sa to objavi aj v iPhone a nemusim tak po jednej pridavat fotky aj v iTunes.

V MAC OS X sa obrazky riesia cez aplikaciu iPhoto a tam je to mierne komplikovanejsie ako na PC - resp. som nenasiel obdobu riesenia ake som mal v PC.

Mam oblubene podcasty a tie su cez iTunes a v iPhone dost dobre pouzitelne pretoze v PC ani v MAC nie som ochotny podcasty pocuvat.

Posledna vec su zvonenia - na PC staci iRinger, ktory dostane zvonenia do iTunes (alebo pouzite nejaky podcast so zvoneniami) a potom iba odklikavam, ktore zvonenia chcem v iPhone. Zaujimave je, ze pri synchronizacii kontaktov sa automaticky prenasaju aj im nastavene zvonenia, takze by ste o tieto nastavenia nemali prist.

Doporucujem nastavit si synchronizaciu udalosti cez Exchange ucet na Google Calendar - je to velmi uzitocne. Mozete skusit aj kontakty z Google Mail ale mne sa to neoplatilo, mam tam velky bordel a radsej som to vypol.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako pracovat s iTunes - hudba, videa, fotky

Příspěvek od rony »

Synchronizácia kontaktov, udalostí a pod. - karta Info

Všetkým čerstvým majiteľom iPhone, ktorí doteraz nevlastnili telefóny schopné synchronizácie dát medzi telefónom a vhodnými programami na veľkom počítači.

Predstavte si, že sa vám niečo stane s telefónom - stratili ste kontakty, fotky a pod. Čo teraz?

Máte dve možnosti, nebaví vás čítať ďalej a o pár týždňov pribehnete na fórum plakať ako desiatky ľudí pred vami. Ako vrátite kontakty, ktoré vám zmizli...

Alebo sa pokúsite urobiť pár jednoduchých úkonov.

Pripojte iPhone. V ľavom stĺpci itunes sa v sekcií Devices objaví váš iphone. Prepnite sa naň a potom kliknite na kartu s názvom Info.

V rámci nej máte možnosť synchronizovať (proste kopírovať do počítača z iphone a naopak) dáta. V prípade iPhone teda ide o:

kontakty, udalosti z kalendára, poznámky, maily

Asi najdôležitejšie sú pre vás kontakty. Zbierate ich roky a ich strata strašne bolí.

Tak na tejto karte zafajknite synchronizáciu. Samozrejme v počítači musíte mať vhodný program (kartotéku kontaktov) a iTunes vám ponúkne na výber. Obvykle na PC máte všetci program Windows Adresár. Takže nemusíte nič zháňať.

Zosynchronizujte iPhone.

Otvorte program, kam ste si dali kontakty synchronizovať. Objavili sa tam? Výborne. Teraz máte kontakty aj vo svojom počítači a keby sa vám s iphonom niečo stalo, tak vám tam aj zostanú.

Však je to jednoduché?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Ako pracovat s iTunes - hudba, videa, fotky

Příspěvek od Beavers »

rony píše:Tak na tejto karte zafajknite synchronizáciu. Samozrejme v počítači musíte mať vhodný program (kartotéku kontaktov) a iTunes vám ponúkne na výber. Obvykle na PC máte všetci program Windows Adresár. Takže nemusíte nič zháňať.


Jen dodám, kdo má Windows a používá MS Outlook, vybere z nabídky Outlook, více se dočtete zde http://ebook44free.blogspot.com/2009/08 ... -2007.html , bohužel jen v angličtině.

nika123

Re: Ako pracovat s iTunes - hudba, videa, fotky

Příspěvek od nika123 »

Prosím pomoc. Nejde mi stiahnuť videá z iTunes do iPodu. Ide o Futuramu séria 5 a 6. Prekonvertovala som to z Avi do MP4. 6tú sériu mi v pohode stiahlo do iPodu, ale 5tu nie. Stále keď dám sync vybehne mi toto
Obrázek
Prečo? Čo mám robiť?
Všetky časti som konvertovala úplne rovnako, len som zmenila veľkosť.

neogen

Re: Ako pracovat s iTunes - hudba, videa, fotky

Příspěvek od neogen »

Nevíte někdo, jak obnovit staré nastavení telefonu v itunes? Ve verzi 10. jsem před reklamací synchronizoval telefon v itunes smazal v něm data a po vrácení z reklamace se po připojení k pc telefon dostal do stavu jako byl před tím. Nyní mám itunes 10.4 a po resetování mobilu mi itunes neustále nabízejí instalaci nového telefonu. To znamená, že fotky a sms zprávy jsou v čudu. Přitom v itunes edit/preferences/devices backup mám neustále prázdné okno. A v c:/dokumentsand seting/dataaplikací/applecomputer/mobilesynch/backup, mám několik záloh. Nevíte někdo jak je použít? Začínám tento systém nenávidět. Všechno je přespříliš složité a mnoho věcí nelogických.

Odpovědět