iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, reakce

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
1sefko
Host
Host
Příspěvky: 76
Registrován: sob lis 23, 2013 3:39 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od 1sefko »

Dnes som si našiel na displeji môjho iPad Air malý škrabanec, asi dvojmilimetrový. Normálne nie je vidieť, ale pri vypnutom iPade keď ho natočím na svetlo, tak som ho zbadal. Buď sa muselo niečo zachytiť na smart coveri, alebo som ho poškriabal pri utieraní handričkou. Nie je to zatiaľ tragédia, lebo škrabanec je presne na rozmedzí aktívneho displeja a čierneho rámu asi v strede ipadu na strane, kde je magneticky prichytený smart cover. Hneď som objednal pre istotu dve fólie na displej, keby sa mi ju náhodou nepodarilo prilepiť bez bublín na prvý krát. Že by bol dnes piatok 13-eho?

numb
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte lis 20, 2012 10:30 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od numb »

Tak jsem tam volal a v případě kdy chcete zboží vyměnit za jiný, tak to nejde že doplatíte zbytek, ale musíte zaplatit celou částku za novej produkt. Za ten co vracíte, tak prej až to přijde do Holandska (aspoň myslim, že říkala Holandsko :D ) tak až jim tam dorazí, tak do pěti dnů pak přijdou peníze na účet z kterýho se platilo. Tak uvidíme. iPad mini s retinou by měl dorazit 19.-23. prosince, krásně pod stromeček :)

numb
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: úte lis 20, 2012 10:30 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od numb »

Dneska mi prisel e-mail, ze iPad dorazi uz 17.12 :-) Takze na skladech jich maj asi uz dost :-)

slezacekm
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 510
Registrován: čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od slezacekm »

kotelník píše:A jo jasne, nestahoval jsi ji z icloudu, to jsem si popletl..,

jen bych rád oživil zkušenosti s keynote na ipadu air (který jsem nakonec pořídil). přestal jsem používat icloud, protože jsem zjistil, že když je icloud v keynote v ipadu zapnuto, tak se sice prezentace synchronizují, ale třeba bez internetu (ale i s ním) trvá načítání hrozně dlouho. navíc vždy dojde k přepisování neplatných písem (nekompatibilita s power pointem) při každém otevření. celé jsem to vyřešil tak, že jsem všechny prezentace naimportoval ručně přes iTunes. tady dojde při pvním otevření k přepsání písma a pak už je spuštění bleskové. teď už se prezentace otevírají úplně bleskově.
tudíž icloud fajn na synchronizaci, ale dost to zpomaluje

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

Ahoj, taky si planuju koupit iPad Air. Zajimalo by me jestli nekdo z vas narazil na nejaky problem (napr. vadny pixel, oderky z vyroby, atd.). Diky
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

1sefko
Host
Host
Příspěvky: 76
Registrován: sob lis 23, 2013 3:39 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od 1sefko »

U mňa nič také, display bez jedinej chybičky, žiadny vadný pixel (musím si 3 x zaklopať, aby som to nezariekol), testoval som aj display na vadné pixely podľa vygoogleného návodu stiahnutím rôznych jednofarebných wallpaperov, telo iPadu bez jedinej vady, po rozbalení a vybalení z fólie som ho detailne prezrel.

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

Tak uz ho mam, a mam tam nehomogenitu podsviceni (LEDka tmavem pozadi je videt jak vyrazeji podsvicuje). :( Mate to taky tak? Nejlip je to videt v tmave mistnosti (zavrit se treba do koupelny), kdyz si date jas na maximum a na displayji zobrazite ciste cernou barvu (idealne fullscreen).
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Barberry.pha »

OT: kolikrát jsi v totální tmě a máš jak tak naplno aby to vadilo? Tohle bude skoro u většiny iPadu, nebo při normálním použití jsi na to taky přišel?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

Nejdriv me to trklo do oka pri startovani iPadu (cerne pozadi s bilym Apple logem). iPad 3 takovyto problem nemel. Sorry, ale u tabletu, ktery stoji pres 17 000 Kc vyzaduju, alespon nejakou homogenitu (necekam, ze to bude jak EIZO monitor)

fotka zde:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/746 ... G_0531.JPG
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, reakce

Příspěvek od Slimák »

Uz jsem o tom psal drive, zadne LCD nema skvelou homogenitu. Jen co se tyce vsech generaci iPadu, tak u kazdeho jsem mel v zasnute mistnosti pri 100% jasu nerovnormernost v podsviceni. Mam to podobne jako ty, ale ne v takove mire. Ja to neresim, protoze tento jev je zpozorovatelny za podminek, ktere v beznem prostredi nepouzivas. Ale pokud se ti to nelibi, reklamuj, obavam se, ze dalsi kus bude podobny a jakmile vymenis 10x iPad, budes si moci pogratulovat s borci na MacRumors, protoze testovat displej v nerealnych podminkach mi prijde nesmysl, ale jsou to tve penize a je jen na tobe, jak to poresis. Kdyz v rozsvicene mistnosti vytahnes jas na 100%, dany jev take neuvidis. Na druhou stranu je fakt, ze za ty prachy by clovek ocekaval prvotridni kvalitu, ktera se v posledni dobe ze strany Apple nedostava a je alarmujici, kolik uzivatelu resi problemy s displeji. Co me nejvice stve, ze ani Mini Retina to nema poresene. Minuly tyden mi jeden kousek prisel a hned jde zpatky, protoze leva cast displeje ma zluty nadech a prava jde do bile. To je neuveritelne, co Apple dokaze vypustit. Displej na tabletu jedna z nejdulezitejsich soucasti a nedokazi pochopit, ze to Apple doposud neresi.

Ja to zatim nechci resit, protoze buh vi, jaky kousek bych dostal, protoze jsem rad, ze mam dobry nadech vyvazeni bile bez nejake casti zluteho tonu v leve oblasti, na coz si mnoho lidi ztezuje a za mesic co mam Air, jsem v realnych podminkach ani jednou nezpozoroval problem s homogenitou. Takovy strelec nejsem, abych ve tme stavil jas na maximum. Pockam tak 3-4 mesice a pote ho pujdu reklamovat a modlit se, aby mi neprisel kousek s pochybnym displejem.

Pokud jsi ho koupil z Apple Store, zavolej jim, popis problema a zadej okamzitou vymenu. Ja volal ve ctvrtek na technicky, postezoval jsem si, prepojili me na obchod a slecna, mimochodem velmi mila zajistila kuryra, ktery si dnes iPad Mini vyzvedl a nezavisle na to vytvorila novou objednavku, ktera by mela dorazit uz ve stredu ci ctvrtek. Jak na technickem, tak na obchodnim se omluvili za tuto spatnou zkusenost. Ve finale efektivni a profi reseni. Otazkou je, co mi to vlastne za kousek dorazi, protoze s nadseni koupe draheho produktu se posledni dobou stava koupe obavana.
Naposledy upravil(a) Slimák dne pon pro 16, 2013 10:10 pm, celkem upraveno 2 x.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

PeterKiss

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od PeterKiss »

krabicka3 píše:Tak uz ho mam, a mam tam nehomogenitu podsviceni (LEDka tmavem pozadi je videt jak vyrazeji podsvicuje). :( Mate to taky tak? Nejlip je to videt v tmave mistnosti (zavrit se treba do koupelny), kdyz si date jas na maximum a na displayji zobrazite ciste cernou barvu (idealne fullscreen).



No keby si nepovedal tak o tom ani neviem :-)

Nevadi mi to a mam svoj Air velmy rad i ked je biely :lol:

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

To je prave to, ze kdyz v rozsvicene mistnosti vytahnu jas na maximum, tak je to stale videt. :( Kdyby to bylo nehomogenni tak jako ostatni LEDky pod mym displayem (viz prilozena fotka v mem predchozim prispevku), tak to jeste skousnu, ale tohle se mi vylozene nelibi. :(
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

PeterKiss

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od PeterKiss »

No na bielom iPade to presvecuje aj cez biele oramovanie je pravda ze za 17000 clovek ocakava aby to bolo tiptop ale vyroba ide doslova na pase mozu sa vo fabrikach snazit ziadny kus nebude dokonaly moze len splnat quality kriteria k exportu a predaju.

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, reakce

Příspěvek od Slimák »

Jasny, ja te samozrejme chapu, ale na druhou stranu, proc to vytahujes v koupelne na maximum, to je prece nepouzitelne. Jak jsem uvedl, v realu to nikdy nezpozorujes. Kdyz se ti to nelibi, tak to reklamuj, to je jedine reseni, ktere mas k dispozici. Do predchoziho prispevku jsem ti jeste dopsal, jak nyni reklamuji Mini Retinu z Apple Store.

PeterKiss: mam take bily, ale pres ramecek mi to neprosvita.

Nejvic me ale mrzi, ze kdyz kupuji novou generaci, uz z toho nemam radost, ale obavy. Pred koupi iPad Air jsem byl v iStyle na Cernem Moste, tam o zadnem rozbaleni pred koupi nechteli ani slyset, ani pote, co jsem jim sdelil sve obavy ohledne podsviceni a homogenity. Nejdriv zaplat a pote rozbal. Na otazku, co kdyz bude mit spatny displej mi sdelili, ze zavola manazerce a nejak to poresi. Pry zadne negativni zkusenosti nemaji, bodet by ne, kdyz mnoho lidi to ani neresi, dokud o tom nevi. Az pote, co jsem se predstavil, ukazal prukaz a sdelil z jakeho duvodu tam jsem, tak najednou to uz slo. Musim rici, ze vic vychcane prodejce jsem nevidel a na to, ze jsou APR je kvalita jejich sluzeb otresna a to jsem mel zajem u nich Air koupit, nikoliv je jen zkouset. Nakonec rozbalili a jak to dopadlo? Leva strana displeje opet zluta, prava bila. Clanek nakonec nevysel, protoze by to byla pro APR katastrofa. Nejlepsim prodejcem v tomto testu se necekane stal Datart, tam jsem se setkal s neuveritelne ochotnym personalem, kde mi vedouci prodejny dovolil rozbalit, v klidu vyzkouset a pote zaplatit. Dokonce kdyz jsem mel dilema, ze ho po 8 dnech vratim a vymenim za cerny, nabidli mi okamzite vraceni financi ve 14ti denni lhute, tj. 22 990 Kc a nebo vymenu za cerny, ktery behem tri dnu po me objednavce skladove zajistili. Kdyz dorazila cerna varianta na prodejnu, mel jsem moznost pred samotnou vymenou dany kus taktez vyzkouset. Nakonec jsem si to rozmyslel a nechal si bily.

Celkove nas bylo sedm, dalsi ctyri chlapy a dve zenske. Cilem bylo sestavit clanek na tema APR vs standardni prodejci v tematice chovani a reseni ne az tak nestadardnich zalezitosti pro nejmenovany, jeste vcelku seriozni medium, ktere ma pod sebou nekolik internetovych magazinu a take tiskove periodiky. Novinarina neni nase hlavni pracovni napln, ale bokovka. Sestavili nas, protoze o Apple neco vime a nebylo cilem poslat na test nekoho, kdo jen vi, ze na zadech to ma logo jabka a nema aktualni zamer koupit alespon jeden produkt. Kolegyne se setkala s perfektnim pristupem v CzC na Hajich a po kontrole si s usmevem odnesla take Aira 128GB. Co se tyce negativnich zkusenosti ostatnich v prazskych APR, tak o tom radeji psat nebudu, to by bylo na hodne dlouho.
Naposledy upravil(a) Slimák dne úte pro 17, 2013 1:09 am, celkem upraveno 2 x.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, reakce

Příspěvek od Barberry.pha »

OT: upřímně by mě zajímalo co udělají s tím rozbaleným ipadem který si nevezmeš, jestli jo nabídnou jako nový nebo s nějakou slevou jako rozbalený, případně pokud ho nevezmeš kvůli špatnému displeji, jestli ho reklamují nebo prodávají dále.
On ale Datart ani CZC nejsou APR že? Nemají tam i jinak přísné podmínky co se týká prodeje, vystavení atd
Ty zkušenosti bych si rád přečetl, jenom jestli není na zvážení zda to není i kvůli nějakým podmínkám které musí jako APR dodržovat narozdíl od PR což Datart a CZC asi budou a podmínky mají benevolentnjší, jak na cenu, tak způsob prodeje.
Holt by to tady chtělo Apple Store aby se to pak dalo s čím porovnávat.

Ale díky za zajímavou zkušenost.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

PeterKiss

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od PeterKiss »

No mne ano uplne na okraji asi 2mm je vidiet aj cez plast.

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, reakce

Příspěvek od Slimák »

Barberry: ja jsem to nakonec odmazal, ale kdyz vidim, ze te to zajima, tak jsem to tam nejak dopsal zpet a jeste to tedy rozvedu, ale nerad bych, aby z toho pripadne vznikla omacka a reakce sli jinou cestou, nez v tematu iPadu :-)

Netusim, jak v iStyle nalozi s kusem, ktery ma pochybny displej, ocekaval bych, ze ho poslou zpet, ale take ho v realu mohou zkusit prodat nekomu s vedomim, ze si toho treba nevsimne. Abych pravdu rekl, personal se pote snazil ten igelitak na krabici opet narvat, aby to vypadalo, ze nebyl rozbaleny, takze obrazek jsem si udelal. Tezko rici. Me podminky APR jako zakaznika, ktery ma zajem o zarizeni za 23 litru, popravde nezajimaji, protoze bych ocekaval, ze sluzby ze strany personalu APR budou prave na nadstandardni urovni, coz se nam proste nedostalo, az kdyz jsem kvakal, proc a kdo jsem, tak najednou vsechno slo. Ocekavali jsme od APR presne to, cemu se nam nedostalo a naopak standardni prodejci prijemne prekvapili. Podminky od Applu vuci APR bych ocekaval v tematu design, rozmisteni, vystavene produkty, coz urcite tak je, ale aby meli podminku, ze si zakaznik pred koupi nemuze dany produkt rozbalit a vyzkouset, je alespon z meho pohledu tristni, jelikoz mam zkusenosti odjinud, ze Apple Store v Nemecku je co se tyce techto sluzeb tip top a zakaznik je v uvozovkach pan. A to bych rekl, ze tam maji podminky jeste na vyssi urovni. Mam takovy pocit, ze problem techto APR je samotny personal, proste cesi, kteri si ze zapadu vezmou jen to co vyhovuje, protoze obecne smerem na zapad ty sluzby funguji tak jak maji, nejen co se tyce Applu. Jenze v teto zemi jsou sluzby porad jen na prumerne urovni a je to jen o tom, s kym se setkate tvari v tvar a jak se zrovna vyspal. U Datartu a CzC to slo bez jakehokoliv premlouvani ci komplikaci, tam jsem se citil jako zakaznik, coz me jako zakaznika zajima nejvice a take me to velmi potesilo. Uvedomil jsem si, ze APR je pouze design, psychologie, frajirci skakajici se sluchatky za pet litru na krku, ale kdyz jako zakaznik slusne a seriozne pozadam ne az tak nestandardni vec, jako rozbaleni a vyzkouseni produktu pred koupi s tim, ze opravdu mam zajem o koupi, tak to proste ne. To musim neustale ukazovat novinarsky prukaz, aby to slo...? Druha vec je skladova dostupnost, nekolikrat jsem overoval model 128GB Cellular a vetsina APR opakovane nedostupne, zadne konkretni odpovedi, vsechno jen "zpravidla, rezervace, asi, mozna, tyden, 14 dni", ale to uz je spis detail nez negativum. Pro me samotneho to byla obrovska zkusenost a pokud budu kupovat jakekoliv iZarizeni, zadne APR v Ceske republice rozhodne nevyuziju, jelikoz je osobne povazuji za vychcanky. Pro dobro vsech jsme katastroficky clanek o APR vs bezni prodejci radeji nevydali, ale alespon mi to dalo zkusenost, ze APR jsou z hlediska sluzeb naprosto otresne a diky tomu si dokazu predstavit, jak se "standardne" chovaji k zakaznikum. Verim, ze kdo prijde, neresi, zaplati, tak dobry, ale neco navic pred platbou, to uz je problem. Proste nejdriv zaplat, pak si rozbal. Puvodne jsem od Premium Reseller, jakozto od nazvu Premium ocekaval premiove sluzby.

Dodnes si pamatuji citace, jak nase komunikace s personalem v iStyle na Cernem Moste probihala a musim rici, ze tak neuprimny usmev jsem dlouho nevidel. Mel jsem normalne pocit, ze jsem byl zakaznik jen v prvnich trech minutach, kdy jsem projevil zajem o koupi Aira, vznesl dotaz, zda ho maji skladem, pote me prodejce pratelsky motivoval: tak co, jdeme do nej... Ale jakmile jsem rekl, ze ano, ale zda je mozne si ho pred koupi vyzkouset a sdelil duvody ohledne problematiky displeje, uz tak vtipny nebyl, usmev mu razem polevil a u me uz v tu chvili stali dva prodejci. Po mem predstaveni druhy prodejce otocil a rozbalit ho najednou slo.

A jedna mala zkusenost na zaver. Kdyz jsem zacatkem Listopadu shanel Air, objevil jsem reklamu a clanek na iBee Store, kde se majitel kasal, jak nema rad APR a ze jejich sluzby jsou podprumerne a touto cestou nechce jit. Dotazal jsem se primo jeho, aby mi sehnal iPad Air 128GB Cellular v cerne a ve finale to dopadlo tak, ze jen sliboval a po par dnech se prestal ozyvat uplne. Jsou to machri, kteri si v eteru a v reklamach na neco hrajou, ale praxe je skutecne jina.

Finale je takove, ze osobne budu doporucovat a vyuzivat pouze Apple Store a standardni prodejce (zejmena ty jmenovane), protoze teprve realne zkusenosti ukazali, ze si zakaznika umi vazit, aniz bych musel mavat "jsem novinar, testuju si Vas". Pokud ma nekdo pozitivni zkusenosti s APR a verim, ze se tu najde mnoho lidi, tak tim lepe, kazdy ma nejakou pozitivni/negativni zkusenost, dle ktere se sam ridi a nikomu to nevnucuji.

Kazdy z nas jsme si koupili jeden Apple produkt, ale zadny nebyl koupen v APR. Za rok asi vyrazime do APR mimo Prahu, treba to bude jine (na tom, ze jaci prazaci jsou, asi neco bude), ale obavam se, ze po techto zkusenosti uz pozadavek ze strany zadavatele nebude :D

Premysleli jsme, ze si clanek vydame s podporou nejakych bulvaru ala Zive, apod. sami, jelikoz to jsou nase zkusenosti a nejsme vazani mlcenim ani smlouvou, nakonec jsme to odpiskali. Jsou Vanoce a zivot jde dal :-)
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Barberry.pha »

Díky za napsání postu a jelikož je k tématu, tak si myslím že je to v pořádku že to tady je a že se alespoň ta zkušenost dostala ven. Ať to slouží jako takový názor pro ostatní kteří si budou chtít produkt koupit, případně před koupi vyzkoušet a pokud by byl nějaký zájem o větší diskuzi na toto téma, případně napsaní vaších zkušenosti, tak se můžu klidně založit topic kde tahle zkušenost bude napsána a bude se tam moci o ní v klidu diskutovat, aby se zde věnovalo primárně tématu.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Anndy »

Slimak. Dobry postreh. Ja si naopak myslim, ze sa o takychto veciach pisat ma, rovnako ako poukazovst na ne. Inak nikdy nezmiznu. Taktiez by som o tomto informoval apple, nech si urobi poriadok. Ale Kazdy osobne by sa mal podobne spravat, aby sa nieco konecne zmenilo. Osobne sa snazim, a ze mam riadny zoznam kde nenakupejm, ci neodoberam sluzby alebo trvam na dodrzani veci a podmienok. A je to u nas sakra tazke, niekedy uz ani nie je kam ist :-)

Sorry za OT.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Barberry.pha »

Pokud má Slimák zájem o vlastní topic, ať mi pošle do PM případný název a já to pak večer udělám a tyhle posty tam přesunu. Myslím že by bylo škoda aby taková věc zapadla a za podobnou zkušenost bude hodně lidí rádo ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

OT: Obecne co se tyce nizke urovne sluzeb v CR, tak si za to dle meho nazoru muzeme sami. Proc? Protoze koukame nejdriv na cenu, pak na cenu, dlouho dlouho nic, a pak mozna na cenu. No a ona nizka cena s dobrou sluzbou jdou proti sobe... kvalitni sluzba = kvalitni personal = vyssi naklady na mzdy = potreba vyssi marze = vyssi koncova cena.
Nicmene bez dalsiho se Slimakem souhlasim, ze Apple PREMIUM Reseller (ktery si to "Premium" nechava zaplatit) by mel poskytovat premiove sluzby. Souhlasim, ze tomu opravdu tak bohuzel neni.
S neochotou vyzkouseni pristroje pred koupenim jsem se setkal i u Vodafone, kde to nebyvalo vzdycky tak.

Nicmene po predchozi dobre zkusenosti s iOpravnou jsem tam odnesl sveho Aira, kde prijmaci technik vubec nediskutoval, a rekl mi, ze ta homogenita je jasne videt i na jinych mistech (tam bych to skousnul), nejenom na te jedne LEDce, ktera me vzdycky praskla do oka. Do patku nebo pondeli bych mel mit novy kus, tak doufam, ze to kluci stihnou, protoze mam vidinu vanoc se spoustou jidla a sladkosti kolem me, a uprostred toho vseho jsem ja vyvaleny na gauci a hraju Clash of Clans na svem novem iPadem Air. :D
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Gekko gecko »

Nevím nikdy jsem apple produkt před koupi nezkoušel ale není nepsaná povinnost prodejce umožnit zákazníkovi před koupi vyzkoušet?
Pak je taky možnost v istyle nebo jinde objednat přes internet osobně vyzvednout a když displej bude mít špatné podsvícení, do 14dnu vrátit pak na prodejce smůlu, vzít to musí a důvod zákazník není povinen uvádět.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

To by mel byt naprosty standard - predvedeni zbozi pred koupi. Pokud mi toto prodejce neumozni, nemam jediny duvod si ho koupit na kamenne prodejne. Pak je, presne jak rikas, lepsi si objednat pres e-shop.
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Slimák »

krabicka3: dej urcite vedet, jak jsi dopadl, az dostanes novy kus. Drzim ti palce i u nohou, abys nebyl pripadne zklamany, ze to bude podobne :-)
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

ok, dam
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Awe
Host
Host
Příspěvky: 20
Registrován: pát říj 04, 2013 10:51 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Awe »

Gekko gecko píše:Nevím nikdy jsem apple produkt před koupi nezkoušel ale není nepsaná povinnost prodejce umožnit zákazníkovi před koupi vyzkoušet?
Pak je taky možnost v istyle nebo jinde objednat přes internet osobně vyzvednout a když displej bude mít špatné podsvícení, do 14dnu vrátit pak na prodejce smůlu, vzít to musí a důvod zákazník není povinen uvádět.


Nechci vám kazit radost ale víte co je za problém když vrátíte zboží zakoupené přes eshop do 14dnů? Peníze za zboží vám můžou vrátit do zákonných 30dnů. Tudíž jste stejně bez zařízení a bez peněz. Z osobní zkušenosti peníze posílají po dvou,třech týdnech.

Takže nastává otázka zda je lepší vrátit do 14dnů, popř. rovnou dát na reklamaci?

Jinak abych nemluvil mimo téma, také mám v plánu koupit Air popř Mini Retinu a stále se nemůžu rozhodnout který zvolit. iPad 2 a Miniho jsem v minulosti měl a teď nevím kterou velikost bych více využil. Nějaké rady?

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

Kdyz jsem se osobne zamýšlel nad timto problemem, moje logika byla nasledujici:

Pokud si nekam beru tablet, beru si na to batoh (= do kapsy ho nedam). No a pokud si beru batoh, tak je mi jedno jestli ma 8" nebo 10". Koukat na 10" tablet je rozhodne prijemnejsi nez koukat na 8" = iPad Air.
Dle teto analogie se velmi tesim na 12.9" iPad Pro
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

georgeoldman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 05, 2010 8:40 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od georgeoldman »

Ano, přemýšlím stejně, pořád jsem váhal, jestli Mini nebo Air, mám Air, je velmi lehký.
Naposledy upravil(a) georgeoldman dne pát pro 20, 2013 5:43 am, celkem upraveno 4 x.
MacBook Pro Retina
iPad Mini
iPhone 5S
Apple TV
AirPort Express

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Slimák »

Co byste řekli k problému, kdy se mi občas stává, že po odpojení nabíječky (např. po celé noci) se stav baterie 100% okamžitě změní na 99%. Když ho restartuji, zobrazí 100%.

Mám tu přisuzovat problému s iOS nebo HW?
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

georgeoldman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 05, 2010 8:40 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od georgeoldman »

Toto dělají všechna Apple zařízení, že už jsem jich měl, můžeš být klidný :-)
MacBook Pro Retina
iPad Mini
iPhone 5S
Apple TV
AirPort Express

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Slimák »

Mě to krká :D . Když mám 100%, tak na 99% to klesne až tak za 30-40min dle náročnosti použití, ale když začínám na 99%, tak je úbytek baterie standardní. Dnes ráno jsem měl 99%, tak jsem restartoval, naskočilo 100% a do poklesu na 99% se dostal po cca. 30min.

Pro mě nová zkušenost, na iP5 ani na iPadu 4.gen se mi to nestalo. Možná to dělá 7.1 beta.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

georgeoldman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 05, 2010 8:40 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od georgeoldman »

Nedělá. Dělalo to i při iOS 5, 6....prohledej si toto forum, už se to před dlouhým časem řešilo a několikrát.....
MacBook Pro Retina
iPad Mini
iPhone 5S
Apple TV
AirPort Express

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

dokud je to 1 - 3% tak to neresim. Kdyz jsem mel Samsung Galaxy S2, tak ten se umel pres noc ve flight modu(!) vybit sam od sebe i o 15%. To byl muj treti a posledni Samsung...3x a dost.
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Slimák »

georgeoldman píše:Nedělá. Dělalo to i při iOS 5, 6....prohledej si toto forum, už se to před dlouhým časem řešilo a několikrát.....


Vím, že se to tu řešilo, proto jsem poznamenal, že "pro mě" je to nová zkušenost, kterou jsem na iOS5 ani iOS6 nikdy osobně nezaznamenal. :roll:
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

ja si zas vsimnul, ze na predchozich iOSech bylo 100% baterky s bleskem uprostred indikatoru baterie, a kdyz byla uplne nabita, tak se blesk promenil v zastrcku. Na iOSu 7 je proste blesk a hotovo. Tim chci rict, ze si myslim, ze kdyz ti indikator ukaze 100%, baterie jeste nemusi byt uplne nabita. Pak telefon neco zkontroluje a uz se spusti na 99%
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Metalgirl »

Těch 99% ukáže i při delším připojení na nabíječku, s tím to nemá co dělat.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

protoze zarizeni po urcite dobe nabijeni vypne
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, reakce

Příspěvek od Gekko gecko »

krabicka3
Tak ja tablet nikam nenosím a mini mám jen na doma, k čtení zpráv pomoci aplikací, FB, Tapatalk, prohlížení netu a na pozadí buď rádio nebo mluvené slovo.
Je zbytečné kvůli tomuto zapínat stolní PC a navíc pohodlnější v křesle či posteli, než se hrbit u stolu na židli.
Prostě tablet používám k tomu, k čemu byl stvořen, ke konzumaci obsahu a jako prodlouženou ruku počítače.
Naposledy upravil(a) Gekko gecko dne čtv pro 19, 2013 9:09 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

Gekko, to je naprosto spravne. Vzdycky si myslim svoje, kdyz od nekoho slysim, ze iPad je na praci uplne na hovno.
Mam to stejne jako ty, konzumuji na iPadu obsah (browseni na netu, Facebook, hry, muzika, filmy, maily a jeste mozna par veci), ovsem me osobne se toto vsechno dela lip na vetsim zarizeni.
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, reakce

Příspěvek od Slimák »

Take to mam podobne, ale iPad taham vsude sebou, nikdy totiz nevim, kdy se budu potrebovat na neco kouknout, vyhledat, zahrat si hru, pustit si televizi nebo film, ci nekomu prezentovat fotky. Sice ho vetsinu casu pouzivam doma, kdy PC zapnu zridka, defakto jen na upravu fotek nebo zaloh, ale jinak vse ostatni, co se tyce soukromeho vyuziti, tak uz delam jen na iPadu. Vylozene k praci jako vytvareni obsahu ci produktivni cinnosti tohle zarizeni pro me neni, zalezi vsak na danem oboru, jelikoz v letectvi ci ve zdravotnictvi se iPady vyuzivaji a urcite i v jinych oborech. V posledni dobe jsem se dal i na upravy dokumentu v iPadu, protoze s Numbers ci Pages se pracuje vcelku dobre, na druhou stranu to co upravim v techto aplikaci, bych mel v Office upraveno za polovinu mene casu. Ale nejake ty rychlovky ci sem tam upravy je to jeste idealni a ne jedinkrat mi byl iPad i dobrym pomocnikem pri reseni pracovniho problemu, napr. byl jsem mimo firmu, nemel NB a tak jsem vyuzil RDP klienta na iPadu a resil u zamestnance technicky problem. Ze by to nejak omezovalo, to vubec, bylo to pohodlne a jeste me to bavilo :D Kolikrat se ani nehlidam a na iPadu pisu i dlouhe slohovky :D Mnoho lidi, co hulakaji, ze to neni na praci, maji ponekud jednostranne, mozno bych definoval i omezene mysleni a tak si pod pojmem prace predstavuji jen jakesi vytvareni ci kreativni cinnost, ale jsou oblasti, kde se i iPad efektivne vyuzije po pracovni strance, napr. v nekterych kategoriich administrace ci spravy a nemusi to byt nejaka mala firma, ci garaz, ale i korporatni segment. Pro me je iPad idealnim doplnkem k PC/NB, kdy vetsinu zalezitosti, predevsim tech konzumacnich zastane na jednicku, nemluve a pohotovosti, pohodlnosti a vydrzi baterie. Jak bylo receno, prodlouzena ruka a nejak si dnes nedovedu predstavit, ze bych iPada nemel. Pro me ta era, kdy jsem kvuli kazde pikacovine zapinal pocitac nebo notebook uz davno skoncila.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Odpovědět