niekoľkosekundové zasekávanie

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

niekoľkosekundové zasekávanie

Příspěvek od bedo. »

nejaký čas pozorujem na iPade divné chovanie - raz povedzme za niekoľko hodín sa všetko na pár sekúd zasekne, iPad nereaguje na dotyky, proste nič. Potom zasa ožije, ako keby sa nič nedialo. Myslel som, že to môže robiť pri nedostatku pamäte, ale stáva sa to, aj keď som mal voľných viac ako 200MB. Na flashke je voľných cca. 2GB, viac nemôžem nechať, aby sa tam vďaka debilite Applu nestiahla aktualizácia IOS-u, o ktorú nemám záujem. Nepamätám sa, či to robilo od začiatku, ale skôr nie, asi by som si to všimol. Pozorujete niekto niečo podobné, prípadne nejaký nápad, čo by s tým išlo urobiť? [iPad3/iOS6.0]

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: niekoľkosekundové zasekávanie

Příspěvek od Clon »

Mám iPad 3/7.1.1 a žádné zasekávání nepozoruji. Chtělo by to Restore. Pokud ale chceš zůstat na 6.0 - asi to nepůjde.
Doporučil bych ti restore na 7.1.2, to jsi ale "před pár dny" prošvihl. A do 8.x bych zatím nešel.
Netuším, jestli by stačilo uvést ipad do továrního nastavení přímo v iPadu (nevím, ale předpokládám, že by ti iOS zůstal stejný).
Mě třeba iPad Mini přestal odesílat cokoli na Dropbox a jakoukoli přílohu mailu. Nikdo mi nedokázal poradit. Navíc jsem měl JB, o který jsem nechtěl přijít. Takže nezbylo nic než čekat a čekat na JB 7.1. A taky jsem si původně říkal, že na Minim zůstanu na 6.x . Někdy se to prostě nedá vyřešit. Buť to přetrpíš, nebo restore :-( a poslední FW. Bohužel. Taky se mi to od Applu nelíbí, ale on chce prodávat. Když to nekiksne po HW stránce, tak aspoň po SW už to nebude stíhat a stejně koupíš nový.

Jinak nevím, kolík GB má tvůj iPad, ale když se mi aktualizace stáhne, tak se stáhne. Přežiju to - mám 64 GB. Instalovat ji nemusím.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: niekoľkosekundové zasekávanie

Příspěvek od Smrdaky »

V Nastaveni / Obecne / Obnovit je tlacitko: Smazat data nastaveni

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: niekoľkosekundové zasekávanie

Příspěvek od bedo. »

Obnovu do továrenského stavu beriem ako poslednú možnosť, skôr ma zaujímalo, či sa s tým nestretol ešte niekto a nemá na to nejakú fintu. Ale asi mi nič iné neostane...

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: niekoľkosekundové zasekávanie

Příspěvek od Clon »

Bedo: Smrdaky ma pravdu. Uteklo mi ze nemas JB. Ja mam na vsem, tak jsem lehce deformovany :-)
Ale najit chybu v systemu je nadlidsky ukol jako ve woknech. 1000x rychlejsi smazat ten system do tovarniho nastaveni a mas klid.
EDIT: ted vidim, ze jsem ti to psal uz v mem predchozim prispevku, i kdyz predtim "nejistě".
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: niekoľkosekundové zasekávanie

Příspěvek od bedo. »

Dal som nakoniec vymazať všetky data a nastavenia, nechal obnoviť zo zálohy a pomohlo to, zasa si iPad užívam. :) Ale zaplatil som za to stratou asi 2GB miesta na flashke, kde sa iniciatívne stiahol iOS 8.1 :(

Odpovědět