Nakup iPadu v zahranici - pripadna reklamacia potom

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
pepe999

Nakup iPadu v zahranici - pripadna reklamacia potom

Příspěvek od pepe999 »

Zdravím, len tak zo zaujímavosti by ma zaujímalo ohľadne reklamácie napríklad keby som si v zahraničí kúpil iPad 4 a donesiem si ho domov či by bolo možné sa obrátiť na SK na niekoho (Apple) predajcu v prípade nejakej poruchy zariadenia v tých dvoch rokov čo by bola záruka. 8) Alebo to trepať na to miesto kde sa to kúpilo?? Apple by mal vyjsť v ústrety, či?? :ROFL:

Patrezko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 274
Registrován: úte srp 25, 2009 4:25 pm

Re: Nakup iPadu v zahranici - pripadna reklamacia potom

Příspěvek od Patrezko »

Medzinarodna apple zaruka plati prvy rok... potom pocas druheho roka to mozes reklamovat tam kde si to kupil (pokial je to eu)

pepe999

Re: Nakup iPadu v zahranici - pripadna reklamacia potom

Příspěvek od pepe999 »

Ďakujem. Čiže stačí že ten iPad by som kúpil to je jedno v ktorom štáte Európy (Nie európskej únii) a keby niečo prvý rok sa pobabralo, tak v pohode v akomkoľvek európskom štáte v Apple by to vzali. A v tom druhom roku by som musel doniesť ten Ipad na reklamáciu presne tam kde by som ho kúpil.

dalzap
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 892
Registrován: čtv črc 07, 2011 5:31 pm

Re: Nakup iPadu v zahranici - pripadna reklamacia potom

Příspěvek od dalzap »

V prvnim roce plati zaruka celosvetove takze muzes koupit kdekoliv a reklamovat take. Druhy rok zaruky se uplatnuje tak, kde jsi to koupil v pripade, ze prodejce druhy rok zaruky poskytnul

pepe999

Re: Nakup iPadu v zahranici - pripadna reklamacia potom

Příspěvek od pepe999 »

Ešte by ma zaujímalo že keby ten iPad kúpim vo švajčiarsku a pri prejazde cez hranice by mi ho našli či by to nebol problém 8) Do kelu lebo viem že sa musí tovar precliť, keď sme raz niesli na aute z Čiech z jednej firmy do Švajčiarskych firiem. A aj naopak keď sme sa vracali. Papierovačky . . . Tak ale z elektronikou to nemalo nič spoločné. Hm kto vie ako by to bolo s iPadom, kua drááát. Aj keď si myslím že by nemuseli akurát natrafiť presne na mňa ale náhoda je niekedy nevyspytateľná :)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Nakup iPadu v zahranici - pripadna reklamacia potom

Příspěvek od ls8 »

A co chceš od nás slyšet? Dobře víš, že dovážené zboží musíš proclít (tzn. minimálně doplatit DPH). Jestli ti dovoz načerno za to riziko pokuty nebo zabavení dováženého zboží stojí, si musíš rozhodnout sám.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

pepe999

Re: Nakup iPadu v zahranici - pripadna reklamacia potom

Příspěvek od pepe999 »

Ty kokos to už je potom trápne, aby colníci riešili trápnu elektroniku. To aby rovno prečesali celý bus, každému batožinu osobné veci všetko len kvôli tomu aby sa strápňovali a mastili si svoje Egá že zhabú niekomu nejaký telefón alebo iPad a podobné sračky, lebo nezaplatil trápne DPH a ešte k tomu neviem kde by niekto vybavoval to preclenie o 21:00 alebo o pol desiatej večer, keď Bus prechádza hranicu a vystúpil by z autobusa a ohlásil by Pána colníka, že Pán policajt ale ja som si kúpil tu elektroniku a mojou povinnosťou je vám vopred oznámiť že ju dovážam do mojej rodnej krajiny :) Aby náhodou nebolo s toho veľké hállooo :D Fakt akože trápne toto už tieto ich teplé zákony . . . Iné nemajú na rozume turisti keď si tu niečo kúpia, len vybavovať tie ich sračky či čo . . . :D Pred desiatimi rokmi som prevážal PS2 a nechali nás vyložiť komplet celé auto a akurát na nej pozerali číslo, či nieje kradnutá, ale žeby sa starali o nejaké clo tak to veru že nie to iba náš colník ma raz upozorňoval vo vlaku keď ešte boli hranice že ale elektroniku nemôžete prenášať to viete, povedal tým jeho tónom ako keby bol neviem čo. Som si pomyslel že ty si dobrý keket asi :D
A čo mám to na saláme akurát tak :good:

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: Nakup iPadu v zahranici - pripadna reklamacia potom

Příspěvek od kotelník »

Nikdo na foru Ti nebude radit jak to mas udelat, jak obchazet zakony, maximalne se podeli o zkusenosti...nejak jsem nepochopil Tvuj rozhorceny prispevek a jeho vyznam
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

pepe999

Re: Nakup iPadu v zahranici - pripadna reklamacia potom

Příspěvek od pepe999 »

No jednoducho mi to vadí, lebo ľudia si to majú vycucať asi s prstu že ako majú postupovať. A hlásiť každú ujovinu pri prenose. By si sa divil čo všetko sa prenáša a nikoho ani nenapadne alebo radšej zatají ako by mal povedať že nesie plný kufor klobás napríklad. Kašlať nato veď to je jedno, buď to riziko zoberiem na seba alebo nie a bodka. Možno niekto niečo niesol a keď ho zastavili, tak mávli rukou a dovidenia...Proste neriešili nejaký trápny telefón alebo podobne. Aj tak každý klame :)

lukas12
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 05, 2010 4:52 pm

Re: Nakup iPadu v zahranici - pripadna reklamacia potom

Příspěvek od lukas12 »

Pokud jsem nespadl z višně, tak snad v rámci EU (+ Švýcarsko se účastní jednotného trhu) máme celní unii, DPH ani clo se neplatí, jen při nákupu.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Nakup iPadu v zahranici - pripadna reklamacia potom

Příspěvek od ls8 »

Při dovozu ze Švýcarska se DPH platí.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

pepe999

Re: Nakup iPadu v zahranici - pripadna reklamacia potom

Příspěvek od pepe999 »

A keď ju nezaplatím :) a dám iPad reklamovať v mojom rodnom kraji, nastane problém keď si čeknú sériove číslo??? :))) :-D Asi zrejme áno, či? Majú to tie špiny v systéme zaznamenané....Je..bb..éé..mm im slááávvvuuu :D

Odpovědět