Jak "zprovoznit" iPad Air?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
anda22
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: sob led 12, 2013 4:19 pm

Jak "zprovoznit" iPad Air?

Příspěvek od anda22 »

Dobrý den,
zakoupila jsem si nový iPad Air 32GB wifi. Doma už mám iPhone 5, ale nemám s iPady žádnou zkušenost. Můžete mi prosím někdo poradit, jak ho zprovoznit? Počítám s tím, že ho napojím na PC, přihlásí se mi asi na iTunes a synchronizuje s mým stávajícím iPhonem nebo jak to bude prosím? Ipad bude využívat i můj syn, jde tam nějak nastavit nového uživatele, když si budeme např. volat přes FaceTime nebo viber, pozná dotyčný, jestli píšu z iPhone nebo iPadu? Dále by mě zajímaly aplikace, které mám zakoupené v iPhonu, jestli se tam sesynchronizují, nebo jestli je stáhnout znovu? A co kontakty, ty se převedou taky automaticky? Budu ráda za i za vaše případné tipy a triky. Zatím ho mám v krabičce a plánuji ho uvést do chodu asi na Vánoce, teda pokud to vydržím:-)

muso
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 243
Registrován: sob kvě 28, 2011 8:51 am

Re: Jak "zprovoznit" iPad Air?

Příspěvek od muso »

na ipadu bych si vytvoril nove apple ID, takze posta, kontakty apod. budou nezavisle mezi tim ipadem a iphonem. az by byl ipad zprovoznen (aktivovan), tak v ipadu v app store (v nastaveni) bych se prihlasil s tim iphone apple ID, tudiz pujde nainstalovat jiz zakoupene app do ipadu. facetime popr. viber by mel bez problemu fungovat, jelikoz obe zarizeni budou pouzivat rozdilne apple ID, ikdyz pro nakup na app store bude apple ID stejne.

pokud bych chtel pouzivat obe zarizeni pro sebe, nastavil bych na obou stejne apple ID (puvodni z phone) a na ipadu se mi pridaji kontakty i postovni ucty z toho iphona. facetime pujde normalne pouzivat, v pripade volani mezi ipadem a iphonem je treba nastavit kazdemu zarizeni jinou adresu (v nastaveni), vytvorit si novy kontakt s tou adresou, napr. muj ipad a pak volat na ten kontakt.

anda22
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: sob led 12, 2013 4:19 pm

Re: Jak "zprovoznit" iPad Air?

Příspěvek od anda22 »

Dobře, zkusím to tedy pod stejným ID a pak nějak nastavím, abych to rozlišila.

anda22
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: sob led 12, 2013 4:19 pm

Re: Jak "zprovoznit" iPad Air?

Příspěvek od anda22 »

Tak jsem ho zprovoznila. Nechtělo to po mě připojení na iTunes, vše se nestavilo "ručně". To iTunes slouží jen pro mobil?
Ale viber na iPad mi to nenabízí ke stažení, asi ho nepodporuje:-( a nebo je to tím, že je pouze iPad pouze s wifi. Při psaní iMessage mám ale problém, když píšu, přijde mi sms na iPad i samo sobě...V mobilu se mi iPad uložil jako Andrea- iPad. Jinak zatím asi nic, co bych potřebovala vědět.

dalzap
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 892
Registrován: čtv črc 07, 2011 5:31 pm

Re: Jak "zprovoznit" iPad Air?

Příspěvek od dalzap »

Vytvor synovi druhe apple id, zpravy by potom mely byt ok.

Odpovědět