iPad ako sólo zariadenie - Otázky

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
ujoimro
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 27, 2013 9:36 am

iPad ako sólo zariadenie - Otázky

Příspěvek od ujoimro »

Zdravím. Nikde to nemôžem nájsť a ani vyskúšať, kedže nemám ios zariadenie:

1. Ako dostanem do ipadu veľké dáta - filmy/hudbu z externého usb disku, ak nemám počítač/desktop a chcem mať iba ipad ako pracovnú stanicu? Iba cez wifi externý hard disk? Máte s nejakým modelom svoje skúsenosti? Dík

2. Dokáže z externých wireless/wifi diskov ipad ios čítať/streamovať, aj keď je hard disk naformátovaný na ntfs? A s akými max. veľkými súbormi vie potom ipad/ios narábať/kopírovať/čítať? Mám na mysli veľké aj 10gb bluray ripy v mkv a podobne, ktoré sa nedajú používať na fat32 disku...

3. Aký maximálne veľký súbor môžem nakopírovať do ipadu/ios, to je jedno či z pc/ext. disku/flashky/pamäťovej karty...?

4. Open in - Aký je ios limit, čo sa týka maximálnej veľkosti súboru?


Ďakujem

Patrezko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 274
Registrován: úte srp 25, 2009 4:25 pm

Re: iPad ako sólo zariadenie - Otázky

Příspěvek od Patrezko »

1. cez sietovy disk
2. z notebooku (NTFS) dokazem streamovat napriklad filmy (8GB) cez Infuse 2 ale malo by to ist aj zo sietoveho disku. FileBrowser by mal zvladat aj ine subory ako filmy, nemam ho ale odskusany.
3. Kopiroval som uz aj 8GB filmy a nebol problem
4. To iste ako v 3.

ujoimro
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 27, 2013 9:36 am

Re: iPad ako sólo zariadenie - Otázky

Příspěvek od ujoimro »

Dík. Teraz ma napadlo ja blb, že mám odskúšané kopírovanie z notebooku s ntfs do iphonu cez goodreadera a nplayera klasicky zo zdieľanej sieťovej zložky a streamovanie cez vlcstreamera a nplayera. V nplayeri išiel stream luxusne. Iba tuším, že keď som kopíroval niečo cez 1 giga, tak mi v goodreaderi zahlásilo hlášku, že súbor je nad limit. Ale to asi závisí od veľkosti vnútornej pamäte v izariadení a voľného miesta, ktoré je momentálne k dispozícii. Takže ten wifi hard disk by som zrejme mohol tiež v pohode naformátovať na ntfs kvôli veľkým filmom a nemal by asi byť problém s kopírovaním do ipadu so 64gb pamäťou a streamovaním už tobôž. Inak nemáte niekto skúsenosti s nejakými wifi externými harddiskami a flashkami? Niečo ako toto:

http://www.alza.sk/corsair-voyager-air- ... 7.htm#foto

http://www.alza.sk/patriot-aero-500gb-w ... .htm#popis

http://www.alza.sk/seagate-wireless-plu ... 382343.htm

http://www.amazon.com/SanDisk-Connect-W ... B00DBX371C

Dík

Patrezko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 274
Registrován: úte srp 25, 2009 4:25 pm

Re: iPad ako sólo zariadenie - Otázky

Příspěvek od Patrezko »

Ja pouzivam tiez iPad ako jedine zariadenie, buduci mesiac planujem kupit time capsule, potom dam vediet ako to spolupracuje...

ujoimro
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 27, 2013 9:36 am

Re: iPad ako sólo zariadenie - Otázky

Příspěvek od ujoimro »

Zdravím. Zálohuje Time capsule aj ios zariadenia? Dík

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPad ako sólo zariadenie - Otázky

Příspěvek od Clon »

Já mám doma Seagate Wireless Plus 1TB - pro malého na pohádky. Vše OK. Na cestování super. Ono přece jen 64 GB a 1TB je trošku rozdíl.
A jak koukám na ty odkazy, ta fleška toho moc neřeší, a z ostatních je Seagate rozhodně nejlevnější vzhledem ke kapacitě.
Existují ještě nějaké "jen čtečky" bez vlastního úložiště, ale pak stejně musíš pořídit to úložiště + eventuálně jeho napájení, takže - já jsem to nechtěl.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: iPad ako sólo zariadenie - Otázky

Příspěvek od kotelník »

iOS devices zalohuje icloud
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

ujoimro
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 27, 2013 9:36 am

Re: iPad ako sólo zariadenie - Otázky

Příspěvek od ujoimro »

Do icloudu sa zálohujú iba dáta aplikácií, nie samotné aplikácie, že? Čiže potom pri obnove z icloud zálohy sa zase musia všetky aplikácie posťahovať z appstóru, že? Vďaka

miro1309
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: ned led 25, 2009 5:10 pm

Re: iPad ako sólo zariadenie - Otázky

Příspěvek od miro1309 »

Presne tak.

Odpovědět