Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Pre všetky staršie verzie iOS.
Peko00001
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 164
Registrován: pát zář 12, 2008 2:36 pm

Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Peko00001 »

Mal som JB na vsetkych FW ktore do teraz vysli. Vzdy som to na beterii takmer nepocitil. Teraz ked som presiel na 4.0 a urobim JB tak bateria vydrzi cca 8-9 hodin co je strasne malo. Bez JB na 4.0 mi vydzi 3 dni.
Mam Iphone 3g 8gb.

Robil som JB 3x, stale po Restore a bez obnovenia zo zalohy. Kde je problem. Ma niekto podobne skusenosti. Na zahranicnych forach ma vela uzivatelov podobny problem.
Riesenie?

Antabelus
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1218
Registrován: ned bře 09, 2008 11:22 am

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Antabelus »

Přes co jsi udělal jailbreak? Určitě se to děje přímo po jailbreaku a ne po instalaci nějaké aplikace z Cydie? Osobně mám firmware protažený přes PwnageTool (pouze fresh jailbreak) a baterie drží krásně.

Peko00001
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 164
Registrován: pát zář 12, 2008 2:36 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Peko00001 »

robil som to podla navodu tu na fore: viewtopic.php?f=129&t=30330

Zo Cydie mam nainstalovane iba SBSetting.

Skusal som to aj na Mac OS pomocou PwngTool - vytvorit custom fw, ale nepodarilo sa mi ho nahrat - vyhadzuje nejaku chybu

Shark NX

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Shark NX »

No ja mam spraveny JB cez Redsnow a nahraty CFW zo snowbreeze a vydrz baterky sa mi zlepsila neporovnatelne.
Pouziti: 4h 31min
Pohotovost: 21h 6min
A este mi ostava 78%

Peko00001
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 164
Registrován: pát zář 12, 2008 2:36 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Peko00001 »

ake aplikacie mas zo Cydie?

Shark NX

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Shark NX »

Push Doctor a YouTube Fix ... Nic viac z Cydie nepotrebujem.

kkk8
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: pon čer 28, 2010 10:43 am

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od kkk8 »

čus hele mě to dělal SBSettings i po odinstalová vždycky to spravil až restore a nebo stáhnout openssh a přes bosse a třeba vinscp najet přímo do iphona protože i po odinstalování tam zustane složka sbsetting a něco v tom to mi to žralo štávu pořád

Peko00001
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 164
Registrován: pát zář 12, 2008 2:36 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Peko00001 »

presne tak, zere to SBSettings

daimos
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: stř úno 10, 2010 1:26 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od daimos »

OT: co je to fresh jailbreak co je spominany myslim v 2 prispevku?

Antabelus
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1218
Registrován: ned bře 09, 2008 11:22 am

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Antabelus »

Fresh jailbreak je tzv. čistý jailbreak, který se používá pouze k odemčení souborové struktury. Přes AFC protokol je pak přistupný celý filesystem (díky startované službě afc s parametrem na kořen), takže si s operačním systémem můžu dělat vlastně co chci (resp. to, co já potřebuji) i bez Cydie a podobných nesmyslů, které systém zpomalují a všeobecně zasír*jí, lépe řečeno znehodnocují. AFC2 přidávají do plistu se startovanými službami PwnageTool, Redsn0w, Sn0wbreeze a dále už nevím. Spirit a Blackra1n AFC2 určitě nepřidávají a fresh jb s nimi vlastně ani docílit nejde.

Hrabatko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 96
Registrován: pon čer 28, 2010 5:03 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Hrabatko »

Mám stejný problém jako uživatel Peko00001. JB jsem prováděl přes redsn0w 0.9.5 BETA přesně dle návodu. V telefonu jsem měl nahrán oficiální iOS 4. Z Cydia mám instalován pouze MemTool a SMS Delivery report. Baterka mi přes noc šla min. o 60 % dolů. Upozorňuji, že nemám v JB zahrnut multitasking ani wallpaper.

Nejdříve jsem se domníval, že je chyba v push notifikacích, které jsem vypnul a bohužel žádné zlepšení. Následně jsem povypínal wi-fi a opět žádná změna. Osobně se domnívám, že problém může být v samotném redsn0w.

Ještě jsem zapomněl, že jsem měl iOS 4 nahrával přes DFU a poté zadal "setup as a new phone".

Peko00001
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 164
Registrován: pát zář 12, 2008 2:36 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Peko00001 »

pouzi najnovsiu verziu redsn0w do ktorej sa dava original iOS nie GM verzia a neinstaluj tie dve aplikacie zo Cydie. Potom uvidis

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od 2L8 »

A SBSetings vybíja baterku?? Ja som si zatiaľ neurobil ešte JB, ale v starom OS mi rozhodne SBSetings nespomalovalo a nebralo z batérie.


Eidt: uribol som JB a ide to naadherne, povedal by som ze este lepsie nez na starsom OS :)) Fakt to drzi velmi dobre!
Naposledy upravil(a) 2L8 dne stř čer 30, 2010 10:20 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Lukhasek
Host
Host
Příspěvky: 38
Registrován: stř črc 23, 2008 7:10 am

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Lukhasek »

Mám stejný problém, baterie se mi taky rychle vybíjela. Bootoval jsem jak multitaskingem a wallpapers, tak i bez nich. Bez mutlitasku a wallpapers to bylo o něco lepší, ale pořád to nebylo ono. Nakonec sem v Nastavení - Obecné - Síť vypnul mobilní data a hned to bylo o dost lepší. Data zapínám pouze v případě potřeby, je to sice krkolomný řešení, ale aspoň něco

kolrob

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od kolrob »

Mám stejnou zkušenost. Provedl jsem upgrade iPhone 3GS na iOS4 a baterka šla do kytek - horko těžko jeden den. Vypnutí služby Mobilní data vyřešila baterku, nyní mi vydrží několik dní bez problémů. Jestli opravdu iPhone odesílá neustále data jak uvádí http://www.cmswire.com/cms/mobile/mobil ... 007867.php tak se není čemu divit. Na druhou stranu tuto službu potřebuji, tak co s tím apple?

morri21

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od morri21 »

presne tak. Mám tiež iOS4 bez JB na 3GS a baterka je o poznanie slabšia. Skúšal som niekoľkokrát Restore s rôznym postupom, ale stále rovnako...mám službu MobileMe, za ktorú som si zaplatil, takže predpokladám, že sa nájde (resp. Apple nájde) nejaké lepšie riešenie a nie vypínať mobilnú sieť - práve toto je dôvod prečo sa pravdepodobne vrátim k 3.1.3, kde som taký problém nemal.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od 2L8 »

A skúsil si v IP obnoviť vsetky nastavenia? Mne drží na 3G batéria krásne. :)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

morri21

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od morri21 »

jj, skúšal...istý čas to ide fajn, ale po cca 2 dnoch sa zase natoľko zahltí, že batéria mi vydrží v pohotovostnom režime max. 12 hodin...

Harrison
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 330
Registrován: úte čer 10, 2008 3:29 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Harrison »

Mam rovnaky problem na mojom 3G 8GB po prechode na iOS4, baterka predtym zvykla klesnut cez noc asi o 3%, teraz to bolo okolo 15%. Ani cely den nevydrzal po uplnom nabiti. Silno zvazujem navrat k 3.1.3.
    iPhone HW: iPhone2G(8GB), iPhone3G(8GB), iPhone5S (32GB), iPhone6 (64GB)
    Mac HW: MacBook Pro Retina (late 2013, 8GB, 256GB SSD)
    Ostatne: Apple Watch 1st gen., AppleTV 4th gen., Airport Extreme

m4x
Host
Host
Příspěvky: 111
Registrován: sob zář 12, 2009 10:53 am

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od m4x »

Ja to mam sice kratko, ale mne ta baterka ide tak isto ako na 3.0 a 3.1.2, dokonca mozno trosicku rychlejsie, ale to moze byt aj tym, ze teraz riesim SSH co inak vobec.
iPhone 3GS 16GB [iOS 4 JB] - O2 SK
iPhone 3G 16GB [iOS 4.1 JB] - O2 SK

morri21

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od morri21 »

Takže spravil som si menší test po ktorom sa vraciam späť k 3.1.3 :


Výdrž batérie (po resetovaní všetkých nastavení a zapnutí MobileMe Push) v pohotovostnom režime - cca 14 hodín

Výdrž batérie pri bežnom používaní - cca 4 hodiny


Nikdy som s baterkou nemal problém, takže to prisudzujem jedine iOS4. Veď predsa nieje možné aby mi za jednu noc išla baterka dole o 40% :? ... V každom prípade ešte otestujem 3.1.3 a dám vedieť. Len dodám, že som skúšal reštart zariadenia, restore cez DFU, vymazať všetky nastvenia...samozrejme že vypnutie všetkých multitasking apps a vypnutie dátových sietí pomôže, ale to nieje riešenie...JB nemám, takže tým to tiež nebude

engi_sk

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od engi_sk »

moj 3G drzi pekne ako s 3.1.3 a to mam aj JB s wallpaper a mulititaskingom ale nemam nainstalovanu cydiu. Drzi cca den a pol az dva

kolrob

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od kolrob »

a máš zapnutá Mobilní data? Obecné-Síť-Mobilní data

MartinaCZE

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od MartinaCZE »

Ahojte,
já mám 3GS a dokud jsem měla 3.1.2 JB, tak jsem žádné rychlé vybíjení nepozorovala. Měla jsem normálně zaplé push, bluetooth, lokace a do toho sem tam 3G síť.

Pak jsem přeinstalovala na 4.0 noJB a najednou se mi během noci telefon vybil ze 100% na 25%. Vypla jsem push a baterka krásně držela. Včera jsem zas na chvilku zapla push a opět se to přes noc komplet vybilo.

Takže já osobně vidím chybu při kombinaci 4.0 + push

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od 2L8 »

Ja nechapem preco vam tak malo vydrzi .. :) Ja mam vsetko povypinane aj PUSH a urobenu aj obnovu nastaveni v IP a drzi nadhenre.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

MartinaCZE

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od MartinaCZE »

Já mám taky teď vyplé PUSH a je to vpohodě. Za 2h občasného volání to kleslo jen na 95%. Problém jsou prostě asi PUSH, aspoň teda u mě. Ale je to škoda to mít vyplý...neupozorňuje mě to teď na narozeniny.

morri21

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od morri21 »

nj...zopár nastavení je treba vypnúť, ale pre mňa dosť podstatné také Push...to tam nieje pre srandu králikov...stačí pozrieť Apple fórum a zistíte, že veľa ľudí má tento istý problém

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od 2L8 »

Nj, ale Apple mohol tuto "chybu" riešiť nejako uz. Ak by si riešil iba meniny, tak to sa da nastaviť v kalendári, ale narodeniny neviem. :(
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Shark NX

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Shark NX »

Chalani a DFU Mod pripadne neinstalovat nic z Cydie okrem Push Doctora a Ultrasnow ste skusali?
Ja mam taktiez MobileMe, Zapnuty Push (MobileMe, GMail v Exchange Account, Facebook, meebo a este par apps) a baterka mi taha aj so zapnutym BT a neustale pripojenou HF Sadou drzi 1,5 az 2dni bez jedineho problemu.

Ked som mal 3.1.2 tak okolo 18:00 v ten isty den na mna vybehla hlaska o 20% Baterky.

Peko00001
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 164
Registrován: pát zář 12, 2008 2:36 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Peko00001 »

ja mam Push zapnuty, aj 3G. Mne to robil SBSetting so Cydie. Musel som spravit Restore pretoze mi baterka isla dole aj po odinstalovani SBSetting.
teraz drzi 3 dni

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od 2L8 »

hmm .. :) ale ja mam zasa SBS a mne to ide vpohodicke, ako aj bez neho, ale s nim je to ovela lahsie. Ale zasa nemam PUSH zap. Zo Cydie som instaloval iba rock a nejake tie dorucenky. Mne vydrzi aj s tym, ze sa na po praci trosku pohram, aj dva dni.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

iphoneso

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od iphoneso »

AHojte mam ten isty problem ako pozeram vela dalsich po prechode z 3.0 na 4 my baterka vydrzi ledva par hodin a to mam novy baterku v 3 my vydrzala aj 3 dni a tu je to o hubu doslova neviem teda ci sa vratit k 3.1.3 alebo da sa to neakok inak este odstranit? skusal som aj vypinat data no nic nepomaha a v cydii mam len dorucenky nainastalovane a unlock

Maikerock

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Maikerock »

ja mám 3GSko a když nejsem na internetu na iphonu či si s ním nehraju tak vydrží skoro dva dny a naopak když ho přes den využívám - PUSH, Mail, internet tak mi vydrží skoro 12 hodin baterka. A to mám i SBSettings

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od jackherrer »

internet na wifine kolem 5-6 hodin = vybita baterka,
internet na 3G kolem 4-5 hodin = vybita baterka,
videa kolem 4-5 hodin = vybita baterka ... tohle je tak normalni spotreba pri danem vytizeni (wifi, 3G, videa) u meho 3GS..
I will maintain an attitude of open-mindedness.

iphoneso

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od iphoneso »

Ma neaky vpliv na vydrz aj multitasking alebo nie?

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od 2L8 »

U 3G by mal mat trosku vplyv ten MT. Ale ak sa ti vybija, skus dat v IP v nastaveniach obnovit na povodne nastavenia. Malo by ti to pomoct, v opacnom pripade skus este nanovo dat JB a "Set Up as a NEW IP". :wink:
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

elroy

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od elroy »

Ja mam vydrz 5-6 hodin pri pohotovostnom rezime okolo 24 hodin, kedze dost casto s iP pracujem. :)

Mirec0729

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Mirec0729 »

Ja som nahodil OS 4 pred par dnami, JB cez redsn0w a bateria slape presne tak isto ako na 3.1.3 takze spokojnost :)

Hrabatko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 96
Registrován: pon čer 28, 2010 5:03 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od Hrabatko »

Chtel bych doplnit informace k mizerne vydrzi baterie po updatu na iOS4.

Po cca tydnu testovani vsech moznych kombinaci muze na mem Iphone za tento ubytek jednoznacne zapnuta volba "Mobilni data" a "Zapnout 3G" v casti "Sit".

Pokud ponecham obe volby zapnute dochazi k vybijeni baterie zavratnym tempem. Pokud volby vypnu, dosahnu prakticky stejne vydrze jako na iOS3.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Vydrz baterie 3G, 3GS po JB iOS 4.0

Příspěvek od 2L8 »

Áno, ved to je samozrejme. Ja pri každom novom iOS vypinam mobilné data, push a pod.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Odpovědět