iPad 2 misto netbooku?

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Odpovědět
prettorian
Host
Host
Příspěvky: 102
Registrován: úte srp 11, 2009 7:29 am

iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od prettorian »

Ahoj, chtel bych se s vami poradit. Nechce se mi uz tahat vsude tasku s malym notebookem a premyslim o koupi iPadu 2. Mame doma iPad a par veci mi na nem z hlediska prekticnosti vadi, ale je mozne, ze cracknutim se to da vyresit.
Budu to pouzivat hlavne na maily pres exchange server, poznamky (notebook) atd.
-Je mozne, kdyz mi prijde nejaka priloha, abych si ji ulozil nekam na disk, editoval a pak treba poslal nekam dal? Bez cracku to nejde.
-Da se stahnout soubor zip, rozbalit, prohlednout napr. fotky atd.?
-Da se ovladat stolni pc pres vzdalenou plochu?

Mockrat dekuji za vase zkusenosti.

Dodo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1362
Registrován: pon zář 14, 2009 5:32 pm

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od Dodo »

Tak na prve dve veci asi budes musiet urobit Jailbreak (nie crack :D ). A na tretiu vec sluzi teamviewer.
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od SteveJSF »

Kdepak, obe veci jdou normalne bez jailbreaku. Kdyz ti mailem prijde nejaky soubor v priloze, das si ho otevrit treba v Goodreaderu (aplikace v appstore) a tim se ti tam i ulozi. V Goodreaderu muzes klasicky spravovat ruzne soubory a adresare, muzes je zazipovat a odzipovat, odesilat je mailem nebo nahravat na servery, vytvaret tam jednoduche textove soubory, pridavat poznamky do prohlizenych PDF souboru, prohlizet jakekoliv kancelarske dokumenty apod. Pokud bys chtel editovat nejaky word nebo excel dokument, jsou na to aplikace napr. Quickoffice nebo Documents To Go.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

prettorian
Host
Host
Příspěvky: 102
Registrován: úte srp 11, 2009 7:29 am

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od prettorian »

a da se stahnout treba i nejaky vetsi zip z uloz.to s tim, ze to ulozim na disk, rozbalim, fotky si v klidu prectu atd.?

jinak predpokladam, ze flash stale neni nijak resen. co se tyka ruznych videotek na internetu apod.

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od Carabei »

Dá se stáhnout skoro cokoliv, stahoval jsem takhle ipsw pro iPhone, ale třeba i jeden dil house i titulky k nemu.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

Dodo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1362
Registrován: pon zář 14, 2009 5:32 pm

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od Dodo »

SteveJSF píše:Kdepak, obe veci jdou normalne bez jailbreaku. Kdyz ti mailem prijde nejaky soubor v priloze, das si ho otevrit treba v Goodreaderu (aplikace v appstore) a tim se ti tam i ulozi. V Goodreaderu muzes klasicky spravovat ruzne soubory a adresare, muzes je zazipovat a odzipovat, odesilat je mailem nebo nahravat na servery, vytvaret tam jednoduche textove soubory, pridavat poznamky do prohlizenych PDF souboru, prohlizet jakekoliv kancelarske dokumenty apod. Pokud bys chtel editovat nejaky word nebo excel dokument, jsou na to aplikace napr. Quickoffice nebo Documents To Go.


Aha, tak toto som nevedel. Sorry za klamlivu informaciu. :)
iPhone 5S
iPod Shuffle
MacBook White

Maximus-CZ
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 674
Registrován: pát srp 01, 2008 7:29 pm

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od Maximus-CZ »

Jak už tu bylo napsané:
- Při práci s přílohami jde jen o podporu aplikací. Pokud se s danou koncovkou aplikace zná, nabídne se ti, že ti to otevře. Pak už je jen na aplikaci, zda to umí editovat, popřípadě poslat dál.
- ZIP i RAR v pohodě stáhneš, já používám iFile (z AppStore). Akorát rozbalování je trochu pomalé (ptž si celý archiv nenatáhne do RAM) a když pak rozbaluji 1.5 GB film, počkám si i pár minut
- Dá a parádně. TeamViewer, nebo pokud chceš vysoký framerate, všichni chválí Splashtop Remote, ale ten vyzkoušený nemám.
Každopádně z iPadu se PC ovládá s radostí, né zlostí:)
iPhone 3G 8GB 2.1 Quickpwned->2.2 Sn0w unlock->3.0 Ultrasn0w Unlock->3.1.2 Ra1n Unlock->prodán
iP 4 Konečně doma!!
iPad 2 16 GB WiFi White 7.0
Povolení Multitasking gest na iPadu bez JB a přes Windows

prettorian
Host
Host
Příspěvky: 102
Registrován: úte srp 11, 2009 7:29 am

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od prettorian »

Tak to vypada, ze jsem asi rozhodnuty :)) 3G 16GB by melo stacit

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od rony »

prettorian píše:-Je mozne, kdyz mi prijde nejaka priloha, abych si ji ulozil nekam na disk, editoval a pak treba poslal nekam dal? Bez cracku to nejde.


ide. malo by ist Open in, pokial mas napr. Pages alebo k danej prilohe aplikaciu, ktora s nou vobec vie pracovat. Pripadne pouzijes GoodReader a mailovy ucet si nakonfigurujes aj v nom.

prettorian píše:-Da se stahnout soubor zip, rozbalit, prohlednout napr. fotky atd.?


da. Len musis najst tebe najvyhovujucejsiu aplikaciu. Snad ti niekto poradi, kto to potrebuje.

prettorian píše:-Da se ovladat stolni pc pres vzdalenou plochu?


da. v AppStore su desiatky roznych aplikacii od VNC az po terminal services klienta.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od Slimák »

prettorian píše:-Da se ovladat stolni pc pres vzdalenou plochu?

Ohledně vzdáleného ovládání PC bych doporučil iTap RDP. Má mnoho užitečných funkcí včetně horkých kláves, F-kových kláves, dále špičkovou možnost přepnutí ovládání kurzoru (buď táhneš po displayi kurzor, nebo tukáš na přesná místa). Nemluvě o volbách rozlišení, nastavení výkonosti Wifi vs. 3G pro jednotlivě definovaná PC/servery, podpora FullHD při využítí Apple AV HDMI adaptéru ve spojení s iPad 2 na LCD/Plazmě. K tomu ještě přístup do aplikace pod heslem a dobrou správou počítačů včetně prvotního ověření dostupnosti spojení a náhledu.
prettorian píše:-Je mozne, kdyz mi prijde nejaka priloha, abych si ji ulozil nekam na disk, editoval a pak treba poslal nekam dal? Bez cracku to nejde.

Také lze. Pokud se bude jednat o office dokumenty, můžeš využít např. QuickOffice Mobile, který umožňuje dokumenty otevřené jako přílohu z emailu následně upravit a uložit do cloud řešení, ať už se jedná o Dropbox, případně GoogleDocs. Z toho samozřejmě plyne přístuo a případné následné editování z jakéhokoliv dalšího PC. Další variantou je použítí Pages/Numbers a ukládat upravené dokumenty do Dropboxu pomocí Webdav na Dropbox.
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od ls8 »

Přestože iPad není primárně zamýšlen jako náhrada notebooku, a ani já jsem si ho s tímhle záměrem nepořizoval, v podstatě u mě tuhle funkci plní. Mám sice 15" MacBook Pro, ale ten používám téměř výhradně v práci jako náhradu desktopu, připojený k 24" LCD s externí klávesnicí a myší. MacBooka už domů téměř nenosím, a všechno co potřebuju rešit mimo kancelář dělám z iPadu. Teď plánuju za $150 koupit pouzdro Crux 360, které mi z iPadu udělá v podstatě plnohodnotný notebook.


Zobrazit video na http://youtu.be/ZDqDNsJfXsk
Kód do fóra: [youtube]ZDqDNsJfXsk[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od Clon »

Ahoj kluci.
Píšete, že se dá třeba v GoodReaderu nakonfigurovat přístup k emailu. Zatím jsem nepřišel na to - jak. To je v tom placeném doplňku?
Mám totiž gmail účet, ale přes IMAP.
Řeším totiž relativně jednodhuchou otázku.
Chci si přes mail poslat knihu v pdf. A já zatím nevím JAK nejjednoduššeji to udělat, abych přes IMAP a přes aplikaci gmail tu knihu dostal do iBook. Když v aplikaci gmail tu knihu otevřu - bohužel nikde nemám volbu jako třeba Otevřít v iBook či něčem jiném.
Poradíte mi jak na to? Připadně nějaký jiný jednoduchý postup? Abych nemusel iPad připojovat kvůli tomu k pc.
Díky!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od SteveJSF »

Ja mam nastaveny gmail normalne v Mail aplikaci a kdyz mi prijde v priloze nejake pdf, mam volbu otevrit to v iBooks, krome dalsiho. Nepotrebuju k tomu nastavovat GR. Tobe tohle nejde? Nic jednodussiho na to v iOS snad neni.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od Clon »

Ja pouzivam aplikaci gmail a tam tohle nejde :-(. A origo aplikaci mail jsem zavrhnul asi proto, ze mi slozky na gmailu zobrazoval nejak uplne jinak a nejak jsem se s tim nemohl domluvit (pochopit system). A mam dojem ze jeste neco mi neslo, ale uz si nepamatuji co presne. Proto jsem presel na aplikaci gmail.
A bylo by tedy nejake jednoduche reseni pro tuto aplikaci? Nebo respektive treba nastavit ten pristup pres goodreader? Jak na to?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od Barberry.pha »

Nejjednodussi bude nastavit nativni app mail pro ucet Gmail, nevim v cem byl problem, ale ja ho nastavil bez problemu.

Aby se zobrazovaly moznosti "otevrit v app" tak to bude muset ta app Gmail, pokud to neumi tak to s ni neotevrete.
A mam pocit ze Goodreader umi pracovat pouze z nativni app mail. Asi nebude moci prohlizet maily v cizi app pokud do ni nema pristup.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od Clon »

Ja nemel problem nastavit nativni mail. To bylo v pohode. Ale mam pocit, ze struktura slozek na gmail.com byla v te nativni aplikaci nejak uplne jinak a nejak jsem se s tim nedokazal domluvit tak abych tomu rozumel. Myslim dokonce, ze kdyz jsem v ni mail precetl, tak se mi nekde ztratil a ja ho nikde nemohl najit. Tak jsem zkusil tu app gmail a s ni jsem si rozumel mnohem lip, tak jsem u ni uz zustal.
A slo by to tedy alespon nejak resit pres dropbox ( jeste jsem to nezkousel resit). Nebo nejak uplne jinak, ale presto co nejjednoduseji?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od Barberry.pha »

A nejde mit nastaveny v Gmail v nativni app a pouzivat ho pouze pri otvirani tech souboru a jinak tu app Gmail?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od kotelník »

muzes to otevrit odkud chces, mail.app, dropbox, g drive, cokoliv Te napadne, najedes na takovou sipecku, kterou stisknes a das otevrit v iBooks.
Nehledej prosim zbytecne slozitosti, obecne iPad i Mac je neuveritelne jednoduchy a vetsinu slozitosti si zpusobujeme my sami, uzivatele, kteri byli odkojeni na windows. Musis osvobodit svou mysl a delat veci tak, jak jdou nejjednoduseji. Tak to zafunguje v applu.
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: iPad 2 misto netbooku?

Příspěvek od atyp »

Zdravim,
Potrebuju si stahnout v iPad z gmailu fotky do sekce "obrazky" a nabizi me to jen kopirovat obrazek ale nejde mi to uz vlozit do zadne slozky. Je na to nutna nejaka aplikace?? Jde to pak i nejak zatridit do ruznych slozek?
Dik
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

Odpovědět