iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, reakce

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
jojosr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 199
Registrován: stř dub 02, 2008 7:19 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od jojosr »

Takze som sa konecne stal majitelom noveho iPad mini retina wifi cellular 128 GB. Trvalo to dlho, ale nakoniec som sa dockal.
Velkostou som vzdy chcel mini, super padne do ruky, skvely na citanie, filmy, beznu pracu.
Cakal som, kym neprisla retina.
Teraz je tablet takmer dokonaly.
Perfekne farby, ostrost.
Nepozorujem ziadne problemy s displayom, ako tu bolo obcas prezentovane.
iOS je OK, zatial ziadne respringy, nic.
Restore apps z iTunes (z iPhonu) uplne v pohode.
Kedze je to moj prvy tablet, necudujte sa prosim niektorym vychytavkam, ktore su pre mnohych z Vas uplnou samozrejmostou, ale u mna vzbudzuju nadsenie.
Napr. v iTunes sa mi dole objavia aplikacie, ktore dovoluju priamo pridat subory do iPadu. Napr. knihy cez Stanzu, filmy cez Infuse a mnoho dalsich.
Kedze mam 128 GB, sukam ich tam jedna radost (bez diakritiky :-)
Celkovo povedane, mam radost z iPadu mini, a mozem ho iba doporucovat. Stale sa s nim iba zoznamujem, a objavil sa jeden problem so Safari, ktory neviem vyriesit.
Na iPhone som zvyknuty na to, ze nove okno sa mi otvori samostatne a viem si ich vyvolat klikom na ikonku. Tu to zaboha neviem urobit. Ked pridrzim link a dam "otvorit v novom okne", nevyskoci mi nove okno, ani sa mi neotvori ten link....Vie dakto poradit.
Summa summarum: Oplatilo sa vydrzat, mini retina je skvely tableb na kazdodenne vyuzivanie.
HOWGH!

Takze odpoviem si sam:
Safari pada kvoli bugu, ktory je velmi jednoducho opravitelny:
http://ipadnerds.com/safari-crashes-ope ... w-tab-fix/
Zjednodusene: Ist do nastastavenia, - Safari- a vycistit historiu a cookies.
Vsetko slape ako hodinky :-)
macbook pro 13", i5, model 2011, OS Maverick 10.9.1, iPad Mini Retina, 128 GB, Wifi Cellular.

Speed
Host
Host
Příspěvky: 99
Registrován: sob črc 24, 2010 3:22 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Speed »

Čau, dneska si jedu pro Aira. Jak mám otestovat nebo na co se zaměřit u nedostatků/vad na displayi? Dík
Apple, co je to...?

mabarcz
Host
Host
Příspěvky: 82
Registrován: stř úno 02, 2011 9:14 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od mabarcz »

Od zacatku jsem mel tmavy pruh pres cely display, zrejme spatne nanesene lepidlo. Videt to bylo jen na bilem podkladu. Tento tyden jsem se rozhodl reklamovat. iPad Air zakoupen v Nemecku 10/2013 v Media Marktu. V utery pres apple support podana zadost o vyzvednuti produktu na adrese v Nemecku, ve stredu ve 12:30 kuryr od UPS. Ctvrtek 11:00 iPad dorazil do Holandska, ten samy den v 15:00 odeslan nahradni produkt. V patek ve 12:20 kuryr od Hermes s novym produktem. Za me tedy s prubehem reklamace maximalni spokojenost. Novy iPad bez chyby.

thesibep
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 11, 2014 2:15 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od thesibep »

Ahoj, bohužel mám stejné zkušenosti jako itukan, promáčknutá záda na dvou místech u ipad air 128GB, dále nečistotu - prach pod sklem cca ve třetině LCD. Ach jo, kdybych se s tím už nesetkal tak bych tomu ani nevěřil. Ten prach je asi normální, jelikož jsem měnil jak ipad 3 tak 4.gen. Promáčklina je jasně od nabíječky. Proboha proč! U tak drahé věci tolik problémů po rozbalení!

Mike_99
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: čtv pro 25, 2008 2:07 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Mike_99 »

Moje skusenosti - Prvy iPad Air mal posunute magnety. Po nasadeni Apple smart cover bol 1 cm prednej spodnej casti iPadu nekryty a 1 cm v hornej casti presahoval cover do prazdna... Vyreklamovane, vymena kus za kus. Druhy iPad taktiez problem s magnetmi :ROFL: po nasadeni Apple smart cover uz konecne licuje a kopiruje hrany prednej casti iPadu, ale pri prelození coveru na zadnu cast iPadu a naslednom pripnutí, aby sa časť s magnetmi pripla a neplantala vo vzduchu, tak magnetky nejako preskočia a vydá to hnusný (lacný) zvuk :o vyreklamujem ho a iPadu sa okmažite zbavujem. Len tak ďalej Apple :Bravo: Poučenie: ak chcete vediet či váš iPad ma magnetky v poriadku, kupte si Apple smart cover :D
iPhone 3G, 3GS, 4, 5, 6, 6S, 7, X, 11, 13 Pro
iPad Air
iPhone 15 Pro Max

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od Slimák »

Tak to je huste :D
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: iPad Air a iPad mini retina, zkušenosti, dostupnost, rea

Příspěvek od kotelník »

Spis jestli neni vadny smart cover :D
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Odpovědět