iPhone 3GS [Rogers - MC147C/A] 3.1.3 - aktivace s orig. sim

Pre všetky staršie verzie iOS.
Odpovědět
hearthcore

iPhone 3GS [Rogers - MC147C/A] 3.1.3 - aktivace s orig. sim

Příspěvek od hearthcore »

Dobrý den,
v tomto postu se pokusím popsat své potíže a jejich řešení s iPhone 3GS, který je určen pro kanadskou síť operátora Rogers - MC147C/A. Telefon je blokován, a není tedy ani aktivován.

Telefon jsem zakoupil od kamaráda, který omylem aktualizoval fw na verzi 3.1.3, aniž by udělal zálohy SHSH blobů ještě ve verzi 3.1.2. Tudíž řada návodů, které nyní putují po internetu a hacking blog scéně jsou naprosto k ničemu. Rozhodl jsme se, i ze zvědavosti, všechny vyzkoušet, někdo přece musel potvrdit: Tudy né, přátelé, tudy cesta nevede!

Ze všeho nejdřív, jsem udělal zálohy SHSH pro všechny dostupné novější verze FW, tedy 3.1.3, 4.0 a 4.0.1, protože v budoucnu se mohou hodit. Použil jsem program Tiny Umbrela v jeho aktuální verzi. Nyní mám tedy zálohy blobů, a mohu kdykoliv libovolně přejít na verzi, ke které mám bloby uloženy.

V další fázi jsem zakoupil iSmart SIM, kterou jsem chtěl použít k aktivaci zařízení. Vrátil jsem se ke starší verzi FW, 3.1.3 a jal jsem se telefon aktivovat. Nejenže jsem musel zmrzačit svou aktualní SIM T-Mobile, ale málem jsem zmrzačil i přístroj samotný. Bylo velmi obtížné tento "sendvič" do telefonu zasunout, a po sléze jej i vyjmout. Řešení nefungovalo, byla to tedy opět ztráta času. Karta zjevně funguje jen s variantou 3G a starší.

Finální řešení je ale nakonec velmi jednoduché, stačí na eBay zakoupit v aukci SIM operátora Rogers a s touto aktivovat telefon. Na aktivovaný telefon pak použít aktuální jailbreak Spirit (pouze jb, nikoliv unlock pro vašeho operátora, který lze použít jen v případě, že máte telefon AKTIVOVANÝ) a unlock Ultrasn0w.
Pokud tedy máte blokovaný telefon, který není aktivován, např. po nešťastné aktualizaci na verzi FW pro kterou neexistuje zatím plnohodnotný JB is unlockem, zjistěte původ telefonu a zakupte odpovídající SIM na eBay nebo jiném zahraničním aukčním serveru. Většina operátorů totiž do zahraničí své SIM neodešle, ani pokud se jedná o "Pay As You Go" verze (dobíjecí SIM).

Nákup vyšel i s poštovným na 8 USD, tedy 151 korun. Karta se mi bude hodit i do budoucna, jako jakási pojistka, že telefon můžu kdykoliv aktivovat a použít jej alespoň jako iPod nebo Internetové prohlížedlo.

Lord1382
Host
Host
Příspěvky: 36
Registrován: úte úno 23, 2010 5:37 pm

Re: iPhone 3GS [Rogers - MC147C/A] 3.1.3 - aktivace s orig. sim

Příspěvek od Lord1382 »

Také jsem zvolil stejnou strategii. Ono nám ani nic jného ani nezbívá, takže to je pro nás taky jediná možná cesta v této době.
EDIT:
Tak jsem si koupil z aukra o2 uk simku. Simka byla zabalená uplně nová, takže nemola být aktivovaná, a bez roamingu, vše fungovalo tak jak má, a dokonce to je simka jenom na internet do USB modemu. I s poštovným za 100. Takže teď JB přez spirit a hurá na unlock.
iPhone 7 Plus Black 128GB non JB.
iPhone 5 black 32GB non JB.
iPad 4 black WiFi 32GB non JB.

vampiers

Re: iPhone 3GS [Rogers - MC147C/A] 3.1.3 - aktivace s orig. sim

Příspěvek od vampiers »

Zdravíčko,
mám takovou prosbu...chtěla bych se zeptat, zdali byste mi nemohli půjčit simku na odblokování telefonu. Vím,že v dnešní době to bude znít divně,ale vrátím vám jí a jsem ochotná ji se zpětným přibalit cca 200kč,jako malou záplatu za ochotu a projevenou důvěru.

já vím,že je možné jí objednat přes ebay,ale mám trochu problémy s pay pal,tak by to tak bylo pro mne jednoduší. Děkuji

Když tak se ozvěte na můj mail HoffmannovaK@seznam.cz nebo na icq 301264125

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 3GS [Rogers - MC147C/A] 3.1.3 - aktivace s orig. sim

Příspěvek od Tony1 »

vampiers píšeš k odblokován, tak ale to ti sim nepomůže žádná sim neodblokuje iPhone jen ta odpovídající ho aktivuje, to znamená že se do něj dostaneš, ale pokud je zablokovaný to je, že nejde z něj telefonovat tak ho neodblokuje. K odblokování je třeba po aktivaci a JB použít další postup, tak upřesni oč ti jde:-).
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

vampiers

Re: iPhone 3GS [Rogers - MC147C/A] 3.1.3 - aktivace s orig. sim

Příspěvek od vampiers »

potřebuju ho aktivovat
Naposledy upravil(a) vampiers dne ned srp 08, 2010 5:39 pm, celkem upraveno 1 x.

vampiers

Re: iPhone 3GS [Rogers - MC147C/A] 3.1.3 - aktivace s orig. sim

Příspěvek od vampiers »

Doublepost, smazáno. Prostuduj si pravidla, vážená slečno nebo paní. Beavers.

Odpovědět