iPad mini nebo iPad [TIP]

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Ghost
Host
Host
Příspěvky: 121
Registrován: pát bře 07, 2008 11:54 pm

iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Ghost »

Ahoj všem. Snad se nebudete zlobit za nové vlákno, ale já bych potřeboval radu či názor zkušených zde. Dnes jsem v Německu měl možnost prohlédnout si již nový IPAD MINI a pak také nový IPAD 4. Dříve jsem nad tím moc nepřemýšlel, ale mě se to moc zalíbilo. IPAD MINI je nádherný, tenký, lehký, ale říkám si jestli by nebyl pro mě zbytečný, když mám IPHONE, je tedy o trošku větší, i když jsem myslel, že bude ve skutečnosti menší. Pak jsem měl možnost vyzkoušet si IPAD 4 s klávesnicí od LOGITECH a to mě dostalo. Přesně to bych potřebovat na práci. Hlavně tedy na emaily, psaní textů, facebook, objednávky, youtube a jiné. Tak a teď pro co se rozhodnout. Podle čeho jste se rozhodovali vy, nebo čemu by jste dali přednost.. Díky za Vaše názory..
Iphone 4 16 GB Vodafone
IPAD 4 Retina 32GB
Kiteboarding - Kiteshoping@gmail.cz
Kitefree - Trans, Ozone
Military Paintball Team Skalkajda

slezacekm
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 510
Registrován: čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Re: IPAD Mini nebo IPAD

Příspěvek od slezacekm »

no podobnou vec v podstate take resim. resp. rozhodl jsem se pro koupi ipadu mini. mam iphone, ktery jako pohotovostni staci a zaroven ipad2 (ktery se v rodine posouva dal). osobne hledam neco, co budu mit neustale u sebe (zde jednoznacne vede mini) a budu moct kazdy den ve skole prezentovat (precijen i tech 300 g navic se pronese pri soucasnem ipadu2). drive jsem mel snahu pouzivat ipad spolu s bezdratovou klavesnici apple.udelal jsem to parkrat a upustil od toho, jelikoz proste dle me na to ipad neni to prave zarizeni. pokud bych jen psal...dejme tomu, ale ja hlavne potreboval vytvaret a upravovat prezentace. na to jednoduse pouzivam velky mac (resp. mac mini).proste cokoliv potrebuji dokazu udelat jak na malem tak na velkem ipadu a displej pro me neni nejdulezitejsi vec (pokud by mel mini retinu asi bych se nezlobil). jinak ten logitech nepujde pripojit k minimu? pokud bys chtel klavesnici, da se poridit i jina..

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: IPAD Mini nebo IPAD

Příspěvek od airmt »

Sice to není přímá odpověď na otázku, ale asi bych na tohle využití zvážil MB Air 11" nebo jiný podobný notebook. Záleží kolik těch textů chceš psát. V tom Airu bude správa mailů asi podstatně pohodlnější. Říkám si, že pokud by Jobs zamýšlel častější používání iPadu v tomto směru, asi by to více propagovali včetně specifického příslušenství.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: IPAD Mini nebo IPAD

Příspěvek od rony »

Myslim, ze o iPad mini sa rozhoduje z pozicie: nemam problem s ocami :-) (vazne!), budem to chciet neustale nosit a to pripadne aj bez prirucnej tasky, mam skor iny telefon ako iPhone. Ludia s tymito vychodiskami si skor vyberu iPad mini.

iPad sa zasa skor uplatni u ludi: bezne chodim so svojim iPhonom. iPad budem mat v drvivej vacsine pripadov doma alebo mi nerobi problem nosit ho v taske, lebo tu mam so sebou vzdy vtedy, ked ho niekde vonku potrebujem.

Dilemu s Macbook Air do toho nezapajam lebo by som rozvinul asi zlozitejsi obraz vychodisk :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: IPAD Mini nebo IPAD

Příspěvek od parmin »

Potvrzuji to, co píše Rony. iPad používáme z 95% doma (fotky, videa, web, e-books ...). A větší displej je v tomto případě pro nás výhodou. Hmotnost až tak nevadí, většinou si iPad při delším používání nějak opřu, nedržím ho ve vzduchu. Je zajímavé, že jsme téměř přestali používat PC. Sedíme u něj v práci denně osm hodin, tak nám to stačí :-)
Pokud bych byl student, nebo např. dojížděl denně desítky minut do práce a chtěl iPad mít pořád u sebe, koupil bych mini ideálně s 3G. Zkrátka zvaž, kde a jak ho budeš používat nejvíce a tomu přizpůsob výběr. Pro domácí používání podle mě není důvod kupovat verzi mini.
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

petr110
Host
Host
Příspěvky: 101
Registrován: sob zář 27, 2008 7:27 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od petr110 »

iPad 4 ma retinu velký + iPad mini ma fakt vhodnou velikost a hmotnost (vic nez 2x lehci) na používání mimo domov (autobus metro apod.). Takže bych se rozhodoval podle toho jestli je spis výjimka používat iPad "venku" ale podle toho ze píšeš něco o klavesnici tak k tomu sedí spis ipad retina :). Doufám ze sem pomohl.
aktuálně: iPhone 4 32GB iOS 4.1 od 17.9. 2010
hystorie: iPhone 2g 16GB 3.1.3 od dubna 2008
Operator 02

Ghost
Host
Host
Příspěvky: 121
Registrován: pát bře 07, 2008 11:54 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Ghost »

Děkuji za názory. Ano, Mini je krásnej, lehkej, tenkej, krásnej design. Ůplně zas tak velkej rozdíl mezi Retina a displejem na Mini jsem nezpozoroval, ale je pravda, že jsem to moc nestudoval. Ještě si to prohlídnu. Já většinu času trávim doma, kde i pracuju, takže jsem na wifi. 3G ale potřebuju z důvodu, že jezdím do DE pro zboží a potřebuji se tam podívat na objednávky, komunikovat se zákazníky atd. Jinak tedy především emaily, komunikace se zákazníky přes zopim, soubory, psaní zpráv, face, google+, twitter a dále na hry pro malýho kterej se nemůže odlepit od iphona..Dnes jsem měl možnost vyzkoušet si klávesnici pro ipad od Logitechu. No nádhera, ta se prostě povedla. Jen nemůžu zjistit info, jestli by komunikovala i s Mini. Takže ještě si to budu prohlížet dál, stejně musim počkat v obou případech na verzi 3G nebo LTE. Samozřejmě, nepotřebuji ho nutně, ale prostě chci...

edit

Tak teď když nad tím přemýšlím, asi by bylo i rozumnější zvolit klasický nový IPAD 4. Taky kvůli ceně, která tak nebude padat dolu. Je jasný, že v létě bude nový Mini IPAD a to s Retinou, takže jít teď do něj by asi nebylo rozumný pro mě jako uživatele který ještě žádný IPAD neměl. Pak se tyhle první Mini IPADY budou špatně prodávat..Předpokládám, že klasický IPAD 4 se teď snad nezmění..
Iphone 4 16 GB Vodafone
IPAD 4 Retina 32GB
Kiteboarding - Kiteshoping@gmail.cz
Kitefree - Trans, Ozone
Military Paintball Team Skalkajda

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od marseli »

Mas pravdu jdi do 4ky, ja poridil miniho. Mel jsem dvojku, bratr ma trojku, takze porovnani bylo a retina pro me neni az tak velky terno jak by se mohlo zdat. Vyhrala mobilita.

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Ipad mini u mě také vhrál mobilitou, protože hlavně čtu rss, odpovídám na maily a váha se tedy hodí.


Sent from my iPad 2 using Tapatalk
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od mike-biker »

Nad iPady jsem hoodně váhal, ale protože na tom bohužel nejde pracovat, tak mám iPhone 5 a 12,5" Notes X220.
Je to těžké dilema a jsem zvědav, zda i u iPadů půjdou na rozměry 16:9?
Pak by mohly být rozměry šířka jako iPad 4 a výška jako iPad Mini.
Úhlopříčka by paradoxně byla ca 11" a přístroj by byl menší než iPad 4 o 5cm na výšku. To by bylo docela cool. :)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Lukáš Valenta
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 512
Registrován: stř bře 21, 2012 1:23 am

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Lukáš Valenta »

Do 16:9 ipadů nepůjdou


Sent from my iPad 2 using Tapatalk
iPhone 5 64GB černý - iOS 8
iPad Mini s retina displejem 64GB cellular bílý - iOS 8
iMac 21.5" 2012 i5 4x2.9Ghz, Fusion drive, 8GB RAM - 10.9.3/10.10
Píšu si svůj blog o podnikání a využívání Apple produktů.

byeen
Sponzor 2014
Sponzor 2014
Příspěvky: 507
Registrován: stř úno 24, 2010 9:32 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od byeen »

@Ghost v tvojom pripade by som mini nejak neriesil, "velky" iPad je pre tvoju cinnost ovela lepsie podla mojho nazoru ;) Uz len na odpisovanie mailov bude znacne pohodlnejsi ako mensia klavesnica maleho. Ale odporucam ti ist do obchodu a vsetky tieto veci co si napisal, ze s iPadom budes robit, treba skusit nazivo s kazdym z nich ;)

Mne klasicky iPad vyhovuje po vsetkych strankach, co sa tyka mobility, velkosti a kvality displeja, pouzitia. Mini je pekny, ale nechcel by som ho, a osobne som si ho samozrejme odskusal :)
MB Pro mid 2010 13" C2D 2.4 GHz, 8GB RAM
iPad Black Wifi, 3rd, 32GB
iPhone 5 white, 64GB

Ghost
Host
Host
Příspěvky: 121
Registrován: pát bře 07, 2008 11:54 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Ghost »

Děkuju za názory..Tak to asi vyhraje IPAD4. Dnes jsem se jel ještě podívat do Mediamarktu a půl hoďky jsem vše zkoušel, měli tam možnost vyzkoušení s klávesnicí od Logitechu. To je paráda co se s tím dá dělat. Jen ta cena no, + klávesnice a nějaký doplněk a je to 20 tis..
Iphone 4 16 GB Vodafone
IPAD 4 Retina 32GB
Kiteboarding - Kiteshoping@gmail.cz
Kitefree - Trans, Ozone
Military Paintball Team Skalkajda

Ghost
Host
Host
Příspěvky: 121
Registrován: pát bře 07, 2008 11:54 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Ghost »

Tak jsem si dnes jel pro IPAD s retinou 16gb s 4G. Byl jsem pro něj rozhodnutej..Nakonec jsem přijel domů bez a nechal si ještě čas do večera na přemýšlení. Jsem strašně nerozhodnej a to kvůli tomu, že ten Mini je fakt hezkej, lehkej. Hrál jsem si s oběma snad hodinu a stejně se nerozhodl. Prostě velkej se mi zdál těžkej a je pravda, že po chvíli jsem toho držení měl plný zuby, i když bych ho měl spíš položenej. Naproti tomu se mini krásně drží, je lehoučkej a myslím, že i tak se na něm dá pohodlně dělat vše. Jedinej důvod proč jsem si Mini nevzal, nebo se zatím nerozhodl je Retina. Mě se prostě zdá velkej rozdíl mezi tím. Měl jsem je vedle sebe a je to tak..A druhý, že ho maj pouze s wifi zatím. Tak teď vůbec nevím.
Iphone 4 16 GB Vodafone
IPAD 4 Retina 32GB
Kiteboarding - Kiteshoping@gmail.cz
Kitefree - Trans, Ozone
Military Paintball Team Skalkajda

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Potom si musíš hodit kostkou. Všechno už tady asi bylo napsáno. Jinak mini a retina v létě asi ne, je tam několik technologických problémů, hlavně s baterií. Apple se podle mě bude držet ročního cyklu, letos si jen hezky srovnal všechny řady modelové – A6 procesor u iPadu i Phonu, A5 u iPadu mini a iPodu touch. K tomu potřeboval na všechny iZařízení dát Lightning konektor kvůli jednotě. No a v poslední řadě vychází na podzim nový iOS, takže to na nás v říjnu všechno nahrne a pak dá rok pokoj. Ono bylo totiž nelogické, že iPhony a iPady vycházely půl roku po sobě, přitom se jedná prakticky o totožná zařízení.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

Ghost
Host
Host
Příspěvky: 121
Registrován: pát bře 07, 2008 11:54 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Ghost »

Možná když nad tím přemýšlim si ani nedovedu představit tahat sebou velkej ipad na cesty třeba kvůli objednávkám. Kdyby alespoň byl známej nějakej termín kdy bude mini s 3G..
Iphone 4 16 GB Vodafone
IPAD 4 Retina 32GB
Kiteboarding - Kiteshoping@gmail.cz
Kitefree - Trans, Ozone
Military Paintball Team Skalkajda

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od iTukan »

A co se treba podivat do apple store? Mas tam termin 2 tydny... a s dodavkami apple terminy dodrzuje...
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od mike-biker »

Možná můj názor je tendenční, ale byl jsem na prodejně iStylu se na oba podívat, než jsem koupil iPad4. Zvolil jsem ho hlavně kvůli LCD, jsem od iPhone 4 nahoru docela rozmazlený. :)
Dnes jsem zase měl Mini v ruce a říkal jsem si, to je ale hnusný obraz, fuj.
Takže poradím- pokud koupíš Mini, už neber do ruky iPad4, nebo budeš litovat!
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Ghost
Host
Host
Příspěvky: 121
Registrován: pát bře 07, 2008 11:54 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Ghost »

for mike biker: To je právě to, mám IPHONE 4, ale i tak je ten rozdíl opravdu vidět, to je ta jediná věc, proč zatím mini nemám..
Iphone 4 16 GB Vodafone
IPAD 4 Retina 32GB
Kiteboarding - Kiteshoping@gmail.cz
Kitefree - Trans, Ozone
Military Paintball Team Skalkajda

mberdych
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 10, 2010 11:56 am

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od mberdych »

Me na Mini vadi ten displej, ale taky dost ta pamet. 512 MB muze byt za chvili malo. Ted jsem vymenil iPad 1 za iPad 4 a ten rozdil je samozrejme brutalni, ale jednicka uz to skoro nedavala pri obycejnem serfovani, porad jsem zaviral aplikace a tak. Podobne dcery iPod Touch 4th, ten se take trapi nekdy. Mam dojem, aby i tech 512MB nebylo za chvili utrpeni.

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od marseli »

Je pekny jak moc je to subjektivni vec. Me to vubc nepripada tak hrozny at uz z iphone 4 tak z ipadu 3. A kdybych to nevidel na vlastni oci tak ty vase komentare by me dost odradily. Me ten display vubec nevadi a ty ostatni veci jako vaha apod. Je velmi prijemne.

Ghost
Host
Host
Příspěvky: 121
Registrován: pát bře 07, 2008 11:54 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Ghost »

Jo právě, že ta váha, lehkost, manipulace a břidlicová verze je krása..Koukám, že už dělají i novou klávesnici od belkinu něco jako logitech pro klasický ipad..Používá to někdo taky pro děti na cestování? Koukal jsem, že na klasický ipad se prodává držák na opěrku..
Iphone 4 16 GB Vodafone
IPAD 4 Retina 32GB
Kiteboarding - Kiteshoping@gmail.cz
Kitefree - Trans, Ozone
Military Paintball Team Skalkajda

nasko
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned bře 09, 2008 8:15 am

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od nasko »

čau, přemyšlím o koupi iPadu 2 nebo i Padu mini...přístroje jsou harwarove totožné. Bojím se ,že když si koupím iPad 2 ,tak další update iosu už nebude podporovat. na iPadu mini je SIRI...na ipadu 2 ji nedají i když jsou přístroje stejně rychlé. co byste si vybrali vy?

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od SteveJSF »

Vzal bych urcite mini. Pokud neresis nejaky vyrazny financni rozdil.

Jinak mini bych nevymenil za velky iPad s retinou. A po vlastnich zkusenostech s iPadem s GSM a bez - rozhodne verzi s GSM, wifi only verze me po par tydnech presvedcila, ze to byl omyl a se ztratou to slo z domu.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

nasko
Host
Host
Příspěvky: 81
Registrován: ned bře 09, 2008 8:15 am

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od nasko »

No právě ze mezi minim a ipadem 2 není velkej cenovej rozdil ..ipad 2 má vetší dispej. Ipad 2 bude za chvili nepodporovany co? ty novy ipady s retinou jsou dobré ,ale to už se ta cena vyšplhá dost vysoko a ještě ,kdybych bych chtěl s 3G . hele fakt to je dilema ,ale mini je zase tak lehkej ...ale kdo ho má jak se vám na něm píše třeba ve škole v práce atd. ( v poznámkách nebo v Pages) ?

Ghost
Host
Host
Příspěvky: 121
Registrován: pát bře 07, 2008 11:54 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Ghost »

Já to asi ve finále taky vidim na mini. Holt Retinu budu muset oželit a nekoukat se současně na displej na mini a iphonu. Jinak cena klasickýho ipadu 16gb s cellularem 15990 je fakt dost, k tomu klávesnice 2500, folie, kryt a je to 20 tis. Pokud mini tak ale jedině s cellularem. K čemu tablet s pouze wifi.
Iphone 4 16 GB Vodafone
IPAD 4 Retina 32GB
Kiteboarding - Kiteshoping@gmail.cz
Kitefree - Trans, Ozone
Military Paintball Team Skalkajda

Parles
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 811
Registrován: úte pro 13, 2011 4:34 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Parles »

GHOST: pouze s wifi využiju třeba já.. tam kde není wifi si jí přes iPhone vytvořím a ten mám furt u sebe. kdybych neměl tudle možnost tak bych taky vzal 3G.
 Macbook Pro with Retina Display 15" Mid 2015 - 2.5Ghz i7, 16GB RAM, 512GB SSD, Radeon R9 M370X
 iPhone X 256GB Black
Beats by dr. dre PRO Black

Audi S8 V10

Ghost
Host
Host
Příspěvky: 121
Registrován: pát bře 07, 2008 11:54 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Ghost »

No jo, na to jsem zapoměl, že je ta možnost. Ono by bylo něco jinýho, kdyby byla wifi na více místech, ale takhle maj výhodu jen větší města apod, kde je wifi sítí více. Apple store má pořád dodání 2 týdny, myslíte, že varianta 3G bude vůbec do vánoc?
Iphone 4 16 GB Vodafone
IPAD 4 Retina 32GB
Kiteboarding - Kiteshoping@gmail.cz
Kitefree - Trans, Ozone
Military Paintball Team Skalkajda

Parles
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 811
Registrován: úte pro 13, 2011 4:34 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Parles »

hele bydlím v Praze a wifin je tu sice dost ale většina s heslem...
nevím jestli vůbec nějakej bude aspon do vánoc já doufám že ano.
 Macbook Pro with Retina Display 15" Mid 2015 - 2.5Ghz i7, 16GB RAM, 512GB SSD, Radeon R9 M370X
 iPhone X 256GB Black
Beats by dr. dre PRO Black

Audi S8 V10

airmt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 06, 2011 10:28 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od airmt »

Poslední rok jsem hodně jezdil vlakem Brno-Ostrava a 3G u Vodafonu jsem skoro nevyužil. Když jsem něco chtěl stáhnout, tak to obstojně fungovalo jen na zastávkách (města s 3G), někde v polích jsem si skoro neškrtnul. Takže pokud chcete "surfovat" někde na dálnici v autě, tak bych neměl přehnané očekávání. Ve velkých městech s dobrým pokrytím se asi 3G bude hodit - a pokud je člověk furt v pohybu, mini bude vhodnější. Na převážně domácí/kancelářské použití bych vzal full size retina ipad a klidně jen s wifi.

Ghost
Host
Host
Příspěvky: 121
Registrován: pát bře 07, 2008 11:54 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Ghost »

Jasně 3G je tak dobrý na stažení emailu a něco málo přečtení a to jen někde. Ale je tu někde odkaz když bych chtěl ušetřit a pořídit si verzy pouze s wifi, jak to spojit s iphonem a využít 3g a jestli to vůbec funguje nebo se to spomalí ještě víc. Omlouvám se za dotaz, je to mimo téma.
Iphone 4 16 GB Vodafone
IPAD 4 Retina 32GB
Kiteboarding - Kiteshoping@gmail.cz
Kitefree - Trans, Ozone
Military Paintball Team Skalkajda

Parles
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 811
Registrován: úte pro 13, 2011 4:34 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Parles »

nejsem si jistej jestli to 4ka má.. když deš do nastavení měl by si tam mít osobní hotspot...
ale 4ka neumí vytvořit wifi a nejsem si jistej jestli je schopná sdílet internet přes bluetooth do ipadu.
 Macbook Pro with Retina Display 15" Mid 2015 - 2.5Ghz i7, 16GB RAM, 512GB SSD, Radeon R9 M370X
 iPhone X 256GB Black
Beats by dr. dre PRO Black

Audi S8 V10

slezacekm
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 510
Registrován: čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od slezacekm »

iphone4 dokaze vytvorit hotspot z 3G

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Barberry.pha »

Parles píše:nejsem si jistej jestli to 4ka má.. když deš do nastavení měl by si tam mít osobní hotspot...
ale 4ka neumí vytvořit wifi a nejsem si jistej jestli je schopná sdílet internet přes bluetooth do ipadu.


Ip4 umi plnohodnoty hotspot. Sdileni netu z ip4 do ipadu jak pres BT tak pomoci Wifi ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Parles
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 811
Registrován: úte pro 13, 2011 4:34 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Parles »

tak to jo já si nebyl jistej jestli to přidaly už u 4ky nebo až u 4Ska :)
 Macbook Pro with Retina Display 15" Mid 2015 - 2.5Ghz i7, 16GB RAM, 512GB SSD, Radeon R9 M370X
 iPhone X 256GB Black
Beats by dr. dre PRO Black

Audi S8 V10

Sphyn0x
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2637
Registrován: čtv dub 22, 2010 10:55 am

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Sphyn0x »

OT: A je úspornejšie robiť hotspot cez wifi alebo bluetooth?
///M

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Barberry.pha »

OT: Ja mam odzkouseno ze pres BT a hlavne mi prijde stabilnejsi, ze to wifi se po nejake dobe necinnosti odpoji ale BT zustane sparovani.
Osobne pouzivam sdileni pouze pres BT.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Ghost
Host
Host
Příspěvky: 121
Registrován: pát bře 07, 2008 11:54 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Ghost »

Děkuji za vysvětlení, koukam, že to mám ve 4 jak píšete. To mě vůbec nenapadlo. To pak možná trochu mění situaci. Pak tedy asi stačí ipad s wifi a 3 tis jsou ušetřeny. Zřejmě tedy musí být ale iphon pak položen vedle.
Iphone 4 16 GB Vodafone
IPAD 4 Retina 32GB
Kiteboarding - Kiteshoping@gmail.cz
Kitefree - Trans, Ozone
Military Paintball Team Skalkajda

Parles
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 811
Registrován: úte pro 13, 2011 4:34 pm

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Parles »

vedle ne.. ta wifi je dost silná cca. 10m .. přes bt nevím.

EDIT: ono jde sdílet internet z iPhonu do iPhonu/iPadu přes BT?
 Macbook Pro with Retina Display 15" Mid 2015 - 2.5Ghz i7, 16GB RAM, 512GB SSD, Radeon R9 M370X
 iPhone X 256GB Black
Beats by dr. dre PRO Black

Audi S8 V10

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPad mini nebo iPad [TIP]

Příspěvek od Barberry.pha »

Ano jde.

Ja osobne mel ipad 3G, mel v nem o2 predplacenku, tyden i fup jsem mel za dva dny v trapu a platit dalsi pausal na net do ipadu se mi nechtelo.
Takze dalsi ipad uz only wifi a net si nasdilim z iphonu kde mam 2GB fup, a pres BT mam vyzkouseno pri sdileni do Macbooku, ze pri pouzivani si to vezme tak 10-15% baterky za hodinu.

Sdileni pres BT bude mit asi kratsi dosah nez pres wifi, ale z osobni zkusenosti mi prijde o dost stabilnejsi a neni potreba sdileni zapinat znova jako u wifi, kde se po nejake dobe iphone odpoji a pak se musi znovu parovat, pri sdileni pres BT, stacilo ipad probudit a net sel docela hned i po nejake dobe, alespon takova je moje zkusenost.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Odpovědět