Jakou verzi?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
romanzdk
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: stř bře 19, 2014 8:50 pm

Jakou verzi?

Příspěvek od romanzdk »

Dobry den, potreboval bych poradit s vyberem iPadu.
Jsem student 2.rocniku gymnazia a hodil by se mi ke studiu i na doma iPad ale mam dilema, protoze nevim jakou verzi.
Pouziti:
Skola (Wi-Fi, zapisky, iBooks, prohlizec, zpravy, obcas Clash of Clans)
Vlak (cteni knih/casopisu/zprav, hrani her)
Doma (Wi-Fi, hrani her, obcas nejaky film, facebook, prohlizec)
Cca Jednou za rok - dovolena => Par filmu prijde vhod + hromada fotek pro zname atd + hrani her.
Takze tedy - muj dotaz: Jakou verzi iPadu? Samozrejme cim mensi cena tip lepe, ale zaroven aby mi vystacila kapacita atd.
16GB Wi-Fi / 16GB 3G / 32GB Wi-Fi nebo 32GB 3G?
Je mi jasne ze nejlepsi by byl 32GB 3G, ale tech nekolik tisic navic je uz pomerne velky rozdil a nerad bych investoval do neceho co pak nevyuziji. Bude stacit pro me potreby 16GB? Planoval bych tam mit nekolik aplikaci, 2-3hry, hodne dokumentu (pdf,doc,xls), pripadne par fotek nebo 1-2 filmy.

Zemlicka
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 490
Registrován: úte dub 07, 2009 4:48 am

Re: Jakou verzi?

Příspěvek od Zemlicka »

skus ist nato selektivne.

ako casto budes pouzivat internet v tablete mimo wifi? postaci ti zdielanie netu z telefonu?

ako moc je pre teba dolezita retina?

velkost a tym padom mobilita..

ake hry? jak narocn na miesto a vykon?

spis si to zorad a bodovo ohodnot a podla toho vyberaj :-)
ono radit v tomto je dost osemetna vec.

nezabudni zohladnit aj pripadne potreby do buducna.


odpoved ci ti bude stacit 16gb ano, bude.Ale musis ratat stym ze si nebudes moct vela vyskakovat a manageovat viac s miestom.
iPhone 5S
iPad Air
Hackintosh Mavericks (docasne)

1sefko
Host
Host
Příspěvky: 76
Registrován: sob lis 23, 2013 3:39 pm

Re: Jakou verzi?

Příspěvek od 1sefko »

Ja by som pri takýchto požiadavkách odporučil iPad mini. Keď máš v pláne používať ho aj pri prenášaní vo vlaku tak je to ideálna veľkosť. Čo sa kapacity týka, tak 16GB je podľa mňa málo. Ako sa hovorí, miesta nie je nikdy dosť. V tomto prípade to platí dvojnásobne. Bral by som minimálne kapacitu 32GB. Ak nemáš veľmi veľké nároky na display, tak by Ti mohla prvá verzia iPad Mini bez retiny úplne stačiť. Aj ten má krásny displej. A ak máš internet v mobile a dokážeš si v ňom urobiť wi-fi hotspot, na ktorý sa vieš s ipadom pripojiť, tak ti stačí aj wi-fi verzia. Ak som dobre porozumel, na wi-fi sa vieš pripojiť aj v škole aj doma, takže pri cestovaní by ti mohol wi-fi hotspot úplne stačiť. A prvá verzia iPadu mini sa dá zohnať za celkom dobrú cenu. Teraz som pozeral na bazos.cz a prvá gen. ipad mini wi-fi 64GB som našiel za 4.400,-, čo je super cena.
iPhone 5s 64GB Space Grey iOS 7.1.1. + Pangu jailbreak
iPad Air 128GB WiFi Space Gray & Black iOS 7.1.1. + Pangu jailbreak

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jakou verzi?

Příspěvek od mike-biker »

Alespoň iPad 3G, kde je Retina. Nebo iPad Mini, ale nesmš se kouknout na kamarádův s Retinou, jinak budeš litovat. 3G je dobré, pokud máš jen datovou kartu, jinak stačí Hotspot z iPhone.
Kapacitu vezmi alespoň 32GB, méně jen pokud se chceš potrestat.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

romanzdk
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: stř bře 19, 2014 8:50 pm

Re: Jakou verzi?

Příspěvek od romanzdk »

Diky za odpovedi. Ano mel jsem na mysli iPad Mini s Retinou, zapomnel jsem to pripsat. Jak tak ctu, tak 16GB by mi tedy melo stacit pro puvodni predpoklad, ale pokud bych chtel vic filmu, ci vice her, tak aspon 32GB, v cemz se vetsina shoduje. V mobilu jsem schopny si vytvorit hotspot, takze 3G verzi bych tedy moc nevyuzil.

Takze kouknu po mini s Retinou, 32GB Wi-Fi.

Jeste jednou vsem diky za vase postrehy a nazory, pomohlo mi to.

Odpovědět