iP 3G upgrade na 4.2.1 - nekomunikuje baseband

Pre všetky staršie verzie iOS.
Odpovědět
Wlk

iP 3G upgrade na 4.2.1 - nekomunikuje baseband

Příspěvek od Wlk »

Vcera jsem chtel updatovat moje 3G (nikdy nebylo JB) na 4.2.1 a kdyz FW update dosel skoro az do konce (posledni milimetr v progress teplomeru na iP), tak se to zaseklo a po cca 10m nahlasily iTunes chybu 1002. Z logu jsem zjistil, ze se porad dokola snazi nahodit baseband modul, ale je tam vzdycky 50x ping failed a na tom to cele skonci, nekolikrat to opakuje a bez uspechu. Telefon je zablokovany v restore rezimu a opakovany restore nezabira. Zkousel jsem to na Win7/WinXP/iOS a nic.

Neda se tam nejak ten BB nacpat rucne? Nejaka utilita, co by fungovala i kdyz je telefon v restore smycce a nenabehne? telefon je uz samozrejme mimo zaruku, takze jestli bude JB nebo nejak upraveny je mi jedno, hlavne aby fungoval :)

V servisu me rekli, ze to je na vymenu desky a nova stoji nesmyslne penize. Ale podle ruznych ohlasu se to stava i po tom, co se spatne aktualizuje baseband a pak nekomunikuje. Nenapada vas nekoho nejake reseni? Jsem ochotny i zaplatit nejakou rozumnou castku, kdyby se to povedlo opravit/ozivit, telefon mela dostat pritelka a ted je smutna, ze nic neni :-(

hellmachine
Host
Host
Příspěvky: 135
Registrován: ned zář 13, 2009 11:37 am

Re: iP 3G upgrade na 4.2.1 - nekomunikuje baseband

Příspěvek od hellmachine »

Dostan telefon do DFU a pak restore. Najdes to v navodech. Nebo pak muzes zkusit stahnout Tinyumbrella a dat kick off recovery.
Iphone 5 32Gb ios7 gm

Wlk

Re: iP 3G upgrade na 4.2.1 - nekomunikuje baseband

Příspěvek od Wlk »

V DFU jsem to zkousel nekolikrat, skonci to uplne stejne - v logu opet nekomunikuje baseband. Co se tyce TinyUmbrelly tak to jsem zkousel taky a nejak nevim, jak ji rozbehat. Proste mi telefon nenajde, takze nejde ani kick. Nevim, jestli to neni win7-64b, zkusim jeste nekde na XP...

iTuxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 308
Registrován: pon kvě 10, 2010 10:28 pm

Re: iP 3G upgrade na 4.2.1 - nekomunikuje baseband

Příspěvek od iTuxx »

co keby si to skusil s custom FW ktory neupdatuje baseband?
iPhone 5 16GB UK edition Factory unlocked
MacBook Pro 13'' (Mid 2009) + Magic Mouse
iPod Mini 2gen 4GB Green
iPod Shuffle 2GB 4gen
iPad Mini 16GB wifi + cellular
Tricko Apple, Vankus iPhone 4
:)

Wlk

Re: iP 3G upgrade na 4.2.1 - nekomunikuje baseband

Příspěvek od Wlk »

Nikdy jsem to nedelal, je tu nejkde nejaky navod?

Jam3ss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 260
Registrován: pon říj 19, 2009 8:26 pm

Příspěvek od Jam3ss »

přes sn0wbreeze si uděláš custom FW a to potom nahraješ přes iTunes (shift+restore) do iP.

iTuxx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 308
Registrován: pon kvě 10, 2010 10:28 pm

Re: iP 3G upgrade na 4.2.1 - nekomunikuje baseband

Příspěvek od iTuxx »

ak nechces JB, tak si v tom sn0wbreeze odskrtnes Cydia package a nechas si vytvorit cisty custom FW bez updatu basebandu. Ak mas neblokovany telefon tak si este v General odskrtni ze nechces aktivaciu a mozes dat ten FW vytvorit. A potom ako pisal Jam3ss staci v iTunes stlacit Shift (a drzat), kliknut na restore a vyberes cestu k tomu vytvorenemu FW.

EDIT: neviem ci to pomoze, teraz som tuto cital ze Apple na iOS 4.2.1 pridal kontrolu BB. Ale ved vyskusaj. A daj vedet.
iPhone 5 16GB UK edition Factory unlocked
MacBook Pro 13'' (Mid 2009) + Magic Mouse
iPod Mini 2gen 4GB Green
iPod Shuffle 2GB 4gen
iPad Mini 16GB wifi + cellular
Tricko Apple, Vankus iPhone 4
:)

Wlk

Re: iP 3G upgrade na 4.2.1 - nekomunikuje baseband

Příspěvek od Wlk »

No tak to vypada, ze mam opravdu mrtvej ten BB, zkousel jsem ted flashovat pres Redsn0w ten BB z iPadu a spadne to taky v pulce, bojim se bojim, ze telefon je vhodnej tak na nahradni casti...

Ivek

Re: iP 3G upgrade na 4.2.1 - nekomunikuje baseband

Příspěvek od Ivek »

A SKUšAL SI SNOWBREEZE ???

Sethex

Re: iP 3G upgrade na 4.2.1 - nekomunikuje baseband

Příspěvek od Sethex »

Měl jsem stejný problém. Zkoušel jsem taky všechno až se mi to nakonec povedlo. Jako první jsem flashl přes RedSn0w 0.96b5 a dal jen Cydii bez Install iPad Baseband. Až se mi resetoval Iphone, tak jsem přes Tinyumbrella dal kick off recovery a pak přes Itunes shift+restore a vybral custom fw 4.1. Jinak když jsem zkoušel nahrát oficiální fw, tak jsem se dostal zase na začátek. Ted mám baseband 06.15.00 a unlock přes ultrasn0w 1.2

Odpovědět