Rada s výběrem iPad Air...

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
bylonebylo
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 19, 2011 11:05 am

Rada s výběrem iPad Air...

Příspěvek od bylonebylo »

Chci si pořídit v nejbližší době iPad Air. Rozhoduji se mezi variantou 32GB WiFi a 32GB WiFi + Cellular. Víceméně budu používat doma, dovolená, občas zahraniční cesty. V iPhonu inet mám, takže nastavit hotspot a frčím taky. Řešil někdo obdobné dilema? Nějaké + a - ? Zdá se mi celkem zbytečné platit navíc 3 000,-Kč, jen za možnost být na síti, když se nabízí varianta přes mobil + hotspot.
Díky za ohlasy.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3509
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Rada s výběrem iPad Air...

Příspěvek od mirmo80 »

Ak chces/potrebujes byt online dlhsie a castejsie, casom ta caste vyuzivanie a zapinanie hotspotu bude otravovat. Nehovoriac a spotrebe baterky. Takze v tomto pripade, by som volil aj 3G modul.
Ak vask budes online len kratsie a pomenej, vystacis si aj s Wifi verziou.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Rada s výběrem iPad Air...

Příspěvek od iTukan »

To neni jen cena za iPad navic,musis pak pripocitat i mesicni poplatky za sim s internetem.
Kdysi jsem taky takove dilema mel. Prvni iPad mel 3G a sim jsem v nem nemel. Dal se pouzivat,jen me nebavilo neustale pripojivani k telefonu,kdyz to neslo jinak. iPad jsem pouzival mene,jen kdyz byla k dispozici wifi. Dalsi iPad jsem koupil bez 3G,vyuzival jsem ho trochu vic,ale diky tomu,ze to byl mini. Naskytla se mi moznost mit vyhodny internet se sim,takze dalsi iPad mini uz ma 3G a uz si to ani bez 3G neumim predstavit. iPad vyuzivam mnohonasobne vice. Za me rozhodne s 3G,jen nezapomen na ty dalsi poplatky na internet,jestli jsi ochoten ty naklady nest.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Rada s výběrem iPad Air...

Příspěvek od mike-biker »

Já sám mám jen WiFi a pokud nejsem v dosahu, připojování k Hot spotu je únavné. Nicméně mám jen jednu kartu Volání + data, takže potom nebylo co řešit. Až bude zrušen Roming, tak bych šel do 3G.
Nehledě na to, že na WiFi nefunguje navigace!
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: Rada s výběrem iPad Air...

Příspěvek od Unown »

To vás ty 2 kliky otravuji? V telefonu Bt muze byt zaplej pořad a pak na iPadu stačí 2x kliknout. Nehledě na to, ze BT takovou spotřebu nemá, ze by vám to sežralo baterku.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3509
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Rada s výběrem iPad Air...

Příspěvek od mirmo80 »

To je pravda. Cez BT je to pohodlnejšie. S iPhonom v takom prípade netreba nič robiť. No a keď spotreba baterky nie je strašná, tak to môže byť celkom OK aj na dlhšie a častejšie pripojenia.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Rada s výběrem iPad Air...

Příspěvek od Barberry.pha »

Jak píše iTukan, pokud nemáš možnost další sim ke svému paušálu, kterou by si měl zdarma a na které by šel třeba taky net z tvého paušálu, tuším že to u nějakého operátora jde, tak to máš další měsíční výdaj za net.
To je důvod proč jsem zatím vždycky volil pouze WiFi verze.
Zatím jsem si vždycky z WiFi verzi vystačil, všude kde se pohybuji mame wifi, a když byla potřeba tak Hotspot z iPhonu.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

bylonebylo
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 19, 2011 11:05 am

Re: Rada s výběrem iPad Air...

Příspěvek od bylonebylo »

Děkuji všem za odpovědi. Po zvážení pro a proti a s přihlednutí na využitelnost, cenu a další náklady, zvolím variantu pouze s WiFi a doplňovat to budu BT nebo HS z iPhone.
iPhone 5 16GB black

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: Rada s výběrem iPad Air...

Příspěvek od Unown »

Nejak si pletes pojmy - neni BT a HS...HS je bud pres BT a nebo WIFI

bylonebylo
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 19, 2011 11:05 am

Re: Rada s výběrem iPad Air...

Příspěvek od bylonebylo »

Sorry, pletu pletu. Nejsem tak zběhlý co je co a jak to funguje. Díky.
iPhone 5 16GB black

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3509
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Rada s výběrem iPad Air...

Příspěvek od mirmo80 »

Ako pise Unown. Cez BT to budes mat v pohode. Pri castom pouzivani to zapinanie/vypinanie v iPade neskor moze byt otravne, no podstatne je vsak to, ze v iPhone to raz zapnes a viac ho nemusis vyberat z vrecka/tasky. To si myslim, je takmer tip top riesenie aj na castejsie vyuzivanie.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

1sefko
Host
Host
Příspěvky: 76
Registrován: sob lis 23, 2013 3:39 pm

Re: Rada s výběrem iPad Air...

Příspěvek od 1sefko »

Mal som takú istú dilemu a nakoniec som kúpil iPad Air verziu len Wi-fi a teraz vidím, že som urobil dobre. Väčšinu času aj tak iPad používam doma na Wi-Fi, keď si ho naozaj že občas zoberiem do práce, napojím sa na vytvorený prístupový bod cez mobil. Mapy som ešte doteraz v iPade otvorené ani nemal, navigáciu mám v mobile a až teraz mi je úplne jasné, že by som v prípade cellular verzie platil zbytočne za ďalšiu simku a internet v iPade.
iPhone 5s 64GB Space Grey iOS 7.1.1. + Pangu jailbreak
iPad Air 128GB WiFi Space Gray & Black iOS 7.1.1. + Pangu jailbreak

bylonebylo
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 19, 2011 11:05 am

Re: Rada s výběrem iPad Air...

Příspěvek od bylonebylo »

Jasné. Ono to bude prostě podle potřeby. Tím že jsem doma na WiFi, do práce autem, tam zase WiFi, na hotelech po německu taky WiFi, takže já bych to asi opravdu ani neměl kde využít. Kdybych třeba jezdil pravidelně MHD do práce nebo vlakem a tam si každé ráno chtěl číst cosi, tak by se to hodilo, ale takto to zkusím přežít s iPhonem a ušetřím prachy (snad) :-)
iPhone 5 16GB black

Odpovědět