iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, reakce

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
marcus50
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 14, 2011 6:44 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od marcus50 »

@Slimák: Děkuji ti za tvoje příspěvky ohledně prověřování vybraných prodejců Apple výrobků :). Chtěl bych se tě zeptat, jestli si při testování displeje iPadu v Datartu procházel procesem prvního spuštění (připojení k wifi) nebo si nerovnoměrnost podsvícení či žlutý odstín sledoval jen z úvodní obrazovky (např. výběr jazyka). Mám totiž obavy, že si v tom světle v obchodě to nepůjde poznat (např. vadné pixely nepůjdou poznat téměř vůbec). Ta výměna do 14 dnů v Datartu (při koupi na prodejně) se mi nechce moc věřit, kdo ví jaká by byla realita, ale poptám se v konkrétní prodejně tady v Ově.

Jinak můj příběh je takový, že jsem iPad Air zakoupil na Apple Store a během měsíce a půl jsem vystřídal 5 kousků. Všechny měly nerovnoměrné podsvícení (žlutý nebo šedý stín na levé polovině displeje a u jednoho kusu v kombinaci s vadným pixelem). 5-tá výměna mi byla už zamítnuta a vracejí mi peníze. Byl jsem odkázán sice na kamennou prodejnu, ale i tak mám možnost si iPad zakoupit zase na Apple Store. V současnosti čekám na peníze a rozmýšlím, kde si iPad opět koupím. Nechce se mi opakovat zdlouhavý a únavný proces čekání na to, co mi z Apple Store přijde, ale na druhé straně zde vidím bezproblémovou výměnu. V kamenné prodejně to je zase naopak.

georgeoldman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 05, 2010 8:40 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od georgeoldman »

Musím se ač nerad podělit o další zkušenost s kvalitou konstrukce výrobků Apple - poslední dobou. Mám Air a koupil jsem Mini Retina, druhý den šel na výměnu - viklající se home button, tlačítka on/off a volume úplně uvolněná. Druhý kus - ještě horší, home button již při prvním doteku vykazoval velkou vůli - stačilo na něj jen položit prst a cítili jste jak se pohybuje v ložisku sem tam okolo něj prostě škvíra. Oba stejná serie, továrna Pegatron, stejný týden. Takže zůstavám u Aira a do vydání iPhone 6 mám čas se rozmyslet, jak dlouhou dovolenou si na jeho nákup vezmu, abych měl čas ho několikrát reklamovat :-)
Naposledy upravil(a) georgeoldman dne pát pro 20, 2013 10:11 am, celkem upraveno 1 x.
MacBook Pro Retina
iPad Mini
iPhone 5S
Apple TV
AirPort Express

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, reakce

Příspěvek od Slimák »

marcus50: displej jsem v Datartu kontroloval tak, ze jsem si s vedoucim prodejny sednul, pripojil me na jejich wifi a ja si stahl obrazky. Pote jsem na sebe hodil bundu a snazil se eliminovat co nejvic svetla. Ac to vypadalo obcas komicky a pripadal jsem si jak blazen, tak jsem mu vsechny postupy a obavy vystvetlil :-) Objednavku jsem provadel pres internet 4.11. s vyzvednutim na prodejne, nikde jsem neuvadel, ze jsem ho kupoval primo na prodejne, tam ani nebyli skladem.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

cz.hook
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: ned lis 03, 2013 11:12 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od cz.hook »

Nažloutlý nádech je bohužel nejspíš featura :-) https://discussions.apple.com/thread/55 ... 0&tstart=0

Zatím jsem neviděl jeden jediný Air s perfektní obrazovkou a to jsem jich dobře přes dvacet měl v ruce ...

JInak Datart je v pohodě, jednou jsem vracel Nexus 7 a úplně bez potíží mi vrátili peníze ...

martazx
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 21, 2013 10:05 pm

Výdrž baterie iPad Air

Příspěvek od martazx »

Jaký maté zkušenosti s výdrží baterie u ipadu air??. Brouzdal jsem jenom po netu cca hoďku a sežralo mi to skoro 20% baterky. Touto rychlosti jakou to žere baterku bych se určitě nepřiblížil k těm jejich 10ti hodinám co udávaj.
Naposledy upravil(a) Metalgirl dne sob pro 21, 2013 10:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno do již existujícího tématu, je zbytečné zakládat nové.

slezacekm
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 510
Registrován: čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od slezacekm »

Baterie mi na airu vydrzi klidne 13-14 hodin. Podle udaju z vyuziti. Mam vypnute efekty ale jinak wifi bt stale zapnute. Cinnosti typu safari mail fifa youtube. S vydrzi jsem neskutecne spokojeny

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od kotelník »

dost zalezi v jakem prostredi serfujes. Pokud je to na slunicku, tak je maximalni jas a ten zere hoodne, oproti tomu nocni serfovani nezere nic, protoze treba ja mam displej uplne na minimum a i tak mi prijde, ze sviti hodne...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Slimák »

V prumeru mi vydrzi okolo 13h pri beznych cinnostech (Safari, mail, RSS, Tapatalk, Youtube, Clash of Clans, apod.) pri jasu zhruba 5-50%. Pokud i tomu pridam par hodin her, tak se dostavam na 10h.

Nejvyssi vydrz jsem mel 15h. Nejnizsi 7h, kdy jsem hral neustale Dead Trigger 2.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

Tak jsem dostal novy kus. Jak jsem slibil, davam vedet...
Homogenita je perfektni (zase zkouseno v cerno cerne koupelne s cernym fullscreen obrazkem s podsvicenim na maximum).
Naprosto nepatrne jsou na spodni hrane displaye (hrana nad Home buttonem) videt prosvicujici LEDky. Kdyz podsviceni stahnu na pulku (v te tme stale presprilis), tak je display dokonalost. => dobre jsem udelal, ze jsem reklamoval.
Jinak zadne zlute odstiny na bile nepozoruji.
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Slimák »

Super. Nahod fotku, at muzeme porovnat rozdil prechoziho kusu s novym.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

amdatlon1
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 647
Registrován: úte lis 25, 2008 3:49 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od amdatlon1 »

A je rozbalený iPad Air, zatiaľ žiadnu výrobnú vadu som si nevšimol, len som sa bál tej bublinky vedľa facetime kamery, ale to tam má asi byť.
iPhone 6S Space Gray 64GB iOS9(od 10/2015) Telekom
Macbook Pro Retina L 2013(3/14)
iPad Air silver (12/13)32GB
iPhone 6 silver 16GB iOS8
iPhone 5S silver 16GB iOS7(od 11.13-10/14)
IPHONE 4S 16GB (10/11-10/13)
IPHONE 3G 8GB (6/09-10/11)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Metalgirl »

To je senzir svetla.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Slimák »

Ale jo, je to mnohem lepsi :-)
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

No rozdil nebe a dudy :) Na ten novy se mi podarilo i skvele nalepit folii. K tomu jsem si poridil zadni kryt (http://www.belkin.com/uk/F7N083-Belkin/p/P-F7N083/) + original modry Smart Cover, a uz mi nic nechybi.
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Aparat
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 256
Registrován: stř srp 19, 2009 2:32 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Aparat »

Tak jsem k vanocum obdrzel iPad mini s retina a super.. Ipad Air bych uz rozhodne nechtel..

macodk3
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1583
Registrován: úte pro 15, 2009 4:45 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od macodk3 »

Tak moje skúsenosti s novým iPadom Air v skratke sú takéto. V prvom rade baterka má neuveriteľnú výdrž, ešte lepšia ako na pôvodnom iPade 3, od rána 97% a to sa už asi 2 hodiny "hrám". Potom tá váha je veľký rozdiel a rozmery oveľa lepšie. Výkon nemôžem porovnávať, zatial žiadne sekanie.
Obrázek iPhone 6 Plus
Obrázek iPad Air
Obrázek Macbook Air 13"
Obrázek iPod Nano 7G

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

Jinak moje zkusenosti v porovnani s mym predchozim iPadem 3 (s iOS 6) jsou nasledujici:

- rychlost prostredi vnimam nastejno (tesim se na 7.1, ktera by mela byt optimalizovanejsi)
- iOS7 je podstatne hnusnejsi
- pri drzeni na vysku, levy a pravy okraj jsou tenke a taky si pri drzeni zakryvam cast displaye
- je podstatne lehci
- konecne uz mam vsechny zarizeni s Lightning konektorem
- novy 3 segmentovy Smart Cover konecne udrzi iPad ve "foto-ramecek" pozici tak, ze se dotyka stolu vnejsi stranou Coveru, nikoliv vnitrni, semisovou stranou, jako u iPadu 3 a 4
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

GeorgioV
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 179
Registrován: ned bře 25, 2012 2:05 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od GeorgioV »

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, jestli nevíte něco o dostupnosti iPadu Air v obchodech. Např. jestli je dostupný v jakýmkoliv iStyle v ČR, popř. když ho objednám nyní na Apple.com - za jak dlouho asi přijde? Děkuji moc, přeji příjemný svátky! :)
iPhone 4S 16GB Black - iOS 7
iPhone 4S 16GB White - iOS 6
iPad Mini 16GB Wifi - Silver

http://www.smartfoun.cz - Přinášíme novinky ze světa chytrých zařízení

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od SteveJSF »

Koukni na web prodejce, tam jsou k tomu informace, najdeš tam i telefonní kontakt, kde ti to ještě upřesní a potvrdí. Co se týče přímo Applu, začni na jejich webu objednávkou a tam uvidíš za jak dlouho to odešlou. Cesta trvá asi jeden pracovní den.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Mám iPad mini s retinou. Displej naprosto perfektní, retina ostrá, iPad velice rychlý. Perfektní zařízení.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od krabicka3 »

Tak se mi dneska povedlo shodit iOS :) Pustil jsem si na pozadi muziku, hral jsem Clash of Clans, nekolikrat jsem prejel 4 prsty doprava , abych se dostal na mail, pak zpatky na Clash of Clans, a jakmile jsem na nej mel prepnuto, 4 prsty zezdola nahoru jsem vyvolal task manager. V ten moment na me zasvitilo bile logo Applu na cernem pozadi (restart).
Zkusil jsem postup opakovat, ale uz nespadl.
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Gekko gecko »

Možná nedostatek RAM i když 1GB to by neměl bejt problém, stát se to může i u iOS každopádně já pád jako takový...to už se ani nepamatuji, naproti tomu u androidu to bylo dost častý no.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od SteveJSF »

Taky jsem dnes viděl jablíčko na mini retině. Ale musím říct, že mě to vůbec nepřekvapilo - zvykl jsem si na to, že Apple už není symbolem stability a spolehlivosti, spíš naopak. Bohužel.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od kotelník »

Respring mam pomerne casto. iPad i iPhone. Bohuzel
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Gekko gecko »

Nevím co s přístroji provádíte :D vy, ale já měl restart co se pamatuji, naposledy někdy u 3GS a to jsem ještě blbnul po JB s nějakou app z cydie :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Barberry.pha »

To je zase post, nic s tím dělat nemusí. Mi se udělal na 5S respring potom co jsem z locksreenu otevřel foťak.
Předtím nikdy. Takže asi tak.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od kotelník »

přesně, neděláme s ním nic jiného než ostatní, možná jej využíváme více než Ty, to nejsem schopen řešit, ovšem je nás takových spousty a myslíš, že všichn i děláme něco špatně? Je to bug iOS7, dříve toto žádné zařízení nedělalo... naráz jak iPad, tak iPhone...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Gekko gecko »

Vzali jste mě příliš vážně, ten smajlík tam nebyl jen náhodou...někdy se to prostě stane no. :wink:
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Slimák »

Tak pridam jeste jednu zkusenost a to srovnani rMini vs Air pro ty, kteri to s fotkami mysli alespon trochu vazne. Mam rMini a Air vedle sebe, tak jsem se pustil do porovnani. Na obou modelech jsem porovnaval svych vybranych 50 fotek pri manualnim nastaveni jasu a to z duvodu, ze jsem se chtel puvodne Aira zbavit a prejit na rMini. rMini ma dle meho osobniho dojmu sileny color gamut (potvrdilo se mi, co bylo uvedeno v testech), ale netusil jsem, ze to bude az tak markantni. Puvodne jsem o rMini uvazoval s vedomim, ze bude jen mirnejsi saturace barev a dle dojmu jinych uzivatelu, kteri tvrdi, ze rMini ma tak realnejsi podani barev a vyhovuje jim to, tak ja jsem byl zdesen, protoze mr to nepripada jako realnejsi na ukor saturace, ale spise ustreleny gamut. Fotky upravuji na kalibrovanem Dell UltraSharp 2412 sondou za pet tisic, takze o nejakem profi nemuze byt ani rec, spise jen semi-pro. Na Airu barvy subjektivne odpovidaji a je to hlavne dle mych predstav, ale to co jsem videl na rMini, tak to byl jeden ustrel za druhym. Fotim predevsim z leteckeho prostredi a na nekterych vybranych letovkach prevazuje tmave modra obloha pro utvoreni dynamiky. Na Airu to proste odpovida, ale na rMini je obloha jaksi divne vyblita, kdy odstin tahnul az do tyrkysove. Na fotkach z bezneho prostredi napr. statiky, dovolene, akce, tam byli rozdily zase minimalni, ale take byli, kdy treba F14ka pri zapadu slunce uz nemela takovy smrnc, kdy se zapadajici teple slunicko o ni opira. Jeste, ze jsem mel moznost je porovnat, diky tomu Aira uz prodat nechci. Tot ma osobni zkusenost, nikomu to nevnucuji, at je kazdy spokojen s tim, co ma.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Patrezko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 274
Registrován: úte srp 25, 2009 4:25 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Patrezko »

Mne sa iPad Air občas reštartuje... Myslíte že to je kvoli iOS 7? Pri starom iPade sa mi to nikdy nestalo... Doteraz som si myslel ze to dokazu len androidy

georgeoldman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 224
Registrován: úte říj 05, 2010 8:40 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od georgeoldman »

Prý chyba iOS 7.0.4, musíme vyčkat na 7.1, mně to dost často dělal iPhone 5s, který už jsem vrátil. Současný iP5s ani Air zatím ještě žádný respring (tedy jablko a za pár vteřin zpět).
MacBook Pro Retina
iPad Mini
iPhone 5S
Apple TV
AirPort Express

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Slimáku: s tím barevným gamutem. Mini má stejný jako měla předchozí verze, jako měl iPad 2.. Jasně, asi by bylo lepší, kdyby to měla i tato verze, ale displej mi vyhovuje naprosto maximálně. Na retině vypadá celý iOS 7 báječně.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, reakce

Příspěvek od SteveJSF »

Já s barvami na novém mini taky nemám problém. Chápu, že náročnější uživatel bude vidět nedokonalosti na jemných přechodech, jako je obloha a skuneční svit při západu, ale od mobilního zařízení naprostou dokonalost ani nečekám. Rozdíly oproti předchozím iPadům jsem zatím nijak nepocítil a to je pro běžné uživatele podstatné.

Nechci tím nějak shazovat nespokojeného náročnějšího uživatele, naprosto chápu, o co mu jde. Ovšem ti ostatní - co tam budou mít za fotky? Čím pořízené? Jak odborně pořízené? Absolutně bych je neděsil nějakým shazováním kvalitativně skvělého zařízení, jakým nový mini bez diskuze je.

Samozřejmě Air je rovněž super zařízení, které mimořádně nadchne i ty, kteří už jsou na kvalitu iPadů zvyklí.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, reakce

Příspěvek od Slimák »

Podotknul jsem, ze pokud to nekdo s fotkami mysli vazne, tak s rMini bude nejspis zklaman :-) Ja mam iPad i pro prenzentaci fotografii, proto takova zkusenost, nikoliv shazovani zarizeni, ktere je jinak v ostatnich ohledech vynikajici. Prechody jsou jedna vec, saturace druha, to bych vse jeste akceptoval, ale jiny odstin modre, cervene a zlute me zklamal. Mraky lidi bude s rMini naprosto spokojeno, ale pokud nekdo iPada vybira s prioritou fotografii, tak se obavam, ze tam muze prijit zklamani. Pouze realne poukazuji na tuto problematiku, ktera muze nekomu se stejnym kriteriem pri vyberu pomoci, od toho forum je, aby se probirali i negativa a narocnejsi kriterie.

Lukas Valenta: ano, cely iOS7 vypada na rMini bajecne, o tom zadna. Stejne tak, kdyz jsem si spustil par her, tak proste vse super.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Na prezentaci fotek asi ano, ale jinak ten rozdíl moc viditelný není. Při proovnání iDnesu s iPadem Air mi lepší barva přišla celkově na Minim. I u celého systému. Takže u fotek možná lepší Air, ale jinak ta saturace u Miniho mi nijak špatná nepřijde bez porovnání. Rozhodně to na běžné použití není takový problém, jako je to prezentováno. Až mě to trošku vyděsilo, když jsem to četl s Minim na cestě :-)
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od SteveJSF »

Přesně tak, všechno to vypadá až moc děsivě, přitom bez přímého srovnání by nikoho ani nenapadlo, že tu nějaké rozdíly jsou. Ale neber to osobně, Slimáku, fakt nechci tvoje pocity a zkušenosti s tím zlehčovat a beru je vážně. Vnímal bych je určitě stejně, jen jsem se k takovému porovnávání zatím nedostal a nemám tu k tomu Aira (v ruce jsem ho samozřejmě měl a vím, že je to skvělý kousek). Mám tady několik modelů iPhonu a iPadu a neříkám, že mezi nimi nejsou rozdíly, jen mě zatím nenapadlo je hledat a porovnávat, všechno jsou to retiny a všechno na nich vypadá skvěle. Věřím, že Air by mezi nimi zřejmě zářil, ovšem dosud tady Air nebyl a s fotkami se pracovalo na tom, co bylo k dispozici, proto nelze říct, že jinde než na Airu to nejde.

Jediná rada je vyzkoušet si to a pak se rozhodnout. Někomu se to podání Airu zalíbí natolik, že cokoliv jiného by byl už kompromis, který se mu nechce podstoupit. Jinému ten rozdíl nepřijde tak významný a naopak rád chodí s taštičkou, do které mu mini padne daleko lépe, navíc mu bude vyhovovat jiný způsob držení, který už u Airu není možný. Zkrátka ty rozměry můžou pro někoho hrát významější roli, ale my tu nikomu do hlavy nevidíme. V každém případě jsou obě zařízení nádherná, fajnšmekři na grafiku ať koukají spíš po Airu, ale každý ať zváží svá vlastní pro a proti.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Patrezko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 274
Registrován: úte srp 25, 2009 4:25 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Patrezko »

georgeoldman píše:Prý chyba iOS 7.0.4, musíme vyčkat na 7.1, mně to dost často dělal iPhone 5s, který už jsem vrátil. Současný iP5s ani Air zatím ještě žádný respring (tedy jablko a za pár vteřin zpět).



Takže to môže byť aj vadný kus, keď ti to po výmne už nerobí, či nie?


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, reakce

Příspěvek od Slimák »

V pohode :-) Jen jsem chtel, abyste to slyseli i z jine stranky :D Kdybych fotky tolik neresil, tak rMini uz mam taky :-) I nektere hry se mi na rMini hrali pohodlneji, nez na Airu.

Patrezko: vadnemu kusu bych to asi neprisuzoval. Respring je hodne nahodna zalezitost. Na Airu jsem ho mel dvakrat pri iOS 7.0.4, na 7.1b2 zadny. Zkusil bych vyckat na finalni 7.1, protoze doposud jsou vsechny 7.0.x katastrofalni bety.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Na Mini 1.generace jsem měl respring jen jednou za x měsíců. Na minim s retinou celkem často s multitaskingem.
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

Odpovědět