Jaky iPad tatkovi k 55tinam ?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Jaky iPad tatkovi k 55tinam ?

Příspěvek od BiGFiSh »

Ahoj, tatkovi doslouzil notebook a pouziva ted starej stolni pc. Chtel bych mu k narozkam koupit iPad.

Premyslim ale jaky ? Chci, aby to pro nej bylo prekvapeni...

- v praci by ipad vyuzil k poznamkam a foceni jeho prace
- internet mu myslim postaci pouze WiFi, jednak ji mame doma a po Praze je uz plno free hotspotu, v hotelech popr. taky. Maily a ostatni si vyrizuje az doma - takze myslim, ze moznost mobilniho internetu nepotrebuje
- navigaci ma v aute
- bude pouzivat spise obyc aplikace, hlavne ty zadarmo, hry hrat nebude :)
- ovladani notebooku ho obtezuje, dle meho usudku mu bude vice vyhovovat tablet, diky dotykovemu displayi
- je alergicky na to, kdyz je neco malym, titernym pismem a kdyz je to neprehledne a spatne ovladatelne

Jaky iPad byste mu doporucili ? iPad nebo iPad Mini ? iPad 4.generace ? Hledam optimalni reseni cena/vykon.

Jinak ostatni znacky tabletu jsem vyloucil, sam mam iPhone a ovladani + spolehlivost se mi zdaji u Applu intuitivni + skoro bezporuchove..

diky za tipy :)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Jaky iPad tatkovi k 55tinam ?

Příspěvek od cuting »

Řešili jsme před vánocemi podobný problém s tchyní a i když jsem původně preferoval mini, tak nakonec jsme zvolili klasickou 4 . A úspěch byl veliký. Hádají se o něj s tchánem doslova jako malé děti, už jsem musel dusící se smíchem utéci několikrát na terasu .... Velký není o tolik dražší a pokud nemá rád titěrná písmena apod. určitě mu udělá více radosti.Navíc všechny aplikace, co máš ve svém iPhonu, i placené , může mít zdarma on ve svém ipadu.
 Apple hračky 

BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Re: Jaky iPad tatkovi k 55tinam ?

Příspěvek od BiGFiSh »

Diky za info.

Staci jen prihlasit muj apple id v appstore ? Nechci, aby se mu synchronizovaly moje maily, kalendare, kontakty atd :)

Sphyn0x
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2637
Registrován: čtv dub 22, 2010 10:55 am

Re: Jaky iPad tatkovi k 55tinam ?

Příspěvek od Sphyn0x »

Radšej veľký s Retinou :)
///M

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Jaky iPad tatkovi k 55tinam ?

Příspěvek od Barberry.pha »

Udelej mu icloud ucet na jeho kalendar, kontakty, mail atd, a staci kdyz v appstoru se prihlasis pod svym, a stahnes app ktere jsi zakoupil ty a muze je pouzivat on ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Re: Jaky iPad tatkovi k 55tinam ?

Příspěvek od BiGFiSh »

tak to je super ! diky ! :) snad bude mit radost..

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jaky iPad tatkovi k 55tinam ?

Příspěvek od rony »

pri tom veku nie mini, iba ak nema problemy so zrakom ale pochybujem. ja uz pomaly nezvladam iphone :-)

mas spravne uvahy. ak to nevude nosit, asi je zbytocne platit dalsi mobilny datovy pausal a chyba mi len informacia, ci ho chce mat vyhradne doma ci inde v interieri.

k tomu zraku: v podstate nemusi ocenit ani retinu ale ipad 2 by som uz nebral. o tom ako kalkulovat kapacity s,e uz popisali hodne a
e na intenzivnejsie pouzivanie je 32 ggigabajt optimum. asi nebude ho namahat kvantami videa ale zrejme si potrpi na fotky, toe mozu cosi zabrat.

ps: ta alergia na titerne pismo nie je alergia, naozaj to fyzicky obtazuje, ludia nie moc daleko od 20tky tomu nikdy neuveria az tak o 20-30 rokov :-)

kup mu ten plny smartcover co ma aj zadny kryt ale ak by mu vadil, tak to, co mam ja, saostatny zadny kryt a saostatny smartcover. to druhe mu bude velmi vyhovovat lebo na stole to bude chciet neustale niecim podkladat pri citani.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Billy

Re: Jaky iPad tatkovi k 55tinam ?

Příspěvek od Billy »

Vzal bych klidně iPad 2 16GB, je cenově dostupnější než Retina. Samozřejmě musíš sám zvážit jestli je pro něho Retina display podstatný :)

BiGFiSh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 7:50 am

Re: Jaky iPad tatkovi k 55tinam ?

Příspěvek od BiGFiSh »

rony : prehledl jsem jeste ten dotaz, zda doma nebo ven..

tata by si ho nosil do prace, ale internet by tam nevyuzil, nemel by na to cas.. jedine by si fotil a dokumentoval to, co dela.. maily a ostatni zalezitosti resi az doma, takze si myslim, ze to wifi postaci.. a 16GB si myslim, je bohate pro nej, kdyz me osobne staci i 16 na iPhone a to jsem celkem narocnej uzivatel, diky iTunes se to da pekne ,,tocit", to co tam aktualne chces mit..

Takze to vidim iPad s Retina displejem Wi-Fi 16 GB + ten case, o kterej se to da oprit, aby to stalo na stole

btw to gravirovani mi prodlouzi o cca jak dlouho doruceni ? - neni to nesmysl, kdyby se to pozdeji prodavalo dal ?

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Jaky iPad tatkovi k 55tinam ?

Příspěvek od Metalgirl »

Gravírování je pěkná věc, ale pak je prodejnost dalšímu majiteli horší. Ne každému se bude líbit nápis, který tam vygravírovat necháš.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

phaeton_esc
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 05, 2008 1:43 pm

Re: Jaky iPad tatkovi k 55tinam ?

Příspěvek od phaeton_esc »

Něco podobného jsem řešil před vánoci - taťka chtěl tablet, vzhledem k tomu že se sestrou máme oba iPad a ovládání mu vyhovuje, tak ho logicky chtěl taky - původní plán pořídit mu iPad 2 se nakonec změnil a koupil se mini. Nad otázkou WiFI/3G jsem taky přemýšlel, nakonec ho ale používá víceméně doma, na WiFi. Na cestách internet nepotřebuje, maily se mu stahují do iPhonu.

Jediný problém je že, že mini má (alespoň dle mého názoru) podstatně horší příjem signálu přes WiFi. Osobně být tebou, tak bych asi pořídil mini, záleží ale opravdu na tom, jestli se bude víc používat doma (potom raději velký) nebo na cestách (malý). Navíc, jestli se tvůj taťka většinu času přesouvá třeba autem, tak si myslím že jsou rozměry naprosto druhořadé.
Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: Jaky iPad tatkovi k 55tinam ?

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Určitě iPad 4. generace. Kvůli problémům se zrakem Mini ne - a proti iPadu 2 zase hraje rozlišení. Ostrý text je v tomto případě tím nejlepším dárkem :)
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

Odpovědět