iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Paulie
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: úte lis 18, 2014 7:38 pm

iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Paulie »

Ahojte, keďže v stredu 11.11.2015 bol zahájený predaj iPadu Pro okrem iných krajín aj v SK a ČR, zakladám tuto tému.

Rád si prečítam skúsenosti a dojmy majiteľov alebo ľudí, ktorí si ho vyskúšali. Taktiež by ma zaujímalo porovnanie s iPad Air 2, resp. názory na upgrade z tohto zariadenia.

Podľa môjho názoru ide o špičkové zariadenie, avšak osobne by ma jeho veľkosť obmedzovala, nakoľko iPad so sebou denno-denne nosím z domu do práce a na rôzne miesta, kde potrebujem mať prístup k dokumentom a é-knihám.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Clon »

S tou velikosti to mam asi podobne jako ty. Vzdycky jsem rikal, ze vetsi je lepsi. Ale tato verze je pro me az prilis. Mozna casem nazor zmenim, ale zatim mam pocit, ze je to spise pro profesionaly.
Navic me ponekud odrazuje cena. Mam ve zvyku kupovat s nejvetsi pameti a mobilnimi daty.
Mam pocit, ze uz bych asi radeji volil nejakeho MacBooka.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od rony »

Ale ved ste este nepoculi o SOFA browsingu? Moj iPad je nepretrzite max. jeden meter od sedacky.

Proste ho nikam nenosim. A iPad Pro viac odbocuje na pracovny stol (pre ludi, co kreslia, navrhuju). Ale aj keby domace pouzitie, tak pre 90 % cinnosti bezneho cloveka, ktoremu doteraz stacil tablet ako Air, moze v istych pripadoch velkost priniest nejaky uzitok. Netvrdim, ze je to obecne uplatnitelne.

Benefity pre mna by boli: velkost, jednoznacne, 9" je na niektore weby celkom malo. Ak sa da teraz delit obrazovka na dve sucasne aplikacie, tak rozhodne VELKA OBRAZOVKA VELKY BENEFIT. Dalej samozrejme hranie hier (musim odskusat, neviem aky je to pocit).

Ked vsak pozeram tie videa, tak ano, vyznie ako velky. Pred 10 rokmi sa mi 19" monitor zdal jejda konecne velky monitor :) a dnes mam na stole 27" a po tych mesiacoch sa mi zda, ze by som zvladol aj dva take :)

Realita je taka, ze predaje tabletov stagnuju, ludia s dobrym zrakom neriesia, chcu mat vsetko v iPhone. :-) Potom si ho skazia a uz si len kupia iPad ale maju ho daleko dlhsie ako striedaju mladsi ludia iPhony.

V tomto prostredi jasne, ze Apple snazi ziskat novu cielovku.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Paulie
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: úte lis 18, 2014 7:38 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Paulie »

Clon, presne tak.. Mám rovnaký názor. Myslím, že by som nevyužil potenciál toho zariadenia. Ja svoj iPad nosím všade so sebou a často ho používam medzi ľuďmi, čo mi príde pri iPade Pro nepraktické a v určitých prípadoch aj nevhodné. A pokiaľ ide o sofa browsing, tak to by som volil určite v tej cene radšej Macbook.

Každopádne na mňa pôsobí špičkovo, uvidíme, možno časom zmením názor.. Chcelo by to fyzicky si ho osahať..

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Anndy »

Mne by vadila hmotnosť. Na air2 oceňujem, že držanie v jednej ruke je príjemné a ľahké. Hmotnosť bola jediným argumentom prečo som vymenil ipad4 za air2. A to ipd4 vážil o tretinu menej ako Pro.
A po pravde, odkedy mám ip6 a tiež MacBook - tak iPad používam veľmi zriedka.
Až tak veľký display nepotrebujem a dobré hry pre mňa neexistujú. Všetko sú to blbosti, ktoré ma nevedia zaujať.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Pantani »

No na živo se ze začátku zdál veliký, postupně jsem si ale zvykal. Zmíněný sofabrowsing provozuju neustále a svůj iPad nikam nenosím, pokud, tak výjimečně. A když sofabrowsing, tak s co největším displejem, přičemž argument, že je lepší macbook u mě neobstojí - je to rozevírací a ať chci nebo ne tak je to míň pohotový. S iOS 9 si to poradilo náramně, je to rychlý až to hezký není - asi už jsem si moc zvyknul na svůj mobil, kterej je na to už jen tak akorát. Podle mýho to taky hodně míří do profi segmentu a na sofabrowsing je ta cena nesmyslně vysoká a pro mě už neakceptovatelná. Na příjemné zobrazení stránek na výrazně větším displeji jsem si ale zvyknul rychle a z obchodu odcházel velmi nerad! ;-)
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od rony »

dnes som si v mzone pozrel iPad Pro.

1. hmotnost - nepodstatna vec, voci pocitu aky mam pri Air2, je to irelevantna vec, zda sa mi aj dobre vyvazeny.

2. co je ine je proste ta velkost, no oproti roznym nadsenym vykrikom sa mi AZ TAK OBROVSKY nezda, je velky, no nie je to nieco ako dvere :-)

U mna su je to jedine tieto dva body proti:

1. nemaju 64 verziu a je fakt drahsi
2. momentalne sa drzim na uzde, mam Air2 naviac 128ku, ktory sa mi zda skoda vymenit.
3. ak by som kupil iPad Pro skoro by mi bolo luto zbavit sa Air2.

:-)

Suhlas s Pantani, stale je na sofabrowsing iPad daleko lepsi ako akykolvek laptop lebo sa nezbavia toho OTVARANIA.

A tiez, by som si nan rychlo zvykol :-)

Pozn.: v slovenskej klavesnici horny rad s cislami sa nezmeni na rad pismen s hackami a ciarkami. Skor by som to uvital.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

isheep
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 20, 2014 9:33 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od isheep »

Ahoj apple fandovia. Po 3 mesacnom aktivnom pouzivani ipadu pro 128gb wifi cellular, by som rad napisal par viet pre tych, co premyslaju nad jeho kupou, planuju ho zamenit za notebook, pripadne prejst z ipad air na pro. necakajte cisla, ci porovnania s konkurenciou. Napisem iba to co ipad pro naozaj ponuka a co mozete od neho naozaj ocakavat. Oplati sa kupa ci prechod zo starsieho ipadu air ? Tato otazka trapila aj mna... a na konci tejte recenzie sa odpovedi aj dockate.
Hned na uvod Vas chcem upozornit, nad kupou 32gb verzie ani neuvazujte. Tato verzia je ako superb combi bez kufra ! tie saka a obleky predsa musite niekam dat a 32gb je pri ipade pro naozaj malo. Dajte na moju radu a 32gb modelu za vyhnite z velkej dialky.

Zacnem tradicne konstrukciou.
Ipad je na svoju velkost prekvapivo lahky , tenky a vyborne sa drzi. ( Necakajte ale ze ho budete drzat jednou rukou pri vareni a druhou miesat gulas. ) Ked ho po prvy krat vyberiete z krabice, chytite do ruky, budete prekvapeny jeho neuveritelne malou hrubkou a urcite sa budete ako ja cudovat, kam ten vsetok vykon panove z kalifornie schovali ! Po par dnoch pouzivania si na velkost uhlopriecky urcite zvyknete a pocit ze drzite v ruke obrazovku macbooku pro sa uplne strati. Vsetky tlacidla a konektory su umiestnene na tom spravnom mieste, tam kde by ste ich intuitivne hladali a dobre sa stlacaju. Touch ID ukryty v home buttone nieje sice najnovsiou verziou aku apple vyuziva v iphone 6s ktory je rychlejsi aj presnejsi, avsak jeho pouzivanie nieje take caste ako pri iphone, takze ako minus by som to rozhodne neuvadzal. Reproduktory su umiestnene v rohoch a teda sa Vam nemoze stat ze ich zakryjete pri drzani tabletu vsetky.

Zvuk je proste famozny ! Na ziadnom tablete ani notebooku ktory som doposial mal , a bolo toho naozaj dost, som taky krasny zvuk este nepocul. Zvuk je hlasny a hlbky su na mobilne zariadenie nadstandartne. Snad ani raz som nevyuzil jeho plnu hlasitost. Je to naozaj velke plus tohoto zariadenia.
Pisanie je na ipade pohodlne, rychle a citelne lepsie ako na ipade air. Avsak hardwarovu klavesnicu to nenahradi. Urcite ju odporucam prikupit. Ocenite hlavne riadok naviac s diakritikou , tabulator a dalsie uzitocne "klavesi". Ide skratka o plnohodnotnu klavesnicu obsahovo aj rozmermi. Asi najuzitocnejsia vec aku ponuka nova klavesnica je takzvany touchpad mod , podrzanim dvoch prstov na klavesnici aktivujete funkciu touchpadu a kurzorom volne behate po obrazovke tak ako na notebooku mysou a rychlejsie sa dostanete na miesto ktore potrebujete. Vyborne napr. pri pisani textu a jeho uprav .

O displeji by sa dal napisat kludne samostatny clanok na dve strany, tak len takto zatial v skratke. Tazko by ste v nejakom tablete alebo notebooku hladali krajsiu obrazovku. Na tych 13" napchatych pixelmi je radost pozerat. Ci uz surfujete v safari , pozerate full hd filmy , fotky ktore ste odfotili na svojom iphone, vsetko vyzera na nom dokonale ! Farby su prirodzene , ostre a rozlisenie super jemne. Ziadne nadmerne odlesky a problem mu nerobia ani , inak velakrat dadmerne rusive otlacky prstov. Podsvietenie je rovnomerne a nezaznamenal som ani ziadne prezltnute miesta. Vyblednutiu farieb ci deformacie obrazu sa nedockate ani pri extremnych naklonoch a displej je 100% citatelny z akehokolvek uhlu. Skratka displej pouzity v ipade pro je to najlepsie co aktualne trh ponuka.

Rychlost tabletu a sviznost systemu ios je opat bezkonkurencna. Nestretol som sa s nicim, co by mu robilo co i len najmensi problem. Ani najnarocnejsia hra, streamovany full hd film, strihanie 4k obsahu, vsetko bezi plynulo bez jedineho seknutia. Multitasking plne vyuziva 4gb ram a je to naozaj postacujuce. Mozete strihat video, byt na Facebooku , prezerat web a upravovat vo photoshope fotky , vsetko je v okamziku otvorene bez dodatocneho nacitavania. Ipad reaguje na Vase povely okamzite v zlomku sekundy. Za 3 mesiace pouzivania mi tablet ani raz nezamrzol, nesekol a nebolo ho potrebne vypinat alebo restartovat.
Vydrz tabletu je taktiez chvalihodna a v dnesnej dobe stale nadstandartna. Mozete robit na nom cokolvek, ten tablet nie a nie vybit. Papierove hodnoty vyrobcu tentokrat opat neklamu a vydrz tabletu velakrat dosiahne pri beznom zatazeni prekvapivych hodnot. Ziadne super rychle nabijanie ako je to pri niektorych android tabletoch necakajte, tablet sa nabija standartne dlho ako vsetky apple zariadenia. Revolucia sa zatial nekona.

Dost bolo ale chvaly. Je sice pekne vsetko to co som vyssie napisal : pekny zvuk, rychlost, dokonaly displej ... bez aplikacii je to len prerasteny tablet. A prave to je vec, ktoru apple naozaj odflakol a urobil z tohoto tabletu len prerastenu placku bez vyuzitia ! Vyvojari neprinasaju ziadne nove aplikacie, ba ani len tie stavajuce neprisposobuju pre velkost displeja ipadu pro. Takze takmer vsetky aplikacie su iba zvacsene a roztiahnute na velkost obrazovky ipadu pro. Najma klavesnica je v mnohych aplikaciach priserna. I movie funguje rovnako, ako aj na ipade air a neprinasa ziadne nove funkcie ci vylepsenia. Toto Cookovi len tak lahko neprejde. Potencial a vykonnost nieje vyuzita ani na 50% . Zbytocne sa apple chvali ze je ipad pro vykonnejsi ako vacsina stolnych pocitacov, dokonca prekona aj 12" macbook, ked nan nieje jedina aplikacia ktora by tejto vyhody naplno vyuzila.

Takze naco je ipad pro vlastne dobry ? Ak pouzivate Vas ipad na "sofa browsing" , pozeranie filmov , fotografii ... na ipade pro je to omnoho krajsie , lepsie, vacsie, komfortnejsie. Na 13" obrazovke vyzera vsetok obsah naozaj vyborne. Ale tu to bohuzial aj konci . Pokial vyvojari alebo priamo apple neprinesu plnohodnotne aplikacie prisposobene obrazovke a vykonu ipadu pro, zostane z neho z mojho pohladu doposial "najzbytocnejsie" zariadenie ake apple kedy predstavilo a jeho vyuzitie skonci iba pri konzumovani obsahu a nie tak, ako mr. Cook hlasil do sveta pri predstavovani tohoto tabletu, jeho tvorbe.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od rony »

ja by som si na iPade Pro vedel predstavit plnohodnotny Photoshop. Keby bol naviac tak vymysleny, ze sedim s Macom a iPad Pro za stolom, a plynule prechadzam v robote z macu na ipad - presnejsie simultanne, tak by to bolo genialne. Aj keby bola pre iPad Pro len takato aplikacia, tak uzitocnost v praci stupne. Nehovoriac o tom, ze moze grafik zrusit rozne tablety na ovladanie phothosopu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

isheep
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 20, 2014 9:33 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od isheep »

Plne s tebou suhlasim rony . Ipad pro by urcite bezproblemov zvladol "plny" photoshop aj desktopovu verziu imovie. Ta mobilna je zial pre pokrocilejsie upravy a strihanie nepouzitelna !

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od rony »

podla mna vsak uzivatelia Excelu by s iPad Pro mali byt uz aj teraz spokojni, nie?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

isheep
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 20, 2014 9:33 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od isheep »

to rozhodne , vyborny tabulkovaci nastroj za 1200€ :)
Nuz , uvidime casom ci sa developeri pochlapia a prinesu nam nejake tie aplikacie . A taktiez aj prislusenstvo ... novy konektor po xy rokoch a zatial to ziadny vyrobca prislusenstva vobec nevyuzil. pride mi to , ako by bol pre tvorcov aplikacii a prislusenstva ipad pro nezaujimavy

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od rony »

vsetko je o penetracii trhu na taku cielovku, co ma realne peniaze. Bud na rozhadzovanie alebo ich tym zaraba.

Keby sa iPadu Pro chytili trebars manazeri hocaj na tie blbe tabulky, tak by si videl ten frkot medzi developermi. Podla mna vsak cakaju, ci Apple niekam dalej neposunie iOS.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Razr »

A co 9.7" iPad Pro? Nejake zkusenosti? Zvlastni, ze to tady nikdo moc neresi :) Nicmene, ta cena je opravdu na hlavu…
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od rony »

ja ho mam, ipad pro 9.7" so 128gb storage a k nemu pencil. co chces vediet?

napovie ti co skm napisal:
http://spravodaj.madaj.net/view.php/201 ... i-ipad-pro

porovnanim s Air 2 asi tolkoto:
vizualne su identicke, po par dnoch nevidim subjektivne vyssi vykon, v hrach sa mi zda vyssie fps ale opat to nebrat ako fakt, je to len subjektivne pozrovanie.
to redukovanie modrej je pekne, pre mna uzitocne, rozpoznatelne.
display je vraj vyborny ale to sa mi zda uz na ipadoch vzdy :-)

keby som nechcel pencil az tak neriesim :)

cena: keby v cene pribalili pencil, nevnimam ju. no bez pencil je to divne, akoby nas cakal este naslednik air 2. ale bude to tak, ze model air2 este zostane na trhu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Razr »

Diky rony. Ja z toho mam prave dost rozporuplne pocity. Aktualne mam prvni Air, ktery jsem tenhle rok planoval vymenit (menim kazde 2r), nicmene jsem ocekaval Air 3 se stejnou cenovkou jak Air 2 s A9X procesorem. Navic jsem chtel update pameti, nyni mam 16GB a ted bych chtel aspon 32GB. Ted nevim, jak se rozhodnout, protoze:

- s ohledem na vykon mi Air 2 zas tolik noveho neprinese (koukal jsem, ze ojety v dobrem stavu okolo 11-12k za 64GB, coz neni hodne, ale taky ne malo)
- iPad Pro je, na to co vyuzivam, predrazeny (pencil, keyboard a tak urcite nevyuziji) - davat 18k za novy procesor v tabletu je trochu moc

Osobne tuhle strategii Applu moc nechapu; asi ocekavaji, ze s mnohem vyssimi marzemi prodaji jen o neco mene zarizeni nez pri cene Air 3. Uvidime, jak jim to dopadne, ale jsem k tomu skepticky… diky tomu asi jeste aspon rok pockam a uvidim. Nebo se mozna dockame castejsich akcnich nabidek, cemuz bych se k neustalemu poklesu prodeju moc nedivil.

OT: I kdyz ta bila barva Airu me hrozne vytaci, odted uz jen cernou :)
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od rony »

neviem posudit, ja som menil Air na Air 2 len kvoli touchid (plietlo ma to).

u storage sim niekde inde, 16 mi pride totalne nepouzitelne :) ale air2 som dal na 128 a to sa mi nedarilo naplnit :)
ku 32 sa uz nevratim :) aj ked som roky zil na tejto kapacite.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Razr »

Jeste jeden takovy dotaz cileny hlavne na to 9.7" Pro — ma to sklo porad takovy plastovy feel jako mel prvni Air? Kdyz jsem prechazel z 3. gen na Air, bylo to dost znat, ze to po cem jedu prsty uz neni zrovna nejake pevne sklo a myslim ze si na to stezovali i ostatni…
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od rony »

ma taky feel. je to preto., ze ten pocit robi hrubka skla. obecne pre pouzitelnost to vsak nema nejaky zvlastny rozdiel.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Razr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 92
Registrován: úte zář 09, 2008 7:42 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Razr »

No tak nakonec jsem se rozhodl do toho jit, podarilo se mi ho sehnat za 16,7k, coz je pro mne jeste prijatelne... :) Tak snad to bude stat za to.
iPhone X, iPad Pro, MacBook Pro, Apple Watch Series 2

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Metalgirl »

To opravdu 12,9" verze nemá 3D touch? Ťapu na to jak divá a ono to nic nedělá. :D Ale za plnou cenu bych to tedy nekoupila, na něco ta velikost je dobrá a na něco zase ne. Zkoušela jsem z toho číst i knížku a při mém stylu držení mi za chvíli odpadlo zápěstí. Ale zase se mi líbilo, že se vleze více textu na jednu stránku. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od rony »

nema. ziadny ipad nema.

chvilu som koketoval ci dam 12.9" ale nakoniec zatial skusam 9,7" ale asi dalsi pojde vacsi.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Metalgirl »

No 9,7 jsem držela v ruce a je fakt pěkný. 12,9 na některé věci fakt super, na jiné, to aby si to člověk pomalu za krk pověsil. Akorát za tu cenu jen na obyčejný gaučink je toho škoda, ale pokud to někdo využije na 100% i pro práci, tak super zařízení.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

ssslnieckooo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 163
Registrován: úte zář 30, 2014 4:40 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od ssslnieckooo »

Ahojte, tak ja som dostala predčasný narodeninový darček a to práve 12,9 iPad s pencil a ja som teda fakt nadšená! Testujem ho už druhý týždeň a zatiaľ mi nahrádza macbook, hlavne pri leňošení. Prešiel so mnou minulý týždeň aj dovolenku v Ríme a práve tam ma príjemne prekvapila výdrž batérie. Za týždeň som ho nabíjala len raz a to som každý večer pozerala nejaký movie, alebo len tak browsala na nete. Je pravda, je obrovský, nie veľký, ale chce to jednoducho zvyk. Nie je však určite pre každého a hlavne púta pohľady ľudí, keď ho len tak vytiahnete niekde v kaviarni :-) Zvuk má famózny, minimálne na takej úrovni ako macbook, možno ešte o chlp lepší. Knihy na ňom nečítam, to by som nedala, na to mám kindle, ale na behanie po nete, pozeranie videí a hlavne nejaké tie appky s apple pencil a som max spokojná.
Apple MBP with TouchBar 15" 2016  Apple iMac 27" 2013  iPhone X 64 GB Silver  iPad Pro 12,9 Gold Wi-Fi  iPad mini 4 16 GB Gold  Apple Pencil  Apple Watch Nike + 42 mm

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Anndy »

A (pre inspiraciu) ktore su to tie apky s pencil? Teda predpokladam, ze nie si grafik, alebo nieco podobne? Diky
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

ssslnieckooo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 163
Registrován: úte zář 30, 2014 4:40 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od ssslnieckooo »

Grafik určite nie som a vystačím si s pár appkami na kreslenie, či poznámky v app store ich je kvantum. No a osobne zatiaľ najviac využívam ako baba to, čo teraz frčí, teda omaľovanky pre dospelých. Na to mám stiahnutú appku Pigment a tam sa s pencil dajú robiť iné veci.
Apple MBP with TouchBar 15" 2016  Apple iMac 27" 2013  iPhone X 64 GB Silver  iPad Pro 12,9 Gold Wi-Fi  iPad mini 4 16 GB Gold  Apple Pencil  Apple Watch Nike + 42 mm

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od rony »

Anndy píše:A (pre inspiraciu) ktore su to tie apky s pencil? Teda predpokladam, ze nie si grafik, alebo nieco podobne? Diky


Vsetko od Adobe.

Potom vsetko od Microsoftu, teda najma Office :)

Potom appka Paper ikonka s 53, UMake, ...

Slniecko, ktory Pigment?

https://itunes.apple.com/sk/app/pigment ... 06344?mt=8

https://itunes.apple.com/sk/app/pastel- ... 55383?mt=8
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

ssslnieckooo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 163
Registrován: úte zář 30, 2014 4:40 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od ssslnieckooo »

Rony, ten prvý link, toto druhé s omaľovánkami nemá nič spoločné :-) Pri tom maľovaní oceňujem práve veľkosť 12,9, na menšom by sa mi to nerobilo tak dobre. Inak súhlasím s appkami, ešte by som doplnila aj Procreate, na tom sa tiež dobre kreslí.
Apple MBP with TouchBar 15" 2016  Apple iMac 27" 2013  iPhone X 64 GB Silver  iPad Pro 12,9 Gold Wi-Fi  iPad mini 4 16 GB Gold  Apple Pencil  Apple Watch Nike + 42 mm

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Anndy »

Aha. Cize vela kreslíte. Ja sa len pýtam, čo dobrého okrem kreslenia sa da s "pencilom" robiť.
Teda hľadám inšpiráciu pri bežnej činnosti. Keďže pomaly tablet nepoužívam. Nemám na čo. Buď stačí MacBook alebo iPhone.
Na aire len čítam - tam sa mi páčiť tá nízka hmotnosť.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od rony »

1. kreslenie, dokonca take, ze nemusis byt ani super umelec, najdes appku, ktorou len akoby pouzivas filtre, postahuj si spominane Adobe appky, budes v soku, co sa da robit napr. pri retusiach alebo pri vyrabani kontur pre neskorsie dokreslenie

2. poznamkovanie, pripomienkovanie dokumentov, to som presvedceny, ze ak to robievate, tak s Pencilom to bude sialene dobra zabava carbat ludom do ich prace :)

3. zvyraznovanie pri studiu.

4. kreslenie vyvojovych diagramov, namalujes neumelo trojuholnik a on si ho sam vyrovna - a taketo veci.

5. dobnutie pencilom do oka - vyborna a necakana zbran :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPad Pro - reakcie a skúsenosti, porovnanie s iPad Air 2

Příspěvek od Anndy »

OT: Tak na bod 5. mi stačí klasické plniace pero. Najprv prsknem atrament až potom bodám... ;-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Odpovědět