[iPad pro praci] nazorne priklady

Pravidla fóra
Platí zde stejná pravidla, jako jinde na fóru. . Julek
Boog
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon dub 14, 2008 2:47 pm

[iPad pro praci] nazorne priklady

Příspěvek od Boog »

Cau,

tak jsem do toho taky spadl a koupil si iPad 2 - 64GB wifi only, cili jsem zase rozsiril svou Jablecnou rodinu. V zavesu je stejny pro zenu, jen bily a pak asi MacBook White, nakazil jsem ji :) nicmene...

Dlouho jsem premyslel, proc si iPad kupuji. Nebyla to otazka penez, spis praktickeho vyuziti. Delam jiz dekadu v marketingu a na praci mi maximalne staci MacBook Pro, vyladil jsem si ho softwarove k dokonalosti, takze proc iPad? Hry nehraju, na knihy mam Kindle nebo je ctu v papirove podobe...Takze jsem dlouho odolaval. Ale posleze jsem zjistil, ze by to mohlo byt super zarizeni na prezentace - napojeni na projektor skrze konektor a jedem. A ono je to tak - plus par dalsich veci a pomalu si z iPadu delam opravdu plnohodnotny nastroj.

Proc zakladam tohle vlakno? Jelikoz jsem skoro nikde nenasel clanek o vyuzivani iPadu v praci, konkretni priklady apod. Myslim, ze pokud zde jsou nejaci dalsi uzivatele jako ja, muzeme si vymenit prakticke zkusenosti, doporucit aplikace, tipy a triky apod.

Takze zacnu s aplikacema.

Keynote - prezentace :)
Things - GTD - synchro skrze wifi s iPhone a MBP
Calendar - jsem z nej stale nadseny, neni duvod pouzivat jiny :)
1Password Pro - skladiste hesel, uz si nejak nevystacim s peti kouskama
Numbers - docela slusne s tim davam grafy, tabulky apod. Jen s exportem kontingencnich tabulek z Excelu si jeste moc nerozumime
AnalyticsPro - Google Analytics, jsou i pro iPhone - prehledne, vicero uctu, gut
Flipboard - nahazene twitter ucty co me zajimaji, plus nejake prednastavene veci, ale ty me moc netankuji
ThinkBook - docela zajimava vec na seznamove poznamky, jeste nejsem moc hluboko
Early Edition - moc fajn RSS ctecka, zformatuje vam prispevky jako noviny, pekne se to cte, moc rychle s presunem na original
Twitter - twitter klient
Calculator pro - pekna kalkulacka, i vedecka na sirku, menitelne skiny
iDisk a MobileMe Gallery - cloud vyuziti dokumentu
PDfReaderLite - porad hledam neco lepsiho na PDF
Dropbox - uloziste dokumentu v cloudu
iVysilani - absolutne super appka od CT, aplikace jim fakt jdou, weby vubec. Koukam na to na zpravodajstvi, Moravce, Ekonomika +, moc dobre, rychle

Vyzkousel jsem a smazal jsem: Roambi, Push BI, Micro Strategy Mobile, Mobile Iron Sentry. Vetsinou promo veci, nebo urcene jen pro USA a nebo freecka bez vyuziti pro me.

A jak jste na tom vy? :)
Naposledy upravil(a) Boog dne pon kvě 30, 2011 7:45 pm, celkem upraveno 1 x.
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od rony »

vymen early za Reeder :)

divim sa ze si k praci este nepotreboval GoodReader.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Metalgirl »

No a ty praktické zkušenosti? Jen jsi vyjmenoval aplikace, ale jak to používáš tedy v té praxi? :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Boog
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon dub 14, 2008 2:47 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Boog »

Rony:ja s tim GoodReaderem porad bojuji, nejak mu podvedome vzdoruji :))) krom toho, ja s PDF moc nedelam a kdyz uz tak na MBP, psal jsem, ze si z iPadu plnohodnotny nastroj teprve delam :)

MG: ale vzdyt ja to psal, zatim hlavne prezentace na projektorech, keynote. Pak Google Analytics, skrze Numbers checknuti statistik a doplneni. Taham to sebou na schuzky, nedelam moc exekutivu :)

Desne mi treba chybi appka, kam bych importoval xls data a ona by mi vyplivla grafy, statistiky, proste by mi to cele prevedla do libivejsi formy, ulozila na cloud disku, nasdilela dalsim lidem v teamu apod :) asi neznate?

edit: Rony, Reeder vypada taky dobre, ale musim najit duvod na zmenu :))
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Metalgirl »

Jo, ale jak to je s tím spojením? Chytají se projektory s tím? Dělá to nějaké problémy, nedělá? Je to spíše k užitku více nebo více je s tím strastí? Mám na mysli tu technickou část toho. ;)

Oni kolikrát mají problém s připojením notebooků, tak se ptám, jak to je s tím iPadem.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Boog
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon dub 14, 2008 2:47 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Boog »

Nechapu - jake problemy? Chytani? Zatim jsem to zkousel na Dellu a Sony, prekvapila me Keynote, ma takovy tutorial co jsem na MBP nemel. Jo great je politika Apple ohledne prislusenstvi, redukce za 700, - :)) nemusi prset, staci kdyz kape.
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Metalgirl »

Tak jinak, jestli data projektory najdou signál z iPadu nebo ne?

Jak říkám, kolikrát příjdou, strčí do notebooku VGA konektor a data projektor hlásí no signal.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Boog
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon dub 14, 2008 2:47 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Boog »

tenhle problem jsem nemel, takze nemuzu slouzit, asi jsem nemel tolik stesti jak ty. Ale uprimne, ja s tim jeste moc lidi nevidel prezentovat nekde venku, treba na konferencich
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Metalgirl »

Tak neříkám, že s tím máš mít problém, můj dotaz spočíval v tom, jestli to je v pořádku, data projektor iPad najde či ne. Z tvé odpovědi soudím, že ano, takže v tom případě v pořádku. Tím lépe, že s tím nejsou problémy. Jen jsem chtěla vědět, jestli jsou či ne. Toť celé. Nic víc. :) Víc jsem po tobě nechtěla, chtěla jsem zkušenosti tvé z technické stránky. Takže když říkáš, že data projektory iPad najdou, tak super. ;)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Boog
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon dub 14, 2008 2:47 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Boog »

pohoda

edit: spis ja nevedel, ze s tim jsou nejake problemy. Takze novinka pro me a nepochopeni spis u me.
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od rony »

reeder je bleskovy, rychly, uzasny. ten early je pomaly, pri listovani az otravne pomaly. jeho vyborna nahrada je flipboard ale na greader je len a len reeder. vyhoda? striedam ho na iphone, pc, macu, ipade a co precitam je precitane vsade. dokonala synchronizacia, vsetko. early bolo pat zle investovanych dolarov.

goodreader nie je len pdf. skoro vsetko a hlavne manipulacia so subormi. je to cloudklient.

mg: problem s nosignal je skor problem projektorov. ipad ma vyhodu ze netreba nic v nom prepinat, s vga kablom bud vysiela alebo nevysiela, treba vediet, ze ipad nevysiela signal vzdy a musi to appka sama zacat vysielat do kabla. je to presne to iste ako na lcd.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Boog
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon dub 14, 2008 2:47 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Boog »

rony: zkusim to, v nejhorsim me budes stat ctyri eura :))

naja, ale k cemu Greader, kdyz mam Mobile Me a iDisk + Gallery? Je to snazsi?

btw. ten Reeder dela nejakou synchronizaci skrze server nebo skrze zarizeni?
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od rony »

reeder priamo s googlom samozrejme. ma cache takze teoticky vela precitas v offline.

goodreader je univerzalka. samozrejme dropbox je dost podobny ale ak chces nacitavat veci napr. z google docs.... tak gr...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Boog
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon dub 14, 2008 2:47 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Boog »

ok, dik za tip, vyzkousim byt Google Docs nepouzivam
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Metalgirl »

rony, však jsem myslela, že jestli data projektory nedělají problémy. To je mi jasné, že ze strany iPadu nemá co. Ale prostě jsou s těmi data projektory problémy, vidívám to denně. A to dokonce s počítači normálními, natož tak iPad. Proto jsem chtěla vědět, jestli to spolupracuje bez problémů nebo ne.

Boog: Nic se neděje, nakonec jsme se domluvili. ;)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Boog
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon dub 14, 2008 2:47 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Boog »

MG: ja vim, ze se nic nedeje :)))

btw. jediny problem, ktery je, ale to je i u ntb, je rozliseni. Apple by mel zacit vyrabet projektory, aby obrazy u jeho produktu byly 1:1 :-D

edit: pouzivate nekdo k iPadu hw klavesnici? je to k necemu?
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od rony »

no treba mat otestovany projektor, kam to pripajam, nespoliehat sa na genericke "my dodame projektor", vzdy vzdy pridem skor a pozriem si to, testnem pripojenie. ist pohlave je risk. to robia geekovia na obveselenie svojimi vlastnymi problemami :))) dobre je vediet rozlisenie projektora a ano, to je snad najvacsi problem :) inak to, ci sa ozve... ak je to vga, tam nie je co spekulovat. laptopy maju viac hejblatok na ovplyvnenie vystupu a ipad nic, takze v tom tie hejblatka robia bordel.

pouzivam klasiku apple bt keyboard. ale k nicomu inemu ako pisanie dlhyyyyych textov, lebo potom ma klasicky system vkladania znakov. inak je prakticky k nicomu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Slimák »

Defakto "pouze" shrnutí používaných aplikací. Na to jsi nemusel zakládat nové vlákno.

viewtopic.php?f=123&t=37308&start=750
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Boog
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon dub 14, 2008 2:47 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Boog »

nemyslim, necim jsem zacit musel, naopak, muj prvotni impuls nebyl prijit a vyhrnout, co delam ja, ale nasbirat zkusenosti, co delate vy s iPadem pracovne. A to ve vlaknu o soupisu aplikaci nenajdu, byt z podstaty aplikace to muze mnohdy vyplynout.
iWoz.cz - Apple svět v základech
iPhone4 16Gb
iPod nano 3rd gen. 8GB blue
iPod Classic 160 GB Black
iPad 2 64 GB wifi only
MacBook Pro (unibody) 2,53 GHz 15,4", Mountain Lion 10. 8.
MacBook Pro retina 15", 2,3 GHZ, 16 GB ram, 512 GB SSD (na ceste)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od rony »

ja s ipadom moc nepracujem :-) presnejsie VOBEC :) je totiz doma a uz mam vyrazne oddelenu pracu. ak teoreticky premyslam, tak ipad je najviac pouzitelny prave pri prezentaciach - recnik s ipadom v ruke a platno s premietackou. potom este hrabanie sa v dokumentoch, citanie, pripomienkovanie napr. pocas ciest.

samozrejme vybavovacky s kalendarom, mailami.

viem si predstavit pracu redaktora v nejakom webovom magazine, ktory vyuziva ipad na spracuvanie materialu pocas hluchych miest pri cestovani. tam potrebuje pripojenie a pouzitelny redakcny system.

ipad je asi aj celkom slusna pomocka na porady, ked si podklady nasypavas do neho. ak si vsak sam, tak ta priprava na poradu je tazsia. ak by firma postavila serverovu cast pre ipady, kde by som si pri porade tahal dokumenty...

poznamky pocas porad, len ako aktivny prvok pocas nich je vsetko tarbave
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

frikulin

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od frikulin »

Zdravim vsechny,
precetl jsem si toto vlakno a potreboval bych jen poradit. Potreboval bych ipad 2 pouzivat v praci, hlavne pro prezentovani. Vsechny prezentace mam ulozene v powerpointu. Keynote je normalne bez problemu zobrazi? A taky by mne zajimalo, jak ty soubory dostanu do ipadu.

Cetl jsem taky o tech redukcich, ktere prenaseji signal do dataprojektoru. Objevil jsem 2 a nevim, jestli je lepsi pouzita tu s HDMI konektorem a pres dalsi redukci HDMI to DVI ji pripojit k dataprojektoru nebo pres tu VGA redukci.
Diky moc

Freaders
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2588
Registrován: pát lis 06, 2009 4:31 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Freaders »

Keynote v poho pp prezentacky otevre....vem HDMI a pokud bude potreba pouzij redukci na dvi
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3

frikulin

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od frikulin »

A ty soubory dostanu do ipadu přes iTunes a keynotes?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od rony »

presne tak. alebo z iCloud. Pripadne ak mas app ako GoodReader, tak ten ma siroke moznosti zdrojov: mozes si ich ukladat na box.net, google docs alebo posielat do mailu a goodreader ich vie z tychto zdrojov nacitat. Potom z goodreadera ich vies "odoslat" do prislusnej aplikacie alebo sa pokusit zobrazit ich priamo v nom.

ty sa rozhodni, ci kupis OBE redukcie alebo len HDMI a k nej pripadne DVI ci VGA redukciu. Kazdopadne nejaku potrebujes. TEORETICKY, keby si kupil Apple TV, tu pripojis k premietacke. Potom mozes prenasat obraz BEZDROTOVO. Mozno ti to za tie peniaze stoji. Pozor na technicke specifikacie Apple TV, myslim, ze ma vystup HDMI ale ak si to zvladnes zladit s premietackou, tak ziskas pomerne komfortny sposob prezentovania (bez kabla)

Keynote nacitava powerpoint format, musis byt pripraveny na to, ze ak pouzijes nejake netradicne fonty v prezentacii, tak ich NEBUDE vediet zobrazit, lebo ich jednoducho nema. Dobre je si prezentaciu prebehnut po importe.

Viem, ze powerpoint zobrazuje aj app GoodReader a desiatky dalsich.

Samozrejme idealne je vytvarat resp. spracovat prezentacie v Keynote (v pocitaci mac) resp. aspon upravit v Keynote na ipade alebo sa pokusit o doladenie vzhladu v Powerpointe. Na to uz je dobra len prax - zistis rychlo ake techniky pouzit. Zrejme by som neriskoval styl, ze niekto mi posle svoju prezentaciu a ja ju bez kontroly rovno pustim pred publikom.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

frikulin

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od frikulin »

Diky moc za radu, poridim digitální adaptér HDMI a redukci na DVI. Doufam, ze se mi prezentace nejak nezdeformuji a ze precte v keynote klasicke fonty z officu jako: arial nebo calibri.
V keynote se pracuje uzivatelsky v pohode nebo je to narocne a zdlouhave?
A posledni dotaz, potreboval bych prezentace ovladat dalkove. Vim, ze apple dela i nejake ovladace, ale nemam s tim zkusenost. Diky

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od rony »

1. s fontami ti neporadim, on sa bude snazit o nahrady ale ako som napisal: skusenostami prides na to, ktore fonty su v pohode

2. ved to dialkove som ti naznacil... pouzijes Apple TV a mas ipad ako dialkove :-) vlastne musia byt oba vo WiFi sieti, takze zrejme musis pridat aj nejaky wifi router do vybavy :-))

3. existuje este nejaka moznost najst appku, ktora ovlada Powerpoint v laptope ale na toto si sa nepytal, samozrejme vyzaduje WIFI siet, kde je laptop aj iphone prihlaseny, co sa ti zrejme tak casto nezadari...

Moznosti je viacej, skor sa pocita s tym, ze pri prednasani mas ten ipad v rukach, otazka je, ci chces behat s kablom alebo budes mat asistentku...

Keby som chcel ja posobit profesionalne, tak:

A: bezdrotovy variant:

1. kupim Apple TV resp. akekolvek zariadenie schopne vzduchom preniest obraz do premietacky z ipadu (podporuje AirPlay)
popytaj sa majitelov Apple TV krabicky na moznosti prenosu obrazu. Apple TV stoji tusim 150 dolarov???? netusim.

2. kupim router, trebars ten malicky od Apple. Tym si zabezpecis v miestnosti lokalnu WiFi siet, do ktorej sa prihlasi Apple TV a iPad. Stoji pod 100 dolarov???

B: droteny program:

1. kabel HDMI resp. DVI, zrejme k nemu nejaky predlzovaci kabel, aby si mal istu volnost a vzdialnost ipadu od premietacky. Kabel zalezi samozrejme od premietacky, co ak ma iba VGA?

2. prisposobil by som prednasku nevyhnutnosti ovladat slajdy z ipadu


Moznosti typu "ovladat ipad z iphone" su kostrbate a skor ich povazuj za nemozne. Moznosti ovladat slajdy z iphone/ipadu existuju.

Existuju aj moznosti vyuzit rozne online sluzby, kam nahras prezentaciu na specialnu "event" webstranku. Ty potom z webu ovladas slajdy, komentujes a divaci ich sleduju na svojich pocitacoch - premietaju sa im slajdy presne tak, ako nimi pohybujes ty. To mozes vyuzit potom tak, ze mas laptop, ktory je akoze divak ale je pripojeny k premietacke. Samozrejme vtedy potrebujes mat dostupny internet ;-)

Ako vravim, keby som chcel byt profik, tak idem do A varianty. Mohol by si sa volne pohybovat. Sprevadzkovanie by spocivalo v tom, ze by si mal svoju predlzovacku, kam by si zapichol WiFi router (vyzera naozaj kompaktne), ten by si mal vopred skonfigurovany. Potom by si zapojil do nej Apple TV, tiez by bola skonfigurovana, aby sa chytila na tvoj router. Pripojil by si ju k premietacke - pozor na to, ze z Apple TV je vystup myslim iba HDMI http://www.apple.com/appletv/specs.html takze mat nejaky kabel, ktory vie previest to na DVI. Na VGA to bude DOST problem - hlavne asi drahy problem :-)
Ak by si mal aj vlastnu premietacku, tak si bez problemov :) Zapol by som ipad, prihlasil sa do siete, ktoru vytvoril router, spustil prezentaciu a prepol na Airplay, v ten moment je to na premietacke.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Freaders
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2588
Registrován: pát lis 06, 2009 4:31 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Freaders »

Jo a ktomu jak psal rony....na hdmi neexistuje zadna pasivni redukce na vga...v tomto pripade uz se jedna o prevod signalu z digitalniho na analogovy existuje jen dvi-hdmi a dvi-vga protoze dvi konektor v sobe ma i digital i analog
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od scorpi »

Freaders píše:Keynote v poho pp prezentacky otevre....vem HDMI a pokud bude potreba pouzij redukci na dvi


Ahoj, jen se chci zeptat, zda máš ověřenou funkčnost té DVI redukce.
Měl jsem ji a nepodařilo se mi přenos rozchodit ani na jednom ze tří projektorů.
Je ale možné, že byl vadný kus.
Ze zkušeností jsem koupil raději VGA, protože většina připojení na projektor v konferenčních sálech (připojení do rozvodu v podlaze sálu) má vstup VGA.

Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od rony »

Rozhodne pozor na premietacky :-) neznasam CUDZIE premietacky
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Freaders
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2588
Registrován: pát lis 06, 2009 4:31 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Freaders »

No zalezi na tom co to bylo za promitacku...ja sem nikdy nemel s hdmi->dvi problem...ale pouzival sem to jen na monitoru a nebo interaktivni promitacce epson nic jineho vyzkouseno nemam
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3

frikulin

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od frikulin »

No jak to tak procitam, tak asi poridim adapter VGA, protoze primo muzu pichnout do projektoru a ne pres dalsi redukci. Mame totiz v praci projektory jen s DVI nebo VGA bez HDMI, tak mi to prijde jistejsi. Jeste by mne zajimalo, jestl imate nejakou zkusenost s pouzivanim keynote. Je to user friendly, ikdyz tam otevru klasicky powerpoint? JE to pro mne docela dulezite, aby to fungovalo. Diky

Freaders
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2588
Registrován: pát lis 06, 2009 4:31 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Freaders »

zrovna dnes sem v tom delal ve skole...rychle se v tom zorientujes a pokud nepouzivas zadny exoticky fonty nebo nejsi fanda nejakejch super cool prechodu tak by nemel byt problem ani s kompatibilitou
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3

Colinauer
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pát říj 28, 2011 8:11 pm

Re: iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od Colinauer »

Boog píše:
Keynote - prezentace :)


Zdravím,
Rád bych se o způsobu používání iPadu v rámci prezentace dozvěděl více.
Co je třeba všeho zapotřebí k propojení do projektoru? Co dokoupit? Co nainstalovat?
Je nutné do propojovat kabelem, nebo lze bezdrátově a jak?
Mají groš kopy nejaký vliv na polohu projekce s ohleďem na pozici iPadu? Tedy jestli se obrázek na platne neotáčí spolu s iPadem...
Jaké druhy spojeni jsou nejoptimalnejší a čeho se vyvarovat?
Jak na způsob prezentace reagují klienti. Je to něco, co vítají nebo to muže za dat důvod k nechuti k prezentující mu, protože oni to nemají nebo neumí?

Děkuji mnohokrát za informaci.

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

iPad pro praci - nazorne priklady

Příspěvek od kotelník »

Pocti si cele vlakno!
Patrne zalezi na tom, co prezentujes. Pokud jsi obchodnik na venkove a prezentujes v domove duchodcu, verim, ze to muze mit i negativni vliv. Pokud ale prezentujes u mladsich rocniku treba technickeho smeru, naopak to bude fajn, dle meho usudku ...


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

sppeedy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 283
Registrován: pon črc 26, 2010 9:55 pm

Re: [iPad pro praci] nazorne priklady

Příspěvek od sppeedy »

Když jsme u praktického využití... taky se pohybuju v oblasti marketingu a k tomu pochopitelně patří provádění různých průzkumů, ať už anket či dotazníkového šetření.

V dnešní moderní době je snadné odeslat mail s odkazem na dotazník, který někdo vyplní. Někdy je ale zapotřebí zacílit na určitou skupinu lidí, kterou hledám v terénu. Papírové dotazníky jsou nepraktické, nemoderní, zdlouhavé. Navíc musím potom data sčítat nebo přepsat do počítače abych mohl udělat grafy.

Používám dotazníky firmy Survio.com. Dotazník si jednoduše vytvořím na PC nebo iPadu či iPhonu, vyrazím od ulic a s respondenty vyplním dotazník přes iPad. Odešlu ho, čímž jsem získal názor respondenta a ušetřil si práci s přepisem dat. Survio mi pak vygeneruje grafy, které můžu odprezentovat výše popsaným postupem. Krásná práce s krásným nástrojem.
iPhone 5S 32gb Silver, iOS 8.1, Vodafone, Case cover - kůže - červená
iPad Air 2 64gb Silver, iOS 8.1, Smart Cover červený polyuretan
MacBook Pro 13" 2011, OS X Yosemite 10.10, Magic Mouse
iPod Nano 6G 16gb, sluchátka Apple inear
iPod Shuffle 4G 2gb

iPhone 3G, iPhone 4S, iPad 3

Bart Art
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: pát úno 04, 2011 11:31 am

K cemu vyuzivate svoj iPad?

Příspěvek od Bart Art »

Ahoj mam takovou otazku na vsechny vlastniky ipadu. K cemu svuj iPad vyuzivate. Rozhoduju se totiz zda si vzit obycejny kompakt za 8 tis. Nebo iPad 3 s 4g a 32 gb uloziste ... Nefotim nic profesionalniho ale prilezitosti kdy vyfotit me s prateli je fakt hodne a proto bych chtel mali kvalitni kompakt ... A nebo iPad ikdyz foceni snim si moc nedokazu predstavit proto je tu ta otazka na co svuj ipad vyuzivate? :) kdyztak uvedte model a jestli je s 3g modulem neebo ne ;)
Obrázek
iPhone 4 - 32Gb , iOS 4.2.1 JB , Bez PWR Buttonu

Asus K73S 17" :
Intel i5 - 4 x 2,9 GHz
RAM - 8 GB
nVidia 540M - 1 GB ram
Win 8,7 a Mac OS X 10.7.3 Lion

Forlan
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: čtv čer 23, 2011 8:17 pm

Re: K cemu vyuzivate svoj iPad?

Příspěvek od Forlan »

To se rozhodujes jako mezi kompaktem a iPadem? Nejsou to celkem 2 rozdilne veci?

Bart Art
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 251
Registrován: pát úno 04, 2011 11:31 am

Re: K cemu vyuzivate svoj iPad?

Příspěvek od Bart Art »

Jezis , proste chci vedet na co ten iPad vyuzivate ... Proste nevim na cl jineho nez na net a na fotky bych ho vyuzil proto me zajima na co ho teda vyuzivate vy ...
Obrázek
iPhone 4 - 32Gb , iOS 4.2.1 JB , Bez PWR Buttonu

Asus K73S 17" :
Intel i5 - 4 x 2,9 GHz
RAM - 8 GB
nVidia 540M - 1 GB ram
Win 8,7 a Mac OS X 10.7.3 Lion

Mjager
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 69
Registrován: ned úno 06, 2011 10:49 am

Re: K cemu vyuzivate svoj iPad?

Příspěvek od Mjager »

Když nevíš na co by jsi ho využil, tak si kup ten kompakt (jestli ten využiješ). Máš iPhone, tak si asi umíš představit iPad, akorát má větší display = pohodlnější prohlížení netu, fotek, vetší prostor pro aplikace, pohodlnější ovládání her...
iMac 21.5 - 2011 OS X Maverics
Macbook Air 13'' - 2013 OS X Maverics
iPhone 5S
iOS 7.0.4 bez JB
iPad Air iOS 7.0.4 bez JB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: [iPad pro praci] nazorne priklady

Příspěvek od rony »

Spojil som vlakno do sekcie o iPade k teme, kde sa prebera otazka na co pouzivat iPad.

Co sa tyka prace s fotoaparatom resp. nafotenymi obrazkami:

ipad ti pomoze pri triedeni fotiek ale ie ako SKLAD nafotenych veci.

Funguje to asi takto: Camera Connection Kit, musis mat.

Pripojis kartu alebo fotak, v ipade uvidis ake fotky su na karta/fotaku, mozes si ich preberat a vybrane vlozit do iPadu, potom zalezi na appkach ake mas k dispozicii ale prakticky by sa ti ipad hodil na spracovanie v ramci moznosti (otocenie, orezanie...) a nasledne publikovanie na nejakom webovom albume.

Ak teda pracujes tak, ze fotis stovky obrazkov ale vies si v iPade z nich vybrat par desiatok podarenych, tak je to vyhodne. Ale ak len chces uvolnit kartu tak asi nie, lebo tych 16/32/64 giga je sakra malo a navrch by si musel vymysliet jednoduchy sposob ich zasa dostat do pocitaca - asi mac a iphoto?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět