Jaký Ipad na gymnázium

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Zamčeno
krofto
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 31, 2015 7:07 am

Jaký Ipad na gymnázium

Příspěvek od krofto »

Dobrý den,

V září nastupuji do 1.ročníku na gymnázium. Doporučili mi zakoupit ipad, jelikož ho tato škola ve velkém používá. Rozmyslim se mezi ipadem mini retina 32Gb a ipadem air 32Gb.
Doma- wifi, učení z internetu, čtení knih
Ve škole - wifi, speciální aplikace
Hry nehraji a samozřejmě nějaký ten film,kdyz pojedu na dovolenou

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: Jaký Ipad na gymnázium

Příspěvek od Unown »

Pro mě byla rozhodující velikost iPadu. Původně jsem chtěl velkej iPad,. Ale pak jsem do ruky vzal iPad mini a bylo rozhodnuto. Myslím, se ti moc lidí nedá rozhodující radu - tohle je prostě o pocitu jenom. Co.ti sedí víc...

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jaký Ipad na gymnázium

Příspěvek od mike-biker »

Přesně tak. Dojdi si někam do iStore, chvíli si s nimi hraj.
Za mě ti mohu říct, že jsem měl iPad s retinou a přešel na iPad Mini s Retinou.
Je rozhodně přenosnější a skladnější. Nicméně pokud by ti nevadila velikost, asi přehlednější bude ten větší.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Jaký Ipad na gymnázium

Příspěvek od Clon »

Asi tak jak předešlí pravili. Za mě teda velký, ale je to fakt o svých osobních preferencích. Jinak - pochopil jsem, že s 3G modulem nechceš/nepotřebuješ.
Zajdi si do obchodu, načti si třeba seznam u obou, a porovnávej. Myslím, že velký je o cosi výkonnější (parametry najdeš třeba u apple.cz).
Ještě upozorním, že bez 3G modulu nemá ani GPS modul, takže neumí navigovat.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Jaký Ipad na gymnázium

Příspěvek od mirmo80 »

Ja za seba zase odporúčam mini verziu. Práve mám Air a je mi veľký. Zle sa mi na ňom píše, zle sa mi prenáša, zle mi sedí v rukách, je menej obratný. Určite prejdem na mini.
Ak tam nepotrebuješ mať kvantá filmov, stačí podľa mňa aj 16GB verzia. Ale určite by som bral aj s 3G. Inak je to dosť hluché/slepé zariadenie.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

krofto
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 31, 2015 7:07 am

Re: Jaký Ipad na gymnázium

Příspěvek od krofto »

Všem děkuji za odpovědi. Dle ohlasů si pořídim 16gb s celluarem a uvidíme, jaké velikost bude láska na první pohled

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: Jaký Ipad na gymnázium

Příspěvek od Unown »

16gb Je málo...počítej, že když si poridis s cellularem tak budeš potřebovat jednu datovou simku navíc. Podle mě je to zbytečna věc. Nikdy jsem to na ipadu nepotřeboval. Když je potřeba, internet a GPS si nasdilis z telefonu.

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Jaký Ipad na gymnázium

Příspěvek od jackherrer »

priklanim se k nazoru, ze 16 GB je malo.. lepsi investovat ty cca 2 tisice do vetsi pameti vzhledem k tomu, ze je nerozsiritelna.. jo jsou tu ty ruzny redukce na USB, wifi disky, ale co si budem nalhavat, to je k nicemu...

ohledne 3G/4G vs wifi verze - je to o prioritach cloveka.. ja uz ipad nechci, mel jsem ipad 2. generace 64 GB 3G.. tech 64 GB mi bylo i tak malo, ale 3G jsem nevyuzival ikdyz sem tam datovou simku mel - skoda penez za pausal tak sem ji zrusil a ipad pouzival bez simky..
I will maintain an attitude of open-mindedness.

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: Jaký Ipad na gymnázium

Příspěvek od Unown »

Stejně ve veřejné dopravě a nebo na ulici vytahovat iPad nebudeš, uvidíš že pohodlnější to je na iPhonu. J osobně mám iPad doma jenom.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Jaký Ipad na gymnázium

Příspěvek od Clon »

Ano. Jednoznacne je to o preferencich a osobnich potrebach. Ja mam Air cellularem, a pouzivam jenom ten a furt. Zrovna ted cekam v autoservisu s autem - uz dve hodiny a CO bych delal???
Nasdileni dat z telefonu = vybijim dve veci soucasne a ze by se dalo nasdilet GPS, o tom slysim prvne. To fakt jde? Jak?
A surfovat na mobilu na tech obrovskych 4" - to jen v krajni nouzi.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Jaký Ipad na gymnázium

Příspěvek od mirmo80 »

Ani jedna moznost nie je nespravna ;-)
Podla toho, kto co potrebuje. Ja napr. v iPade okrem prace nemam nic. Takze 16GB je pre mna az az. Naopak rozdiel v cene medzi 16 a 32GB som investoval do cellular.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Jaký Ipad na gymnázium

Příspěvek od jackherrer »

tak ja bych to asi utnul tyhle OTcka, ktery sem prakticky rozjel sam, sry.. tazatel odpovedi dostal vic nez dost, varovali jsme ho, ze 16 GB je malo, ale vypada to ze je rozhodnuto... konec OT, lock.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

Zamčeno