Záloha SMS, Kontakty, Kalendář a Notes cez WinSCP

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Zamčeno
dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Záloha SMS, Kontakty, Kalendář a Notes cez WinSCP

Příspěvek od dodo_mt »

Množia sa posty ako zálohovať SMS, Kontakty, Kalendár a Notes (YouNote) preto som pre Vás spísal cesty kde jednotlive súbory s vašimi dátami nájdete. Tento spôsob zálohy je zložitejší ako synchronizácia cez iTunes kde sa všetko zálohuje automaticky. Ak ste najskúsenejší užívateľ môžete rovno prejsť na koniec stránky kde sú jednotlive cesty vypísané. Ostatný návod je pre úplných začiatočníkov.


Čo budeme potrebovať

- Jaibreaknuty iPhone
- Prístup do súborovej štruktúry iPhone (SSH)
- Klienta na spojenie s iPhone (napr. WinSCP alebo T-Pot)


Pripojenie do iPhone

- Spustíme si WinSCP a pripojíme sa na Váš iPhone ako na to nájdete TU.

Obrázek

- Preklikáme sa do adresáru /private/var/mobile/Library/.

Obrázek

- Tu nájdeme súbory kde sa ukladajú informácie o kontaktoch, udalosti v kalendári, databáza SMS a Vaše poznámky. Všetky informácie sú uložené v súboroch.
- Ako prve si zálohujeme Kontakty.
- Dvakrát klikneme na AddressBook (adresár je úplne prvý).
- V adresári vidíme súbory AddressBook.sqlitedb a AddressBookImages.sqlitedb prvý súbor obsahuje kontakty a druhy obrázky pri kontaktoch.

Obrázek

- Obidva si prekopírujeme do svojho PC do pripraveného adresáru napríklad na Vašej ploche.

Obrázek

- Vrátime sa o úroveň vyššie vo WinSCP teda do /Library a rovnakým spôsobom za zálohujeme aj ostatné aplikácie SMS, Kalendár, Notes poprípade YouNote.

cesta pre SMS: /private/var/mobile/Library/SMS/sms.db
cesta pre Kalendar: /private/var/mobile/Library/Calendar/Calendar.sqlitedb
cesta pre Notes: /private/var/mobile/Library/Notes/notes.db

- A ak nepoužívate Notes ale YouNote: /private/var/mobile/Applications/E80027F3-BEE4-4BF9-B11B-128E79634EF3/Documents/notedb.db
Tento adresár E80027F3-BEE4-4BF9-B11B-128E79634EF3 sa bude od vašeho líšiť preto si vyhľadajte YouNote sami. Ďalej pokračujte podľa cesty a za zálohujte súbor notedb.db poprípade súbory s koncovkou *.png ak mate v YouNote nakreslené nejaké obrázky.

Obrázek

- Hotovo


Ešte raz všetky cesty:

cesta pre kontakty: /private/var/mobile/Library/AddressBook/AddressBook.sqlitedb
cesta pre obrázky kontaktov: /private/var/mobile/Library/AddressBook/AddressBookImages.sqlitedb
cesta pre SMS: /private/var/mobile/Library/SMS/sms.db
cesta pre Kalendar: /private/var/mobile/Library/Calendar/Calendar.sqlitedb
cesta pre Notes: /private/var/mobile/Library/Notes/notes.db
cesta pre YouNote: /private/var/mobile/Applications/xxxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxxxx/Documents/notedb.db


dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

janina

Re: Ako zalohovat SMS, Kontakty, Kalendar a Notes cez WinSCP

Příspěvek od janina »

dotaz.
pokousim se o presun z fungujicicho 1.1.4 na 2.2
sqlitedb adresare i kontaktu pomoci winscp do telefonu dostanu, prokazatelne tam je, ale telefon mi nezobrazi ani kontakty, ani kalendar.
presne stejnym zpusobem, tj vlozenim zalohovanych notes, sms, mms atd., jsem si vratila notes, sms, mms, ale kontakty a kalendar ne.
udelala jsem treti restore ve 20 hodinach

co s tim

pesulap

Re: Ako zalohovat SMS, Kontakty, Kalendar a Notes cez WinSCP

Příspěvek od pesulap »

Mám úplně stejný problém kontakty jsou v adresáři ale v možnosti volat (call, telefon) mám kontakty prázdrné a čísla neidentifikuje :-(

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Ako zalohovat SMS, Kontakty, Kalendar a Notes cez WinSCP

Příspěvek od dodo_mt »

Aby som sa vyjadril nerobil som este takto zalohu tazke neviem kde moze byt chyba... :?

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Antabelus
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1218
Registrován: ned bře 09, 2008 11:22 am

Re: Ako zalohovat SMS, Kontakty, Kalendar a Notes cez WinSCP

Příspěvek od Antabelus »

No pro adresář je nutné soubor nakopírovat také do /private/var/root/Library/AddressBook. Po zkopírování musíte v BossPrefs pod More fixnout práva (Fix User Dir Permissions) jinak budete mít kontakty jen pro čtení.

jnoveek

Re: Ako zalohovat SMS, Kontakty, Kalendar a Notes cez WinSCP

Příspěvek od jnoveek »

ahoj Antabelus spravil som kopyrovanie a sms, calendar a kontakty funguju ale presne pri volani a tak nemam cisla ako mam postupovat co je to ten bosspref ako sa s tym robi? dik

penni

Re: Ako zalohovat SMS, Kontakty, Kalendar a Notes cez WinSCP

Příspěvek od penni »

nakopiruju soubor s kontaktama do vsech zminovanych slozek, fixuju prava pomoci bossprefs a stejne ty kontakty v iphonu nevidim :?

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Ako zalohovat SMS, Kontakty, Kalendar a Notes cez WinSCP

Příspěvek od iTukan »

Prave se mi to podarilo.
Je potreba data zpatky nahravat pod stejnym userem jako byly puvodne. TEdy rozlisovat root a mobile. 8)
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Wimpy007
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 29, 2008 9:13 pm

Re: Ako zalohovat SMS, Kontakty, Kalendar a Notes cez WinSCP

Příspěvek od Wimpy007 »

Lidi jakmile tam nakpiruji zpet sms, kontakty, kalendar, poznamky a restartuju iPhone tak mi po restartu nefunguje, porad se prepina mezi "nouzovim rezimem " a normalem a nejde ani odemknout:( Pls help FW 3.0:(

rajsky

Re: Záloha SMS, Kontakty, Kalendář a Notes cez WinSCP

Příspěvek od rajsky »

Hoj mam problém. Zálohoval jsem si původní soubor, potom jsem dal RESTORE a provedl JB a poté překopíroval pomocí winscp sms.db, nejdou mi odesílat sms a nevim jestli přijímat, to jsem nezkoušel? Nevíte někdo jak to napravit? Děkuju.... prosím odepiště na mejl nebo klidně sem
--------------------
už je to ok, upravil jsem práva na ten soubor před WinSCP a restartoval iP. Kdyby jste někdo věděl jak zprovoznit GPS na iP s JB, rád vyslyšim radu, nemůžu chytit signál.

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Záloha SMS, Kontakty, Kalendář a Notes cez WinSCP

Příspěvek od dodo_mt »

Skus nastavit prava pre subor sms.db.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Sony225
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 21, 2009 2:33 pm

Re: Záloha SMS, Kontakty, Kalendář a Notes cez WinSCP

Příspěvek od Sony225 »

Ludia urobil som vsetko tak ako ste tu napisali a nejdu mi upravit kontakty.
uz som im umoznil vo WinSCP aj zapisovat vsetkym uzivatelom a neviem vymazat ziadny kontakt...co s tym?

Mno uz mi to ide, ale spôsobom takym, ze som vo WinSCP vyhodil obidva subory kontaktov aj v Root aj v Mobile. Natiahol som si zo zalohy ktoru mi zrejem vytvorila iTunes vo Windows Contacts.

Kde bol resp. je problem?stalo sa to niekomu este?
iPhone 3G 8Gb, 3.1.2. JB O2-SK
Windows 7 Professional

lolan

Re: Záloha SMS, Kontakty, Kalendář a Notes cez WinSCP

Příspěvek od lolan »

Zdravicko,

po dlouhe dobe vahani jsem provedl update fw na mem iphonu. Mam prvni verzi dotazenou z USA. Naivne jsem udelal upfate primo z itunes a pak jsem zoufale hledal pomoc jak iphone rozjed ). Pouzitim blackra1nu se mi to povedlo. Mam uz i odbloklou simku, ale mam problem. Nefunguje mi obnova kontaktu (. Udelal jsem si kopii souboru AddressBook, ale kdyz je ted zkopcim zpet do phonu, tak je to nezobrazuje (.

Procital jsem tu co se dalo, zkousel nastaveni prav, restarty, ale nic nepomaha. Vim je to moje chyba, kdybych to synchronizoval pres outlook tak tento problem neresim (. iTunes jsem rok a pul nepouzil, nebot mi krachnul pc a tak kdybych sel na iTunes, tak by mi to synchronizaci smazlo vse co sem pracne do nej dostal, tak jsem to neresil.

Dekuji za pomoc s kontaktama.

EDIT:

nevite jakym programem bych mohl editovat soubor s kontakty, ktery mi bohuzel po updatu firmaweru nefacha ((. Jedna se o soubor AddressBook.sqlitedb .

edituj svoje příspěvky a nepostuj jich více pod sebou. toncek

Mno vzhledem k zoufale situaci a k tomu, ze sem nedostal zadnou odpoved jsem se snazil na muj problem vice upozornit. Nechci zakladat nove tema, ale kdyz se da new prispevek, tak se cele tema zobrazi opet na zacatku. Po editu se nic nezmeni a malokdo si vsimne nove informace. Navic diky schvalovani a asi i tim, ze jsou svatky, tak zobrazeni prispevku se zdrzelo nekolik dni od podani a to pro cloveka v takove situaci neni zrovna nejlepsi. Nicmene se zda, ze budu muset navstivit nejaky servis, nevim uz co bych s tim sam vymyslel ((.

rajsky

Re: Záloha SMS, Kontakty, Kalendář a Notes cez WinSCP

Příspěvek od rajsky »

Mám problém, možná souvisí se zálohou sms.db ... Po restoru jsem si nahrál přes WinSCP sms.db a nefunguje mi odesílání MMS. nastavil jsem práva k sms.db všude na RWX...sms jdou mazat, posílat a přijímat, ale mms se vždy zaseknou a nic dále nejde... Najednou se nemůžu připojit přes WinSCP, což mě opravdu vytáčí.... mám zaplý ssh v sbsettings a prostě to nejde...se z počítače připojit, prosím o oradu pokud někdo znalej tuší v čem by mohl být problém...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Záloha SMS, Kontakty, Kalendář a Notes cez WinSCP

Příspěvek od rony »

/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Zamčeno