CloudReaders pdf,cbz,cbr(FREE) - čítačka časopisov a komixov

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla jako jinde na fóru. Julek
Odpovědět
1sefko
Host
Host
Příspěvky: 76
Registrován: sob lis 23, 2013 3:39 pm

CloudReaders pdf,cbz,cbr(FREE) - čítačka časopisov a komixov

Příspěvek od 1sefko »

CloudReaders pdf,cbz,cbr - skvelá čítačka časopisov a komiksov

Obrázek

https://itunes.apple.com/us/app/cloudreaders-pdf-cbz-cbr/id363484920?mt=8

Táto aplikácia je na appstore "free", takže v menu, resp. v otvorenej knihovni beží reklama. Samotné menu nie je nič moc, je veľmi jednoduché a neoslní ani graficky, ale to nič nemení na vynikajúcej funkcionalite. Okrem toho, že dokumenty v PDF formáte načítava, otvára a listuje rýchlejšie, ako niektoré platené PDF readery, aj vykresľovanie písma, farieb a obrázkov sa mi zdá ostrejšie ako napr. iComix. Avšak čo ma hlavne na tejto aplikácii oslovilo a potešilo, že má jednu skvelú funkciu. Totiž nie všetky skeny PDF, alebo komixov (cbr, cbz) sú prispôsobené tak, aby boli zobrazené na celom displeji iPadu. Buď je sken úzky lebo je vo formáte 16:9 a tým pádom sú po bokoch tmavé pásy, alebo sú veľmi široké okraje. Po otvorení napr. komixu si viem stránku prstami zväčšiť, resp. priblížiť tak, aby som mal čo najmenšie okraje a aby bola samotná strana čo najviac zväčšená a tým pádom lepšie čitateľná. Po takomto priblížení sa veľkosť nastavenia strany zafixuje a ja môžem listovať ďalej a stále mi zostane nastavenie priblíženia rovnaké aj pri listovaní ďalších strán, až pokiaľ nezatvorím aplikáciu . Pri iných podobných aplikáciách sa mi vždy pri prelistovaní ďalšia strana zobrazí už v pôvodnom formáte, alebo ak aj nie, nezostane zafixovaná a pri posúvaní, resp listovaní sa mi tá zväčšená strana posúva hore dole a podobne. Minimálne za pozornosť a vyskúšanie táto aplikácia stojí, hlavne pre tých, ktorí čítajú časopisy v PDF a komixy v CBR/CBZ fomátoch.

Odpovědět