Prosím o test přehrání tohoto videa na iPadu

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: [video] Filmy, formaty, konvertovanie, prehravace, onlin

Příspěvek od Gekko gecko »

Díky moc, šlape jak má. :)
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

fAUSt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 347
Registrován: pon dub 11, 2011 11:16 am

Re: [video] Filmy, formaty, konvertovanie, prehravace, onlin

Příspěvek od fAUSt »

Ahoj,

chtěl bych poradit, přítelkyně dostala novou TV a když si chce pustit film s titulky, tak je samozřejmě problém s titulky.

Kódování titulků je nastavené na Windows Latin 2. Film je ve formátu mp4 či mkv. A titulky (srt) se jmenují stejně jako video.

Můj dotaz zní. Je možné přehrát film tímto způsobem, kdy bude na USB film a titulky zvlášť? A nebo je nutné titulky vpálit přímo do videa?

Pokud je možná i první možnost, tak jaké kódování zvolit, aby to ta televize pobrala i s českou diakritikou?
iPhone 6S 128 GB Space Grey
iPad Mini 2 16 GB WiFi Silver
MacBook Air 13" Early 2014, OS X El Capitan

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [video] Filmy, formaty, konvertovanie, prehravace, onlin

Příspěvek od ls8 »

Tak samozřejmě záleží na televizi, co podporuje a v jakém kódování. Mám Samsunga z roku 2011, nemá problém s titulky v kontejneru (mp4 i mkv) bez ohledu na kódování - Windows Latin 2 i UTF8.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

krabicka3
Host
Host
Příspěvky: 124
Registrován: čtv črc 15, 2010 8:54 pm

Re: [video] Filmy, formaty, konvertovanie, prehravace, onlin

Příspěvek od krabicka3 »

Tak me dneska prekvapil VLC Player na mem novem iPadu Air. Nahral jsem do nej 4K video a dal prehrat. VLC mi rekl neco neco ve smyslu, ze my device is too slow to play this video a jestli se chci i pres to pokusit o prehrani. :) Kdyz jsem dal, ze ano, tak jenom cerna obrazovka. :(
Na druhou stranu manzelka ma Asus Transformer TF701T a ten to same video prehral bez problemu. :/ Ma nekdo tip na opravdu dobry free prehravac, ktery umi prehrat vyssi rozliseni nez 1080p?
iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue, iPad Pro 12.9 (2018) 512GB Cellular Space Gray, Apple TV

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: [video] Filmy, formaty, konvertovanie, prehravace, onlin

Příspěvek od Slimák »

Dopadl jsem stejne. Zkusil jsem nejakych 10 videi stahnutych z Youtube ve 4K. VLC trhane, ani jedno nezvladl plynule. Po konverzi do MP4 iTunes odmitli tato videa synchronizovat s iPadem. :( Hlavne, ze super trooper vykon, grafika ultra brutal superman na takove omezene hovadiny jako smatlani prstem v Infinity Blade 3, ale ze to neprehraje videa, tak to me nemile prekvapilo. Kazdym dnem uz jsem vic a vic na vazkach, ze si tu letenku koupim a Cooka zabiju. V detstvi byl muj sen byt popelar, ted je mym snem byt slavny vrah.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: [video] Filmy, formaty, konvertovanie, prehravace, onlin

Příspěvek od mike-biker »

Já jsem konvertoval Djanga na ca 3,6GB do m4v a v pohodičce. Nebo zkusit použít AV Player. Je sice placený, ale určitě umí víc.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: [video] Filmy, formaty, konvertovanie, prehravace, onlin

Příspěvek od Barberry.pha »

Já mám pocit že tady mu jde o rozlišení které je 4k a to prostě není ještě podporováno.
Stejně jako do 3GS se nenahraješ přes itunes video ve vyšším rozlišení. Nakolik je na to potřeba nějaký kodek aby to běželo ok nevím.
A v Macovi v iTunes se to video normálně přehraje?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: [video] Filmy, formaty, konvertovanie, prehravace, onlin

Příspěvek od Slimák »

Presne tak, chtel jsem 4K :-) Hold jsem netusil, ze bude potreba nejaka podpora, kdyz to prumerny Android zarizeni prehraje. Jsem dost skepticky, jestli se takove podpory u stavajicich zarizeni dockame. Mozna az Cook uvede dalsiho iPada opet s vlastnostma: 100000x faster graphic :D
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: [video] Filmy, formaty, konvertovanie, prehravace, onlin

Příspěvek od ls8 »

Zde jsou technické specifikace iPadu Air, které jsou každému známé v okamžiku nákupu: http://www.apple.com/ipad-air/specs/

Video formats supported: H.264 video up to 1080p, 60 frames per second, High Profile level 4.2 with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; MPEG-4 video up to 2.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per second, Simple Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps per channel, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; Motion JPEG (M-JPEG) up to 35 Mbps, 1280 by 720 pixels, 30 frames per second, audio in ulaw, PCM stereo audio in .avi file format


O podpoře 4K videa nikde nic nevidím. Takže rádoby vtipné řeči typu

Slimák píše:Kazdym dnem uz jsem vic a vic na vazkach, ze si tu letenku koupim a Cooka zabiju.


Jsou zcela zbytečné a trapné.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

[video] Filmy, formaty, konvertovanie, prehravace, online...

Příspěvek od Slimák »

Ls8: :D Androidi to take nemaji ve specifikaci a zvladaji to bez problemu a bez ohledu na specifikace. iPada jsem nekupoval pro prehravani 4K videa, takze omylani specifikace pred nakupem neni na miste. Resim to ted a co si budeme povidat, prekvapuje me, ze vykon zarizeni to nezvlada na ukor keynote, kde je vse 2x, 4x rychlejsi nez predtim. Co se tyce reci o zabijeni Cooka, ty maji uplne jinou souvislost a doplnuji jen to, co se v posledni dobe deje od uvedeni iOS 7 a spatne vystupni kvality. Druha vec je, ze se mi touto metodou alespon trochu ulevi :D Preber si to sam a bojuj s tim dle sveho. Me neurazis :D
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: [video] Filmy, formaty, konvertovanie, prehravace, onlin

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Tak ono je zbytečné přehrávat 4k, pokud nemáš 4k televizi. Tady nejde o to, že by to Air výkonnostně nezvládl, jen není potřeba tam tu podporu už dávat. Vždyť kolik lidí si na jejich FullHD televize stahuje FullHD filmy? No málo. Sttručně řečeno, až budou 4k lidi vyžadovat, bude podpora. A to jen možná, protože proč na zařízení s 2k displejem podporovat 4k, když v 16GB verzi je těžko pojme celý film ve 4k. Toť k logice věci (chápej z pohledu desítek milionů uživatelů, kteří neví, co 4k je).
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

Odpovědět