Downgrade FW 4.0 na 3.1.3

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
ananas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 249
Registrován: čtv črc 29, 2010 11:17 am

Re: Downgrade FW 4.0 na 3.1.3

Příspěvek od ananas »

Ahoj,
mam iphone v recovery mode. ( 3G,iOS 4.0). Bude tento navod fungovat aj tak, alebo je nutný ten DFU mod? Skusal som to a vzdy mi to vyhodi chybu
1601. Vecer skusim este iný pocitac, tak ci to ma vobec zmysel skusat.

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Downgrade FW 4.0 na 3.1.3

Příspěvek od jackherrer »

chyba 1601 me taky trapila na kolegovem iP3G a nakonec sem se pres to dostal jen za pomoci iRebu + CFW.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

ananas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 249
Registrován: čtv črc 29, 2010 11:17 am

Re: Downgrade FW 4.0 na 3.1.3

Příspěvek od ananas »

No ja som prave skusal nahrat CFW 4.1 Sn0wbreez. Nasiel som nejake
navody na iReb, ale akonahle som pustil iReb, tak iTunes telefon nenasiel a nedalo sa teda kliknut na Shift+restore. Bez iReb vzdy chyba 1601 alebo 1602.
Asi robim nieco spatne, ale fakt neviem co.

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Downgrade FW 4.0 na 3.1.3

Příspěvek od jackherrer »

proc tedy postujes do navodu ohledne downgradu z 4.x na 3.1.3?
mas po aplikovani iRebu na iphonu napsano "waiting for custom firmware..."? pokud ne tak si iReb pouzil spatne resp. si nedostal iphone do DFU modu podle instrukci jez iReb vypisuje.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

ananas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 249
Registrován: čtv črc 29, 2010 11:17 am

Re: Downgrade FW 4.0 na 3.1.3

Příspěvek od ananas »

Dal som to sem, lebo ked nesiel nahrat CFW 4.1, tak som chcel urobit aspon
downgrade na 3.1.3. ( s 4.0 je iphone nepouzitelny). Momentalne mi je jedno ci tam budem mat 3.1.3. alebo 4.1, hlavne nech to dostanem z toho recovery modu. Normalny restor v itunes urobit nemozem kvoli unlocku. Na nete som nasiel navod, ze mam dat iphone do DFU-vypnut itunes-pustit iReb a pockat pokial sa obrazovka iphonu nerozsvieti-zapnut itunes a dat shift+restore.
Lenze ked pustim itunes tak on iphone nevidi, takze nemozem kliknut na restore. Chyba bude medzi pocitacom a stolickou :(

Prosim o presunutie, trebars do poradne. Tu je to uz dost OT

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Downgrade FW 4.0 na 3.1.3

Příspěvek od jackherrer »

zkus tenhle navod.
nebo to zkus udelat jak sem psal. pust ireb udelej co pise potom by si mel mit na displeji hlasku waiting for custom firmware a snehovou vlocku a potom ti itunes zahlasi iphone v recovery(nebo dfu ted nevim) modu a restore se provede.
a nemusis restorovat custom firmware(cfw) ale klidne obycejny 3.1.3 pro 3G stazeny treba odtud.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

ananas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 249
Registrován: čtv črc 29, 2010 11:17 am

Re: Downgrade FW 4.0 na 3.1.3

Příspěvek od ananas »

Skusam cez ten iReb ale stale to iste. Spustim ho, idem podla instrukcii. iReb sa rozbehne, chvilu to vypada ze nieco robi, ale asi v polovici sa to zasekne, iphone sa rozsvieti na bielo a iReb zostane na "Waiting for iBSS..." Dakujem za pomoc. Zajtra to este vyskusam na inom notebooku.

Mrsel
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: stř pro 09, 2009 6:17 pm

Re: Downgrade FW 4.0 na 3.1.3

Příspěvek od Mrsel »

Iphone 3G od českého Operatora, z 4.2.1 jsem downgradnul přes DFU na 3.1.2 a dal Blackrain... po JB děla IPhonek že není odblokovány, nepřijma ani jednu sim od našich 3ch operatoru... asi jako by to chtělo Unlock, problém je že nevidi Sim nemam mobilní internet a na mém stařičkém 3G odešla před pul orkem WI-FI
co by jste mi poradili?

ananas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 249
Registrován: čtv črc 29, 2010 11:17 am

Re: Downgrade FW 4.0 na 3.1.3

Příspěvek od ananas »

Tak som skusil iny notebook a downgrade hotovy na prvy pokus.

-stlacit home button, drzat a pripojit k itunes
-shift + restore, vybrat stiahnuty FW
-chyba 1015, vypnut itunes
-pustit tinnyumbrellu, exit recovery
-hotovo

dakujem za pomoc

Tukomartin

Re: Downgrade FW 4.1 na 3.1.3

Příspěvek od Tukomartin »

Čus chlapi,

mám iphone 3G 8GB z druhé ruky dotyčný předemnou se tam snažil nahrát nový firmware a nějak se mu to nepodařilo.Ještě než jsem začal předělávat firmware měl jsem 4.1 alespon mi to psal program F0recast.Pomocí vašeho návodu mi píše, že mám 3.1.3, ale do telefonu jako takového se prostě nemůžu dostat(pořád tam mám ikonku iTunes a datový kabel + vytáčení tísnového volání).Prosím o pomoc!

d0ffY

Re: Downgrade FW 4.0 na 3.1.3

Příspěvek od d0ffY »

vypisuje mi to chybu 14 ? a mam Xp ? neviete čim to je ?

mareg1

Re: Downgrade FW 4.0 na 3.1.3

Příspěvek od mareg1 »

po tomto mi nejde ani zapnut iphone mam 3g8gb vsetk osom spravil podla navodu prosim surne neviete co s tim , :cry:

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Downgrade FW 4.0 na 3.1.3

Příspěvek od Marek »

Este raz opakuj blackra1n a drz na 15 sekund home a power. Su uz dnes aj ine sposoby, treba pohladat, ja na to nemam cas
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

Odpovědět