iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Pre všetky staršie verzie iOS.
Zamčeno
Vencelides
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 03, 2015 12:10 pm

iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Vencelides »

Zdravím,psal jsem tu rozsáhlý text který mě trval i s kódama napsat snad 30 minut,nechtěně jsem to zavřel :-( no nic tak k věci a ve zkratce sorry.

Jsem zde poprvé a bylo mě toto forum doporučeno z jiného,kde se toto řešilo týden bez úspěchu a forum nebylo ani na toto téma.Potřebuji prosím poradit s Jailbreak .Nejde mě simkarta v iPhone 3GS (asi spatné pouzdro na iPhone,nebo firmware band),píše "žádná služba",rozebrán vyčištěn komplet,restore proveden i s firmware 6.1.6.Nic nepomáhá.Mám tam - žádná služba,hodiny,baterie,nouzové volání,ikona USB a iTunes. iTunes připojeno,nic se neděje,pořád "chybí simkarta,vložte zpátky,bla bla" . Nejnovější iTunes odstraněn (redsnOw,detekční programy na hardware iPhone atd všechno error s nejnovějším iTunes) proto nainstalována hodně stará verze,doporučeno google + youtube,vše šlape ale redsnOw (b3) dokola kolabuje,jabko nereaguje na mazání jádra a paměti,u toho to taky skončí,iphone tma,redsnOw 10 minut "wait.." pak vypnuto na "quit".Telefon od kamaráda,neví nic o jailbreakování,ani jestli os reinstal nebo restore,v šuplíku pár měsíců ležel,před tím šel na Vodafone,teď nejde a ani na O2,T-Mobile nezkoušeno,zatím není simka k dispozici,nevadí stejně to chci odblokovat na O2 jestli je blok.

Chtěl bych vás požádat o radu pokud by to šlo tak abych mohl používat iPhone aspoň offline,abych tam měl menu,pouštěl filmy,hry a wifi.O tu simku mě ani tak nejde,to se uvidí posléze co z toho vznikne,takže to by bylo jen tak pro info o co de,teď popis:

Info o mém iPhone z netu,nadetekovalo to toto:

iPhone 3G[S] Information

Device Information:

Name: iPhone 3G[S]
Identifier: iPhone2,1
Platform: s5l8920x
Released firmwares: 26
BoardConfig: n88ap
BDID: 0
CPID: 35104
Earliest firmware release: iOS 3.0 (7A341) on 06/10/09 - cože ???


A ještě screen z jednoho prográmku: Obrázek

Všechny tyto informace jsem mohl zjistit až po nainstalování nižší verze iTunes,jinak ty programky vypisovali error,jde teď dokonce i redsnOw (do záseku,jak jsem psal viz výše).

Potřeboval bych tedy od vás radu,nebo návod co použít za program,jak a s čím jej nainstalovat nebo co mám vubec dělat.
Potřebné info samozřejmě doplním,jinak jsem v iPhonu začátečník ale velice hooodně jsem toho početl ale je mě to plat prtné,nic mě nešlo,všechno se **R*.
Proto jsem přišel jsem za váma odborníkama,tak snad vás něco napadne.

Ps: Jestli to pomůže tak,podle mého modelu,jsem se na vaší home našel pod O2 CZ a Vodafone CZ.Nevím ale jestli je to jakože je na ty operoše bloklý a proto mě to nejde,že jde jenom T-Mobile,nebo obráceně.

edit: se nereagující simkartou bych pak dodatečně snad něco podělal v Cidii

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Tony1 »

Tak že za prvé jde o iPhone z české distribuce což znamená že iPhone je neblokovaný zde je výpis, přesto ale v historii jsem četl popis zde na fóru že jednomu z uživatelů iPhone jel jen na Vodafone a nic niného. :)
MODEL: IPHONE 3G S 16GB BLACK A1303
SERIAL: 86012CPA3NP
FIND MY iPHONE: OFF
BLACKLIST STATUS: CLEAN
HW WARRANTY: Out of Warranty (0 days)
PHONE SUPPORT: No phone support (0 days)
PURCHASE DATE: 2010-04-07
PRODUCT SOLD BY: ASBISC ENTERPRISES PLCB / VODAFONE CZECH REPUBLIC A.S.
INITIAL CARRIER: CZECH VODAFONE
PURCHASE COUNTRY: CZECH REPUBLIC

- připoj k nabíječce a nech 30min nabíjet i když se nic neukáže
- připoj k iTunes a uveď iPhone do DFU (současně zmáčkni zapínací a home tlačítko a počítej do 12 pak pustí zapínací tlačítko a počítej do 16 a pustí home, cca kolem 12 se začnou v iTunes instalovat ovladače, postup najdeš i na netu)
- po nainstalování ovladačů vyskočí nalezen iPhone v režimu obnovení a pak už klikneš jen na obnovit, PC musí být připojeno k internetu
- iTunes si stáhne iOS a nainstaluje
- pokud vše proběhne OK ta stačí vložit sim a iPhone aktivovat sám ti bude psát co dělat.
- pokud vznikne na začátku chyba tak zedituj soubor hosts v PC jak najdeš na netu

Jediné co je zvláštní je výpis z iforecastu kde není IMEI což by značilo na HW závadu.
No ale po DFU to uvidíš zda se iPhone aktivuje či ne.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Vencelides
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 03, 2015 12:10 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Vencelides »

Ok udělám to ale iTunes hlásí seriové číslo (po nalezení iphone) a iphone když na něm kliknu na kolečko "i" tak mě imei ukáže tak nevím.Nastal ale bohužel nový problém,po posledním restore se pořád dokola restartuje,když ho vypnu normálně zůstane vypnutý.Když ale nechám telefon minutku zapnutý jak je tam žádná síť hodiny a připojeno k itunes tak se po minutě vypne a pořád dokola restartuje.

edit1

Ok ale nastal nový problém,při posledním restore se iphone zapne,je tam kolečko itunes,připojit k itunes,usb ikona a žádná služba.Po minutě se vypne,sám naskočí a to dělá pořád dokola dokud ho nevypnu.Jinak imei mě ukazuje iphone když típnu na "i" kolečko ale neukáže nikdy CCID nebo jak to tam je,no myslím že je to ID simkarty.Právě o tu simkartu mě tak nejde zatím,to by se pořešilo v Cidii jak mě bylo poraděno ale chci na něm mít nějaký operační systém ať ho můžu ovládat.Teď budu poslouchat jen rady odsud,už sám nic zkoušet nebudu !

edit2

Obnova proběhla normálně ale pořád v levo nahoře "žádná služba".iPhone mě požádá o simkartu,pak hledá síť a napíše toto,nepíše vložte sim,takže si uvědomuje,že tam je ale iTunes mě píše stále,že mám vložit sim.To je jedno co mám dělat dál prosím.Jailbrake ?
btw: Když tam mám nejnovější iTunes tak nejde spustit redsnOw,jenom se starou verzí iTunes.Jinak nová vypisuje něco o dinamické knihovně.
Naposledy upravil(a) jackherrer dne úte srp 04, 2015 1:11 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: nedelej tripleposty. upraveno

Vencelides
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 03, 2015 12:10 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Vencelides »

Tady je screen z redsnOw,když ho chci zapnout s nainstalovaným nejnovějším iTunes:
Obrázek

Ale jak říkám,když je tam starý iTunes tak to de.Jinak když to odkliknu tak můžu jet dál "extras" ale na jakékoliv IPSW napíše,že to nepodporuje.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Tony1 »

-Na sim nesmí být nastaven pin tak že pokud v sim máš nastaven pin tak zrušit třeba v jiném telefonu. Po zrušení pin sim znovu vložit do iPhone a pokračovat v úkonech co bude chtít iPhone.
- momentálně zapomněl na jakýkoli JB a Cydie dělej co píši. :)).
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Vencelides
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 03, 2015 12:10 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Vencelides »

Takové základní věci mě psát nemusíš,to už mám počtené,sim to neveme,zatím jsem nezkoušel akorát T-Mobile (nemám zatím jak vyzkoušet ale stejně to na T-Mobile není že).Potřebuju prosím poradit co dál.Chtělo by to asi větší zásah než je DFU a Restore,to už mám ošefované .-) Zajímavé,že iPhone normálně jel ale kdoví co s ním kdo dělal.Kamoš je trochu mimo a chodí k němu taky "mimo kamarádi" :-) on mě není schopný vubec říct jestli dělal Jailbreak nebo tak něco,neví co to je ani.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Tony1 »

Pokud nejde tento postup a iPhone píše No sim tak je problém v HW. Třeba poškozená čtečka sim. Pokud by iPhone sim četl a byl by problem v odbloku tak by psal No service.
- rozebrat a překontrolovat čtečku sim.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Vencelides
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 03, 2015 12:10 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Vencelides »

Však on píše no service (žádná služba !) vždyť jsem to tu psal.Ale jak říkám já tu simku tam nepotřebuju...chcu enom to zprovoznit na videa hry atak,vím že těch postupů je povíc ele chtěl bych raděj poradit,tož mohél bys,btw já su také z j.moravy,neco navrhni,aspoň mě řekni co s tím redsnOwem pls.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Tony1 »

Dle obrázku a hlášky z redsn0w je chybně odinstalován a nainstalován iTunes
Znovu odinstaluj iTunes a dodrž pořadí
1 iTunes
2 Apple Software Update
3 Apple Mobile Device Support
4 Bonjour
5 Apple Application Support (iTunes 9 nebo novější)
6 Reset PC
Nepokoušej se tyto součásti odinstalovat v jiném pořadí nebo se nepokoušej odinstalovat pouze některé z nich. To by mohlo mít nežádoucí důsledky
- stáhnout nejnovější iTunes a nainstalovat
- použít redsn0w 0.9.15b3 a spustit jako správce
Pokud se redsn0w rozjede tak Extras-Select ipsw a tam vložíš iOS 6.0 pro 3GS
-iOS se ti rozbalí a po připojení iPhone a uvedení do DFU ti to nabídne možnosti a tam vybereš Jailbreak
- necháš proběhnout proces až se iPhone resetuje pozor máš tethered JB a po každém vypnutí musíš iPhone rozjet pomoci redsn0w a ikonka just boot.
- v Cydii si najdeš p0sixspwn nainstaluješ a tímto máš untethered JB.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Vencelides
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 03, 2015 12:10 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Vencelides »

Návod vypadá velice dobře,snad se na mě usměje štěstí.Jenže nevím jestli to bude vadit či ne ale iTunes již jsem odinstalovával několikrát a barkdy v jíném pořadí (nevěděl jsem tady tuto informaci) a bylo to již několik verzí.Tady tohle "Apple Application Support" co vím,tak jsem tam nikdy neměl,myslím.Co když to tam nebude ani teď ? Jinak teda dodržím postup a ještě to pro jistotu vezmu po restartu přes total unninstal a ccleaner.Pak se do toho pustím.

Ps: Podpora aplikací apple (32 a 64) tam mám nechat že ?

Počkám raděj na odpověď od tebe,než začnu.Mám ještě možnost použít notebook ale myslím,že PC mám v pořádku.Jinak moc děkuju za tvůj čas a info.

edit: Aha "Podpora aplikací apple 32 a 64" je vlastně "Apple Application Support". :-)

Vencelides
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 03, 2015 12:10 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Vencelides »

Návod vypadá velice dobře,snad se na mě usměje štěstí.Jenže nevím jestli to bude vadit či ne ale iTunes již jsem odinstalovával několikrát a barkdy v jíném pořadí (nevěděl jsem tady tuto informaci) a bylo to již několik verzí.Tady tohle "Apple Application Support" co vím,tak jsem tam nikdy neměl,myslím.Co když to tam nebude ani teď ? Jinak teda dodržím postup a ještě to pro jistotu vezmu po restartu přes total unninstal a ccleaner.Pak se do toho pustím.

Ps: Podpora aplikací apple (32 a 64) tam mám nechat že ?

Počkám raděj na odpověď od tebe,než začnu.Mám ještě možnost použít notebook ale myslím,že PC mám v pořádku.Jinak moc děkuju za tvůj čas a info.

edit: Aha "Podpora aplikací apple 32 a 64" je vlastně "Apple Application Support". :-)

EDIT2:

Odinstalováno podle návodu,restart,vyčištěny registry,restart,nainstalován nový iTunes,restart a od redsnOw 15b3,pořád stejná hláška.
Naposledy upravil(a) Metalgirl dne stř srp 05, 2015 8:24 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Pokud chceš něco dodat, tak uprav svůj poslední příspěvek, upraveno.

Vencelides
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 03, 2015 12:10 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Vencelides »

iPhone zničen vyhozen.Ale chtěl bych se na něco zeptat: iPhone 3G nemá možnost nahrávat video,když tam ale dám fotoaparát (kameru) z 3 GS (který tuto možnost má),pujde mě video nahrávat ? Neskoušel někdo ?

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Tony1 »

Tyjo co to bedeš za materiál to je síla :ROFL:
Ne to je nemožné.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Vencelides
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 03, 2015 12:10 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Vencelides »

Ok můžete to zde LOCK,díky.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 3GS žádná služba, co s ním?

Příspěvek od Metalgirl »

Ještě dodám, to by nefungovalo.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Zamčeno