Častý problém s gmailem - někdy nelze přijmout poštu

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
nounejm
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned črc 11, 2010 12:34 pm

Častý problém s gmailem - někdy nelze přijmout poštu

Příspěvek od nounejm »

Zdravím Vás.
Mám na 20 iPadech nastaven totožný mail (využívám to ve třídě) a častokrát se stává, že "Poštu nelze přijmout - Uživatelské jméno nebo heslo pro účet ...@gmail.com je nesprávné". Udělá to jenom na pár iPadech.
Přitom je uričtě správné, protože za nějakou dobu, když to zkouším, tak vše funguje. Mohl by mi, prosím, někdo poradit, kde by mohla být chyba? Jestli je chyba u googlu nebo v síti wifi nebo v nastavení iPadů?
Střídá se to s hláškou "Poštovní server imap.gmail.com nereaguje. Ověřte správnost zadání informací o účtu v nastavení Mail". Netuším, kde by se to mohlo nastavovat.
Díky. NNJM

saikan
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: pát pro 30, 2011 4:02 pm

Re: Častý problém s gmailem - někdy nelze přijmout poštu

Příspěvek od saikan »

Podle me ochrana googlu. Xy zarizeni se snazi pripojit na stejny ucet ve stejnou dobu tak nektere odmitne.

johnnyD
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: čtv úno 28, 2013 11:41 pm

Re: Častý problém s gmailem - někdy nelze přijmout poštu

Příspěvek od johnnyD »

Měl jsem podobný problém a bylo to proto, že jsem si na Gmailu zprovoznil dvoufázové ověřování. Viz stránky Apple:

Specifické problémy
Chybová zpráva: „Poštu nelze přijmout“
Tento problém bývá často způsoben špatným heslem. Přesvědčte se, že jste zadali správné heslo. Máte-li u svého poskytovatele e-mailu zapnuto dvoufázové ověřování, kontaktujte poskytovatele a zeptejte se, zda pro své zařízení s iOS nepotřebujete nějaké speciální heslo.

Je potřeba v Gmailu vygenerovat extra kód pro aplikace typu iOS.

JosefVarem
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: sob kvě 17, 2014 10:05 am

Re: Častý problém s gmailem - někdy nelze přijmout poštu

Příspěvek od JosefVarem »

Také jsem měl stejný problém a tím extra kódem mi to prošlo a od té doby bez problému.

Odpovědět