Má cenu kupovat iPad Mini?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Tonek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 172
Registrován: ned úno 13, 2011 11:22 am

Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od Tonek »

Zdravím, tento týden jsem přešel od Androidu zpátky k iOS. Tablet jsem prozatím nikdy neměl, protože jsem v něm neviděl využití. Nicméně iOS mě fakt hodně baví a jeho využití na tabletu si dokážu více představit.

Vzhledem k ceně (Aukro, bazar) by mě zajímalo, jestli má cenu kupovat iPad Mini nebo raději nějakou starší verzi většího iPadu?

Na velikosti displeje mně vůbec nezáleží. Spíš by mě zajímala výdrž baterie, pravděpodobnost dalších aktualizací OS v budoucnu, funkčnost zařízení z USA (či jiných zemí) apod.

Díky za tipy a postřehy! :Search:

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od xslide »

Měl jsem iPad 2 a teď mám iPad mini Retina a určitě bych už větší tablet než miniho nechtěl. Je to pro mě akorát. Ale určitě se najde spousta lidí, kterým zase vyhovuje normální iPad.

Takže nejlepší bude, když si je oba vyzkoušíš a pak se rozhodneš. Výdrž na baterku a výkon je cca podobný.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od next751 »

Ked tak ipad mini retina. NIE klasicky ipad mini, ktory ma slabi procesor. Ten ma sestra a ked som hral na tom trial xtreme 2 tak sekala a nema to ani blesk :(


iPhone 5 | 16 GB | iOS 7.0.4 | JB

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od Lukáš Valenta »

iPad Mini je totéž co iPad 2/iPad 3 co do procesorového výkonu se týče (ale iPad 3 má více RAM). Upřímně bych doporučil iPad 4, iPad Air či iPad mini s retinou. Klasický mini či iPady 1/2/3 už jsou docela málo výkonné.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od Barberry.pha »

Tak hlavně záleží na používání. Pro manželku mini stačí, já už se těšil až si pořídím Air/Mini Retina, jednak kvůli HW tak kvůli retině.
Myslím že letošní iOs 8 na miniho,ipad2 a 4S už nebude, ale třeba se pletu.
Jak psali kolegové mini je HW stejný co ipad 2, je to 3 roky starý HW. Baterie vydrží u všech ipadu +- stejně.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Ještě by iOS 8 měli dostat, ale určitě bych šel do miniho s retinou, Airu a nebo iPadu 4. Podle mě nemá velký smysl kupovat zařízení starší minulé generace.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od next751 »

Tak mozno mu bude stacit aj ipad mini, ale radsej doplatit tych 100 € a kupit ipad mini s retinou.


iPhone 5 | 16 GB | iOS 7.0.4 | JB

Tonek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 172
Registrován: ned úno 13, 2011 11:22 am

Re: Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od Tonek »

Musím bohužel hledět na peníze, ale myslím si, že Mini z roku 2012 by přeci jen mohl dostat víc aktualizací než iPad 2 z roku 2011.
Jako uživatel nejsem moc náročný, takže Mini bych využíval jen na pročítání webu, hudbu, filmy, sem tam nějaká hra, ovládání YT na SmartTV. Myslíš, že nic náročného. :)

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od next751 »

Tak pokial nechces hrat narocne hry, tak potom staci ipad mini, ale uvidis, ze casom budes nadavat preco som nekupil ten mini s retinou :D


iPhone 5 | 16 GB | iOS 7.0.4 | JB

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od mirmo80 »

Ak ti nezalezi na velkosti a mas trochu penazi na viac, tak minimalne iPad 3. 1GB RAM, lepsi procesor, retina, lepsia baterka. 512 RAM je dnes uz naozaj malo. Jeho podpora vydrzi dlhsie, ako pre iPad mini.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od Metalgirl »

Přesně, jediný problém bude nedostatek RAM, iOS ti pak bude shazovat aplikace. To on dělá, když nemá dostatek RAM.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od Barberry.pha »

Upřímně ipad 3 není taková výhra a ve finále je rozdíl oproti ipadu 2 pouze v té retině. Veškerý HW a silnější baterka je tam pouze kvůli te retině. Pokud něco na dýl tak rozhodně ipad 4, který má oproti ipadu 3 výkon úplně někde jinde.

To že mini bude mít třeba o rok delší podporu než ipad2 nemění nic na tom že tam je prostě HW z ipadu 2 a tudíž prostě starý a nestihajíci.
Už teďka se dá sehnat i mini s retinou bazar za slušnou cenu a i nové s cenou pod 9t. Záleží kolik na toho miniho máš a jakého chceš kupovat, nový nebo bazar?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

iPad 3 má oproti iPadu 2 a mini reálně totožný výkon, jak píše barberry.pha. Mě jsem iPad 3 s iOS 7 běžel hůře než iPad mini. Pokud chceš ušetřit, běž do iPadu mini. Pokud ještě došetříš, ber iPad minim retinou. Případně by se mohl za podobnou cenu sehnat iPad 4.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Má cenu kupovat iPad Mini?

Příspěvek od mirmo80 »

Aha. Tak potom nic samozrejme. Vychadzal som len z papierovych parametrov.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět