JB 3gs z 4.1 na 5.1.1 - nedaří se provést

Pre všetky staršie verzie iOS.
Odpovědět
joxerveliky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: stř bře 19, 2008 12:31 pm

JB 3gs z 4.1 na 5.1.1 - nedaří se provést

Příspěvek od joxerveliky »

Zdravím a prosím o pomoc.
Velmi dlouho jsem se nevěnoval JB a nějak jsem z toho všeho vypadl. Naposledy mám JB 4.1. Chtěl jsem nějký novější ios ale nedaří se mi. Ios 6 jak jdem pochopil ještě nejde untethered, takže jsem si ztáhl ios 5.1.1 a redsn0w 0.9.15b. V redsn0w jsem načetl soubor s instalací, a díle dle postupu provedl JB. Když redsn0w napsal done! iphone stale zobrazoval černou obrazovku se seznamem příkazů a nic se nedělo. Po pevném restartu IP opět nabootoval původní 4.1. Mohl by mě někdo upozornit na cokoliv, co jsem provedl špatně? Děkuji
Děláno na Mac, v Cidii se zobrazuji SHSH: 4.1, 4.2.1r1, 4.3, 4.3.5, 5.0.1, 6.0.1
Mac Mini Late 2012 Core i5, OSX 10.9.5
iPhone 4s 64GB, JB iOS 9.0.2

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: JB 3gs z 4.1 na 5.1.1 - nedaří se provést

Příspěvek od Barberry.pha »

Nahravas tam fw na ktery nemas SHSH zalohu, takze tam 5.1.1 nenahrajes.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

joxerveliky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: stř bře 19, 2008 12:31 pm

Re: JB 3gs z 4.1 na 5.1.1 - nedaří se provést

Příspěvek od joxerveliky »

A jde to SHSH zálohu nějak získat? Stejně tomu úplně nerozumím, Stejným způsobem mi tam nejde dostat ani 5.0.1 a dle všeho bych tu SHSH zálohu mít měl.

edit: vždy se mi iphone zasekne na řádku:
panic: We are hanging here...

edit2: pokusil jsem se zatrhnout "Ne" při dotazu, zda se jedná o fixovaný model (jelikož ten můj se zrovna pohybuje v tom rozhraní) a nepodařilo se také. Napsal mi hlášku, že přístroj nepodporuje zvolené nastavení, nebo tak něco..

edit3: tak nakonec se nejak podarilo zpustit jailbreak, ale zkončilo to obrázkem, abych připojil iphone k itunes. Když jsem tak udělal, itunes mi nabidl pouze restore :( ...fakt nevim co dal.
Mac Mini Late 2012 Core i5, OSX 10.9.5
iPhone 4s 64GB, JB iOS 9.0.2

leonidas666

Re: JB 3gs z 4.1 na 5.1.1 - nedaří se provést

Příspěvek od leonidas666 »

Musis vedet na jakym FUNKCNIM fw jsi a podle toho delat jb.. Kazde fw ma svuj jb nastroj.. Napis jakej ted mas fw po restore...


Sent via iPhone using Tapatalk

tomavoool

Re: JB 3gs z 4.1 na 5.1.1 - nedaří se provést

Příspěvek od tomavoool »

Zdravím,
docela by mě zajímalo,jak to nakonec dopadlo? Jsem totiž v podobné situaci,před lety jsem udělal na svém 3GS JB na 4.0.1 a chtěl bych udělat update na 5.1.Může mi prosím někdo stručně napsat,co musím udělat?Nerad bych něco podělal,tak se raději ptám.
Děkuju za každou radu :good:

3gs,jailbrake přes limera1n na 4.0.1
V cydii mám SHSH 4.0,4.0.1,4.0.2,4.1,4.2.1r1,4.3.5,5.1,6.0.1

EDIT:už ´mám hotovo,stačí jen restore na požadovanou verzi a poté jailbrake podle návodu :
Instructions for iPhone 4 and 3GS, iPad 1, and iPod touch 3rd and 4th generation restoring to iOS 5.x
(Note: If you want to upgrade an iPad 1 or iPod touch 3rd generation to iOS 5.1.1, just restore using iTunes, since 5.1.1 is the highest supported version on those devices. Then you can jailbreak with redsn0w or sn0wbreeze or Absinthe.)
Follow these steps to stitch a "custom IPSW with blobs" using redsn0w (compatible with Mac and Windows) and then restore with it. (Note that if you have an old-bootrom iPhone 3GS, you don't need SHSH blobs to restore to any iOS version.)
•Make sure you have iTunes installed on your computer (you won't use it for this process, but it includes drivers that help your device communicate with your computer).
•Open the the latest version of redsn0w.
•Click "Extras", click "Even more", and click "Restore". WARNING: This will erase all data. Back up first.
•Click "IPSW" and select the IPSW (firmware file) for the version of iOS you want to downgrade or upgrade to. This may be already on your computer, or you can download a copy of the IPSW for your device from Apple via these links.
•If you have an iPhone, redsn0w will ask if you want to preserve your device's baseband (modem firmware), which you should do if you use an unofficial carrier-unlocking method that depends on a specific baseband version, such as ultrasn0w. If you aren't sure, there's no harm in preserving it.
•Click "Local" to use saved SHSH blobs on your computer, or click "Remote" to use saved SHSH blobs on Cydia's servers. If one of these options gives you problems, try the other option.
•Follow redsn0w's instructions.
You may also pull partial SHSH blobs from your device (iPhone 4 or earlier) for the iOS version it currently has installed, using redsn0w's "Fetch" function or using iFaith. See this guide.
If you use Windows, an alternative to redsn0w is to use sn0wbreeze in iFaith mode to create a custom IPSW with stitched blobs (which can also be useful for people who need to preserve an unlockable baseband since sn0wbreeze custom IPSWs always avoid baseband updates). sn0wbreeze is available to download here, along with the stand-alone tool iFaith that can stitch blobs: http://ih8sn0w.com/
If you get any iTunes errors while restoring, check this list of error solutions for some ideas on what might have gone wrong.

link:http://www.jailbreakqa.com/questions/32462/frequently-asked-questions#45545

Odpovědět